Komu oceniac ... ???

  • 9 Odpowiedzi
  • 2578 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Komu oceniac ... ???
« dnia: Kwiecień 30, 2006, 21:11:50 »
Witam, padają tu oskarżenia, insynuacje i ocenianie kradziony czy nie... Nie Wam oceniac czy brak ładowarki oznacza skradziony sprzęt. Chyba lepiej po prostu podac IMEI i jeżeli pokaże się na liście "skradzionych" można "zaryzykować" rzucenie podejrzenia... A z tego co widze to kategoria służy do "wycinania" "konkurencji" na allegro. Gratuluje pomysłu i podziwiam upośledzenie cwaniaków... Tak na marginesie, to takie ocenianie podchodzi pod oszczerstwo i podlega ściganiu nie w mniejszym stopniu niż kradzież.

A teraz nauka: Wykorzystuje ten dział jak należy... czas dorosnąć !

Komu oceniac ... ???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2006, 21:23:35 »
Swięte słowa

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Komu oceniac ... ???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2006, 21:36:59 »
No właśnie! W 100% się z tobą zgadzam. Nawet kradzionego sprzętu już nie można w spokoju opchnąć! :lol:  :lol:  :lol:
Człowieku daj spokój, jeżeli mam przed sobą aukcję z: palmtopem gps, ładowarką samochodową (i wszystkimi akcesoriami do samochodu) i kartą 256mb z mapą Niemiec to proszę nie rób ze mnie kompletnego idioty, mówiąc, że to sprzęt orginalny, tylko z "różnych powodów" orginalne pudełko, ładowarka i kabelek się zagubiły (nie wspominając już o papierach itp.).
PS. Wątek nadaje się do Hyde Parku, bo za parę postów zapewne nie będzie miał on nic wspólnego z działem Sprzedam. ;)

*

lucass

Komu oceniac ... ???
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2006, 21:56:51 »
sprzedam uzywanego wartburga, stacyjka wyrwana łamakiem, kluczyków orginalnych nie mam bo mi gdzies siostra podczas przeprowadzki wyrzuciła, papiery zjadł pies, ale moge napisac kartke ze sprzet jest legalny ..... jeszcze na białych blachach,  dołacze kilka paneli do Car Audio i kołpaki z peugeota :P

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Komu oceniac ... ???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2006, 22:03:25 »
Cytat: "Poklik"

Człowieku daj spokój, jeżeli mam przed sobą aukcję z: palmtopem gps, ładowarką samochodową (i wszystkimi akcesoriami do samochodu) i kartą 256mb z mapą Niemiec to proszę nie rób ze mnie kompletnego idioty, mówiąc, że to sprzęt orginalny, tylko z "różnych powodów" orginalne pudełko, ładowarka i kabelek się zagubiły (nie wspominając już o papierach itp.).


myślę że jest to bardziej złożony problem, faktycznie można sprzedającemu zrobić wielką krzywdę ale to życie nas uczy że wiele sprzętu zmienia właściciela bez jego zgody. Trzeba to jakoś wyważyć i dla tego jest wątek "ciekawe aukcje" gdzie można podać link do aukcji bez nazywania sprzedającego złodziejem.

Komu oceniac ... ???
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2006, 22:20:32 »
Jak wiekszość z Was jestem przeciwny sprzedaży kradzionego sprzętu, wydaje mi się jednak że bardziej słuszne bedzie Stworzenie listy "kradzionych" IMEI... np. ze skanem numeru IMEI wraz z kodem kreskowym. Bedzie to bardziej porzyteczne dla uczciwych użytkowników. Tym samym Pozdrawiam wszystkich legalnych użytkowników MDA / PDA . !

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Komu oceniac ... ???
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2006, 22:46:42 »
Tylko, że wszystkie PDA (nie mówię tu o tych z modułem GSM) nie mają numeru IMEI. Już lepiej podawać numer seryjny.

Komu oceniac ... ???
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2006, 22:49:32 »
Oczywiscie numer seryjny jak najbardziej, lub IMEI. Sam z wielka chęcią zanim bym kupił to bym sprawdził. A tak nie ma gdzie....

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Komu oceniac ... ???
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2006, 23:48:03 »
Moim zdaniem tez zbyt pochopnie niektore osoby oceniaja niektore aukcje. Osobiscie znam kilka osob, ktore najzwyczajniej w swiecie nie dbaja o sprzet, czesto maja uszkodzone akcesoria a kartonik wyrzucaja zaraz po kupnie sprzetu bo zajmuje za duzo miejsca. Dlatego mnie nie dziwia aukcje na ktorych jest wystawiany np sam telefon. Oczywiscie warto zachowac ostoznosc przy kupnie czegokolwiek.

*

Offline wojo

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • [move]SPV M3000 2GB Pathfinder v1.2[/move]
    • www.archos.pl
  • Sprzęt: SPV M3000 WM5.0; iPAQ hx2410 WM5.0;
Komu oceniac ... ???
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2006, 00:07:13 »
A na 100% trafiają się osoby które mają sprzęt niewiadomego poochodzenia, ale żeby podnieść jego wartość to wcześniej kupują akcesoria, nawet opakowanie, więc ciężko jest wyłapać kto tak naprawdę ma sprzęt lewy a kto nie.

Najlepsze rozwiązanie to spiasanie umowy kupna sprzedązy i tyle, choć to też wiele nie gwarantuje.
raz na wozie raz pod wozem
---------------------------------
iPAQ hx2410 WM5.0; SD 1GB & 2GB; CF 1GB
SPV M3000; miniSD 2GB
ARCHOS AV400 40GB
GPS HOLUX GPSlim 236
dodatkowo: NOKIA 6230i, MacBook C2D 2Ghz 2GB RAM