TT 920 nie odpala!!!

  • 7 Odpowiedzi
  • 1793 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TT 920 nie odpala!!!
« dnia: Czerwiec 22, 2009, 10:32:34 »
Witam, mam od 1,5 roku TomTom 920 i wczoraj w trasie zawiesił się i kompletnie nie reagował na dotyk. Po resecie mam tylko powitalny czarny ekran z napisem TomTom, a póżniej ten ekranik z dyskiem i kartą SD z tym że nic dalej się nie dzieje. Tak jak by stracil wszystkie dane łącznie z systemem. Po podłączeniu do komputera PC go nie widzi i nie jestem w stanie mu załadować nowego systemu.
Macie jakiś pomysł co z nim zrobić (oprócz serwisu)??? Ostatni raz wgrywałem mu nowy soft jakieś 2 miesiące temu.
Proszę o pomoc....

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: TT 920 nie odpala!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2009, 10:48:31 »
Mozesz skopiowc firmware na karte SD i odpalic urzadzenie (przy wlozonej karcie SD z firmware TomTom bdzie botowal z karty SD), wtedy powinien komputer rozpoznac urzadzenie i bedziesz mogl zrobic porzadek z firmware w pamieci wewnetrznej.

 :)

Pozdrawiam

Odp: TT 920 nie odpala!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2009, 13:13:14 »
A skąd mogę pobrać firmware?

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TT 920 nie odpala!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2009, 14:06:37 »
A skąd mogę pobrać firmware?

Ostatni raz wgrywałem mu nowy soft jakieś 2 miesiące temu.

To powinieneś mieć to u siebie na PC, poszukaj w ...\Moje dokumenty\TomTom\HOME\Download\complete\program\
to będzie CAB zawierający cały potrzebny SW. A jeżeli już to skasowałeś to
http://download.tomtom.com/sweet/navcore/8.351.go530-go730-go930.CAB-navcore-GO.cab

Odp: TT 920 nie odpala!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2009, 16:33:16 »
Mozesz skopiowc firmware na karte SD i odpalic urzadzenie (przy wlozonej karcie SD z firmware TomTom bdzie botowal z karty SD),


Mam wgrać samego CAB'a na karte? Jeżeli tak to nie nic z tego, nadal nieżyje.


*

Bartek1987

Odp: TT 920 nie odpala!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2009, 17:02:05 »
Jeśli masz mapy do tt na dysku wardym to możesz sformatować swojego tomka. Po podłączeniu do tthome program (po wybraniu opcji "aktualizuj urządzenie go " ) zaproponuje ci najnowsze oprogramowanie. Zgadzasz się i po chwili urządzenie powinno działać. Jak wszystko będzie ok to kopiujesz mapy na dysk TT i powinno być cacy :)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TT 920 nie odpala!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2009, 17:43:00 »
Jeśli masz mapy do tt na dysku wardym to możesz sformatować swojego tomka.
W pierwszym poście pisał, że po podłączeniu do PC nie widać Tomka, więc trudno go sformatować.

Mam wgrać samego CAB'a na karte? Jeżeli tak to nie nic z tego, nadal nieżyje.

Nie, najpierw musisz CAB'a rozpakować (np. Total Comander, WinZip itp) a dopiero później to co rozpakujesz wgrać na czystą kartę SD, po wsadzeniu tej karty do Tomka powinien się normalnie uruchomić, a po podłączeniu do PC powinieneś go widzieć jako dwa dyski USB - jeden to będzie wewnętrzny flash Tomka, a drugi to karta SD, powinien go wtedy też widzieć TTH.
Jeśli nie miałeś wcześniej zrobionego backupu urządzenie to należy to zrobić teraz - mimo że są na nim błędy to najprawdopodobniej jest uszkodzony tylko jeden z plików, najważniejsze do zapisania w backupie to są foldery z mapami. Dopiero wtedy można sformatować pamięć wewnętrzną Tomka tak jak pisał to Bartek.


Odp: TT 920 nie odpala!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2009, 20:38:13 »
SUPER wielkie dzięki...ruszył!
TomTom działa i ma się dobrze.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc.
Bartek