Nie rozpoznano urzadzenia usb

  • 4 Odpowiedzi
  • 2559 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie rozpoznano urzadzenia usb
« dnia: Sierpień 31, 2011, 18:10:47 »
Witam. Zaczne od poczatku: Zakupilem ostatnio nowego samsunga omnie i900. Chce ją synchronizować z moim pc. Jest to telefon nowy, aczkolwiek jest tylko jedna płyta pomimo że powinny być 2 (na pierwszej widnieje napis 1/2). NIesttey telefon został zakupiony w UK, wiec narazie nie mam możliwości ubiegania się o gwarancję, czy dostęp do drugiej płyty. Sciągnałem program Microsoft ActiveSync, ponieważ uzywałem kiedyś go wczesniej przy innych telefonach z systemem. Podlączając go do komputera wyskakuje napis: "Nie rozpoznano urzadznia USB. Jedno z urzadzen usb podlaczonych do tego komputera ma awarie, ale system windows nie moze go rozpoznac." Stwierdziłem, że może dodatkowe sterowniki potrzebuje do mojego telefonu- ścignąłem i zainstalowałem, ale nic nie pomaga. Zmieniałem gniazda, ale w każdym jest to samo. Wycigąłem wszystkie kable z USB, i podłączyłem tylko telefon, ale tez nie pomaga. W jednym gnieździe, coś ruszyło, wyskoczył napis, że sprzęt sie instaluje, oraz został zainstalowane, ale chwile po tym wyskoczył poprzedni napis. Nie wiem co mam robić, ustawienia w telefonie są prawdopodbnie wporządku, bo nic nie zmieniałem, mało tego zrobiłem hard reseta, poniewazylem myslalem ze coś może nie tak. Prosze o pomoc, co mam zrobić? Czytalem juz mase forum, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Dodam, ze udało mi sie sychronizowac telefon, nie wiem jak, poprostu podlaczylem jeszcze raz dzisiaj i sie zrobiło, lecz kiedy wrocilem do domu i chcialem zrobic to po raz kolejny, blad sie powtarza "Nie rozpoznano urzadzenia usb".

*

Offline maxlucky

  • 18
  • Sprzęt: LEO i wszystko jasne  :-)
Odp: Nie rozpoznano urzadzenia usb
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2011, 19:07:13 »
albo uszkodzona Omnia - gniazdo  albo - co bardziej prawdopodobne uszkodzone gniazdo USB w komputerze , ale radze usunąć sterowniki oraz w menadżerze urządzeń  telefon i podłączyć na nowo i niech ściągnie sterowniki z internetu - pozdrawiam stary użytkownik Omni

Odp: Nie rozpoznano urzadzenia usb
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2011, 21:01:49 »
kurde, chyba nie gniazdo- telefon jest nowy. USB w kompie nie wiem czy mozliwe, bo sprawdzalem kazde jakie mam. I w kazdym to samo. NIe mam mozliwosci oddac na gwarancje bo telefon jest z UK, i tam zakupiony. Jutro spr. jeszcze na innym kompie ten telefon. Mam problem z tym oprogramowaniem- mianowicie nie moge zadnego sciagnac. Na głownej stronce samsunga sa 2 programy, active sync, i jeszcze jeden. Przy instalcji tego drugiego, pod koniec wyskakuje okno, ze powienienm cos jeszcze zainstalowac, kiedy biore ze ok, komp sie lekko zacina i wyskakuje napis, ze potwierdzenie moze stale uszkodzic system w kompie. Ale nawet kiedy biore na tak, to tak czy siak nie działa. Wiem, ze kiedys była taka opcja, w trakcie podlaczenia nowych urzadzen ze wybieram czy chce zeby sterowniki sciagnac z neta albo z płyty. Ja mam tylko ta jedna płyte, a nie moge nigdzie znaleźć 2. Masz moze jakis pomysł jak to rozwiazac? Na necie oszukam innych sterów ale jedyne co jest to ten activeSync. Ale to chyba nie wszytsko, co powinienem zainstalowac. Mozesz mi pomoc? Bardzo mi zalezy na tej synchronizacji. Pomożesz?

*

Offline miciugo

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD, Samsung Omnia
Odp: Nie rozpoznano urzadzenia usb
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2011, 17:13:04 »
AS instalujemy TYLKO na Windowsie XP, na Windows Vista i Windows 7 jest Centrum Obsługi Urządzeń z WM. Oba te programy powinieneś mieć na płycie dołączonej do omni- wbrew napisowi na płycie, samsung do omni dołacza tylko jedną płytę. Odnośnie podłączenia omni do kompa; po instalacji AS na kompie najlepiej zresetować kompa a potem zanim podłączysz omnie (oczywiście w trybie AS) do kompa, wyłączyć  Zaawansowane funkcje sieciowe (Ustawienia>Połączenia>Usb do kompa)- jest to funkcja która sama się włącza w trybie Pamięci masowej a przeszkadza w trybie AS. Jeszcze jedna porada- jeśli korzystasz z ESET Smart Security, to musisz w zaporze ESETa zrobić regułę dla połączeń AS, bo zapora lubi przeszkadzać przy połączeniu omni z kompem.
...najlepiej jest się uczyć na błędach innych... (chyba po to jest te forum?)

Odp: Nie rozpoznano urzadzenia usb
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2011, 19:00:34 »
Ja mam XP. No jest na plycie napisane cd 1/2.Kiedy chce zainstwalac to co na niej jest to chca 2 druga płyte, której nie mam. Napłycie jest napisane "Kies". A co do tych połączeń to ja to jest? Panel sterowania--- połaczenia sieciowe czy jakie? Mozesz mi dać linka do sterowników, które musze miec zainstalowane? Tylko nie dawaj głownej stronki samsunga, bo tamte mam i nic nie pomaga.