RMVB, AVI - konwersja, programy

  • 17 Odpowiedzi
  • 5841 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RMVB, AVI - konwersja, programy
« dnia: Listopad 15, 2008, 19:09:50 »
Witam!
Mam pytanie czy trzeba dodać jakieś kodeki do romu M2D03 aby płynnie odtważać pliki rmvb?
Bo teraz odpalam je za pomocą media playera i strasznie tnie a zwykłe divx idą płynnie.

*

Offline astar

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I900
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2008, 01:08:14 »
Moim zdaniem nic sie nie da zrobic. RMVB jest formatem ktory potrzebuje dosc dobrego sprzeciku,a to jest tylko pocketPC wiec bedzie ciezko.

*

Offline kisiel83

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2008, 13:34:38 »
sporo czasu sie meczylem z filmami rmvb..niby kodeki sa ale zawsze cos sie przycinalo z dzwiekiem i obrazem.. dzieki programowi MediaCoder http://www.programosy.pl/program,mediacoder.html mozemy praktycznie kazdy format filmu przekonwertowac na dzialajacy plynnie AVI w naszym samsungu.. :smile:
SE k800i
i900 Omnia

Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2008, 03:51:11 »
Tez mialem problem z rmvb i potwierdzam, ze przycina. Natomiast co do reformatowania, to jest mnostwo innych programow i sposob. Wystarczy wpisac rmvb to avi.  Z tym, ze mnie osobiscie nie chce sie rekonwertowac czegokolwiek. Trwa to baaaaaaardzodlugo ... Z tego powodu nie chcialem iphone'a. Bo rekompresje przerabialem juz kilka lat temu na motoroli a925 i bardzo mnie to zniechecalo do wszelakiego ogladania czegokolwiek. Dla mnie prosciej jest po prostu sciagnac z www.youku.com film to co chce obejrzec (chinczycy maja tam doslownie wszystko) i jest on zakodowany w flv. A z tym formatem omnia nie ma problemow. Do sciagania sluzy strona www.clipnabber.com . Jedyna wada, ze you dzieli filmy na pliki 7 minutowe i clipnabber potrafi wywalic nawet 15 lfragmentow do sciagniecia. Ale z tym mozna sobie latwo poradzic uzywajac netvampire pro. W Internet Explorerze zaznaczam te wszystkie linki i przeciagam drop basket (taka ikonka ktora ma netvampire) i wszystkie 15 praktycznie jednym ruchem zaczynaja sie sciagac.

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2008, 13:38:18 »
Tez mialem problem z rmvb i potwierdzam, ze przycina. Natomiast co do reformatowania, to jest mnostwo innych programow i sposob. Wystarczy wpisac rmvb to avi.  Z tym, ze mnie osobiscie nie chce sie rekonwertowac czegokolwiek. Trwa to baaaaaaardzodlugo ... Z tego powodu nie chcialem iphone'a. Bo rekompresje przerabialem juz kilka lat temu na motoroli a925 i bardzo mnie to zniechecalo do wszelakiego ogladania czegokolwiek. Dla mnie prosciej jest po prostu sciagnac z www.youku.com film to co chce obejrzec (chinczycy maja tam doslownie wszystko) i jest on zakodowany w flv. A z tym formatem omnia nie ma problemow. Do sciagania sluzy strona www.clipnabber.com . Jedyna wada, ze you dzieli filmy na pliki 7 minutowe i clipnabber potrafi wywalic nawet 15 lfragmentow do sciagniecia. Ale z tym mozna sobie latwo poradzic uzywajac netvampire pro. W Internet Explorerze zaznaczam te wszystkie linki i przeciagam drop basket (taka ikonka ktora ma netvampire) i wszystkie 15 praktycznie jednym ruchem zaczynaja sie sciagac.

i to wszystko co napisales uwazasz za mniej skomplikowane niz przekonwertowanie rmvb do avi  :grin:
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2008, 15:50:34 »
Tak .... jak tylko wszystko raz skonfigurujesz. W ten sposob nie musze sciagac nic na zapas. Z youku sciaga mi sie w wszystko w 15 min. Jak mam kaprys to po prostu zapuszczam wyszukiwanie ide sobie zrobic kolacje. Wracam i juz jest. Sciaganie innymi programami czesto trwa kilka dni....

*

Offline Tequila

  • **
  • 136
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.krzysiek.prv.pl
  • Sprzęt: Nokia C7
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2008, 09:02:53 »
Ja tylko zmieniam rozszerzenie z *.rmvb na *.avi i potem konwertuję film do rozdzielczości PDA jakimś programem i działa pięknie.

Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2008, 18:03:40 »
Ja tylko zmieniam rozszerzenie z *.rmvb na *.avi i potem konwertuję film do rozdzielczości PDA jakimś programem i działa pięknie.

Taaa... tylko, że wczesniej chyba musisz najpierw sciagnac ten film ... prawda? A ja sciagam prosto w formacie, ktory sie nadaje do odtwarzania i sciagniecie z netu czegokolwiek zajmuje mi ok. 30 min. (czesto nawet krocej).

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2008, 23:56:46 »
Ja tylko zmieniam rozszerzenie z *.rmvb na *.avi i potem konwertuję film do rozdzielczości PDA jakimś programem i działa pięknie.

Taaa... tylko, że wczesniej chyba musisz najpierw sciagnac ten film ... prawda? A ja sciagam prosto w formacie, ktory sie nadaje do odtwarzania i sciagniecie z netu czegokolwiek zajmuje mi ok. 30 min. (czesto nawet krocej).

gadasz bzdury, przeciez Ty tez sciagasz z netu, a szybkosc zalezy glownie od lacza jakim dysponujesz, no i oczywiscie od zrodla z ktorego sciagasz.. bylem na tej stronie i fakt mozna sciagnac wszystko ale po chinsku.. wiec jak dla mnie odpada
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline HAHA

  • *
  • 77
  • Sprzęt: Nokia 3310 -  Nokia 6610i - Nokia 5500 Sport - Samsung i900 OMNIA
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2008, 14:57:55 »
Hej
Powiedzcie mi proszę jaki format do filmów w pełni chodzi w OMNI bez zacinania . Jak i czym najepiej konwertować aby był sens oglądania filmów
Mam wgrane te pliki do aby odtwarzało RMVB ale strasznie szarpią , a co do AVI to w niektórych pisze nieubsługiwany codek dzwięku.

Prosze o POMOC - Czytam i zgłupiałem - może wina Romu mam SAJ1
Dzięki z wysztkim życze Wesołych Świąt i spokojnego 2009 Roku

*

Offline gamer

  • **
  • 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung łOmnia
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2008, 11:11:42 »
Zapomniales napisac jakim programem to probujesz odtworzyc. Co do RMVB, jest to plik wysokiej kompresji i nawet nasze 624mhz sobie nie do konca z tym radza. Ja sie rpzyzwyczailem, ze mam 2 playery na Omni TCPMP i CorePlayer. Jak na jednym nie dziala jakis kodek, to dziala na drugim. Plikow Avi nie musisz konwertowac.

*

Offline HAHA

  • *
  • 77
  • Sprzęt: Nokia 3310 -  Nokia 6610i - Nokia 5500 Sport - Samsung i900 OMNIA
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2009, 09:20:02 »
HEJ
Szukam bardzo dobrego Convertera pików AVI i RMVB itp... tak aby film wyświetlał sie w miarę na pełnym ekranie Omni ( Rozdzielczość OMNI i IPHONE )
Chodzi mi tutaj a żeby  filmy chodziły w miarę stabilnie .
Dzieki
 :ok:

Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2009, 11:07:20 »
Witam.
Polecam Allok RM RMVB to AVI MPEG DVD Converter, bardzo dobry program można ustawiac rożne rozdzielczości itd.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2009, 12:16:04 »
A ja polecam Total Video Conwerter aktualna wersja 3.14 , wiele formatow, rozne rodzielczosci

*

Offline Towi

  • 30
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:23:48 »
... a po co Ci konwenter ?? Wrzucasz film do Omni - otwierasz TCPMP i elegancko chodzi z napisami - wyskalowanie obrazu tez jest bardzo dobre. Po co sobie życie utrudniać.

*

Offline fabrykanet

  • ***
  • 286
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2009, 13:24:55 »
... a po co Ci konwenter ?? Wrzucasz film do Omni - otwierasz TCPMP i elegancko chodzi z napisami - wyskalowanie obrazu tez jest bardzo dobre. Po co sobie życie utrudniać.

Poczytaj chłopaku posty wyżej bo w tym momencie nakręcasz nam na uszy makaron czterojajeczny. Piszemy o RMVB - formacie wysokiej kompresji z którym procesor nawet naszej Omni sobie nie poradzi.
HTC ONE X <- NOTE LG3D SGS+ MOZART ARC DHD N900 N8 i4G DESIRE Z SGS MM 3GS HD2 OMNIA2 XPERIA1 G1 i780 E71 OMNIA1 E90 DIAMOND N95_8GB N95 ARTEMIS i2G P910i P900i WIZARD MDA_COMPACT ASUS_TYPHON e650 Motorola_a920 XDAII Nokia_6600 i inne...

*

Offline hakuo

  • 20
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2010, 13:52:30 »
Drodzy panowie.
Po pierwsze rmvb ciężko chodzi na hd2 a co dopiero na omni. Co do konwerterów to Allok i T.V.C. to jedyne dobre programy do przeróbki RMVB w AVI, ot zostawiasz przerabianie kilku na raz i idziesz w kime albo robisz co chcesz. A jeżeli nie chce wam się bawić albo nie umiecie bo nie każdy musi się tym rajcować to polecam serwis chomikuj. tam znajdziecie jeden film w wielu formatach nawet w mkv.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2010, 14:00:47 wysłana przez hakuo »

*

Offline woy

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Alpine, SE W995i, HTC Kaiser,
Odp: RMVB, AVI - konwersja, programy
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 02, 2010, 01:06:45 »
Najprościej - użyj darmowego programu o nazwie Format Factory.

Następnie konwersja do formatu mp4 ( opcje można dowolnie modelowa, można również zastosować swoje ustawienia.). Z gotowych opcji: mp4 - wysoka jakość.
Konwersja odbywa się błyskawicznie.
Programem tym można skonwertować praktycznie wszystko.
Nawet film, clip do formatu dźwiękowego.

I po problemie.
wojciech