czytnik grup dyskusyjnych dla nokia 9300

  • 4 Odpowiedzi
  • 1455 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czytnik grup dyskusyjnych dla nokia 9300
« dnia: Kwiecień 18, 2006, 12:57:45 »
Cześć,

poszukuję czytnika grup dyskusyjnych dla nokia 9300. Nie musi być jakiś rozbudowany. Wystarczy prosty software do czytania i redagoawnia wiadomości coś ala czytnik zaimplementowany w dużą operę. Najlepiej gdyby był freeware lub jakiś tani komercyjny

dodatkowo mam pytanie:
czy gdzieś jest dostępny changelog w firmware do n9300? ja ciągle mam wersję 4.53 i ilość zawieszeń mnie dobija. Czy po aktualizacji standartowa przeglądarka www działa lepiej czy tak jak dotychczas czyli prawie nie działa (strasznie powolnie!) zreszta wszystko działa bardzo powolnie. Mam nadzieję, że po aktualizacji będzie szybciej.

pozdrawiam z trójmiasta

*

Offline bret

  • *****
  • 1964
czytnik grup dyskusyjnych dla nokia 9300
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2006, 14:43:07 »
Ad.1.: Mobile News Grabber jest jedyną aplikacją tego typu dla Series 80, o ile dobrze pamiętam.

Ad.2.: Szczegóły różnic między tymi wersjami firmware znajdziesz tutaj.

czytnik grup dyskusyjnych dla nokia 9300
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2006, 16:32:18 »
Dzięki :)

czytnik grup dyskusyjnych dla nokia 9300
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2006, 22:15:14 »
Cytat: "bret"
Ad.1.: Mobile News Grabber jest jedyną aplikacją tego typu dla Series 80, o ile dobrze pamiętam..

przetestowalem to narzedzie i niestety jest bardzo slabe, nie widzi polskich znakow, zle zawija wiersze, uciazliwy interface. Czy masz jeszcze jakiegos asa w rekawie?

dzieki i pozdrawiam

*

Offline bret

  • *****
  • 1964
czytnik grup dyskusyjnych dla nokia 9300
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2006, 22:41:46 »
Obawiam się że jest to jedyna jak na razie aplikacja tego typu... Czytanie kanałów RSS możliwe jest jeszcze w Mobipocket Reader, ale tylko offline w połączeniu z Mobipocket Desktop (klientem dla PC, który ściąga kanały i przenosi je do telefonu). Wydaje mi się że nic innego nie jest w tej chwili dostępne.

Edit: a jednak są alternatywy: pierwsza to NewsFlash - producent w opisie podaje kompatybilność z 9300/9500, ale szczerze mówiąc nie wydaje mi się (w sklepie My-Symbian - Handango szerzej - deweloperzy mogą sobie pisać dosłownie wszystko co im przyjdzie do głowy, nikt tego nie weryfikuje). Sugerowałbym raczej wizytę na stronie producenta i spróbowanie wersji Java MIDP. Choć może  nie mam racji - możesz zapytać bezpośrednio producenta.

Druga to FreeNews (bynajmniej nie "free" :)). To jest aplikacja Java MIDP i co za tym idzie, powinna działać poprawnie.

Jednak w obu tych przypadkach raczej nie liczyłbym na obsługę polskich znaków - choć nie zmartwię się, jeśli się mylę w tej kwestii... :) (Być może, zresztą, problem polskich znaków załatwiłaby instalacja polskiej czcionki? Tak jak np. w Mobipocked Reader - też niby nie ma obsługi, ale po instalacji polskiej czcionki w systemie, można ustawić aby z niej korzystał.)