asus TF300TL vs Sams Note 10.1

  • 2 Odpowiedzi
  • 2183 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asus TF300TL vs Sams Note 10.1
« dnia: Grudzień 08, 2012, 11:25:16 »
Witajcie

Zastanawiam się nad zakupem jednego z wyżej wymienionych tabletów. Oglądam, porównuje, analizuje co do moich potrzeb...

Asus pod względem bebechów jest prawie idealny, dodać mu tylko nieco mocniejszą tegre i 2gb ramu i jest igiełka. Jeszcze ta stacja-klawiatura - rewelacja!

Samsung za to wygrywa wyposarzeniem androida w aplikacje dodane przez producenta i rysik na pokładzie... Przebija konkurencję na miazgę. Opcje pisania, notatek, kalendarza etc to jak przynajmniej widziałem z filmików bajka. Ale pamięć 16gb dla użytkownika to wada która go wręcz dyskwalifikuje... Brak klawiatury, i gorszych parametrów technicznych można jeszcze przyżyć.

Maksymalna pojemność w asusie 32+32 karta to uważam za mało a te 16gb to żart! moja mała kolekcja muzyki to 4gb, zdjęcia 5gb, kilka aplikacji razem 2gb, ebooki, notatki etc kolejne kilka gb, dane do pracy (pliki exc, doc etc) i okazuje się że "multimedialny" tablet nie pomieści nawet jednego filmu... doczepienie czytnika kart na kablu niszczy idee porecznośći i kompaktowości. A rozwiązanie DropBox 50gb to żałosna próba uratowania sytuacji. Wyobrażacie sobie wysłać do chmury kilka filmów hd, zbór muzyki czy kolekcje zdjęć? po to żeby ją ściągać na bieżąco w razie potrzeby?  porażka...

Co o tym wszystkim sadzicie? może znacie sposoby czy aplikacje które poprawiłyby asusa do poziomu oprogramowania samsunga, albo istnieje możliwość przeszczepienia nakładek czy programów z samsuga do asusa?

Mam jeszcze pytanie do użytkowników omawianych tabletów i rysików. Czy przy używaniu rysika można oprzeć rękę na tablecie dla wygody czy zacznie wtedy szaleć? Rysowanie i pisanie w powietrzu mogłoby być lekko mówiąc niewygodne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2012, 11:42:25 wysłana przez bikemax »

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: asus TF300TL vs Sams Note 10.1
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2012, 22:58:16 »
Przepraszam, ale pod względem "bebechów" Asus jest  w tyle względem Samsunga.
16 GB  jest całkiem OK, biorąc pod uwagę możliwość dołożenia karty 64 GB w normalnej cenie, nie chorej, w cenach szerszej wersji producenta.
Dropbox jest świetnym rozwiązaniem, wystarczy oderwać się od historycznego postrzegania konieczności przenoszenia plików, a nie pracy on-line.
Samsungi mają świetne fabryczne docki z klawiaturą.
Można na Note pisać rysikiem bez oderania dłoni od ekranu :)

*

Offline SlipKnoT

  • **
  • 104
  • Płeć: Mężczyzna
  • What will you do when your system fails ?!
  • Sprzęt: Nokia e52
Odp: asus TF300TL vs Sams Note 10.1
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2012, 19:51:10 »
Mam Samsunga od 4 dni. Co do pamięci zawsze możesz sobie dokupić kartę 64gb i mieć 80gb. Rysik działa lepiej niż sądziłem. Multiscreen ograniczony do paru programów i masz 1s opóźnienia przy przechodzeniu między nimi. Pilot irda działa bez problemów. Aparat to nie było coś na co zwracałem uwagę przy zakupie więc tutaj jakość jest zadowalająca. Ostre i dobrze stonowane. Głośniki stereo z funkcją pseudo virtual 7.1 ładnie brzmi tylko z nazwy. Są głośne ale nigdy nie zastąpią zwykłych głośników. System działa płynnie nawet przy otwarciu wszsytkich aplikacji jakie mam na tablecie. Photoshop Touch to taki portable instagram. Fajna jest opcja obraz w obrazie. Możliwość odtwarzania filmów z napisami bez kombinowania i zabawy z programami konwertowaniem czy wszczepianiem tekstu do filmu. Co do internetu to przy przybliżeniu strony jak kręcisz palcem kółka to strona traci płynność. Przy przewijaniu góra-dół jest ok. Baterii w pełni nie przetestowałem bo tablet jak na nowy gadżet przystało jest ciągle 'rozchwytywany". Zainstalowałem SetCPU do zarządzania mocą procesora. Z komentarzy wynika, że wydłuża pracę na baterii. Aha i ta funcja dual coś tam dla wi-fi to zwykły chwyt marketingowy. Porównywałem zasięg sygnału z iPhone 4 i lumia 610 i były nieznaczne różnice w granicy błędu pomiarowego.
  Obawiałem się rozdzielczości 1280x800 bo przecież jest moda, że wszystko co nie jest retiną musi zginąć ale obraz jest wystarczająco wyraźny. Spodobały mi się live wallpapers działające w tle. Nie wpływają na płynność a efekt niesamowity mowa tu o magic butt. W galerii możesz przybliżać zdjęcia przechylając tabletem w przód. Bardzo wygodne i efektowne. Jest ten system, że tablet wygasa gdy na niego nie patrzysz ale w moim odczuciu to straszny fail. Nie działa jak na reklamach. Nie wiem może tablet myśli, że ciągle go podglądam albo, że schowałem się za kanapą i tylko czekam aż ekran zgaśnie by mu udowodnić jak słabo działa.

Co do obudowy. Trzeszczy. Dziękuję
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2012, 20:00:03 wysłana przez SlipKnoT »