toshiba gt01

  • 47 Odpowiedzi
  • 17038 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

toshiba gt01
« dnia: Luty 03, 2009, 14:31:02 »
Surfując sobie po necie napotkałem newsa odnośnie nowego dzieciątka Toshiby (planowany debiut na MWC w Barcelonie)

Link poniżej:
http://www.slashgear.com/toshiba-tg01-announced-iphone-3g-and-touch-hd-killer-0332839/

Wygląda nieźle - 4.1 cala ekran:D robi wrażenie

*

Offline eRd

  • **
  • 108
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2009, 15:04:03 »
Cos czuje,ze cena tez zrobi wrazenie  :mrgreen: Ciekawy procek 1GHz  :D To chyba akumulator bedzie potrzebny w plecaku do tego, chyba ze udalo im sie zmniejszyc zuzycie energii  :wink:
Toshiba G900 -> gotowany R OM z kuchni Globalbusa
HTC Touch Diamond -> DI2 v. 7.0 by Krzysiecw

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2009, 15:41:21 »
Wydajność pewnie 300MHz XScale :E
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline nit

  • ***
  • 416
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2009, 15:49:23 »
to wejdzie do produkcji ?? ja takiego chce  :O~

*

Offline baggus

  • Ekspert Android
  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2009, 19:15:14 »
Miejmy nadzieje, że będzie Host usb i złącze słuchawkowe przynajmniej microjack(a najlepiej mini)
HTC Wizard-->Dell Axim X51v-->Toshiba G900-->Hp Ipaq 214-->Toshiba G900-->HTC Dream-->HTC Magic

*

Offline Gothic

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPAQ h5550, iPAQ 214, Acer Liquid
  • Sprzęt: Acer Liquid A1
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2009, 21:17:38 »
Sporo ciekawych ficzerów pokazuje filmik zamieszczony na Telepolis, ciekawą sprawą jest regulacja procka z poziomu dostarczonego softu:

http://www.telepolis.pl/news.php?id=13853

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2009, 22:59:44 »
Wydajność pewnie 300MHz XScale :E

właśnie :| Poza tym ciekawie, w g900 większy ekran by się przydał...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2009, 08:31:09 »
nie wiem jak dla Was ale dla mnie trochę za duże to to.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline bak

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Tosia G900             Samsung Omnia               Nokia E50                       Palm Centro
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2009, 11:23:54 »
Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=uqlBmCPpZ4k&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=bZt2WwU2Emk&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=SRgu9CEcTAM&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=YdmPyZ5a0vo&feature=channel_page
Całkiem ciekawa ta Toshiba, ciekawe jak będzie z tą wydajnością...

I do założyciela wątku ta Toshiba to jest TG01, a nie GT01 :D

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2009, 11:45:36 »
Jestem przeciwnikiem Ihpona i niestety tutaj tosi tez :/ Jedyne co bym przeszczepil z niej, to procek i ekran do swojej g900...

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2009, 13:33:39 »
nie wiem jak dla Was ale dla mnie trochę za duże to to.
bo to ma 4.1 cala, i bdb ze to będzie duże, bo takie ma być, duży lcd, szybki proc i jazda

Cytuj
Platforma Snapdragon firmy Qualcomm, która daje dostęp do zegarów taktowanych z prędkością 1GHz a nawet większych.Jak wieść gminna niesie (właściwie to wieść rozpuszczana przez Qualcomm) karta grafiki zastosowana na chipsecie jest lepsza niż ta zastosowana w konsoli Sony PSP.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 15:43:24 wysłana przez krzysiej »


*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2009, 15:48:41 »
czy to bedzie takie szybkie czas pokaże
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2009, 15:59:04 »
nie wiem jak dla Was ale dla mnie trochę za duże to to.
bo to ma 4.1 cala, i bdb ze to będzie duże, bo takie ma być, duży lcd, szybki proc i jazda


To że ma 4.1" to żaden argument. Mogli zrobić obwódkę z 5mm to byłaby wielkości Touch HD... a tak wyszedł niezły kloc  :mrgreen:
Are you shpongled?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2009, 18:05:56 »
przeraza mnie to, ze to kolejny pocket bez manipulatora kierunkowego...

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2009, 18:23:04 »
przeraża mnie to, że kolejny iphone... Bo co walczyć z iphonem robić to samo? Lepiej by zrobić full wypasionego universala... Bo dopiero taki telefon to szpan ^^

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2009, 19:44:36 »
ale teraz robią takie dotykane, wciskane było kiedyś


*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2009, 22:19:13 »
Dla mnie może nie być pod ekranem tradycyjnych kierunkowych, o ile bedzie host usb... Bo w zasadzie przycisków używam wyłącznie w grach :wink: Ale zachowałbym przyciski na około do odpalania aplikacji, te są bardzo przydatne :grin:

*

Offline pilmar

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900 z kropką ;)
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2009, 10:15:49 »
Jezeli bedzie wersja z klawiaturka "qwerty" to kupie nową tośkę jak tylko bedzie dostepna w Polsce. :)
ekran rewelacja :O~

Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2009, 12:45:11 »
http://www.fkn.pl/1,356,1910337,1,wiadomosc.html
Na tym filmiku widać, jak człowiek, który próbuje to obsłużyć niemiłosiernie męczy się z przyciśnięciem niemal każdego przycisku na ekranie.

Nie mniej bardzo mnie cieszy pojawienie się tej zabawki,  bo dzięki niej wyrośnie bardzo dobra konkurencja dla HTC HD i cena powinna spaść do jakiegoś przyzwoitego poziomu, czyli o jakiegoś tysiaka :)

W wakacje zobaczymy....

*

koldasz

Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2009, 13:10:44 »
Po filmiku wniosek taki:
Są buraki i buraki.
Bez patyczka nie da się
Więc nie podniecajcie się.    :terrified:

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2009, 16:06:36 »
taka tosie bym kupił ale w zestawie z klawiaturą BT


*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2009, 01:10:54 »
Zapowiadała się interesująco w opisie dopóki nie dotarłem do wymiarów... i tu pojawia się problem bo zastanawiam się do czego te 4,1 cala się przyda... no bo chyba powinno być coś więcej niż oglądanie filmów... I druga rzecz to gdzie taki sprzęt (tej wielkości) trzymać..

Rzeczywiście bardzo przypomina iPhone'a zwłaszcza ta "cienkość" a procesor Qualcomm może i będzie taktowany 1GHz ale jak znam życie to 800MHz Marvel będzie szybszy.
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2009, 11:21:35 »
Zapowiadała się interesująco w opisie dopóki nie dotarłem do wymiarów... i tu pojawia się problem bo zastanawiam się do czego te 4,1 cala się przyda... no bo chyba powinno być coś więcej niż oglądanie filmów... I druga rzecz to gdzie taki sprzęt (tej wielkości) trzymać..


W kieszeni np. nie jest to takie niemożliwe jakby się mogło wydawać... Przyda się do przeglądania internetu, nawet karty pamięci Większy ekran= większa wygoda :P

a procesor Qualcomm może i będzie taktowany 1GHz ale jak znam życie to 800MHz Marvel będzie szybszy.


i to jeszcze jak...

Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 07, 2009, 15:51:50 »
Powoli zbliżamy się chyba do granicy wielkości matrycy, bo wiele więcej jak te 4.1 cala chyba już nie będzie, ale taki spory ekran jest moim zdaniem jak najbardziej ok. Można wygodnie surfować po necie, oglądać filmy itd. Im więcej tym lepiej, do puki da się to nosić swobodnie w kieszeni.

Jeśli ktoś nie chce używać PDA jako narzędzia pracy, a jedynie jako telefonu z wieloma funkcjami to takie takie coś jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 10, 2009, 14:10:07 »
Powoli zbliżamy się chyba do granicy wielkości matrycy, bo wiele więcej jak te 4.1 cala chyba już nie będzie, ale taki spory ekran jest moim zdaniem jak najbardziej ok. Można wygodnie surfować po necie, oglądać filmy itd. Im więcej tym lepiej, do puki da się to nosić swobodnie w kieszeni.

Jeśli ktoś nie chce używać PDA jako narzędzia pracy, a jedynie jako telefonu z wieloma funkcjami to takie takie coś jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

To jest beznadziejne rozwiazanie, jezeli chce sie tego uzywac jako telefonu  :D
niewygodne, niefunkcjonalne
maly, wygodny telefon z klawiatura pozwala blyskawicznie wykonywac polaczenia, pisac i odbierac SMSy
forsowanie coraz wiekszych ceglowek z ekranami dotykowymi (pozbawionych klawiatur,przyciskow upraszczajacych obsluge) jest bez sensu. Uzywam normalnego telefonu z klawiatura i HTC Touch Pro. Ten drugi jako palmtop,nawigacja - ok. Jako telefon beznadzieja. Sto razy szybciej i wygodniej, bez patrzenia na ekran, zrobie wszystko w normalnym telefonie. Dla mnie uzytecznosc rozwiazan forsowanych w nowych smartfonach zasluguje na krytyke. Jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego. Ideologia moze byc, ale w praktyce liczy sie funkcjonalnosc. Wygodny telefon mam w kieszeni, mini laptopa kolo siebie. Zeby skorzystac z tego drugiego i tak nie moge prowadzic.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 10, 2009, 18:03:25 »
ooo ta widzę, jak piszesz szybciej na 9 przyciskach niż na QWERTY :D :E

4.1 cala to jeszcze mało, 7" byłoby już sporym problemem, jak na PDA, 5" z hakiem jest ok, spokojnie wchodzi mi do kieszeni i takie ekrany chciałbym widzieć w swoich kolejnych PDA :ok: Jest to oczywiście zależne od preferencji użyszkodnika, ja wolę większe ekrany i PDA z telefonem w jednym, zamiast zastawiać sobie 2 kieszenie dwoma cegłami :P Przy czym telefon wyjąłbym 2 razy dziennie- bez sensu moim zdaniem. Chyba, ze ktoś gada kilka godzin dziennie :P

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 10, 2009, 21:58:59 »
Jak ktoś wymyśli sprzęt wielkości Diamonda i z ekranem nawet 52" to na to idę  :E

A tak na poważnie to jeśli spojżeć na filmiki z tą toshibą w roli głównej to widać że jak do dłoni to jest za duża... no chyba że ktoś ma wielkie łapy....

5" z hakiem jest ok, spokojnie wchodzi mi do kieszeni i takie ekrany chciałbym widzieć w swoich kolejnych PDA :ok:

5 cali to już duże przegięcie... aż takich dużych kieszeni to ja nie mam :) Jedyne rozwiązanie jeśli chodzi o rozmowy to tak jak w Era AMEO czyli słuchawka BT w uchu... ale to wygląda raczej śmiesznie   B)
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2009, 05:33:35 »
5 cali to już duże przegięcie... aż takich dużych kieszeni to ja nie mam :) Jedyne rozwiązanie jeśli chodzi o rozmowy to tak jak w Era AMEO czyli słuchawka BT w uchu... ale to wygląda raczej śmiesznie   B)

najśmieszniej wyglada człowiek rozmawiający przez słuchawke BT gdy my o tym nie wiemy (tj nie wiemy ze ma sluchawke). i jeszcze jak gestykuluja podczas rozmowy intensywnie to wogle ubaw :)

ale tosia calkiem calkiem wydaje się, miejmy nadzieję że szybko bedzie dla niej wsparcie d wm6.5 :) i jakies romy które jak zwykle usuną usterki wprowadzone przez operatorów/toshibe :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2009, 15:57:10 »
Jak ktoś wymyśli sprzęt wielkości Diamonda i z ekranem nawet 52" to na to idę  :E

A tak na poważnie to jeśli spojżeć na filmiki z tą toshibą w roli głównej to widać że jak do dłoni to jest za duża... no chyba że ktoś ma wielkie łapy....

5" z hakiem jest ok, spokojnie wchodzi mi do kieszeni i takie ekrany chciałbym widzieć w swoich kolejnych PDA :ok:

5 cali to już duże przegięcie... aż takich dużych kieszeni to ja nie mam :) Jedyne rozwiązanie jeśli chodzi o rozmowy to tak jak w Era AMEO czyli słuchawka BT w uchu... ale to wygląda raczej śmiesznie   B)
BTW ta tosia jest generalnie mniejsza od g900, to jak może Ci się wydawać za duża do ręki? :P :wink: a nikt nie miał jeszcze problemów z trzymaniem tośki :P

Odp: toshiba gt01
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2009, 18:58:26 »
Powoli zbliżamy się chyba do granicy wielkości matrycy, bo wiele więcej jak te 4.1 cala chyba już nie będzie, ale taki spory ekran jest moim zdaniem jak najbardziej ok. Można wygodnie surfować po necie, oglądać filmy itd. Im więcej tym lepiej, do puki da się to nosić swobodnie w kieszeni.

Jeśli ktoś nie chce używać PDA jako narzędzia pracy, a jedynie jako telefonu z wieloma funkcjami to takie takie coś jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

To jest beznadziejne rozwiazanie, jezeli chce sie tego uzywac jako telefonu  :D
niewygodne, niefunkcjonalne
maly, wygodny telefon z klawiatura pozwala blyskawicznie wykonywac polaczenia, pisac i odbierac SMSy


Zastanów się co zajmuje mniej miejsca i mniej waży: a) Smartfon z dużym wyświetlaczem, czy b) PDA z dużym wyświetlaczem + telefon komórkowy.

Oczywistym jest, że gdziekolwiek jestem, zawsze potrzebuję telefonu komórkowego (takie czasy). Jeśli mam do tego nosić 2gą cegiełkę, to wolę mieć wszystko w jednym. Pewnie, że można obyć się bez dobrodziejstw PDA i go wtedy zostawiać w domu, ale skoro tak uważasz, to chyba pomyliłeś fora. W domu mam laptopa, czy nawet PC i PDA nie jest mi potrzebne. PDA potrzebne jest w terenie, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebny jest też telefon. Nie ma chyba masochisty, który mając w domu komputer z wyświetlaczem 17 cali, prawdziwą klawiaturą itd. wolałby edytować pliki exela na 4 calach za pomocą rysika.

Piszesz, że do dzwonienia masz telefon, a do nawigacji i PDA masz touch pro. Mówisz, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. To może najlepiej byłoby nosić ze sobą komórkę, laptopa i prawdziwą nawigację? Przecież touch pro ma mniejszy ekran od prawdziwej nawigacji a do pracy biurowej lepszy jest komputer. Sam sobie przeczysz.



« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 19:01:35 wysłana przez tpiatal »