Nieudana rekonstrukcja HARDSPL, czy ktoś to potrafi uratować? Pomocy!!!

  • 2 Odpowiedzi
  • 1217 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam wszystkich,
Mam niestety dzisiaj pecha. Al od początku .... Miałem juz wiele fonów z WM i zawsze wgrywałem ROMy z PDAClub. Zciągałem HRDSL itp.
Teraz mam MDA Compacta V Z ERY i chciałem przywrócić go do stanu gwarancyjnego. Oczywiście ROM ze strony ERy wszedł gładko, a potem zciągnąłem z XDA TopazSPLRelocker_SPL133 .
Odpaliłem w WIN7 w trybie administratora i poszedł. ALe niestety system już nie wstał.  Zawiesza się na logo ERY zaraz po SOFT Resecie i tak bez końca trwa w niemym krzyku :)))
Po twardym resecie coś za szybko bootuje po VolUp, a potem znowu logo .........
Po wejściu do Bootloadera wyświetla :
TOPA200 32M
SPL-1.33.0000
MicroP-Topaz (LED) v10
TURBO HW/TURBO SW

TP MFG DATA

507,539 164,880
174,202 832,202
835,879 Calibrated
Czy to już koniec mojego cuda od błękitnego operatora? Czy jeszcze mogę coś z tym zrobić? Czy w ogóle iść do serwisu? Oraz (naprawdę ostatnie pytanie) czy ktoś to jeszcze może uratować?
Pozdrawiam wszystkich!

Połączone: Maj 20, 2010, 19:01:44
Witam ponownie i odpowiadam sam sobie, przepraszając jednocześnie za zamieszanie :)

Więc w serwisie, gdzie natychmiast pojechałem powiedzieli, że ugotowałem telefon. Wróciłem i płacząc :)) jaj bóbr przestudiowałem ekspresem co się da na forum. Rozwiązania nie było, ale wpadłem na pomysł, żeby wrzucić po raz drugi ROM tym razem z MicroSD. (nawet wpadłem na to jak wyodrębnić go z pliku instalacyjnego a jestem humanistą :))

Ale ponieważ jak wynika z opisu komunikatu w powyższym poście HardSPL-a nie mam już to musiałem sięgnąć po oryginalny ROM HTC. Oczywiście nie ruszył. Już, już miał instalować i ogłosił, że nia ma z czego......

Więc wziąłem na tapetę plik zciągnięty ze strony ERY do MDA Compacta V. Chociaż to exe Rozpakowałem go 7-ZIP-em i znalazłem tam plik z ROMEM, czyli RUU_signed.nbh Zamieniłem nazwę na topaimg.nbh , kartę grzecznie sformatowałem i wgrałem na nią ten plik. Kartę w martwego MDA wsadziłem i odpaliłem, a on.......... martwym pozostał.
Ale ponieważ jakimś cudem miałem włączone w Windowsie widoki rozszerzeń plików zauważyłem w rozpakowanym pliku ERY mały pliczek z rozszerzeniem .nbh, czyli SPL.nbh. Myślę sobie - a co srpóbujemy i dograłem go na kartę. Odpaliłem i ..............................poszło!!!!!!!!!!! MDA ożył i działa - kochamy się bardzo i pozostaniemy razem - no może nie na wieki, ale jeszcze trochę.
Kochani Forumowicze! Piszę to dlatego, że jako humanista i amator kompletny, nabyłem przy Was i Waszych... Naszych problemach - takiego ... no nie wiem..... czego, że dziękuję Wam wszystkim. Będę się dalej uczył na moich kolejnych WM telefonach. Pozdrawiam Wszystkich
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 19:01:44 wysłana przez aklex »

*

Offline gomez.pl

  • ***
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (root), LEO
nic tylko pogratulować cierpliwości i wytrwałości :)
HTC HD2: Dorimanx
Samsung Galaxy S: Cyanogen Mod v9 stable

*

Offline Mikolaj612

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Ericsson Xperia X1
Że tak powiem, bez obrazy nic wielkiego ;) Swoją drogą, przed wgraniem oryginalnego softu, mając HardSPL (nie ważne jaka wersja) robi się ReLock na wersję 1.33, a że ta ma problemy z Windows Mobile 6.5 to inna sprawa :) Inaczej są różne problemy, a to właśnie system nie startuje albo RUU ma problem z wgraniem ROM i wyskakuje na ok. 8% Recovery Mode.