Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące geometrii dróg w Polsce (błędy/braki) to zamieszczajcie je tu, na pewno się tym zajmę. Tylko kilka uwag z mojej strony:
1. z powodu ogromu pracy proszę o rzeczy większe np. brakujące obwodnice, przelotowe drogi w miastach. Rzeczy typu numeracja domów - odpadają.
2. cykl produkcji map składa się z kilku etapów i trwa długo, a to oznacza, że jeżeli aktualną mapę mamy 9.80, to nie ma szans żeby zgłoszona przez Was poprawka weszła na 9.85, nawet jeżeli zajmę się tym od razu (technicznie niemożliwe), dlatego proszę o cierpliwość. Może też być tak, że to co zgłaszacie zostało już wcześniej przez nas zaktualizowane i dlatego będzie w następnej mapie.
3. zmiany na krajówkach, ekspresówkach i autostradach w zasadzie ogarniamy i wprowadzamy z wyprzedzeniem, dlatego będą w większości przypadków w wydaniu mapy najbliższym otwarcia drogi (nie mówię o tym co było tylko co jest i będzie ) - ale oczywiście nie zaszkodzi jak dacie znać co się oddaje w Waszej okolicy w ciągu najbliższego roku, zwłaszcza w południowych województwach. Natomiast najcenniejsze z mojego punktu widzenia są informacje o drogach realizowanych przez gminy/miasta i województwa, najlepiej na co najmniej pół roku przed oddaniem (trudniej ogarnąć niż te, które buduje GDDKiA).
4. jak macie jakieś mapy projektowe dotyczące tych inwestycji to piszcie na priv, podam maila, na który można je przesłać
P.S. nie ma sensu zgłaszać tego samego kilkukrotnie, po prostu jeżeli ktoś uważa, że zgłoszenie kolegi jest ,,wyssane z palca", to niech o tym napisze.
Braki i błędy na mapie 9.80:
-
A1 brak konsekwencji w dodatkowych nazwach autostrad - skoro wszystkie odcinki A2 mają dopisane ,,Autostrada Wolności", to w przypadku A1 powinno być ,,Autostrada Bursztynowa"
-
A4 brak przebudowanego węzła Mysłowice
http://umapa.pl/vIaRe-
S1 zmiana przebiegu
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html-
S3 brak drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza, oznaczenia S3 i węzła z DW137
http://stooq.pl/n/?f=1114266 http://umapa.pl/49OLY-
S8 odcinek od w.Wiśniewo do w.Mężenin
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/podlaskie-s8-zambrow--mezenin-udostepniona-kierowcom-56749.html-
S52 w ogóle brak na mapie
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html-
S61 brak łącznika węzła Raczki z DW655
http://umapa.pl/xIDul-
S69 zmiana przebiegu
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html-
DK9 Radom brak drugiej jezdni na odcinku Zbrowskiego - Rodziny Ziętalów
http://radom.wyborcza.pl/radom/1,48201,19115951,wiadukty-na-zolkiewskiego-gotowe-zdjecia.html-
DK10 skrzyżowanie z obwodnicą Nakła n/Notecią; wyjeżdżając z obwodnicy (ul.Nowa) w lewo na DK10 brak wyrysowanego na mapie lewoskrętu; wystarczy sprawdzić w GSV:
https://goo.gl/maps/UMkNJTGnCo62-
DK15 brak północnego obejścia centrum Brodnicy
http://umapa.pl/isrya http://www.radiopik.pl/2,45068,obwodnica-brodnicy-otwarta-
DK19 numeracja powinna być usunięta z ulic w Lublinie, bo jako S19 przebiega po obwodnicy miasta
-
DK22/55 Malbork - brak drugiej jezdni mostu na Nogacie
http://umapa.pl/kiBEl-
DK25 Ostrów Wielkopolski brak drugiej jezdni ul.Kaliskiej na odcinku od S11 do Alei Słowackiego
http://umapa.pl/PTV1r-
DK63 Łomża (Szosa Zambrowska) - brak drugiej jezdni od odcinku Sikorskiego - Księżnej Anny
http://lomzynskie24.pl/2016/11/trwa-rozbudowa-szosy-zambrowskiej-w-lomzy-foto/-
DK70 zmieniony przebieg w Skierniewicach
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK74 brak obwodnicy Bełchatowa
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/obwodnica-belchatowa-udostepniona-kierowcom-56759.html- Jaworzno
DK79 brak drugiej jezdni na odcinku Niemcewicza - Podgórska
http://bip.jaworzno.pl/Article/get/id,26610.html-
DK80 Bydgoszcz zmieniony przebieg
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK82 zmieniony przebieg w Lublinie
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK86 brak nowego węzła w Psarach
http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/1,93867,20448479,koniec-utrudnien-na-dk86-ronda-i-nowy-wiadukt-sa-juz-gotowe.html http://www.psary.pl/files/img/2012/Wezel%20komunikacyjny/Projekt%20wezla%20zrodlo%20DL%20Invest%20Group.jpg-
DW119:
-
DW121 odcinek Banie (od DW122) - Rów (do DK26) nie jest już częścią DW121
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101-
DW128 Rów - Myślibórz - Ławy; numer zniesiony całkowicie
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101-
DW120 brak oznaczenia od skrzyżowania Szkolna/Szczecińska/Wyszyńskiego w Kobylance do węzła Motaniec na DK10
http://umapa.pl/8iFL7-
DW146 brak obejścia Dobrej + 2 nowych rond
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/rusza-budowa-obwodnicy-miejscowosci-dobra-w-zachodniopomorskiem--52928.html-
DW196 Poznań - brak drugiej jezdni ul.Gdyńskiej na odcinku Bałtycka - granica miasta
http://umapa.pl/BBsFs http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,20996569,kolejny-etap-budowy-drog-dojazdowych-do-spalarni-zmiany-na.html-
DW224 brak obwodnicy Kartuz
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/obwodnica-kartuz-gotowa-przed-terminem-56016.html http://umapa.pl/Vy7zG-
DW291 w ogóle nie oznaczona w TT
http://umapa.pl/hTbjR-
DW391 zmiana przebiegu i nowa betonowa nawierzchnia na odcinku Buśnia - Piła-Młyn
http://umapa.pl/5IXTD http://www.zdw-bydgoszcz.pl/2016/731-po-betonie-do-grudzidza.html-
DW410 brak oznaczenia odcinka od DW408 w Brzeźcach do Biadaczowa
http://umapa.pl/mer0P niepoprawne zaznaczenie przebiegu przez Landzmierz, Cisek i Bierawę
-
DW817 w ogóle nie oznaczona w TT
https://goo.gl/maps/SXhc3eNgGzz-
DW903 w ogóle nie oznaczona w TT; łączy DK79 z A4
http://tinyurl.com/z8ag2t2-
DW913 Pyrzowice - brak drugiej jezdni na odcinku Piłsudskiego - Równoległa + ronda na skrzyżowaniu z Piłsudskiego
http://umapa.pl/3gh3y http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,72739,21035345,ze-stacji-kolejowej-na-lotnisko-w-pyrzowicach-bedzie-prowadzil.html-
DW925 Trasa N-S Ruda Śląska brak odcinka od ul.1 Maja do Nowobukowej
http://umapa.pl/NPMlH http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=133922701&postcount=610-
DW927 błędny przebieg
http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650120.pdf http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650153.pdf-
DW933 brak obwodnicy Pawłowic i nowego węzła z DK81
http://umapa.pl/ZBUgR http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35019,20998365,obwodnica-za-90-mln-zl-otwarta-konczy-sie-przy-dk81-zdjecia.html-
Bydgoszcz - ul.Matki Teresy z Kalkuty - nowy przebieg i 4 ronda
http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2016-kwiecien/Jest_pozwolenie__czas_na_przetarg.aspx http://umapa.pl/z7MM6-
Katowice-
Mielec brak dróg wokół Galerii Navigator
http://umapa.pl/Usa0x-
Poznań - numeracja i przebieg dróg krajowych od dawna nie poprawione:
- DK5 (jako S5) między węzłami Komorniki i Krzesiny ma wspólny przebieg z A2 i S11; między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód ma wspólny przebieg z A2
- S11 między węzłami Komorniki i Krzesiny ma wspólny przebieg z A2 i S5; między węzłami Poznań Zachód i Komorniki ma wspólny przebieg z A2
- dawny przebieg DK5 i DK11 przez teren Poznania powinien być usunięty; prawidłowy przebieg widać tutaj http://umapa.pl/dTRY7
-
Pruszcz Gdański brak dwujezdniowego odcinka ul.Emilii Plater do nowego ronda Kopernika/Orzeszkowej
http://umapa.pl/rqRL0-
Radom brak przebudowanej ul.Młodzianowskiej - od ul.Gdyńskiej do Obwodnicy Południowej praktycznie nowy ślad, większość dwujezdniowa
http://umapa.pl/Vz2xV http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/radom-wiadukt-nad-linia-kolejowa-otwarty-56472.html-
Rzeszów brak I etapu tzw. Wisłokostrady
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,22.0229992,50.0409711?l=312d951f3e60ca08 http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150828/RZESZOW/150829640-
Skierniewice brak nowego, dwujezdniowego odcinka ul.Armii Krajowej [łącznik DK70 i DK705]
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/skierniewice-z-przedluzeniem-ul-armii-krajowej-miedzy-dk70-i-dw705-56042.html http://umapa.pl/PsvK3-
Środa Wielkopolska brak ronda na skrzyżowaniu Inwalidów Wojennych/Lipowa/Dąbrowskiego; dotychczasowa Inwalidów W. jest teraz parkingiem, a nazwa ulicy powinna być przerzucona na nowy odcinek
http://umapa.pl/RhTIx-
Tomaszów Mazowiecki:
- brak przedłużenia ul.Chopina do Zawadzkiej i ronda Chopina/Warszawska http://umapa.pl/eZwFS http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/nowe-rondo-na-ul-chopina-i-warszawskiej-w-tomaszowie-otwarte,3787003,artgal,t,id,tm.html
- nowy przebieg ul.Zawadzkiej przy połączeniu z Warszawską [łączą się w innym miejscu] http://umapa.pl/YFt5A
- brak ronda Legionów/Farbiarska http://umapa.pl/2g57G http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/w-poniedzialek-rusza-budowa-ronda-na-ul-legionow-w,3729029,art,t,id,tm.html
-
Toruń:
- osiedle JAR brak większości ulic, brak 3 rond, brak ul.Freytaga, niewłaściwy przebieg ulic: Fortecznej, Strobanda, Watzenrodego itd.; wszystko pomiędzy ul.Ugory a DK91 do poprawy http://mapa.targeo.pl/,22,18.6033373,53.0525857?l=7dfc7c494ea12a10
- brak drugiej jezdni ul.Podgórnej na odcinku Szosa Chełmińska - Kołłątaja + brak ronda Podgórna/Kołłątaja
http://umapa.pl/guj9a[/list]
-
Wejherowo brak rond na skrzyżowaniach Patoka z Gryfa Pomorskiego i Stefczyka
http://umapa.pl/eQsFy http://www.wejherowo.pl/artykuly/powstaly-dwa-nowe-ronda-w-ramach-budowy-wezla-zryw-a4683.html-
Wrocław brak nowego mostu na Ślęży i przedłużenia ul.Racławickiej do al.Piastów
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/wroclaw-czy-na-wszystkich-swietych-pojedziemy-mostem-przez-sleze-56003.html http://umapa.pl/LKBum-
Zabrze brak nowych nazw 8 ulic w dzielnicy Mikulczyce
http://www.infor.pl/akt-prawny/U85.2016.094.0002987,uchwala-nr-xxv27616-rady-miasta-zabrze-w-sprawie-nadania-nowych-nazw-dla-drog-ul-piekarnicza-ul-fryderyka-wilhelma-redena-ul-macieja-wilczka-ul-salomona-isaaca-ul-guido-henckela-donnersmarcka-ul-alber.html-
Zawiercie brak Drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej od ul.Podmiejskiej do DK78 + ronda
http://umapa.pl/F2twW-
Zubrzyce obejście miejscowości nadal niekompletne
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.7892376,50.1383425?l=3acc38372d2de414 http://umapa.pl/9H8Sc http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,17,17.7796839,50.1410925?l=641de989a0b98981