Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia

  • 116 Odpowiedzi
  • 14110 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 20, 2010, 22:17:41 »
Pajton. To zależy, o którym fabrycznym romie mówisz! Pierwsze Topazy szly z win 6.1 i tam byla innna Manila, potem wyszly modele z win 6.5 i Manila 2.1, najnowsza to 2.5 - nie wiem o co Ci dokladnie chodzi :)

*

Offline pajton13

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOPAZ, Lark 43, AutoMapa 6
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 21, 2010, 16:09:22 »
Scarface828. no wlasnie chodzi mi o ta manile z wm 6.1 taka czarna, bez kolorow. mozna ja wgrac na wm 6.5?

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 21, 2010, 21:47:15 »
 pajton13 - w orginalnym romie na pewno nie, w gotowanym podejrzewam, że tak - musiałbyś na XDA poszukać, bo nie widziałem jeszcze polskiego romu ze starszą Manilą i Win 6.5 - są natomiast  romy, w których kucharze "wybielili" HTC Sense, tak że wyglada niemal identycznie jak starsza wersja, przy czym prawdą jest, że Topaz działa szybciej na 6.1 ze starą nakładką, więc jeśli chodzi Ci o szybkość działania, a nie potrzebujesz wodotrysków, to najlepiej wgrać 6.1

*

Offline pajton13

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOPAZ, Lark 43, AutoMapa 6
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 21, 2010, 22:22:11 »
wgralem juz wm 6.1 i smiga az milo, tylko ze nie wyglada tak milo-no ale cos za cos:) dzieki:D

*

Offline Booz

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 22, 2010, 08:49:58 »
sprawdźcie gotowańca Energy ROM z Co0kie HomeTab'em - nie po polsku ale śmiga aż miło
jeszcze coś wymyślę :)

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 23, 2010, 16:03:48 »
Witam,
Mam takie pytane. Czy w waszej Manilce 2,5 jest tak ze w ustawieniach telefonu kiedy wejdę w opcje ID rozmówcy są tyklo 3 opcje do zaznaczenia bez zadnego opisu? POdobnie w połączeniach oczekujacych. Czy to tylko u mnie czy ogólnie niedoróbka?

Pozdrawiam

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 29, 2010, 15:58:29 »
U mnie tak samo oryginał z sunnysoftu muli strasznie
SMS czasami nie objawiają się dźwiękiem albo jak jest nowy to musze wyjechać z zakładki sms i na nią wjechać żeby go zobaczyć ktoś tak miał ??

*

Offline mALy_boy

  • **
  • 125
    • www.f1ultra.pl
  • Sprzęt: HTC Diamond 2 Kingston 8GB SDHC
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 29, 2010, 17:56:27 »
Dopiero teraz zauważyłem, że w tym romie nie włączyli wygładzenia czcionki dla poziomej orientacji ekranu. Od razu rozwiązanie:

Znaleźć w rejestrze: HKLM\System\GDI\ClearTypeSettings\OffOnRotation i zmienić 1 na 0.

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 16, 2010, 22:59:25 »
mam problem z tym spolszczeniem. otóż u mnie na kompie nie chce puścić, ale u mojej dziewczyny już poszła instalacja. z tym, że po hard resecie dalej angielskie... juz z 4 raz resetuję i nic... o co chodzi?

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 17, 2010, 15:02:55 »
Zainstalowalem Topaz_HTC_WWE_EastEurope_2.53.479.3 + spolszczenie , wszystko dziala elegancko , odzyskalem z backupu sms, maile, kontakty itp. , wszystko ekstra.

W stosunku do oryginalnego ROMu dziala szybciej.

Mam jeden problem : stary uklad edytorka SMS dzialal szybko (mam na mysli tryb konwersacji), ten wolno otwiera tryb konwersacji, kilka, kilkanascie sekund.
Wiem, ze smsow mam duzo, glownie od jednej osoby (ponad 2500) ale w starym dzialalo szybciej.
Jest szansa na przyspieszenie ?

*

Offline gomez.pl

  • ***
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (root), LEO
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 17, 2010, 19:31:22 »
to nagie zdjecie twojej dziewczyny ?? :D 2,5k smsow i liczysz na przyspieszenie ??? oszalaleś ?? zacznij od opróżnienia wiadomosci usunietych i wyslanych
HTC HD2: Dorimanx
Samsung Galaxy S: Cyanogen Mod v9 stable

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 18, 2010, 08:00:05 »
Gomez, fotki mam tylko twojego faceta  :E
Fotek z moja Narzeczona wogole nie robimy, idziemy na calosc ... kamerka  :E

Co do SMSow, to jak pisalem wczesniej w oryginalnym ROMie nie mialem problemu z wydajnoscia, teraz zarowno w normalnym widoku jak i w widoku konwersacji.

*

Offline kptluke

  • 11
  • Sprzęt: MDA Compact V
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 23, 2010, 09:51:41 »
Mam pytanie czy mając wgranego hardspl mogę od razu wgrywać rom z suunysoft ???
-----
Wgrałem z hardspl i poszło gładko, działa !!
Tylko mam problem z nakładką polonizującą,
wgrałem roma - hardreset,
wgrałem nakładke z językiem polskim reset i informacja że instalacja przebiegła ok
znowu hardreset - i telefon przy pierwszym uruchomieniu wyświetla pasek postępu, który ładuje się bez końca - jak dojdzie do końca to znowu od początku...???
Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ???
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2010, 09:35:18 wysłana przez kptluke »

*

Offline mwas

  • 46
  • Sprzęt: Galaxy S4, HD2, MDA Compact V
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 25, 2010, 21:10:12 »
Mam ten sam problem co @kptluke oraz inni, tylko że ja posiadam brandowanego MDA Compact V z ERY. Inne ROMy instalują się bez problemu, ten ze strony Sunnysoft'u również, ale nakładka spolszczająca po instalacji, po HR stoi na żółto-pomarańczowym ekranie w nieskończoność przewijając pasek i po ok 15 min wywala błąd. Wiem, że może być to spowodowane niezgodnością P/N podanego na stornie Sunnysoftu a tego w telefonie, ale inni z kolei piszą, że u nich się udało i działa. Czy ma ktoś może jakiś pomysł jak to rozwiązać, bo mi już ręce opadają :( Ewentualnie może jest gdzieś gotowy ten ROM z już zaimplementowanym PL językiem. Zaznaczam, że zależy mi na oficjalnym, a nie "gotowanym" PLEASE, niech ktoś pomoże ;)

*

Offline kptluke

  • 11
  • Sprzęt: MDA Compact V
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 26, 2010, 09:46:14 »
ja również posiadam ERA MDA Compact V ... romy wchodzą ale spolszczenie z sunnysoft już nie...

*

Offline mwas

  • 46
  • Sprzęt: Galaxy S4, HD2, MDA Compact V
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 26, 2010, 20:04:36 »
OK, znalazłem sposób na zainstaloweanie tego spolszczenia :) Procedura jest nieco problematyczna, ale jak się raz to zrobi, to już potem z górki :) I niestety po HR trzeba ponownie instalować spolszczenie, ale mi to akurat nie przeszkadza. Dobrą wiadomością jest to, że bez problemu można to zrobić na systemach 64 bitowych (ja osobiście działałem na Windows 7 64 bit). A więc do rzeczy:
Najpierw oczywiście trzeba zainstalować ROM ze strony Sunnysoftu. Po instalacji ROMu można przeprowadzić wstępną konfigurację urządzenia typu wybrać operatora, połączyć się z WiFi, skonfigurować konta e-mail i inne jeśli ktoś posiada (Facebook, Youtube itd). Po zakończeniu zabawy z konfiguracją ODŁĄCZAMY TELEFON OD KOMPUTERA i odpalamy instalator spolszczenia pobrany ze strony Sunnysoftu (Extpkg_Setup.exe). Po pojawieniu się pierwszego ekranu klikamy na Next >. Powinien pojawić się komunikat informujący nas o tym, że instalator nie był w stanie połączyć się z urządzeniem. Nic nie szkodzi, NIE ZAMYKAMY tego okna ! W tym momencie musimy odnaleźć pliki, które instalator sobie rozpakował. W Windows 7 musizmy przeszukać katalog: c:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Local\Temp. Zaznaczam, że katalog AppData jest katalogiem ukrytym. Generalnie do całej operacji polecam użycie jakiegoś managera plików typu Total Commander - bardzo prosto obsługuje ukryte katalogi i różnego rodzaju archiwa ZIP, RAR oraz, co najważniejsze w naszym przypadku - CAB. W katalogu Temp musimy przeszukać katalogi nazwane jak ten: {787E4F7C-5843-4E99-8B5B-62A45CCB38A4}. Szukamy takiej struktury w katalogu:
{81B4DA0F-733C-441C-ABF1-022902147868}
corecomp.ini
dotnetinstaller.exe
ISBEW64.exe

Używając Total Commander możemy również po prostu użyć wyszukiwania plików (ALT+F7) i wyszukać któregoś z wyżej wymienionych plików. Total Commander od razu powinien odnaleźć właściwy katalog.
Następnie musiwmy wejść do tego dziwnie nazwanego katalogu - {81B4DA0F-733C-441C-ABF1-022902147868}. W nim znajdziemy m.in. katalog nazwany File, do którego również musimy wejsć. Tutaj interesuje na plik o nazwie ExtendedPKG.cab.pkg. Musimy go sobie skopiować do jakiegoś roboczego katalogu zmieniając mu nazwę na ExtendedPKG.cab. W tak spreparowany CAB możemu już wejść w Total Commanderze tak, jak do zwykłego katalogu czy do spakowanego archiwum.  W nim z kolei znajdziemy 2 kolejne pliki CAB. Nas interesuje plik htc_topaz_wm65_5in1_eeu_2_53_v04_2.cab - to w nim znajduje się nakładka systemu właściwa dla naszego języka. Plik ten oczywiście należy wypakować do naszego roboczego katalogu. Rozpakowanie w Total Commanderze polega po prostu na skopiowaniu pliku do odpowiedniego katalogu (w drugim okienku). Po rozpakowaniu pliku wchodzimy do niego tak samo, jak CAB z którego go wydobyliśmy. Tutaj z kolei interesuje nas plik o nazwie: HT09DC~1.002. Jego musimy sobie wypakować i nadać mu obojętnie jaką nazwę, oby tylko nadać mu rozszerzenie CAB. Zaznaczam, że oryginalny instalator nadaje mu nazwę: HTC-Diamond2-WM65-7_OEM_IW100pl.armv4.cab. I to ten CAB jest naszą nakładką ! Teraz możemy kliknąć na OK w programie, który uruchamialiśmy na samym początku - okienko zniknie i program zakończy działanie. A my podłączamy TOPAZa to kompa kablem USB, nie musimy się synchronizować, wystarczy nam tryb Dysku USB, kopiujemy naszego CABa na urządzenie, rozłączamy komputer i już na TOPAZie odpalamy eksploratora plików, wchodzimy do katalogu z naszyb CABem i po prostu go odpalamy. Jeszcze musimy potwierdzić, że jesteśmy pewni, że chcemy go odpalić i wybrać mu lokalizację do instalacji. Oczywiście wybieramy instalacę na urządzeniu, a nie na karcie pamięci. Instalacja trwa chwilę (trochę plików musi sobie pokopiować) a na końcu ponformuje o konieczności zrestartowania się. Po ponownym uruchomieniu urządzenia możemy się cieszyć polskim językiem w naszym cudeńku :)

W identyczny sposób można zainstalować inne języki, które są w tym pakiecie, tj. Czeski, Słowacki, Węgierski i Rumuński. Trzeba tylko z odpowiedniego CABa wypakować odpowiedni plik. Jeśli ktoś potrzebował by wiedzę, które pliki odpowiadają za który pakiet jeżykowy, to dajcie znać.

Życzę miłego użytkowania :)
Pozdrawiam

*

Offline kptluke

  • 11
  • Sprzęt: MDA Compact V
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 28, 2010, 23:09:30 »
Kawał dobrej roboty. Wgrałem według instrukcji i wszystko działa. Instalacja przebiegła bezproblemowo.
 Pozdrowienia dla mwas !!!

*

Offline podolx

  • 16
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 WM 6.5
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 30, 2010, 16:27:29 »
wgrałem rom, jest czysty ale nie ma menadżera zadań w prawym górnym rogu, jest puste miejsce i się nie włącza po tapnięciu, co z tym zrobić ?

*

Offline mwas

  • 46
  • Sprzęt: Galaxy S4, HD2, MDA Compact V
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 30, 2010, 17:03:36 »
Niestety managera musisz doinstalować osobno, ale gdzieś na tym forum widziałem do pobrania, a najlepsze jest to, że po zainstalowaniu nakładki spolszczającej manager zadań również zmienił się na j. polski :)

*

Offline podolx

  • 16
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 WM 6.5
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 30, 2010, 17:17:11 »
mnie się to dziwne wydaje przecież menadżer zadań to składnik systemu

*

Offline mwas

  • 46
  • Sprzęt: Galaxy S4, HD2, MDA Compact V
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 01, 2010, 21:35:35 »
No nie do końca. Z managerem zadań spotkałem się tylko w urządzeniach HTC, np Samsung tego nie ma, więc niestety musisz go doinstalować, bo w tej wersji softu nie ma go oryginalnie.

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 09, 2010, 12:01:42 »
udało się spolszczyć - dobra robota mwas!!! dziękuję za pomoc. aleee:P
macie też tak, że nie możecie dodać do tych "skrótów" pod zegarkiem żadnych aplikacji. klikam w te plusiki ale tylko się naciska i zero reakcji. wcześniej się dało. a może można to jakoś na około zrobić? boli mnie to bo po pierwsze udogodnienie, a po druie no brzydko wyglądają takie 3 puste pola na ekranie głównym...

*

Offline kptluke

  • 11
  • Sprzęt: MDA Compact V
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 09, 2010, 13:27:06 »
udało się spolszczyć - dobra robota mwas!!! dziękuję za pomoc. aleee:P
macie też tak, że nie możecie dodać do tych "skrótów" pod zegarkiem żadnych aplikacji. klikam w te plusiki ale tylko się naciska i zero reakcji. wcześniej się dało. a może można to jakoś na około zrobić? boli mnie to bo po pierwsze udogodnienie, a po druie no brzydko wyglądają takie 3 puste pola na ekranie głównym...
u mnie wszystko oki, skróty po naciśnięciu się dodają ( rom z sunysoft)

*

Offline podolx

  • 16
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 WM 6.5
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 10, 2010, 17:18:54 »
Jak by ktoś potrzebował, caby spolszczające:

http://rapidshare.com/files/406150880/spolszczenie.rar

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 25, 2010, 00:16:56 »
A dlaczego są 2? Obydwa trzeba zainstalowac?

*

Offline podolx

  • 16
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 WM 6.5
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 26, 2010, 10:29:36 »
W przypadku jak nie działa ci oficjalne spolszczenie po każdym hr instalujesz te caby najpierw z numerem 1 potem 2 a następnie reset urządzenia.

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 26, 2010, 13:07:13 »
Dzieki. Ale w instrukcji opisanej przez mwas jest wymieniony tylko 1 plik odpowiadajacy za spolszczenie, po uprzednim wyodrebnieniu go.