problemy z gprs w heyah

  • 0 Odpowiedzi
  • 2180 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problemy z gprs w heyah
« dnia: Luty 27, 2005, 13:34:15 »
witam,

czy od jakiegos czasu (koncowka lutego) tez macie problemy z gprs'em w heyah ?
Strony sie nie laduja, a logowanie do pop jest przerywane w polowie (np. siagnie sie 1 mail a 5 nie). Oczywiscie kasa jest naliczana prez co na eksperymenty stracilem pol karty.
Wg. mnie wyglada to na przeciazenie APN heyah.pl.
Dodatkowo czy ktos wie jak skonfigurwac heyah wap na mpx200 ?
Dla tych co maja problemy z konfigiem heyah internet podaje swoje ustawienia:

tworzymy profil heyahinternet w data connections

connect to:
the internet

access point:
heyah.pl

user name:
heyah

password:
heyah

dns i ip zostawiamy puste. Nie potrzeba konfigurowac nic wiecej aby dzialal internet - treba tylko jescze w data connections jako internet connections wybrac heyahinternet, ktory walsnie stworzylismy.
Konfiguracja wap natomiast wymaga chyba konfiguracji proxy  . . . czyli posrednika tak zeby mpx200 do wapu laczyl sie przez istniejace polaczenie internet.
Tworzymy nowy profil heyahwap

apn,user, password, dns tak jak w przypadku polaczenie heyahinternet ale dodatkowo wpisujemy IP 213.158.194.194:2010 no i ofc pole connect to wybieramy wap a nie internet.
Teraz dodajemy proxy:

connect from:
the internet

connect to:
wap

proxy:
213.158.194.229:8080

a co do ustawien user i pass i type to nie mam mpewnosci :/
user/pass to pewnie heyah a type to pewnie wap. Tej informacji nie podali na strone heyah.pl ktora zreszta jest kompletnie do bani ;)

no i jescze pytanie na koniec czy uzywal ktos licznika polaczen GPRS all-locations na mpx200 ? Bo moje problemy z traceniem polaczen GPRS zaczely sie wlasnie od momentu zainstalowania tego softu . . . tzn. nie udalo mi sie uruchomic bodo aktywacji wymagane jest polacznie z netem a wlasnie zaraz po zainstalowaniu net mi padl :/