Jak to jest z tymi tabletami?

  • 276 Odpowiedzi
  • 56489 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Jak to jest z tymi tabletami?
« dnia: Listopad 27, 2011, 23:36:56 »
Już od ponad miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem HTC Desire Z i muszę przyznać, że jestem więcej niż zadowolony. Na chwilę obecną jest to najlepsze rozwiązanie z testowanych w ciągu ostatnich lat (smartfony, palmfony, n800 itp. noszona pojedynczo lub w różnych wzajemnych, uzupełniających się konfiguracjach). Wreszcie jakieś rozsądne połączenie wygody korzystania z funkcji telefonicznych, komunikacyjnych, multimedialnych i internetowych.
Niemniej ponieważ ciągle biorę pod uwagę możliwość, iż istnieje lepsze rozwiązanie wolę zapytać posiadaczy androidowych tabletów: jak takie rozwiązanie się sprawdza? Powiedzmy, że powracam do zwykłego telefonu, powiedzmy Solida a wszystko inne przejmuje tablet:

1) Czy faktycznie wygodni się z niego korzysta?
2) Łatwo mieć taki tablet przy sobie nosząc go np. w torbie albo wewnętrznej kieszeni płaszcza (mówimy o mniejszych modelach, a nie tych 10")?
3) Nie pojawia się po jakimś czasie znudzenie i tendencja do zostawiania go w domu? Krótko mówiąc noszenie takiego tabletu nie jest męczące tak, żeby zaczęło się człowiekowi odechciewać? ;)
4) Czy po włożeniu do tabletu jakiejś karty SIM z pakietem internetowym można spokojnie przerzucić na niego obsługę maila, IM, portali społecznościowych itp.? A może jednak będzie się cały czas odczuwało potrzebę używani do tego jakiegoś telefonu?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2011, 08:15:13 »
Jako użytkownik Galaxy Taba (7") od pół roku stwierdzam :
1. Używa się genialnie po prostu,wszystko szybko płynnie i wyraźnie, web płynnie jak na mocnym lapku, multimedia bez wpadek i braków, wygoda pisania na ekranówce zbliżona do uniwersalowej klawiatury - jedziesz kciukami, no i widoczność na "dużym" ekranie bezcenna.
2. Odkąd mam nie rozstaję się z nim, kieszeń kurtki,polaru, bojówek czy tylnia w normalnych portkach (trzeba uważać przy siadaniu) ewentualnie pod pachą w skórzanym kapowniku.
3. Pół roku i ciągle go noszę a jak w autobusie w korku pomyślę że mógłbym go nie mieć to aż żal...
4. Jak dostałem Taba przy przedłużaniu umowy na net (modemy miałem już dwa,netbooki też dwa) miałem iP4,w ciągu miesiąca iP wyleciał na zbity ryj.
Aktualnie wszystko związane z netem i multimediami robi tablet a dzwonię z Solida.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2011, 10:26:09 »
U mnie podobnie jak u Darasa, pomijając różnicę w systemie bo mam ipada
Początkowo zamysł był taki że nie będę go nosić codziennie bo duży i wygodniej mieć w kieszeni ipoda touch, ale szybko się okazało że jednak nie mam ochoty się z nim rozstawać bo wygoda użytkowania jest jednak nieporównywalna z małym ekranem. Identycznie odczujesz to w przypadku tabletu i telefonu z Androidem - będziesz miał praktycznie to samo, tylko na większym ekranie. Co prawda ipada trzeba już nosić w torbie czy plecaku, chyba nawet Daras by go nie pomieścił do swoich przepastnych kieszeni. Ale jeśli ktoś wcześniej taszczył netbooka czy laptopa to i tak odczuje to na plus. Solid do dzwonienia wystarcza zupełnie, z tym że mam w nim kartę służbową gdzie firma nie rozpieszcza mnie pakietami.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2011, 10:32:05 »
Jako użytkownik Galaxy Taba (7") od pół roku stwierdzam :
1. Używa się genialnie po prostu,wszystko szybko płynnie i wyraźnie, web płynnie jak na mocnym lapku, multimedia bez wpadek i braków, wygoda pisania na ekranówce zbliżona do uniwersalowej klawiatury - jedziesz kciukami, no i widoczność na "dużym" ekranie bezcenna.
2. Odkąd mam nie rozstaję się z nim, kieszeń kurtki,polaru, bojówek czy tylnia w normalnych portkach (trzeba uważać przy siadaniu) ewentualnie pod pachą w skórzanym kapowniku.
3. Pół roku i ciągle go noszę a jak w autobusie w korku pomyślę że mógłbym go nie mieć to aż żal...
4. Jak dostałem Taba przy przedłużaniu umowy na net (modemy miałem już dwa,netbooki też dwa) miałem iP4,w ciągu miesiąca iP wyleciał na zbity ryj.
Aktualnie wszystko związane z netem i multimediami robi tablet a dzwonię z Solida.
Wszystko fajnie, ale masz 2 urządzenia i płacisz 2 abonamenty. Dla mnie jest to minus jak diabli.

Kompromisem może być Galaxy Note. Może, ale nie musi, bo jak mówi stare przysłowie: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Ja akurat mam trochę inne wymagania, pracę mam dość stacjonarną, przemieszczam się autem a nie miejskimi środkami lokomocji, nie potrzebuję więc elektronicznej gazety do czytania w tramwaju.
Pytanie podstawowe: czy ekran (bo o to się głównie rozchodzi) w Desire Z jest dla Ciebie na tyle niewystarczający, że musisz mieć coś większego? Jeśli tak, to możemy dalej dyskutować, jeśli nie to olej, lepsze jest wrogiem dobrego.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2011, 10:43:54 »
A ja mam podejście troszkę z drugiej strony. "Tablet" jeśli chodzi o sam "tablet" to fantastyczny wynalazek i idealnie wypełnił lukę pomiędzy telefonem a netbookiem. Chociaż była niewielka.
Ale jeśli chodzi o noszenie go, to 10" to zdecydowanie za dużo. To tyle samo, co netbook oparty na x86, z o wiele większymi możliwościami. Jeśli mam troszkę wolnego miejsca w torbie - chyba wiadomo co wybieram.
Do tego używam iPada razem z MacAlly Bookstand, co dodatkowo go ekstra pogrubia i obciąża. Mocno.

A tak z drugiej strony, to tablet 7", a zwłaszcza z ekranem panoramicznym, uważam za nieporozumienie i gadżet zupełnie nie dla mnie. W pionie strona internetowa jest za mało powiększona (jest za wąsko żeby wyświetlić jej całą szerokość), a w poziomie trzeba ciągle przewijać w dół. Identycznie z czytaniem ebooków. W portraicie doświadczymy obecności zaledwie kilku wyrazów w jednej linijce, w landscape czeka na nas ciągłe przewijanie. Przekątna jest za mała, żeby filmy na tablecie mogło komfortowo oglądać więcej niż jedna osoba, o zamocowaniu go w samochodzie już nie wspominam - w tym wypadku 7" to zdecydowanie za mało.
Więc już sam nie wiem co byłoby najlepszym wyjściem. Chyba 9" iPad bez ramki i jakiś naprawdę wygodne rozwiązanie do przenoszenia go poprzez przyczepienie go do pleców, brzucha czy klatki piersiowej.  :grin:

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2011, 10:49:15 »
Eeee, z tym czytaniem ebooków to się nie zgodzę. Zresztą najpopularniejszy czytnik na świecie (Kindle) ma 6". Mi już na Note wg pierwszych testów będzie się czytać wygodnie, a leżenie w łóżku z 10" Asusem ważącym 700g nie jest dla mnie szczytem ergonomii.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2011, 11:06:53 »
Widzisz, każdy ma inne potrzeby, dla mnie Galaxy Note to żaden kompromis.
Telefon komórkowy z ekranem 5,3" nie jest w żaden sposób zastąpić tableta. Tableta na którym ma wygodnie mi się pisać dwiema dłońmi, tableta na którym z żoną w sytuacjach awaryjnych mamy oglądać filmy, tableta którego mogę przymocować do zagłówka fotela samochodowego po to, żeby dziecko mogło oglądać bajki w podróży, tableta na którym mogę wygodnie i bez wysilania wzroku przeczytać ebooka (fakt, co innego z rękami).
Nie wyobrażam sobie podłączenia klawiatury qwerty czy myszki do Note i używania tego jako substytutu netbooka, jak to niektórzy potrafią robić z tabletami.
Tak to już jest w tym świecie mobilnych technologii - każdy ma inne wymagania i tego się nie przeskoczy. Pytanie szerokiej grupy różnych użytkowników o to, czy tablet jest dobrym pomysłem, może zostać zadane chyba tylko w celach statystycznych. Atlantis, od nas nie dowiesz się czy będzie to dla Ciebie dobra zabawka i czy będzie nosiło Ci się go łatwo, czy jednak nawet 7" Ci się go spodni nie zmieści.  :ok:

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2011, 11:22:28 »
Tym razem ja się nie zgodzę w dwóch kwestiach.
Po pierwsze z Konradem - mimo wszystko jeśli chodzi noszenie w torbie czy plecaku różnica między ipadem a netbookiem o zbliżonej wielkości ekranu wagowo i gabarytowo jest znaczna, choćby iPad był w nie wiem jakim etui i tak jest dużo bardziej płaski i lżejszy, chociażby ze względu na brak klawiatury.
Po drugie - mimo że Kindle ma ekran o przekątnej 6" tekst na nim jest o wiele czytelniejszy niż na teoretycznie większym ekranie tabletu 7". W mojej recenzji można znaleźć fotki porównawcze takiegoż tabletu z Kindlem i widać tam że są to urządzenia zbliżonej wielkości, ekran tabletu jest po prostu dłuższy bo w Kindlu pod ekranem jest klawiatura i stąd ten cal więcej, natomiast litery na e-inku są znacznie wyraźniejsze.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2011, 12:00:44 »
Widzisz, każdy ma inne potrzeby, dla mnie Galaxy Note to żaden kompromis.
Telefon komórkowy z ekranem 5,3" nie jest w żaden sposób zastąpić tableta. Tableta na którym ma wygodnie mi się pisać dwiema dłońmi, tableta na którym z żoną w sytuacjach awaryjnych mamy oglądać filmy, tableta którego mogę przymocować do zagłówka fotela samochodowego po to, żeby dziecko mogło oglądać bajki w podróży, tableta na którym mogę wygodnie i bez wysilania wzroku przeczytać ebooka (fakt, co innego z rękami).
No owszem, każdy ma inne wymagania. Na Note wygodnie pisze się 2 rękami (jedną jest w ogóle trudno), film można awaryjnie obejrzeć (5", 7", 10", wszystko to protezy, film ma sens na >40" TV a nie na urządzeniu mobilnym), na zagłówek fotela też się nadaje (dedykowane ekrany mają AFAIR 6"), zresztą moje dzieci 2 lata temu podróżowały tak oglądając bajki na 4'3" HD2. O ebookach już wspomniałem.

Wszystko sprowadza się do indywidualnych preferencji i tyle.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2011, 16:03:05 »
Vonski, mam dwa abo bo tak mi pasuje. Nie lubię jak coś mnie ogranicza.
Dwa urządzenia to też żadna przeszkoda ani wada,zawsze któreś jest na chodzie nawet jak w 2-gim bateria zdechnie.

Co do ekranu tabletu 7" to faktycznie w pienie trzeba stronę powiększać,w poziomie natomiast to normalne 1024x600 bez dolnej belki na dodatek więc widoczność jak na netbooku a obsługa wszystkiego paluchem ułatwia pracę.


A filmy czy cokolwiek innego na różnych ekranach to nic innego jak fanaberie.
Jak rzeba to i na 1,8" się przemęczycie.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2011, 18:35:24 »
wygoda pisania na ekranówce zbliżona do uniwersalowej klawiatury - jedziesz kciukami, no i widoczność na "dużym" ekranie bezcenna.

Jest aż tak dobrze? Na Wizardzie a później Universalu napisałem swego czasu kilka dłuższych tekstów, sprzętowa klawiatura zawsze była dla mnie jednym z podstawowych wymogów jakie stawiałem przed sprzętem rozpatrując jego zakup. Teraz zaczynam się nawet przyzwyczajać do ekranowej klawiatury w Androidzie - nawet w orientacji pionowej udaje mi się za jej pomocą wklepać dość sprawnie jakiegoś SMS-a albo krótszego maila. Niemniej myśl o pisaniu dłuższych tekstów jest dla mnie czymś przerażającym. Rozumiem, że większy ekran robi swoje, ale czy mimo wszystko nie męczy sam fakt "wirtualności" klawiszy takiej klawiatury?

Po drugie jak wygląda kwestia obsługi plików Office'a? Da się je względnie wygodnie edytować? Jest ku temu soft, który nie masakruje formatowań, nie wywala przypisów itp.?


film można awaryjnie obejrzeć (5", 7", 10", wszystko to protezy, film ma sens na >40" TV a nie na urządzeniu mobilnym),

Wedle tej definicji mój telewizor (32") w zupełności się nie nadaje do oglądania filmów. ;)
IMO wszystko zależy od tego, co oglądamy. Oczywiście nie zdecydowałbym się na oglądanie na urządzeniu mobilnym premierowych odcinków któregoś z ulubionych seriali SF (czyli obecnie żadnego - wszystkie dostały cancela :/) choćby ze względu na efekty specjalne. Ale już powtarzanie sobie czegoś, co oglądałem przed paru laty - jak najbardziej. Parę sezonów House'a obejrzałem na Universalu, no ale akurat główna siła tego serialu tkwi w dialogach, a nie widowiskowych scenach. ;) Na n800 odświeżałem sobie "Jericho" dojeżdżając na uczelnię. Siedem cali to moim zdaniem wcale nie tak mało - prawie żeby coś obejrzeć. W końcu tablet "na wyciągnięcie ręki" zajmuje podobną część pola wzroku co telewizor stojący kilka metrów dalej. ;)

Jeśli chodzi o Kindle'a to moim zdaniem nie ma sensu go tutaj w ogóle przytaczać. To urządzenie jest dla mnie niczym innym, jak tylko funkcjonalnym odpowiednikiem książki i nie powinno być zestawiane z żadnymi innymi sprzętami mobilnymi. Kindle'a nie noszę przy sobie cały czas - biorę go tylko wówczas, gdy wiem, że będę miał czas usiąść gdzieś nad lekturą. A tablet jest jak komputer - nigdy nie wiadomo, kiedy nam się przyda. A to trzeba będzie coś sprawdzić przez www albo na mapach Google, a to przyjdzie mail i trzeba będzie na niego odpisać, a to coś sobie obejrzymy albo zagramy w coś dla zabicia czasu itp.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2011, 19:34:44 »
Napisanie kilku postow na forum lub wiszenie na gadu i pisanie z kimś przez kilkanaście minut nie stanowi problemu.
Nie wiem jak z office bo uzywam bardzo sporadycznie.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2011, 20:11:28 »
1) Czy faktycznie wygodni się z niego korzysta?
2) Łatwo mieć taki tablet przy sobie nosząc go np. w torbie albo wewnętrznej kieszeni płaszcza (mówimy o mniejszych modelach, a nie tych 10")?
3) Nie pojawia się po jakimś czasie znudzenie i tendencja do zostawiania go w domu? Krótko mówiąc noszenie takiego tabletu nie jest męczące tak, żeby zaczęło się człowiekowi odechciewać? ;)
4) Czy po włożeniu do tabletu jakiejś karty SIM z pakietem internetowym można spokojnie przerzucić na niego obsługę maila, IM, portali społecznościowych itp.? A może jednak będzie się cały czas odczuwało potrzebę używani do tego jakiegoś telefonu?

Ja mam wprawdzie iPada, ale od strony użytkowej nie różni się on tak bardzo od tych androidowych, tak więc:

ad. 1 - owszem, np. w samolocie, pociągu, podróży jest OK, wygodniejszy od laptopa/netbooka, ale dłuższe pisanie na klawiaturze ekranowej jest jednak mniej wygodne. A w porównaniu do telefonu dla mnie nie jest wygodniejsze, bo ja używam telefonów ze sprzętową klawiaturą.

ad. 2 - nie jest łatwo mieć cały czas taki sprzęt przy sobie, bo nie zawsze masz torbę/plecak, ubranie z większymi kieszeniami lub zachowujesz się "spokojnie"  :) A co jak będziesz chciał iść na imprezę, na basen, na rower, jak w lecie będziesz cienko/lekko ubrany, itp.

ad. 3 - pojawia  :ok: I z czasem zaczniesz używać alternatywnego, małego telefonu. Weź też pod uwagę wytrzymałość baterii...

ad. 4 - jak przerzucisz wszystko na tablet, ale będziesz go jednak z czasem zastępował zwykłym telefonem, to chciałoby się mieć wszystko i tu i tu... Rozwiązaniem jest np. T-Mobile Tandem - dwie karty SIM do tego samego numeru - i używanie tabletu + telefonu równolegle.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2011, 20:13:26 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2011, 02:05:09 »
Nie wiem jak to jest z lepszymi tabletami, ale w tym swoim chinskim wynalazku nie znajduje osobiscie innego zastosowania niz czytnik ebook...
Niestety jesli tablet tona pewno z wieksza rozdzialka niz 800x600.
Poza tym tak jak mowi kolega, tablet nie zawsze wygodnie jest nosic ze soba.
Teraz tablet moge wyrzucic, bo Note doskonale uzupelnia ten brak. Telefon mam zawsze przy sobie, a tablet fajnie miec, ale czesto sie zapomni, nie chce sie brac, nie ma kieszeni itp, a pozniej sie zaluje.
Pisanie na klawiaturze ekranowej niestety nigdy nie bedzie tak wygodne jak na sprzetowej. Na duzym ekranie juz jest calkiem fajnie i 4 palcami na kolanach juz mozna napisac posttej dlugosci, ale jak widac nie chce sie juz wbijac polskich znaczkow, bo brakuje tego alt, a ten spsob androidowy jest sredni...
Dla mnie Note jest prawie idealny, a tez balem sie braku klawiszy sprzetowych. Kilka rzeczy wkurza i na pewno lepiej by sie pracowalo na tablecie, ale zawsze mam Note przy sobie, a jak chce cos grubszego porobic, to tylko na laptopie/PC
Nienawidzę Androida!

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2011, 02:38:08 »
biblo , w przypadku iPada masz 100% racji ale 7" tablet jest o połowę mniejszy i sporo lżejszy.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 29, 2011, 09:10:02 »
Tandem w T-Mobile jak dla mnie nie jest zadna alternatywa w stosunku do dwoch osobnych abonamentow albo abonamentu i pre-paida. Jednoczesnie mozesz miec zalogowany tylko jeden terminal, co niweluje cala wygode obsligi tableta. Nie dziala Ci push e-mail, nie mozesz zostawic wlaczonego programu IM w tle, aktualizacje pogody balbo kanalow RSS nie beda sciagane, o ile chcesz w tym samym czasie miec wlaczona komorke...

Prawde mowiac ja juz wolalbym zrezygnowac z pakietu non-stop w Plusie, przelozyc karte abo do takiego solida (100 MB ktore mam za darmo w abonamencie w zupelnosci wystarcza do obslugi jego opcji internetowych) a zamiast tego wziac jakis internetowy pre-paid i wrzucic do tableta.

Chinskich wynalazkow z naka rozdzielczoscia i rezystywnym digitizerem nawet nie biore pod uwage. ;)

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2011, 11:49:11 »
Galaxy Tab 7" może realizować połączenia głosowe, więc na upartego wystarczy jeden abonament. Ale nie wyobrażałem sobie takiego używania na codzień, wobec tego wybrałem Desire Z do kieszeni i tablet 10".

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 29, 2011, 16:10:50 »
daras:: wziąłem kilka dni temu Samsunga Note w ramach przedłużenia umowy i po kilkugodzinnej zabawie wg mnie nawet taki 5,3-calowy telefon nie spełnia punktu 2 z mojego wcześniejszego posta i pytania Atlantisa... I dlatego podtrzymuję swoje zdanie, że w niektórych okolicznościach taki telefon/tablet jest uciążliwy.

Zgadzam się z opiniami, że najbardziej wszechstronne i bezpieczne rozwiązanie to telefon z ekranem ~3-4 cale + tablet 8-10 cali.

A Note wylądował na Allegro  :evil:
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 29, 2011, 18:20:54 »
Zgadzam się z opiniami, że najbardziej wszechstronne i bezpieczne rozwiązanie to telefon z ekranem ~3-4 cale + tablet 8-10 cali.

Czyli jednak smartfony i tablet? "Zwykła komórka, tudzież coś w układzie Blackberry nie wystarczy? Nawet mając tabletki odczuwa się potrzebę skorzystania ze smartfona w rodzaju Desire Z?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 29, 2011, 18:48:07 »
Zgadzam się z opiniami, że najbardziej wszechstronne i bezpieczne rozwiązanie to telefon z ekranem ~3-4 cale + tablet 8-10 cali.

Czyli jednak smartfony i tablet? "Zwykła komórka, tudzież coś w układzie Blackberry nie wystarczy? Nawet mając tabletki odczuwa się potrzebę skorzystania ze smartfona w rodzaju Desire Z?
Odczuwa się. W tablet 10" nie zajrzysz w kolejce w sklepie albo na poczcie. W marszu. Nie zawsze to poręczne i jeśli musisz być online cały czas, to będziesz zaglądał przez telefon.

Za to poza rozmiarem i wagą 10" ma same przewagi nad 7". Z powodzeniem stanie się podstawowym gadżetem domowo-biurowym. Także w dalszych podróżach, jako pasażer.

Stąd IMO takie połączenie jest najprzyjemniejsze z możliwych.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 30, 2011, 02:41:09 »
www.dobreprogramy.pl/Test-Motoroli-Atrix-z-lapdockiem,Aktualnosc,28834.html polecam lekturę zanim sobie naostrzycie zęby na atrixa z lapdockiem.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 30, 2011, 20:23:37 »
Może kogoś zainteresują te zdjęcia :P
Mam trochę tego sprzętu, to się podzielę chociaż zdjęciami, a może komuś uświadomić różnicę między tabletem a Note, czy HD2  :wink:

http://pdaclub.pl/forum/galaxy-note/galaxy-note-%28n7000%29/msg1545247/#msg1545247
Nienawidzę Androida!

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:06:17 »
Nie wiem jaki jest sens korzystania z takiego lapdocka... Dzisiaj przeciez podzespoły tanie jak barszcz (nie licząc zalanych dysków z Tajlandii ;P) więc nie trzeba ich dzielic między urządzenia. Łatwiej taki przenośny terminal wyposażyć wr własną moc obliczeniową i synchronizować po sieci że wszystkimi pozostałymi.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:17:06 »
Ja się wczoraj pobawiłem Galaxy Tabem 8.9 i to jest chyba idealny sprzęt dla mnie. Świetne wymiary i waga przy dość dużym ciągle ekranie, fajne wykonanie, Honeycomb śmiga aż miło. Co prawda nie ma USB ani microSD, ale tym można to rozwiązać. Generalnie czas pozbyć się Asusa i polować na Taba.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:20:51 »
Nie wiem jaki jest sens korzystania z takiego lapdocka... Dzisiaj przeciez podzespoły tanie jak barszcz (nie licząc zalanych dysków z Tajlandii ;P) więc nie trzeba ich dzielic między urządzenia. Łatwiej taki przenośny terminal wyposażyć wr własną moc obliczeniową i synchronizować po sieci że wszystkimi pozostałymi.
Jedyna zaleta korzystania z takiego urządzenia to jak dla mnie współdzielona pamięć.
Co prawda nie ma USB ani microSD, ale tym można to rozwiązać.
Osobiście denerwowałoby mnie śmiganie z tabletem, który ma podpiętą jakąś pierdółkę wystającą.

Też zacząłem się coraz bardziej zastanawiać nad jakimś tabletem, bo rozwiązałem ostatni dręczący mnie problem, czyli aplikacje pod Winde.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 10:26:44 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:36:39 »
No na pewno  nie mam ochoty z tym śmigać. Chodzi o to, żeby na szybko coś przenieść na tablet bez podpinania kablami do PC. A tak wrzucam kartę do lapka, kopiuję co trzeba, przekładam do Taba i gotowe. Tak to już jest, że każdy tablet ma jakieś braki, więc na jakiś kompromis trzeba się zdecydować...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2012, 17:06:42 »
Od niedawna jestes szczesliwym posiadaczem Taba P1000. Urzadzenie zrobilo na mnie naprawde spore wrazenie i na razie wszystko wskazuje, ze juz u mnie zostanie. :)
Tak BTW czy istnieje diametralna roznica miedzy tabletami na Androidzie 2.3 a tymi na systemie w wersji 3?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 01, 2012, 20:23:37 »
Od nowości praktycznie pracuję na 2,3,3 i nic mu nie brak.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak to jest z tymi tabletami?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2012, 21:10:56 »
Tak BTW czy istnieje diametralna roznica miedzy tabletami na Androidzie 2.3 a tymi na systemie w wersji 3?
Różnica jest w ergonomii. 3.x jest wygodniejszy w użyciu, przyciski na dole po lewej, pasek powiadomień też na dole, task switcher... IMO dla tabletów jest to dużo lepszy układ.