Imieniny na homescreenie (Ephémeride PL)

  • 2 Odpowiedzi
  • 1961 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Imieniny na homescreenie (Ephémeride PL)
« dnia: Maj 12, 2008, 20:22:53 »
Stworzyłem plik, który po zsynchronizowaniu z Outlookiem pozwala na wyświetlanie na homescreenie, kto w danym dniu obchodzi imieniny.
Aby było możliwe wyświetlanie imienin, homescreen musi posiadać miejsce na plugin Ephémeride (w naszym przypadku będą to imieniny).

Wygląda to tak:


Instrukcja (używam Outlooka 2007):
1) ściągamy plik Polish.zip zamieszczony w załączniku;
2) rozpakowywujemy zip'a;
3) włączamy Outlooka, klikamy Plik dajemyImportuj lub eksportuj następnie wybieramy Import z innego programu lub pliku:


klikamy Dalej następnie wybieramy Wartości oddzielone tabulatorami (Windows):


dajemy Dalej i wybieramy ściągnięty plik Polish.txt:


dajemy Dalej, jako folder docelowy wybieramy Kalendarz:


klikamy Dalej. Teraz zaznaczamy Importuj plik "Polish.txt" do folderu kalendarz:


Teraz pozostaje nam mapowanie pól niestandardowych. Robimy to tak jak jest na screenshocie (przeciągamy z lewej na prawą strone, np. [PIRACTWO] przeciągamy do priorytetu):

Klikamy OK następnie Zakończ.
4) Teraz pozostaje nam zsynchronizowanie naszego kalendarza w outlooku przez ActiveSynca (w opcjach AC możecie wybrać jaki okres czasu chcecie synchronizowac, np. 2 tyg)
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2008, 21:42:53 wysłana przez Jack_89 »
It is Nice to Be Important, But It is More Important to Be Nice

*

Offline Gippo

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Andy's homepage
  • Sprzęt: Asus M530w
Odp: Imieniny na homescreenie (Ephémeride PL)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2008, 18:31:04 »
Świetna baza.. właśnie sobie wrzuciłem...
jedyna wada jaką zauważyłem.. że mogłaby być na dzień dobry ustawiona.. że każde imieniny powtarzają się co rok ;) bo idąc na 2009 rok.. już nie ma tych imienin... a przecie imieniny są przypisane do dnia miesiąca.

Pozdrawiam :)
Pozdrawiam
Gippo

HTC Universal sprzedany.... obecnie Asus M530w

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Imieniny na homescreenie (Ephémeride PL)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2008, 07:59:54 »
Ten pomysł kolegi to krok w dobrym kierunku, ale jeszcze nie do końca to o co pewnie wszystkim by chodziło. Na razie tego nie zainstalowałem, chodź bardzo mi zależy na takiej wtyczce co pokazuje imieniny codziennie na todayu. Zauważone przeze mnie minusy takiego rozwiązania są dwa. oprócz tego co napisał mój przedmówca:

1. zaśmiecamy sobie kalendarze (outlooka + pda)
2. trzeba najprawdopodobniej mieć właczone w opcjach kalendarza wyświetlanie go na ekranie todaya. W moim przypadku ta opcja odpada (nie lubie tej belki z boku do przewijania ekranów todaya)

Ale ogólnie brawo kolego.  :ok: :ok: :ok: Może kiedyś ktoś zapoda jakiegoś caba z taką wtyczką, niezależną od kalendarza . Ja na razie inaczej wykorzystam Twoje rozwiązanie, a mianowice zaimportuję polish.txt do excela i jak będę potrzebował to na pda w excelu sprawdzę kto dziś obchodzi imieniny. Czy np. zaraz nie muszę lecieć po kwiatki dla Pani Joli z biurka obok   :E :E :E Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2008, 08:02:27 wysłana przez Treker »