Kyros MID7022 - zwalniające WiFi

  • 1 Odpowiedzi
  • 1921 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Kyros MID7022 - zwalniające WiFi
« dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:06:53 »
Uporałem się jak na razie z większością problemów ze stabilnością systemu w Coby Kyrosie MID7022. Nie jest to poziom stabilności znany z takiego Galaxy Taba, ale jak najbardziej da się go używać, pomimo kilku bugów obecnych w systemie. Teraz jednak zauważyłem jeszcze jedną rzecz: mianowicie WiFi chodzi czasami bardzo wolno. Chociaż mam łącze 6 Mbps, speedtest pokazuje poniżej 500kbps. Co ciekawe problem nie występuje po zrestartowaniu systemu, wówczas mam pełny transfer. Tak więc raczej jest to problem programowy - zupełnie jakby moduł przełączał się w jakiś wolniejszy tryb...

Da się coś z tym zrobić? Sprawa staje się uciążliwa właściwie tylko podczas streamingu wideo z sieci, dlatego wcześniej jej nie zauważyłem. Niemniej dobrze byłoby, gdyby udało się znaleźć i wyeliminować przyczynę.

PS. Tablet pracuje w trybie "flight mode", gdyż odkryłem, iż poprawia to jego stabilność i czas pracy na baterii. Moduł phone.apk sporo miesza w systemie, a przecież urządzenie i tak nie ma sprzętowego modułu GSM/3G... WiFi włączam niezależnie za pośrednictwem widgetu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2012, 11:42:51 wysłana przez Atlantis »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Kyros MID7022 - zwalniające WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:19:32 »
To jest znany problem - wifi "usypia" po tym gdy w Kyrosie wyłączy się ekran i niestety po obudzeniu nie powraca już do pełnej prędkości. Dlatego bezpośrednio po restarcie jest wszystko ok. Rozwiązaniem jest niewyłączanie modułu wifi na czas krótkotrwałych usypień, na przykład gdy na chwilkę odłożysz urządzenie.
Ponieważ w razie dłuższego nieużywania i tak ustawiasz flight mode nie powinno mieć to znaczącego wpływu na czas pracy.
Spróbuj więc programu Advanced Wifi Lock