Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala

  • 9 Odpowiedzi
  • 3640 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala
« dnia: Luty 12, 2012, 14:08:47 »
Witam wszystkich!
Mam taki problem z Omnia, wyskakuje mi komunikat:
Pamięć magazyny
Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala. Jeśli pamięć magazyny nie zostanie zwiększona, uruchomienie niektórych programów  może być niemożliwa. Użyj programu Eksplorator plików, aby usunąć niepotrzebne pliki lub przenieść część plików na kartę pamięci.
Komunikat wyskoczył jak zainstalowałem Skype, pousuwałem go z Program Files instalke i dalej tak samo.
Co mam zrobić aby zwiększyć Pamięć Magazyny?
Wersja:
PDA: i900SAHJ3/SAHJ3
Telefon; i900XXHJ1
Mam zainstalowane:
GG i Auto Mape 6
TCPMP
waku WkTASK
PHM Registry Editor

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2012, 14:36:39 »
1) nie zapisujesz przypadkiem zdjęć na pamięć urządzenia? Nawet jak tak nie ustawiłeś, to lubi się przełączyć np. wtedy, gdy przy podłączeniu pod kompa w trybie mass-storage włączy się przypadkiem aparat
2) nie zapisujesz w Operze Mobile dużo stron (przez menu kontekstowe i 'save page'? U mnie potrafiło to zabrać kilkadziesiąt MB
3) na O2 miałem problem ze znikającą pamięcią. Powodem były ciągle przybywające pliki w katalogu /Windows/HiddenStore/Task. Co prawda do dzisiaj nie wiem, co je tworzyło, ale jeśli podobnie jak ja masz tam ponad 100MB, to ich usunięcie powinno pomóc. A usunięcie katalogu /Windows/HiddenStore spowodowało, że pliki przestały się tworzyć.
4) zainstaluj sobie jakiegoś CustomROM-a (np. RyLita), który na starcie daje dużo wolnej pamięci urządzenia. Kolega miał taki sam problem i po instalacji RyLita zniknął jak ręką odjął.


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2012, 15:15:58 »
Zdjecia zapisuje mi na Moja Pamięć.
Wyczyściłem Opere, w ogóle nie używam opery...
Nie mogę znaleźć tego katalogu: /Windows/HiddenStore/Task
Musze w końcu wgrać wszystko na nowo ale nie mogę się do tego zabrać:( póki co chciałem zobaczyć czy chodzi Skype.
Udało mi się odzyskać 7,38MB
Hard Reset usuwa wszystkie dane z telefonu? czyli zdjęcia, smsy filmy Auto Mape?

Może ktoś podać link do programu który czyści telefon ze zbędnych plików i usuwa zainstalowane programy na mojej pamięci?


Połączone: [time]Luty 13, 2012, 11:49:02[/time]
Jest ktoś w ogóle na tym forum?? Czy tylko zadający pytanie prowadzą monolog?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 11:49:53 wysłana przez Kobey23 »

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2012, 21:36:03 »
Najpewniej poczty z dużymi załącznikami nie masz w telefonie?

póki co chciałem zobaczyć czy chodzi Skype.
Działa :). Jeszcze. Rozmawiać się da (zarówno głosowo, jak i tekstowo), odbierać/wysyłać pliki też, ale na połączenie video nie ma co liczyć.

Hard Reset usuwa wszystkie dane z telefonu? czyli zdjęcia, smsy filmy Auto Mape?
Na pewno skasuje SMS-y, kalendarz, kontakty (ale to wszystko można zbackupować i później odtworzyć). Zdjęcia i filmy na "Moja pamięć" powinny zostać (ale to też zależy chyba, jak zrobisz HR), AM chyba i tak będziesz musiał przeinstalować.

Może ktoś podać link do programu który czyści telefon ze zbędnych plików i usuwa zainstalowane programy na mojej pamięci?
No, to się nazywa CustomROM :). Ja polecam RyLita.

Jest ktoś w ogóle na tym forum?? Czy tylko zadający pytanie prowadzą monolog?

WinMo się (s)kończy(ł), tłumów już tutaj nie będzie.


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 21:43:34 wysłana przez lola »

Odp: Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2012, 12:55:53 »
Dziękuje za odpowiedz. na 100% nie mam poczty dużej z załącznikami bo rzadko używam Omni do internetu tylko do nawigacji...
Myślałem ze natrafiłem na fajne forum gdzie jest dużo użytkowników i w ogóle dużo się dowiem a tu chyba klapa:(
Pozdrawiam.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2012, 14:40:05 »
no cóż, to jest forum, a nie wehikuł czasu  :P
Omnia czasy świetności miała ze 3-4 lata temu i to wtedy były tu tłumy jej użytkowników
znajdziesz tu masę przydatnych wiadomości, ale raczej nastaw się na samodzielne poszukiwania w starszych postach, a nie na "gorącą linię"

Odp: Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2012, 15:14:27 »
:) Tak się składa ze przeglądałem posty aż do 2008 roku i dużo wątków było zaczętych z pytaniami a odpowiedzi nie było stąd mój taki post z problemem bo nigdzie nie znalazłem odp.
Nie chce żeby ktoś mnie źle zrozumiał że ja się czepiam bo tak nie jest...
To teraz będę miał kłopot bo zamierzam w Omni wgrać na nowo całe oprogramowanie bo mam już bardzo stare...
A może wiecie gdzie jest podobne forum gdzie jest jeszcze dużo miłośników Omni?
Mi akurat Omnia służy tylko do nawigacji i do oglądania filmów za granicą.
Omnie dostałem od szwagra jak wyszła w Londynie, w Polsce wtedy można było ją kupić za zawrotną kwotę 2,5 tys.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2012, 17:43:38 »
A może wiecie gdzie jest podobne forum gdzie jest jeszcze dużo miłośników Omni?

Obawiam się, że będzie o to coraz trudniej. Tutaj widać dlaczego: http://telepolis.pl/news.php?id=24212 .


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline miciugo

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD, Samsung Omnia
Odp: Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2012, 23:32:12 »
Może to zostać uznane przez modów jako kryptoreklama, ale jest forum na którym jeszcze się pamięta o omni i900, i na którym znajdziesz odpowiedzi na swoje kłopoty;
http://eomnia.net/
...najlepiej jest się uczyć na błędach innych... (chyba po to jest te forum?)

Odp: Ilość wolnej pamięci magazyny jest krytycznie mala
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 29, 2012, 17:21:56 »
Dzięki kolego. Kiedyś bylem tam zalogowany ale potem strona zniknęła... Zmienili pl na net...