Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia

  • 116 Odpowiedzi
  • 14108 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 28, 2010, 14:59:00 »
Dzięki za info, zainstaluje jak wyjdzie PL wersja. A co do Task'a to zapewne można go dograć, tak samo jak w hd2 :D

*

Offline tdj

  • **
  • 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Topaz ( Diamond 2 )
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 28, 2010, 15:11:29 »

*

Offline Booz

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 29, 2010, 07:56:03 »
ja zaś polecam quick menu - bo jest rewelacja - nie tylko taski pozwala przeglądac ale też łatwo sie dobrac do programow, wi-fi, bluetootha etc..
jeszcze coś wymyślę :)

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 02, 2010, 16:05:13 »
Witam.

mam kilka pytań w związku z oficjalnym romem z manilą 2.5 który pojawił się na europejskiej stronie producenta.

- Któą wersję instalować żeby nie było problemów - WWE czy jakąś inną? Obecnie mam oficjalny Polski ROM WM 6.5 z manila 2.1.
- Czy po zainstalowaniu tego ROMu nie będzie poźniej problemów z instalacja Polskiej wersji jak się w końcu pojawi?
- Czy do instalacji mam używać hard-spl czy nie ma takiej konieczności skoro jest to oficjalny ROM ale z innego obszaru?

Z góry dzieki za odpowiedź. Dużo tych pytań ale to będzie mój pierwszy raz  :evil:

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 02, 2010, 17:59:12 »
Dzięki za info, zainstaluje jak wyjdzie PL wersja. A co do Task'a to zapewne można go dograć, tak samo jak w hd2 :D
Na SunnySoft już jest
http://sunnysoft.com/htc/

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 02, 2010, 20:36:19 »
dajcie jakies screenshoty

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 03, 2010, 00:54:23 »
O dzięki za linka, wgram sobie po Świętach :)

*

Offline mALy_boy

  • **
  • 125
    • www.f1ultra.pl
  • Sprzęt: HTC Diamond 2 Kingston 8GB SDHC
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 04, 2010, 21:10:24 »
http://sunnysoft.com/htc/

Topaz_HTC_WWE_EastEurope_2.53.479.3







+ Twitter

TaskManagera w prawym górnym rogu trzeb sobie doinstalować.

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 04, 2010, 22:22:03 »
A ktoś się orientuje jak wgrać to spolszczenie? Pierwszy raz w życiu pokusiłem się o oryginalny rom i mam z tym problem. Po instalacji romu odpalilem wszystko tak jak napisano w intrsukcji na stronie SunnySoft, robie hard reset po wgraniu spolszczenia i nic, dalej pozostaje angielski :)

Uporałem się - wgranie nakładki polonizującej jest idiotyczne i skomplikowane. Po pierwsze instalator nie działa na systemach 64 bitowych, po drugie lubi nie uruchamiać się na Viście i 7, po trzecie - u mnie nakładka wgrała się dopiero na trzecim PC wyposażonym w XP, na dwóch poprzednich XPekach również wywalała błąd.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2010, 23:22:24 wysłana przez Scarface828 »

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 04, 2010, 23:32:33 »
Ja natomiast mam inny problem. Wszystko ładnie się wgrało, działa wygląda itp. tylko gdy wchodzę w muzykę nie mogę odpalić żadnego utworu z pozycji manilii! Zawsze wyskakuje "AudioManager_eng.exe" i okienko wysyłaj/nie wysyłaj. Dodam, że windows media player wszystko ładnie odgrywa. Może to przez to, że wygrałem backup zrobiony na starszej wersji? Macie na to jakiś sposób? Byłbym bardzo wdzięczny, bo to dla mnie ważne :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 16:08:09 wysłana przez Nomios »

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 05, 2010, 00:33:31 »
A zna ktoś może sposób na zwiększenie rozmiaru czcionki w edytorze SMS? Jest tak mała, że nic nie widzę  :O

*

Offline mrk26

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Optimus 2x
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 05, 2010, 09:51:13 »
Cytuj
A zna ktoś może sposób na zwiększenie rozmiaru czcionki w edytorze SMS? Jest tak mała, że nic nie widzę 
jak wejdziesz w edytor to prawy softkey "menu" i rozmiar tekstu i tam jest kilka opcji

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 05, 2010, 10:28:26 »
[

TaskManagera w prawym górnym rogu trzeb sobie doinstalować.


Prosze o linka do tego task managera zaraz bede wgrywal nowy romik

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 05, 2010, 11:48:25 »
Było kilka postów wyżej - Duttys Task Manager

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 05, 2010, 17:58:47 »
Czy ktos wie jak ustawic aby raport doreczenia sms przychodzil bez dzwieku ?

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 05, 2010, 22:26:55 »
Wgrałem nowy Romik i PL na tym samym kompie z Win 7 i wszytko gra  :ok:
Life's good ...

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 06, 2010, 15:55:03 »
No to czekam na opinie na temat tego ROMU. Zastanawiam się czy warto przesiadać się z poprzedniego oficjalnego z manilką 2.1 i konfigurować wszystko od początku. Jak myślicie warto czy nie?

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 06, 2010, 17:34:33 »
 karmelek - warto. Rom jeszcze bardziej pokrywa paskudnego Windowsa, ma trochę więcej funkcji, a przy tym szybkość działania nowej Manilli 2.5 jest niemal identyczna jak 2.1 ;)

*

Offline Kasztann

  • 6
  • Sprzęt: Topaz
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 06, 2010, 19:03:12 »
wpadł już ktoś na pomysł jak przy spolszczonym HTC Sense wlaczyć dzwiek sms bez wyłączania HTC Messaging?

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 06, 2010, 22:31:18 »
Cytuj
A zna ktoś może sposób na zwiększenie rozmiaru czcionki w edytorze SMS? Jest tak mała, że nic nie widzę 
jak wejdziesz w edytor to prawy softkey "menu" i rozmiar tekstu i tam jest kilka opcji

A dokładnie to gdzie jest ta zmiana czcionki? Nic takiego w edytorze w menu nie dostrzegam. 

*

Offline mrk26

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Optimus 2x
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 06, 2010, 22:37:09 »

Cytuj
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #49 : Dzisiaj o 22:31:18 »CytujCytat: mrk26 w Wczoraj o 09:51:13
Cytuj
A zna ktoś może sposób na zwiększenie rozmiaru czcionki w edytorze SMS? Jest tak mała, że nic nie widzę 

jak wejdziesz w edytor to prawy softkey "menu" i rozmiar tekstu i tam jest kilka opcji



A dokładnie to gdzie jest ta zmiana czcionki? Nic takiego w edytorze w menu nie dostrzegam.


Z ekranu głównego do zakładki manili wiadomości, na danej wiadomości dotknąć ekranu-otworzy się edytor wiadomości sms i dopiero prawy soft key menu i tam jest ta opcja  :P Pozdro
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 22:38:55 wysłana przez mrk26 »

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 06, 2010, 23:55:41 »
Ale to nie zmienia rozmiaru czcionki podczas pisana SMSa, a tylko już napisane SMSy.

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 07, 2010, 10:17:34 »
Info o Baterii

W starej manilii w zakladce baterii byl czas czuwania rozmowy i uzycia urzadzenia. Tutaj tego nie ma mozna to jakos wlaczyc ?

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 08, 2010, 19:45:55 »
Mam pewien problem. Zainstalowałem nową manilkę już jakiś czas temu, swoją drogą polecam. Zaczyna mnie natomiast irytować jedna sprawa - wszystko w zakładce home bardzo mocno zwalnia. Przewijanie zakładek, animacje tapetki/pogody, zegara. Problem znika nawet po przewinięciu na ekranik z programami, nie mówiąc o innych zakładkach, które chodzą bardzo miło. Wolny ram oscyluje w okolicach 70 MB, zużycie procka 63% więc to chyba nie w tym problem. Da się z tym coś zrobić/ ma ktoś podobny problem/ to normalne??
Z góry dziękuję za pomoc :)

*

Offline mrk26

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Optimus 2x
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 08, 2010, 22:24:25 »
Cytuj
Mam pewien problem. Zainstalowałem nową manilkę już jakiś czas temu, swoją drogą polecam. Zaczyna mnie natomiast irytować jedna sprawa - wszystko w zakładce home bardzo mocno zwalnia. Przewijanie zakładek, animacje tapetki/pogody, zegara. Problem znika nawet po przewinięciu na ekranik z programami, nie mówiąc o innych zakładkach, które chodzą bardzo miło. Wolny ram oscyluje w okolicach 70 MB, zużycie procka 63% więc to chyba nie w tym problem. Da się z tym coś zrobić/ ma ktoś podobny problem/ to normalne??
Z góry dziękuję za pomoc

A czy zmieniałeś page pool ? czy jedziesz na standardowym bo ztego co czytałem na XDA to proponują zmienić na 20MB ja osobiście ustawiłem sobie na 18 MB i jest całkiem znośnie mam natomiast inny problem a mianowicie z trwałąścią baterii, na romie 6.5 manila 2.1 Topaz trzymał do czterech dni bez bulu a na nowej 2.5 nie całe dwa dni(porażka) zmieniłem radio na 4.49.25.17 bo te miałem w ostatnim romie i zobacze, jak nie pomoże to niestety powtórka z rozrywki i powrót na stare śmieci :P

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 08, 2010, 23:05:18 »
A ta bateria to na pewno nie od "poznawania" nowego romu  :E
Po sobie wiem, że dużo grzebanka jest z nowymi "zabawkami" to i bateria krócej trzyma...
Life's good ...

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 09, 2010, 11:07:51 »
Cytuj
mrk26

mam natomiast inny problem a mianowicie z trwałąścią baterii, na romie 6.5 manila 2.1 Topaz trzymał do czterech dni bez bulu a na nowej 2.5 nie całe dwa dni(porażka) zmieniłem radio na 4.49.25.17 bo te miałem w ostatnim romie i zobacze, jak nie pomoże to niestety powtórka z rozrywki i powrót na stare śmieci :P ....

Ja mam takie same odczucia co Ty. Zainstalowalem nowa manile no fajnie pieknie wszystko chodzi pare programow i bateria trup. Wgralem stare radio 4.49.25.17 nic nie pomoglo. Bateria przy moim uzytkowaniu nie wytrzymala 14 godzin. Wrocilem po 2 dniach uzytkowania do sprawdzonej manili 2.1. Ta dobrze sobie daj rade.

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 09, 2010, 12:10:08 »
Mam pewien problem. Zainstalowałem nową manilkę już jakiś czas temu, swoją drogą polecam. Zaczyna mnie natomiast irytować jedna sprawa - wszystko w zakładce home bardzo mocno zwalnia. Przewijanie zakładek, animacje tapetki/pogody, zegara. Problem znika nawet po przewinięciu na ekranik z programami, nie mówiąc o innych zakładkach, które chodzą bardzo miło. Wolny ram oscyluje w okolicach 70 MB, zużycie procka 63% więc to chyba nie w tym problem. Da się z tym coś zrobić/ ma ktoś podobny problem/ to normalne??
Z góry dziękuję za pomoc :)

Miałem na początku podobnie, ale zaraz po wgraniu nowego romu zaczałęm się bawić ustawieniami i różnymi tweakami - problem zniknął po hard resecie. Podejrzewam, że u mnie zwolnienia powodował program Cookie Home Tab - bo podobnie jak u ciebie PDA zwalniał tylko na ekranie Home

*

Offline mrk26

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Optimus 2x
Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 09, 2010, 20:34:18 »
Cytuj
A ta bateria to na pewno nie od "poznawania" nowego romu 
Po sobie wiem, że dużo grzebanka jest z nowymi "zabawkami" to i bateria krócej trzyma...

No właśnie o to chodzi że raczej nie bo jednak w pracy to za bardzo nie ma kiedy a rzadko sie zdarza żebym Topaza wiecej jak trzy razy w tygodniu ładował nawet jak było dużo gadania to na baterii andida trzymał trzy dni bez żadnego "ale" a jak mniej rozmawiałem to cztery doby lekko, ale co dziwne myslałem że to radio ,ale nie zmieniłem na te co wyżej podałem i dalej to samo co dziwnego dzisiaj zauważyłem, byłem w pracy i mysle mały test no i włączyłem "tryb samolot" tak że zero komunikacji i nie tracimy prądu jak nie ma zasiegu :P a własnie gówno z jakiegoś powodu Topaz gubił kreski regularnie i o co tu biega? żadne specjalne aplikacje nie pracują w tle, sam już nie wiem chyba jednak wróce na starą dobrą mańke 2.1

Odp: Oficjalna Manilka 2.5 na HTCPedia
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 10, 2010, 12:11:08 »
Faktycznie baterie jakoś bardziej żre. Ale jak dla mnie da się to przeżyć. Odwołując się do odpowiedzi na moje pytanie - da się zmienić ten page pool w oryginalnym romie, nic nie kombinowane?? Jeżeli tak, to w jaki sposób?? Liczę na Was :)