TMC w TomTom - wspólny wątek

  • 215 Odpowiedzi
  • 76174 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 06, 2009, 18:53:00 »
Że GDAKA od dawna nad tym pracuje, to niejednokrotnie na Forum dyskutowaliśmy. Pytanie jest, jak dużo jeszcze czasu im to zabierze?
Czesi zaczęli w 2001. Pierwsze testy były w 2003 (w dwóch AFAIR lokalizacjach punktowych). Uruchomienie nastąpiło w 2006, na dość ubogim obszarze. Od początku uczestniczyli w międzynarodowych programach i organizacjach, wspierających TMC. O naszym projekcie Europa chyba nie wie (poza Niemcami, od których się uczymy). Dziwnie to wszystko wygląda.
Ale mam nadzieję, że na ME2012 zdążymy.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 13, 2009, 23:31:36 »
Tabele lokacji (nieodzowne do wdrożenia TMC) zostały zaakceptowane przez TISA m.in. dla Estonii i Chorwacji.

Polska (lub jakakolwiek polska instytucja) nadal nie figuruje ani jako członek TISA, ani TMC Forum.

W Europejskiej Karcie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pojawiła się w połowie października deklaracja Polskiego Radia, jako firmy wspierającej działania EKBRD, że w ciągu trzech lat Polskie Radio wdroży m.in. rozsiew komunikatów w kanale RDS TMC.

Wyszukiwarka Google wciąż zwraca zerowy wynik przy poszukiwaniu: TMC site:gddkia.gov.pl.

Ostatnie doniesienie o testach sygnału TMC przez RMF FM (Szczecin) pochodzi z września (po kilkumiesięcznej przerwie od wiosny). Nadal nie wiadomo o co chodzi z tym testowaniem.

Pod koniec września Adam Szostak, dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia, został członkiem grupy TTI (Traffic and Travel Information) Europejskiej Unii Nadawców (EBU).
Może mu tam powiedzą, że TMC czasem się przydaje.

To już koniec optymistycznych newsów w tasiemcowym serialu (trzeci sezon) pt. "Kiedy TMC w Polsce?"

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 12, 2009, 09:40:53 »
Konkurencja o krok dalej. Czy tak trudno to wprowadzić w TomTom w PL?

  Korek to zmora wielu kierowców. Nie raz zdarzyło się nam utknąć w gigantycznym ogonku w czasie kiedy akurat mieliśmy coś ważnego do załatwienia. Stracony czas, pieniądze, nerwy, to kłopot każdego z nas, użytkowników dróg, związany z remontami, wypadkami i innymi zdarzeniami drogowymi, utrudniającymi ruch. W Polsce nie funkcjonuje system informacji o korkach TMC.

Rozwiązaniem problemu są dwa urządzenia firmy NavRoad, która wspólnie z AutoMapą proponują NR460BT oraz NR560BF. Obecnie jako jedyne na rynku są sprzedawane z AutoMapą 6.0, w której jest systemem AutoMapa Traffic. Oba systemy nawigacji ułatwiają unikanie korków, dzięki przesyłanym do nawigacji informacjom o aktualnej sytuacji na drogach.

STOP korkom? Nowa funkcjonalność w GPS

    * NavRoad NR460BT
    * NavRoad NR460BT

Podróż samochodem wyposażonym w jeden z wymienionych modeli NavRoad’a to dostęp do bieżącej informacji  o korkach spowodowanych np. remontem, wypadkiem lub złymi warunkami atmosferycznymi.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 12, 2009, 10:17:14 »
Konkurencja o krok dalej. Czy tak trudno to wprowadzić w TomTom w PL?

  Korek to zmora wielu kierowców. Nie raz zdarzyło się nam utknąć w gigantycznym ogonku w czasie kiedy akurat mieliśmy coś ważnego do załatwienia. Stracony czas, pieniądze, nerwy, to kłopot każdego z nas, użytkowników dróg, związany z remontami, wypadkami i innymi zdarzeniami drogowymi, utrudniającymi ruch. W Polsce nie funkcjonuje system informacji o korkach TMC.

Rozwiązaniem problemu są dwa urządzenia firmy NavRoad, która wspólnie z AutoMapą proponują NR460BT oraz NR560BF. Obecnie jako jedyne na rynku są sprzedawane z AutoMapą 6.0, w której jest systemem AutoMapa Traffic. Oba systemy nawigacji ułatwiają unikanie korków, dzięki przesyłanym do nawigacji informacjom o aktualnej sytuacji na drogach.

STOP korkom? Nowa funkcjonalność w GPS

    * NavRoad NR460BT
    * NavRoad NR460BT

Podróż samochodem wyposażonym w jeden z wymienionych modeli NavRoad’a to dostęp do bieżącej informacji  o korkach spowodowanych np. remontem, wypadkiem lub złymi warunkami atmosferycznymi.

Ja mam licencje AM, więc ostatnio zamiast wymieniać 740 na 940, kupiłem sobie 460BT bez programu. System traffic on-line działa, ale jest powijakach. Komercyjnie ruszył dopiero tydzień temu. Ale wygląda obiecująco. To taki odpowiednik systemu LIVE TT. Dane są pobierane i przesyłane na serwer AM.
Navroad łączy się przez BT, więc to jest tanie. Za 4zl netto mam pakiet 25MB. Jest tam też przeglądarka internetowa. Trasy wyznaczane przy włączonym traffic online są całkiem ciekawe.

Znając ceny TT, to ichni system LIVE u nas by kosztował pewnie 10euro.... Zaletą jest działanie już w kilku krajach europejskich. Ja wykupiłem wreszcie LIVE ... udało się :) Wiem jak to działa w DE i NL, teraz czas na UK :)

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 12, 2009, 10:23:40 »
To że działa jako tako to nic. Liczy się chęć!
Nie wierzę że TomTom nie ma w Polsce warunków na uruchomienie takiej opcji!
Tylko traktują nas jak piąte koło...
Cała nadzieja na dokładne mapy i być może rds lub live w Euro 2012. Bo bez tego następne lata byłoby tak dalej...
AutoMapa się w Polsce rozwija. Jeśli jeszcze udoskonalą wytyczanie dróg to TomTom polegnie nad Wisłą.
Póki co dalej trzymam się TT i pewnie będę ale zaczyna mnie to wszystko wkurzać bo tracę nie małe pieniądze i idą w błoto!

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 12, 2009, 11:46:56 »
To że działa jako tako to nic. Liczy się chęć!
Nie wierzę że TomTom nie ma w Polsce warunków na uruchomienie takiej opcji!
Tylko traktują nas jak piąte koło...
Cała nadzieja na dokładne mapy i być może rds lub live w Euro 2012. Bo bez tego następne lata byłoby tak dalej...
AutoMapa się w Polsce rozwija. Jeśli jeszcze udoskonalą wytyczanie dróg to TomTom polegnie nad Wisłą.
Póki co dalej trzymam się TT i pewnie będę ale zaczyna mnie to wszystko wkurzać bo tracę nie małe pieniądze i idą w błoto!

Zwykłe TMC RDS jest kiepskie. Jedyny kraj gdzie, to działa __sensownie__, to Niemcy. Ale to dlatego, że tam jest TMC PRO. Pomiędzy TMC a TT LIVE jest przepaść !
Z tego co wiem, to TT już od jakiegoś czasu rozmawia z Polkomtelem...

Dla mnie zaletą TT jest interface i obsługa oraz bardzo dobre odwzorowanie łuków i zakrętów. Ale mapy i trasy w AM są lepsze (w Polsce). W obecnej wersji są jeszcze problemy, ale to naturalne, bo traffic działa b.krótko. AM ma umowę z GDDKiA, więc jest szansa, że to będzie rozwijane.

Muszę obiektywnie powiedzieć, że jeśli chodzi o Polskę, to AM jest lepsza. Za granicą TT ma swoje zalety: obsługa TMC/TMC PRO, LIVE, pasy ruchu... Ale ostatnie opóźnieniach w aktualizacjach map, czy kastrowanie urządzeń x50 z niektórych funkcji coraz mniej mi się podoba.

Nie ma programu idealnego. Ja już miałem wcześniej licencje AM EU... więc sobie jest :)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 12, 2009, 12:00:26 »
    * NavRoad NR460BT
    * NavRoad NR460BT

Ciekawe, czym się różnią?  :grin:

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 12, 2009, 15:57:17 »
Dla mnie zaletą TT jest interface i obsługa oraz bardzo dobre odwzorowanie łuków i zakrętów. Ale mapy i trasy w AM są lepsze (w Polsce).

Co do map to się zgodzę. Natomiast ale jeśli chodzi o trasy to już nie - uważam że TT robi to lepiej. 


Cytuj
Nie ma programu idealnego.

Zgadzam się w 100%   :ok:

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:46:10 »
Co do map to się zgodzę. Natomiast ale jeśli chodzi o trasy to już nie - uważam że TT robi to lepiej.

Zależy jak porównywać i jakie wersje. Ostatnia wersja AM bez traffic ma trasy w większości wypadków identyczne do TT (trasy szybkie). Z traffic trasy są całkiem ciekawe - moim zdaniem lepsze - szczególnie w miastach.
Za granicą nie jeździłem z AM, więc mówię o Polsce.

Ogólnie jednak największy problem IMHO polega (zarówno w AM, jak i TT) na braku aktualności kategoryzacji dróg. W obu programach sporo jest dróg gruntowych, które w rzeczywistości są już np. asfaltowe.

Ps. przy okazji wie ktoś na czym polega EcoRoute w TT 9.0 ? Bo poza samą nazwą nie zauważyłem żeby inaczej liczył trasy...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2009, 20:38:50 wysłana przez Bankier »

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 12, 2009, 20:22:54 »
Ps. przy okazji wie ktoś na czym polega EcoRoute w TT 9.0 ?

Może na tym samym, co Garminie? - nb. tak samo się AFAIR nazywa.
Polega to na tym, że algorytm zna maniery użytkownika za kierownicą - sposób przyspieszania, hamowania, średnią prędkość, etc. i do tego dostosowuje planowaną trasę tak, by była jak najbardziej ekonomiczna (spalanie). Ponadto, pokazuje statystyki zużycia paliwa, słowem - koszty użytkowania samochodu.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 13, 2009, 00:36:09 »

Ps. przy okazji wie ktoś na czym polega EcoRoute w TT 9.0 ?
... dostosowuje planowaną trasę tak, by była jak najbardziej ekonomiczna (spalanie).

Dokładnie tak "Eco route - the most fuel-efficient route for your journey" to cytat z manuala  do x50

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 23, 2010, 12:34:41 »
Dziwne!
Oto oficjalny folder reklamowy, w którym cały system pokazany jest na urządzeniach TomTom.

http://www.telix.pl/images/201001/Premiera_TMC_w_Polsce.pdf

Na jednej za stron internetowych czytamy:
Choć wiele nawigacji GPS posiada wbudowane odbiorniki TMC, nie wszystkie będą mogły wykorzystać w naszym kraju tą technologię. Obecnie będą to wyłącznie wymienione wcześniej Garmin i Navigon. Dostęp do informacji TMC uzyskujemy przez wykupienie dodatkowej usługi a następnie uzyskanie odpowiedniej aktualizacji map z odpowiednią siatką TMC.

Przedstawiciele firmy Destina mają nadzieję, że z czasem wzrośnie liczba współpracujących z nimi na naszym rynku producentów nawigacji GPS. Dzięki temu poszerzy się nie tylko grono odbiorców, ale także osób przekazujących informacje do centrum.

Ciekawe co na to TomTom? na jednym z forum przeczytałem, że możemy spodziewać się rychłego HD Traffic w Polsce. Nie mają wyjścia, muszą zacząć działać!

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 24, 2010, 12:12:25 »
I coś mi się wydaję, że prędzej w usługę LIVE wejdą nawet dogadując się z innym producentem softu (np. Automapa). Porównując TMC do LIVE to jak malucha do BMW - niby samochód ale jednak szybszy i lepiej się prowadzi  :mrgreen:

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 24, 2010, 12:54:54 »
Jakby nie patrzeć coś muszą działać w Polsce bo potencjalni klienci zaczną kręcić nosem.
A to że mapa nie aktualna, brak dróg, a to iż nie ma rds-tmc itp...

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 24, 2010, 15:07:56 »
Dostęp do informacji TMC uzyskujemy przez wykupienie dodatkowej usługi a następnie uzyskanie odpowiedniej aktualizacji map z odpowiednią siatką TMC
Ten bzdet raczej świadczy o nikłej wiarygodności źródła. Bardziej jest wyrazem 'chciejstwa' i chytrości firmy Destia (żeby płacić za bezpłatne :] ) .
Nośna TMC jest w Europie usługą niekomercyjną. Nawet w GB.
Co akurat jest łatwe do udowodnienia  :mrgreen:
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 24, 2010, 16:44:17 »
I coś mi się wydaję, że prędzej w usługę LIVE wejdą nawet dogadując się z innym producentem softu (np. Automapa). Porównując TMC do LIVE to jak malucha do BMW - niby samochód ale jednak szybszy i lepiej się prowadzi  :mrgreen:
też mi się tak wydaje że prędzej wypuszczą Live, a to chociażby temu, że za Live firma TT będzie czerpała dodatkowe profity w przeciwieństwie do TMC które jest darmowe( no chyba że ktoś nie posiada anteny TMC,wtedy dochodzi zakup jej i jazda)  :wink:

Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 25, 2010, 09:04:38 »
Dostęp do informacji TMC uzyskujemy przez wykupienie dodatkowej usługi a następnie uzyskanie odpowiedniej aktualizacji map z odpowiednią siatką TMC
Ten bzdet raczej świadczy o nikłej wiarygodności źródła. Bardziej jest wyrazem 'chciejstwa' i chytrości firmy Destia (żeby płacić za bezpłatne :] ) .
Nośna TMC jest w Europie usługą niekomercyjną. Nawet w GB.
Co akurat jest łatwe do udowodnienia  :mrgreen:

A Twój wpis świadczy o nikłej wiedzy, bowiem usługi TMC dzielą się na kanały płatne i bezpłatne (zwykle określane jako Premium TMC) i nie bardzo wyobrażam sobie jak firma, która zyje właśnie z dostarczania usług płatnych w innych krajach, miałaby robić to za darmo w Polsce???
Sprawdź zatem proszę czy usługa Premium TMC jest bezpłatna w GB.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 25, 2010, 10:33:39 »
Sprawdź zatem proszę czy usługa Premium TMC jest bezpłatna w GB.
w tomtomie niema czegoś takiego jak TMC premium, tak jak pisałem wyżej, wystarczy posiadać odpowiednie urządzenie z Trafickiem czyli inaczej z anteną TMS_RDS i masz za free.....

co innego to LIVE, tam już się płaci, już w którymś wątku było wspominane o tym...( LIVE można podpiąć pod premium)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 10:35:24 wysłana przez jansol »

Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 25, 2010, 10:49:46 »
Sprawdź zatem proszę czy usługa Premium TMC jest bezpłatna w GB.
w tomtomie niema czegoś takiego jak TMC premium, tak jak pisałem wyżej, wystarczy posiadać odpowiednie urządzenie z Trafickiem czyli inaczej z anteną TMS_RDS i masz za free.....

co innego to LIVE, tam już się płaci, już w którymś wątku było wspominane o tym...( LIVE można podpiąć pod premium)
Usługi Premium TMC (nie wszystkie firmy posługują się taką nazwą) czyli nadawane przez kanały komercyjne są płatne zawsze, ale w tym przypadku opłacającym jest TomTom i cena zawarta jest w urządzeniu. W Navigon 2510 też taka usługa będzie bezpłatna dla użytkownika końcowego, ale producent musi zapewnić jej działanie płacąc licencję, w przypadku Polski firmie DESTIA, czyli opłata zawarta jest już w cenie urządzenia.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 25, 2010, 15:09:00 »
w tomtomie niema czegoś takiego jak TMC premium, tak jak pisałem wyżej, wystarczy posiadać odpowiednie urządzenie z Trafickiem czyli inaczej z anteną TMS_RDS i masz za free.....

Jest, albo przynajmniej kiedyś było. Pamiętam, że np. we Francji (i jakiś innych krajach) jest TMC premium i kiedyś na stronie TT było info, że obejmuje tylko podstawowy TMC.
BTW nowe urządzenia TT x50 nie mają już TMC PRO.

*

Zachu

Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 25, 2010, 19:56:40 »
Tu można się zapoznać z tym gdzie i jak jest dostępny TMC w Europie. TMC.pdf

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 25, 2010, 20:05:32 »
Jest, albo przynajmniej kiedyś było. Pamiętam, że np. we Francji (i jakiś innych krajach) jest TMC premium i kiedyś na stronie TT było info, że obejmuje tylko podstawowy TMC.
wiem że można wykupić roczny abonament na ruch drogowy.....,przynajmniej tak kiedyś było ale dla TTN6
BTW nowe urządzenia TT x50 nie mają już TMC PRO.
teraz jest LIVE

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:06:33 »
A Twój wpis świadczy o nikłej wiedzy...
... sprawdź zatem proszę czy usługa Premium TMC jest bezpłatna w GB.
A Twój wpis świadczy o nieznajomości netykiety oraz (niestety) o kompletnej nieumiejętności czytania. Zatem po raz kolejny:
Cytuj
Nośna TMC jest w Europie usługą niekomercyjną. Nawet w GB.
Dla ułatwienia dodam, że można to sprawdzić na stronach stacji radiowych.
W GB nie istnieje 'Premium' TMC.*  Istnieją usługi płatne i bezpłatne. Sprawdź różnicę pomiędzy TMC - Traffic - Live   B)
* informację otrzymałem od holenderskiego supportu TT.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 26, 2010, 13:13:34 »
A Twój wpis świadczy o nikłej wiedzy...
... sprawdź zatem proszę czy usługa Premium TMC jest bezpłatna w GB.
A Twój wpis świadczy o nieznajomości netykiety oraz (niestety) o kompletnej nieumiejętności czytania. Zatem po raz kolejny:
Cytuj
Nośna TMC jest w Europie usługą niekomercyjną. Nawet w GB.
Dla ułatwienia dodam, że można to sprawdzić na stronach stacji radiowych.
W GB nie istnieje 'Premium' TMC.*  Istnieją usługi płatne i bezpłatne. Sprawdź różnicę pomiędzy TMC - Traffic - Live   B)
* informację otrzymałem od holenderskiego supportu TT.
Przepraszam jeśli Cię uraziłem, ale chyba nie rozumiem pojęcia nośna. W Wielkiej Brytanii ISTNIEJĄ kanały Premium TMC a informację o tym można z łatwością znaleźć na stronach producentów innych nawigacji np. w Alpine w GB obsługuje taki kanał firma Trafficmaster, a we Francji V-Trafic; w Beckerze w GB firma ITIS.
Na TomTomie kolego świat się nie kończy, ale dla nich być może Premium TMC nie istnieje bo mają LIVE i Traffic HD.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:27:54 »
Panowie!
Ja proponuje zastanowić się wspólnie w temacie co wprowadzenie RDS-TMC w Polsce da użytkownikom TomTom.
Bo Holandia MUSI coś zrobić, żeby potencjalni klienci nie zaczęli kręcić nosem, że tego nie ma i inny ma. Oni nie będą się przy zakupie zastanawiali dogłębnie co jest be a co cacy, ale że ktoś ma ten system, a TomTom nie ma!
Pozostają 2 pytania:
1. Czy TomTom dołączy do innych i razem będą w tym systemie w PL?
2. Czy wprowadzi na rynek swój odrębny system Live. Niewątpliwie wiążę się to z dłuższym czasem oczekiwania.

Z niecierpliwością czekam na jakiekolwiek info od TomToma! Co oni na to?!
I skupmy się na samej istocie i przeznaczeniu. Ja też mogę napisać że mam CB Radio i po co mi tmc ?! Ale jednak wolałbym i nawet zapłacę za taki system w PL, byle działał sprawnie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 14:32:38 wysłana przez Waszko »

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 26, 2010, 15:53:59 »
Przepraszam jeśli Cię uraziłem, ale chyba nie rozumiem pojęcia nośna...
...na TomTomie kolego świat się nie kończy, ale dla nich być może Premium TMC nie istnieje bo mają LIVE i Traffic HD.
Nie uraziłeś mnie  B) po prostu w dyskusjach z zasady nie stosujemy wycieczek osobistych.
Nośna to inaczej (i poprawnie :] ) wydzielona częstotliwość dla transmitowania informacji m.in. TMC. Ponadregionalni nadawcy radiowi w UE mają w swoich koncesjach zapisane różne służebności. Jedną z nich jest udostępnianie zakresów częstotliwości dla celów publicznych (dostęp ma policja, służby drogowe, władze regionu, czort wie kto jeszcze). Ta bazowa częstotliwość jest bezpłatna. W całej Unii.
To, że ktoś gdzieś tworzy pewnie lepszy ale płatny serwis to już inna broszka.
TT ma dość prosto rozwiązaną kwestię licencji i opłat. Wykupuję dany serwis w jednym kraju (np. Live w Holandii gdzie mieszkam) i mam do niego dostęp wszędzie gdzie istnieje i działa. Dlatego nie istnieje dla TT problem Premium TMC czy Traffiku w innych krajach.

A co do Tomka: kurczę, przecież to forum TT i on jest naszym guru i przewodnikiem i na nim nasz świat się kończy  :mrgreen:

Połączone: Kwiecień 26, 2010, 16:05:27
Bo Holandia MUSI coś zrobić, żeby potencjalni klienci nie zaczęli kręcić nosem, że tego nie ma i inny ma...
Niestety przez wiatrakowców nasz rynek jest marginalizowany z powodu plagi piractwa. Mają swoje rynki gdzie są potęgą i tam bardziej dbają o klienta.
Generalnie ciężki temat :sleepy:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 16:05:27 wysłana przez Komarek.pl »
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 26, 2010, 16:26:44 »
o czym zatem piszą tu:
http://www.tomtom.com/page/rds-tmc
najpierw zanegowałeś istnienie Premium TMC w GB, potem piszesz, że miałeś na mysli TomTom'a (i premium TMC w GB), co zatem teraz powiesz na ten temat?
nadal NIE MA PREMIUM TMC w GB dla TOMTOM'a?

zrozum, że problem TMC dotyczy głównie starych urządzeń, bo kiedyś nie było tak doskonałych funkcji jak LIVE i Traffic HD i nadal jest to funckja działająca i konieczna dla niektórych i nadal dzieli się na zwykłe TMC i Premium TMC

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 26, 2010, 16:27:07 »
...być może każda firma używa tylko innej nazwy dla danej usługi,np: ktoś tam ma traffica Premium a np: TT swój HD traffic.... ot i cała filozofia.....

tylko co po nie którzy ludziska biorą zbyt dosłownie co po niektóre fakty i niepotrzebnie rwą swe włosy  :D

przyznam szczerze, że mnie to tam nie interesują aż tak szczegóły techniczne, ważne aby działało dobrze..... :D


Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 26, 2010, 16:36:27 »
...być może każda firma używa tylko innej nazwy dla danej usługi,np: ktoś tam ma traffica Premium a np: TT swój HD traffic.... ot i cała filozofia.....

tylko co po nie którzy ludziska biorą zbyt dosłownie co po niektóre fakty i niepotrzebnie rwą swe włosy  :D

przyznam szczerze, że mnie to tam nie interesują aż tak szczegóły techniczne, ważne aby działało dobrze..... :D
ale przecież jasno z cytowanego linku wynika, że nie ma różnicy w nazewnictwie - TomTom też korzysta w GB czy Francji dla starych modeli z Premium TMC i tak we wszystkich firmach to się nazywa
HD Traffic czy Live to zupełnie inaczej działające funkcje czy usługi...

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:26:39 »
Dziwne!
Oto oficjalny folder reklamowy, w którym cały system pokazany jest na urządzeniach TomTom....

 

I pewnie system byl rowniez na urzadzeniach TomTom testowany  :mrgreen:
Mozliwe jest wszystko,  TT korzysta w Finlandii z TMC od Destii