TomTom HD Traffic

  • 512 Odpowiedzi
  • 195442 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rrudas

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi6, Modecom SX 7.1
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwiec 18, 2012, 09:49:15 »
Kupowałeś w Polsce. Masz zapewne w instrukcji obsługi listę krajów, w których działa usługa LIVE.
Jeżeli Czechy są na tej liście, to reklamuj u producenta. Jeżeli nie ma, to się nie dziw że nie działa.
"Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać." - Kartezjusz (1596-1650)

Uczcie się języków - curva dei pedali

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwiec 18, 2012, 14:38:49 »
Jakie miało by to mieć znaczenie?
Chcesz napisać, że np. mój GO 825 Live kupiony we Francji może nie obsługiwać LIVE w Czechach? Co na to powiedzieli by Francuzi? :)

No własnie może nie obsługiwać. Są np. wersje specjalne (okrojone), są też promocje w których niższa cena wynika min. z tego że LIVE jest ograniczone do wybranych krajów.
Znam model zamówiony przez jedną z sieci hipermarketów z LIVE na 3 kraje.

*

Offline toton

  • 44
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 Live, TomTom GO 930, TomTom GO 510
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwiec 18, 2012, 15:03:16 »
Dzwoniłem do TOMTOM wsparcia technicznego i sprawdzają co może być, powinno działać w całej EU
TomTom GO 510, soft 17.3 Europa v995, TomTom GO 1005 Live WORLD, soft 12.074, Europe v980, TomTom GO 930 T, soft 9.510, Europe v975, Samsung Galaxy S2, Nokia E52, Samsung Galaxy A5, Huawei P9 Lite

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwiec 18, 2012, 18:54:47 »
A mi Live nie działało na feriach w lutym w Austrii ( 7 dni) ( w Polsce i Niemczech OK ), kupowałem przez TTHome w Niemczech. Tak pozatym to zauważyłem ze czasem przez 1-2 dni Live niewiadomo dlaczego nie działa i juz!! czy wy tez tak macie ?? Aaaa.. ja posiadam TT Carminata??! czy to robi jakąś różnice ??

*

Offline Driv3r

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 600 / Go 1005 Live
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwiec 19, 2012, 00:32:24 »
faktycznie sa dni, kiedy live ma problem z polaczeniem, jakis czas temu zrobilem ze 20 km gdy dopiero zaskoczyl.

*

Offline mago

  • ***
  • 325
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #335 dnia: Czerwiec 20, 2012, 14:56:50 »
faktycznie sa dni, kiedy live ma problem z polaczeniem, jakis czas temu zrobilem ze 20 km gdy dopiero zaskoczyl.

Live dziala bardzo niestabilnie. Moj rowniez potrzebuje czasami 1/2 godziny, zeby pokazac jakas informacje. Od czasu do czasu wyswietla mi tez komunikat, ze polaczenie nie moze byc nawiazane.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwiec 21, 2012, 14:47:32 »
mago - jaki masz model?

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 09, 2012, 19:01:48 »
Czy jest szansa by tomtom korzystało z innych serwisów informacji o korkach niż tylko tomtom? bo jakoś w polsce dziwnym trafem, konkurencja ma o wiele bardziej dokładne i rzetelne dane niźli tomtom. Stron z takimi usugami jest bez liku a 50 euro za roczną usługę, która pokazuje to co jej sie podoba, a nie informuje o aktualnych wydarzeniach na drodze to trochę drogo.

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #338 dnia: Lipiec 10, 2012, 11:45:15 »
Czy jest szansa by tomtom korzystało z innych serwisów informacji o korkach niż tylko tomtom? bo jakoś w polsce dziwnym trafem, konkurencja ma o wiele bardziej dokładne i rzetelne dane niźli tomtom.
Jesteś tu pierwszym zgłaszającym takie problem.
A ta konkurencja to kto dokładnie?
Masz jakies konkrety czy tylko "złe wrazenie"?

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #339 dnia: Lipiec 10, 2012, 12:25:18 »
Ja również jestem ciekaw jakie są o wiele bardziej dokładne?

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #340 dnia: Lipiec 10, 2012, 18:02:10 »
Chociażby:
http://korkosfera.pl/
http://mapa.targeo.pl/
http://mapa.korkowo.pl/

dziwnym trafem utrudnienia w ruchu, które są przedstawione na tych mapach (a szczególnie na http://korkosfera.pl/) są najbliższe sytuacjom na drodze. Ostatnio przejeżdżałem przez Kielce i tam wg tomtom live nie ma najmniejszych problemów z przejazdem, żadnych remontów czy utrudnień, a na drodze zwężenia i korki.
Z ciekawości sprawdziłem inne serwisy, które oferują informacje o utrudnieniach w ruchu i ze zdziwieniem zaobserwowałem, że takie utrudnienia są oznaczone.

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #341 dnia: Lipiec 10, 2012, 21:39:25 »

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #342 dnia: Lipiec 10, 2012, 21:48:09 »
Która nawigacja z tych serwisów korzysta?
[/quote]

Gdybyś zadał sobie minimum trudu i odwiedził każdy z podanych przeze mnie serwisów to wiedziałbyś która nawigacja z nich korzysta - ale ułatwię Ci tą czynność
Nawigacje to - Navitotal, Yanosik, Auto Mapa.

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #343 dnia: Lipiec 10, 2012, 22:46:39 »
Cytuj
Gdybyś zadał sobie minimum trudu i odwiedził każdy z podanych przeze mnie serwisów
... to straciłbym mnóstwo czasu
To nie ja potrzebuję dowodów tylko ty.
Cytuj
to wiedziałbyś która nawigacja z nich korzysta - ale ułatwię Ci tą czynność
Nawigacje to - Navitotal, Yanosik
WOW, ale tuzy!
Już wyrzucam tomka i się przesiadam.
Cytuj
Auto Mapa.
jesteś osamotniony w swej opinii.
Na tym forum widziałem wpisy byłych użyszkodników AM, którzy do TT wrócili
Każda opinia jest cenna, ale żeby zaraz po jednej firma miała zmieniać swą politykę - chyba się przeceniasz.

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #344 dnia: Lipiec 11, 2012, 10:14:35 »
Chociażby:
http://korkosfera.pl/
http://mapa.targeo.pl/
http://mapa.korkowo.pl/
Która nawigacja z tych serwisów korzysta?

Żadna, bo to działa odwrotnie - to serwisy internetowe korzystają z danych od użytkowników nawigacji "live" (korkosfera - naviexpert, targeo - automapa) a konkurencja raczej nie jest zainteresowana dzieleniem się własnymi danymi :wink: Zasada jest prosta - im więcej użytkowników danego systemu tym dane o korkach dokładniejsze dlatego warto jeździć z wyznaczoną trasą nawet jeśli znamy drogę - i pamiętać żeby czyścić trasę albo wyłączać urządzenie jeśli zatrzymujemy się przy samej drodze.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #345 dnia: Lipiec 11, 2012, 18:54:59 »
Zasada jest prosta - im więcej użytkowników danego systemu tym dane o korkach dokładniejsze dlatego warto jeździć z wyznaczoną trasą nawet jeśli znamy drogę - i pamiętać żeby czyścić trasę albo wyłączać urządzenie jeśli zatrzymujemy się przy samej drodze.

Czy jest jakaś różnica jeśli się jedzie z właczoną nawigacją ale bez wyznaczonej trasy, w stosunku do jazdy z wyznaczoną trasą?

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #346 dnia: Lipiec 11, 2012, 20:00:50 »
Czy jest jakaś różnica jeśli się jedzie z właczoną nawigacją ale bez wyznaczonej trasy, w stosunku do jazdy z wyznaczoną trasą?

Tak, jeśli jest wyznaczona trasa to Twoje urządzenie dostarcza dane o jej przebiegu, przykładowo jeśli stoisz na drodze (albo przy drodze ale na tyle blisko że urządzenie pokazuje że jesteś na drodze) to algorytm odczytuje to jako utrudnienie w ruchu.

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #347 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:34:44 »
Wg moich obserwacji system jeżeli już pokazuje opóźnienie, to w większości przypadków poprawnie je podaje. Niestety niektórych korków w ogóle nie pokazuje. Nie jestem pewny, czy nie jest to związane z przebudowanymi drogami i skrzyżowaniami, których nie ma jeszcze na mapach.

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #348 dnia: Lipiec 14, 2012, 12:00:19 »
Niestety niektórych korków w ogóle nie pokazuje. Nie jestem pewny, czy nie jest to związane z przebudowanymi drogami i skrzyżowaniami, których nie ma jeszcze na mapach.

A tak, w miejscach gdzie geometria dróg na mapie nie odzwierciedla rzeczywistej sytuacji mogą być problemy.

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #349 dnia: Lipiec 14, 2012, 12:11:37 »
Jechałem ostatnio z Gdańska do Kętrzyna. W kilku małych miejscowościach po drodze geometria dróg była kompletnie rozjechana. Ciekawi mnie również dlaczego route planner na stronie Tomtoma wyznacza trasę przez Kaliningrad. Urządzenie Go 1000 wyznacza inaczej. Czyżby były inne algorytmy w urządzeniu i na stronie? Czekam niecierpliwie na nowe mapy z naniesionymi zmianami w Gdańsku, bo zauważyłem miejsca gdzie nie są pokazywane opóźnienia np. skrzyżowanie Witosa z Łostowicką.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2012, 12:19:16 wysłana przez krzysiek__m »

*

Offline mariusznicpon

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5,  iPad Air
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #350 dnia: Lipiec 15, 2012, 11:45:25 »
Zablokowałem w maju odcinek drogi w Elblągu, Armii Krajowej z powodu remontu poprzez TomTom Map Reporter. Ustawiłem czas remontu zgłoszenie zostało szybko zaakceptowane a mimo to nie widać tej blokady w rzeczywistości do dziś. Jak zrobić aby wprowadzone blokady pojawiały się szybko w Traffic HD lub poprzez Map Share?
iAM, TomTom, Navigon

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #351 dnia: Lipiec 16, 2012, 08:45:15 »
Jak wprowadzisz poprawkę poprzez urządzenie, to na Twojej mapie będzie zablokowany. Jakie są reguły, żeby pojawiło się u innych to nie wiem. Chyba przynajmniej kilka osób musi zablokować przy najmniej restrykcyjnym ustawieniu pobierania poprawek.

*

karoalex

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #352 dnia: Lipiec 16, 2012, 13:34:27 »
Zablokowałem w maju odcinek drogi w Elblągu, Armii Krajowej z powodu remontu poprzez TomTom Map Reporter. Ustawiłem czas remontu zgłoszenie zostało szybko zaakceptowane a mimo to nie widać tej blokady w rzeczywistości do dziś. Jak zrobić aby wprowadzone blokady pojawiały się szybko w Traffic HD lub poprzez Map Share?

Spróbuj zablokować ten odcinek poprzez ->  Map Share™ Reporter

jak zablokujesz na stronie Map Share Reporter, to podaj potem który odcinek zablokowałeś - będziemy sprawdzać czy działa u wszystkich po ściągnięciu poprawek Map Share  :wink:


pozdrawiam
karoalex

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #353 dnia: Lipiec 16, 2012, 15:54:11 »
Jak wprowadzisz poprawkę poprzez urządzenie, to na Twojej mapie będzie zablokowany

Też mi się tak do tej pory wydawało, ale po ostatnich próbach odblokowania A2 i S14 zwątpiłem. Tzn. po wprowadzeniu poprawek na urządzeniu mam je odblokowane, ale po pobraniu poprawek MapShare od innych znów są zablokowane  :O

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #354 dnia: Lipiec 16, 2012, 16:38:53 »
Ja zrobiłem dwie poprawki. Most w Tczewie o którym napisałem oraz zakaz skrętu na skrzyżowaniu. Aktualizowałem urządzenie i moje poprawki wciąż działają :O

*

Offline mariusznicpon

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5,  iPad Air
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #355 dnia: Lipiec 16, 2012, 18:56:43 »
Zablokowałem w maju odcinek drogi w Elblągu, Armii Krajowej z powodu remontu poprzez TomTom Map Reporter. Ustawiłem czas remontu zgłoszenie zostało szybko zaakceptowane a mimo to nie widać tej blokady w rzeczywistości do dziś. Jak zrobić aby wprowadzone blokady pojawiały się szybko w Traffic HD lub poprzez Map Share?

Spróbuj zablokować ten odcinek poprzez ->  Map Share™ Reporter

jak zablokujesz na stronie Map Share Reporter, to podaj potem który odcinek zablokowałeś - będziemy sprawdzać czy działa u wszystkich po ściągnięciu poprawek Map Share  :wink:


@ Karoalex to zgłoszenie było zrobione przez stronę którą podałeś. Dlatego jestem zdziwiony, że to nie działa bo niedługo roboty się skończą a blokada po kilku miesiącach nie zostanie wyprowadzona.
iAM, TomTom, Navigon

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #356 dnia: Lipiec 17, 2012, 19:35:31 »
Jechałem dzisiaj w Gdańsku z włączoną nawigacją od strony Zaspy do Wrzeszcza. Tomtom nie sygnalizował opóźnień przez tą drogę. Praktycznie codziennie przy dojeździe do Alei Grunwaldzkiej jest korek. Raz dosłownie na moment w trakcie postoju w korku Tomtom pokazał jednominutowe opóźnienie, które po chwili zniknęło. Prawie 15 minutowy korek nie był sygnalizowany.

Orientuje się ktoś jakie dane do obliczania opóźnień wykorzystuje Tomtom w Polsce? Wg informacji reklamowych powinni korzystać z danych operatorów komórkowych. Raczej nie jest możliwe przegapić wtedy taki korek .....


*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #357 dnia: Lipiec 19, 2012, 12:12:30 »
Jeśli chodzi o same korki to wykorzystuje się dane od użytkowników TT z LIVE - transmisja danych odbywa się z wykorzystaniem sieci komórkowej. Na pocieszenie dodam że jeśli jechałeś z wyznaczoną trasą i utknąłeś w korku to prawdopodobnie następny użytkownik TT został ostrzeżony  :mrgreen:

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #358 dnia: Lipiec 19, 2012, 20:15:21 »
Wg mnie na podstawie samych danych z urządzeń Tomtom nie jest w stanie zrobić dobrego systemu. A na pewno nie w Polsce gdzie tych urządzeń nie ma za wiele.
Poniżej cytat ze strony www firmy Tomtom. Wyraźnie wskazuje na to, że źródłem danych są operatorzy gsm.

Cytuj
HD Traffic wykorzystuje nowe rewolucyjne źródło informacji drogowych: miliony anonimowych użytkowników telefonów komórkowych przemieszczających się po drogach. TomTom otrzymuje na żywo, dane od głównych operatorów telefonów komórkowych, poddaje je analizie w czasie rzeczywistym i w rezultacie otrzymuje kompletny i dokładny obraz sytuacji na drogach.

Dzięki tym anonimowym danym, firma TomTom, wie dokładnie gdzie, w jakim kierunku i z jaką prędkością poruszają się po drogach wszyscy ci użytkownicy telefonów komórkowych. Dane w czasie rzeczywistym są łączone z danymi uzyskanymi z innych źródeł informacji drogowych, wykorzystywanych przez inne usługi, takie jak RDS-TMC (Radio Data System – Traffic Message Channel).

W rezultacie HD Traffic to najbardziej kompletne i wiarygodne informacje drogowe obecnie dostępne.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #359 dnia: Lipiec 20, 2012, 17:26:22 »