Jeśli podajesz w "jedż przez" samą nazwę miejscowości jest to traktowane jako jedż przez okolicę (TT sam wyszukuje najbardziej optymalny wg niego punkt),
Moje obserwacje tego nie potwierdzają.
On przez "okolice" chyba rozumie całe województwo
co powoduje że taki sposób pokazywania jest po prostu nieprzydatny
Jesli podajesz dokładny adres, lub wskazujesz na mapie to prowadzi dokładnie przez ten punkt.
Taki przypadek dotyczy tylko komiwojażera, który zna adresy kilku klientów na trasie
Natomiast dla mnie, jeśli znam tylko start i cel, a potem chcę lekko skorygować trasę (bo np. mnie za bardzo głównymi drogami prowadzi a chcę uniknąć tłoku) - to nie działa
Ale faktycznie w tym przypadku (Łódź - Karpacz przez Widawę) komunikat nie znaleziono innej trasy, trzeba mu podać jakiś adres z Widawy. Pierwszy raz mi się trafiła taka trasa
A mnie się to zdarza wcale nierzadko.
Najczęściej własnie w takim przypadku jak opisany -> jedz przez - adres - miasto
Inny przykład: Kraków - Łódź ale nie przez Śląsk tylko Pilica - Koniecpol - Radomsko
Wbrew pozorom np. w piątek po południu możemy taką trasą dojechać szybciej niż stojąc 2x15 min na bramkach A4, czy 45 min w Częstochowie.
Spróbuj go do tej trasy zmusić prostymi poleceniami...
- przy najbliższej okazji cię ściągnie na główną trasę.
Za to próby wskazywania konkretnych punktów powodują często wybranie trasy nieoptymalnej.