czy na Clie UX50mozna odtwarzac filmy w DiVX ?

  • 6 Odpowiedzi
  • 2311 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
czy na Clie UX50mozna odtwarzac filmy w DiVX ?
« dnia: Kwiecień 15, 2006, 23:48:59 »
tzn czy parametry sprzetu daja opcje zeby bez gubienia klatek i gubienia albo dzwieku albo obrazu ... ladnie to dzialalo w rozsdzielczosci 320 na 480 ?

oraz co ogolnie myslicie o zakupie takowej zabawki ? tzn jakie sa zai przeciw

*

Offline Offca

  • 26
czy na Clie UX50mozna odtwarzac filmy w DiVX ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2006, 00:02:59 »
Z tego co wiem to bardzo to podobne do TH55 jakiego mam a to dobry sprzecik. Co do divx-a to chyba nie warto ze wzgledu na wage filmu. Przerob sobie na image converterze jakis film. U mnie ponad 2-godzinny film tak przerobiony zajmuje okolo 80MB w najnizszej jakosci a oglada sie bardzo milo (a mozna zrobic w wyzszej). Dodam ze przerabia na quicktime'owy MQV. Co do scinek divx-ow to zalezy jak bardzo film jest skompresowany i jaka jest rozdzielczosc. U mnie divx w rozdzielczosci jakos mniej wiecej 700x400 cial sie niemilosiernie :P innych nie probowalem. Ale jak powiedzialem lepiej dodaj napisy do filmu np za pomoca WinAVI i przerob image converterem.
Pozdro

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
czy na Clie UX50mozna odtwarzac filmy w DiVX ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2006, 00:48:36 »
TCPMP ma już od jakiegoś czasu wsparcie dla akceleratora wchodzocego w skład Sony Handheld Engine, nie wiem niestety jak to wygląda w praktyce. Proponuję rozejrzeć się na forum 1src.com

Co do samego UX50 to kiedyś sam takiego używałem, jutro postaram się coś więcej na jego temat napisać, teraz idę już spać ;)

*

Offline Offca

  • 26
czy na Clie UX50mozna odtwarzac filmy w DiVX ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2006, 09:33:05 »
Na wstepie wesolych swiat :) A co do wsparcia akcelelatora to jest i to bardzo dobre. Ale DivX zalezy jednak bardziej od procka. A co ty Kusiu sadzisz o filmach przerabianych do formatu QT? Na jaki format ty przerabiasz filmy?

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
czy na Clie UX50mozna odtwarzac filmy w DiVX ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2006, 11:32:37 »
Cytat: "Offca"
A co ty Kusiu sadzisz o filmach przerabianych do formatu QT? Na jaki format ty przerabiasz filmy?

Gdy ja miałem UX50 to nie było jeszcze TCPMP więc siłą rzeczy musiałem korzystać z formatu QT. Jako odtwarzacza używałem programu Full Movie Player.
Ten format nie jest jednak zbyt dobry ponieważ filmy są dość słabej jakości a pliki małe nie są. Zdecydowanie polecam poczytać forum 1src i dopasować jakość kompresji divx do możliwości TCPMP uruchomionego na TH55/UX40/50.

Co do samego UX50:

+ doskonały design, obudowa wysokiej jakości (aluminium). Rewelacyjne podświetlenie klawiaturki.
+ bogate wyposażenie - WiFi, BT, wyświetlacz hires+, klawiaturka kciukowa, mikrofon, kamerka.
+ ciekawie rozwiązana pamięć np. wydzielona przestrzeń do backupu dzięki czemu gdy np. brakuje energii palm sam robi backup i kompletnie się wyłącza

+- klawiaturka kciukowa bardzo wygodna, ale niestety nie można z niej łatwy sposób wprowadzać pliterek (jednak mam kilka patentów).

- tragiczna bateria, bez dodatkowej baterii EB40 można zapomnieć o korzystaniu z WiFi
- fizycznie mały ekran
- procesor Sony Handheld Engine - nie jest zbyt szybki, multimedia działają dobrze bo są wspomagane przez akceleratory (np. odtwarzając mp3 w ogóle nie obciążamy procesora) ale ogolnie nie byłem zadowolony
- Ważne! - popularna usterka polegająca na niesamowitym piszczeniu ekranu. Należy o tym pamiętać przy zakupie, piszczący UX to jest masakra!
- niestandardowe rozmieszczenie klawiszy - słabo nadają się do gier

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
czy na Clie UX50mozna odtwarzac filmy w DiVX ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2006, 12:33:09 »
Cytat: "Kusiu"


Ważne! - popularna usterka polegająca na niesamowitym piszczeniu ekranu. Należy o tym pamiętać przy zakupie, piszczący UX to jest masakra!


co tzn piszczacy ekran bo nigdy sie z tym nie spotkalem ? :-((

a swoja droga to b dziekuje za taka rozbudowana odpowiedz

pozdr

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
czy na Clie UX50mozna odtwarzac filmy w DiVX ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2006, 13:24:07 »
Cytat: "andy_bez_wandy"
co tzn piszczacy ekran bo nigdy sie z tym nie spotkalem ? :-((

Dźwięk o wysokiej częstotliwości, bardzo denerwujący. Sony wymieniało to na gwarancji, ale z egzemplarzami w Polsce może być bardzo różnie.