Nokia 6630, Symbian i Opera - problem

  • 2 Odpowiedzi
  • 488 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Nokia 6630, Symbian i Opera - problem
« dnia: Wrzesień 12, 2007, 19:06:03 »
Kupiłem sobie wczoraj "nowy" telefon - wymienioną w temacie Nokię. Na początku skonfigurowałem sobie SMSami poprzez stronę operatora GPRS dla WAPa, MMSów i Internetu. Zainstalowałem Operę - wszystko działało pięknie. Naszła mnie jednak ochota udostępnienia połączenia z PC poprzez Bluetooth i klapa... Nie udało mi się ani uzyskać połączenia w ten sposób, a tylko coś zepsułem najwyraźniej... Koniec końców usunąłem całego GNUBoxa i skasowałem utworzony przez siebie punkt dostępowy o nazwie "Bt" z ustawień telefonu. Nie wiem jakim cudem występuje on jednak cały czas w ustawieniach opery czy AgileMennegnera - ile razy bym ich nie usunął... Próbowałem już nawet usunąć cały katalog Opery wraz zostawionymi plikami konfiguracyjnymi i zainstalowałem ją ponownie - niestety - efekt jest dokładnie taki sam... :(

Główny problem leży jednak gdzie indziej. Nie da się mianowicie połączyć z Internetem przez Operę - używam punktu dostępowego Plus_INTERNET_GPRS i nic... Za każdym razem gdy próbuję połączyć się ze stroną dostaję komunikat: "Info - could not locate remote server". Co może być grane? Dodam tylko, że MMSy się wysyłają i odbierają...

UPDATE: Hmm... Właśnie sprawdziłem i okazało się, że NetFront łączy się przez Internet GPRS. W takim razie co jest z tą operą? I dlaczego programy nadal widzą dawno usunięty punkt dostępowy "Bt"?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2007, 19:22:08 wysłana przez Atlantis »

*

Offline zolty4

  • ***
  • 434
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nokia 6630, Symbian i Opera - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2007, 11:02:59 »
Mam również taką samą Nokię, to na wstępie, może jeszcze że jestem raczej użytkownikiem niż znawcą.Rada, zrób rest wszystkiego, na początek SR (ręcznie wlkep *#7780#), a jak nie pomorze to zrób HR (ręcznie wklep  *#7370# )i zacznij od skonfigurowania połączenia BT. W tym telefonie jest to tak intuicyjne, że nie powinien z tym nikt mieć problemu.
Używam bardzo często mojej 6630 jako modem do laptopa i Acera n50p i działa idealnie.Sama Opera mini w telefonie również jest doskonała, do tego stopnia ,że często wolę sprawdzić pocztę, poczytać posty n.p. w PDAclubie przy jej pomocy.Grzegorz
Sprzęt: Był MDA1 był Acer n50p,była Nokia LD-3W+była Nokia 6630,była Nokia N95 jest 2xMotorola F3 + jest GlobeSurferII + jest Kaiser + znowu było MDA1 + jest Nokia n82 + jest Nokia E51+ jest Asus 901(4+64GB) i karta SDHC 32GB,Lenovo G500, Toshiba Encore

*

Offline piotrz

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.telepolis.pl
  • Sprzęt: Axim x50v, nokia 9300, Siemens Sx1 (zmarł :( )
Odp: Nokia 6630, Symbian i Opera - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2007, 15:46:36 »
usuń operę z menedżera i zainstaluj jeszcze raz. może pomoże  :)