Fizycznie IrDA w Omni, oraz host USB.

  • 4 Odpowiedzi
  • 1637 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fizycznie IrDA w Omni, oraz host USB.
« dnia: Grudzień 04, 2010, 19:33:12 »
Witam.
 Doskonale widać pod kątem, że w omni jest podczerwień. W przycisku pod ekranem ( mysz optyczna, pad ) I tu nachodzi się moje pytanie, czy jest możliwość, zainstalowania sterowników do omni, żeby działała IrDA ? Naprawdę wiem, że w tych czasach prawie nikt nie używa podczerwieni ale naprawdę dobrą sprawą była by tu aplikacja "pilota" do różnych urządzeń działających na wiązki światła. Najlepiej zobaczy się to przez zwykły aparat cyfrowy, nawet w telefonie. Po dotknięciu będzie błękitna kropka. jak zgasimy ekran zniknie... Ciekawe jest również to, że gdy wyśle jakiś plik ( N73) przez IrDA, to kropka świeci jeszcze mocniej... Ale nie można przesłać pliku... Wygląda na to, że coś tam naprawdę jest i najwyraźniej jest to podczerwień . SPRAWDŹCIE, a się przekonacie !

Co do hosta Omia posiada procesor Marvel, o ile mnie pamięć nie myli taki sam jak w Tośce G900. czyli wsparcie od procesora jest... Nie wiem jak z zasilaniem, ale istnieją choćby adaptery które dają takie zasilanie, kupne oraz własnoręcznej roboty...

Pewnie odpowiedzi będą krótkie typu: " nie, nie ma ", " po co ci? ", " stanowczo nie ! " itp...


Chciałbym, żeby w tym dziale użytkownicy forum dyskutowali na ten temat. My użytkownicy tego sprzętu naprawdę byśmy byli zaskoczeni miłą funkcją na naszych Omniach, a temat mółby być również pomocny dla innych użytkowników PDA

Pozdrawiam, i oczekuję " mądrych "  wypowiedzi ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 19:53:10 wysłana przez Pabloxo »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fizycznie IrDA w Omni, oraz host USB.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2010, 19:53:49 »
oczekuję " mądrych "  wypowiedzi ...

się robi

Cytuj
w omni jest podczerwień

podczerwień z jakiego zakresu widmowego? bliska, średnia czy daleka podczerwień? Znaczy się które okno transmisyjne podczerwieni?

Cytuj
czy jest możliwość, zainstalowania sterowników do omni, żeby działała IrDA ?

IrDA? a po czym to wnioskujesz? Po "szybce" podobnej do tej jaką masz w pilocie do telewizora?

Cytuj
Omia posiada procesor Marvel, o ile mnie pamięć nie myli taki sam jak w Tośce G900. czyli wsparcie od procesora jest... Nie wiem jak z zasilaniem, ale istnieją choćby adaptery które dają takie zasilanie, kupne oraz własnoręcznej roboty...

no "wsparcie" jest, ale piny z procka niewyprowadzone. Jeśli jesteś miszczem lutownicy i poradzisz sobie z tymi ścieżkami to czekamy na efekty, z resztą też sobie poradzisz.

Cytuj
Jest małą szansa, tylko nie można się poddawać !

brzmi jak Gierkowe "pomożecie? pomożemy!" Będziem walczyć do ostatniej nóżki procesora  :E

Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Fizycznie IrDA w Omni, oraz host USB.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2010, 20:18:24 »
Co do "okna transmisyjnego" to prawdopodobnie bliska, swędziłem tak po takiej samej reakcji odczytu przez urządzenia cyfrowe( aparatu ), np. pilota TV, gdzie widać takie same efekty. Istnieją pewne wzmacniacze co do podczerwieni. ( nie jestem pewien, ale obiło mi się o słuch, nawet na tym forum )

Co do procka, Jakiś schemacik, informacje, linki pomocne... mogę zaryzykować swoją omnią, mam znajomych to mi może polutują... muszę wiedzieć tylko co od czego jest...

*

Offline kamikadzol15

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900
Odp: Fizycznie IrDA w Omni, oraz host USB.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2010, 20:23:07 »
To Cie "poniesło" kolego  :proud:. To że coś tam "świeci" nie oznacza że jest to podczerwień... Radze przestudiować serwisówkę od i900, wtedy zapewne rzuci Ci się w oczy nazwa OJ Key czyli nic innego jak Optical Joystic Key :]

Cytuj
Po dotknięciu będzie błękitna kropka. jak zgasimy ekran zniknie...
To jest kolejnym dowodem na to że tylko wtedy OJ key działa. Chyba nie myślałeś że ta Twoja "podczerwień" cały czas działa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 20:33:48 wysłana przez kamikadzol15 »
i900  Plus GSM

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fizycznie IrDA w Omni, oraz host USB.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2010, 21:57:31 »
Co do "okna transmisyjnego" to prawdopodobnie bliska, swędziłem tak po takiej samej reakcji odczytu przez urządzenia cyfrowe( aparatu ), np. pilota TV, gdzie widać takie same efekty. Istnieją pewne wzmacniacze co do podczerwieni. ( nie jestem pewien, ale obiło mi się o słuch, nawet na tym forum )

Co do procka, Jakiś schemacik, informacje, linki pomocne... mogę zaryzykować swoją omnią, mam znajomych to mi może polutują... muszę wiedzieć tylko co od czego jest...


pograżasz się... w sumie nie wiem co Ci odpowiedzieć, ale dwóch dni na tłumaczenie podstaw elektroniki nie mam...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...