planowanie trasy

  • 1 Odpowiedzi
  • 692 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

planowanie trasy
« dnia: Lipiec 09, 2006, 21:43:24 »
mam tomtoma, mapę europy wschodniej, przeczytałem instrukcję obsługi i posty na tym forum - i niestety - mam problem z wytyczeniem trasy. Start w Cieszynie, meta w Dubrowniku. Program wytycza trasę, ale nie taką jak ja chcę /bo to ma nie być ani najktótsza, ani najszybsza - tylko moja/. Wygląda na to, że żeby pojechać "swoją" trasą muszę zaplanować punkty pośrednie wprowadzając nawet nazwę ulicy - ale skąd ja mam wiedzieć, czy w Rajce czy Goricanie mam jechać ulicą A czy B? Czy nie ma tu takiej opcji jak w Automapie - że stukam rysikiem w wymagany punkt i wybieram opcję "przez"?
Jak zaplanować szczegółowo trasę żeby nie mieć póżniej problemu w podróży? Jestem gotów wyznaczyć trasę na jakimkolwiek programie /Michelin, cartal czy 24map/ i ją pracowicie wklepać do mojego MIO, ale jak to zrobić ?

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
planowanie trasy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2006, 09:33:50 »
W TTN nie jest "tak wygodnie" z punktami pośrednimi jak w AM... Też mi to przeszkadza, ale nie jest niewykonalne.

Robisz tak:
1. Wybierasz "Planowanie planu podróży".
2. Dodajesz lokalizacje "Dodaj" (program założy, że start nastąpi z pozycji GPS).
Najpierw punkt pośredni. W tym celu na widocznym menu klikasz ">" i tam masz "Punkt na mapie". Wybierasz i przeglądając mapę ustawiasz kursor w odpowiednim miejscu gdzie ma być "przez".
3. Znowu dodajesz kolejny punkt - dowolną netodą (adres, ulubione, punkt na mapie). Masz 2 punkty na spisie.
4. Klikasz teraz na pierwszy punkt (ten, który ma być "przez"). Klikasz w menu, które wtedy się pojawi "Oznacz jako punkt trasy".
5. Klikasz "Gotowe" i... gotowe!

Aby to zadziałało, musisz niestety mieć włączony GPS.