Archos 10.1 internet tablet - mała recenzja i parę pytań.

  • 1 Odpowiedzi
  • 4065 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Se@l

  • **
  • 214
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foka
    • VU
  • Sprzęt: Diamond, Motorola Milestone, Archos 10.1
Archos 10.1 internet tablet - mała recenzja i parę pytań.
« dnia: Lipiec 18, 2011, 19:36:17 »
Witam,

Zakupiłem sobie nową zabawkę Archos 10.1 internet tablet
Po używaniu telefonów na windowsie przerzuciłem się na Androidy, mam obecnie Motorolę Milestona i właśnie nowy zakup tablet do kompletu z telefonem.
Oba razem ze stacjonarnym funkcjonują bardzo dobrze.

No ale nie po to wątek założyłem.

Ogólnie tablecik OK. Podobne parametry to Galaxy Tab ale w wersji 10" to koszt x2 więc się skusiłem na tańszy wyrób.
Ocena 90%. Więc zadowolenie wysokie  :mrgreen:

Minusy - brak wibracji, nie wiem czemu o tym zapomnieli, przyzwyczaiłem się w Motoroli że mi drży czasem... trochę brakuje.
Kolejny minus to brak czujnika oświetlenia, ekranik nie dostosowuje natężenia do otoczenia jak w Moto.
Kolejny minus brak 3G no ale w tej cenie... Za to można wtykać 3G na USB - nie próbowałem.
Kolejny minus - czasem jak długo używam to ekran przestaje reagować na palce. Może to wina sprzętu a może wina paluchów, nie wiem. Trzeba odłożyć na kilka minut do wystygnięcia i wraca do normy. Ale w wieloletnim doświadczeniu z dotykowcami (mój 6 dotykowiec) nie spotkałem się z czymś takim.


Pozytywne plusy: podłączyłem mysz i klawiaturę na USB ze stacjonarnego (zestaw all in one logitecha bezprzewodowy) i działają oba na raz bez instalacji czegokolwiek.
Lekkość sprzętu, nie tylko ta deklarowana ale również ta którą się czuje, sprzęcik naprawdę fajnie leży i jest leciutki.
Wyjście TV HDMI - jeszcze nie testowałem ale potrafi zmienić Archosa w multimedialne centrum na TV.
Wbudowany odtwarzacz wideo - świetnie działa, po wifi bez problemu z kompa stacjonarnego odtwarzam filmy.
Ekran - no w końcu duży.

Teraz ni to plus ni minus.
Brak konta google i android marketu. No ale można sobie doinstalować, jest w necie aplikacja która to naprawia (gApps4Archos2).
Głośniczki - grają fajnie ale umiejscowienie jest mniej fajne bo jak tablet leży to tłumi głośniczki.

+++++++++++++++++++++++
Dobra a teraz mam problemy na życzenie.
Zresetowałem urządzenie do ustawień fabrycznych "Naprawa i formatowanie" i wybrałem "Pełna reinstalacja"
Po tej opcji wyczyściłem sobie nie tylko sprzęt ale i kartę (tzn pamięć wbudowaną). Byłem przekonany że po wyczyszczeniu zmieni się na taki jaki przyszedł ze sklepu.
Niestety ale wykasowało instrukcję obsługi oraz pakiet aplikacji (te preinstalowane). Mam wrażenie że zniknął też słownik podpowiadający pisane wyrazy, nie wiem czy był - nie pamiętam.
Czy ma ktoś może zrobioną kopię pamięci wewnętrznej z oryginalnego Archosa 10.1 dla PL???
Albo pojedyncze pliki które rozwiążą mój problem. Aplikacje to nie duży problem bo można doinstalować ale chciałbym mieć go jak był w oryginale.

Znalazłem tu zawartość: ftp://support.archos.com/ARCHOS%205%20Internet%20Tablet/ ale nie wiem czy to dokładnie to samo, ta zawartość jest dla 5 a nie 10.1

+++++++++++++++++++
Mile widziane wasze opinie i spostrzeżenia.

P.S. Ma ktoś może polecone etui z klawiaturką? Szukam.

pozdr se@l
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2011, 20:00:20 wysłana przez Se@l »
był MDA I potem MDA II
obecnie HTC Diamond vel Era Mda Compact IV
Android: Motorola Milestone
Android Tablet: Archos 10.1

*

Offline pazdek

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch 3G + AM 6 Archos 101 16G
Odp: Archos 10.1 internet tablet - mała recenzja i parę pytań.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2011, 20:42:35 »
....
Minusy - brak wibracji, nie wiem czemu o tym zapomnieli...
....
Przecież jest wibracja, u mnie np wibruje gdy bateria zejdzie ponizej 15%

....
P.S. Ma ktoś może polecone etui z klawiaturką? Szukam.
....
www.newmp3technology.com/archos-101-keyboard-case.htm - ale jej nie posiadam, to jedyna, którą znalazłem w sieci
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 09:27:24 wysłana przez pazdek »
Marcin P.