Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411497 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1290 dnia: Luty 19, 2009, 23:04:09 »
oczywiscie poprosimy go tutaj takze, moze sam sie skusze na cos czystego a nowszego od J1 bo sporo smieci juz mam :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1291 dnia: Luty 20, 2009, 12:15:34 »
Szanowni posiadacze telefonów. Zadałem sobie trud przeczytałem cały ten post i jestem szczerze zdziwiony. Można uznać że większość z nas kupuje ten telefon z uwagi na funkcje i możliwości. Nawet licho wykształcony informatycznie użytkownik wie, że owe funkcje i możliwości wynikają z oprogramowania zainstalowanego do obsługi sprzętu. Natomiast większość z Was zajmuje się „odchudzaniem” telefonu by uzyskać jak najwięcej pamięci a co za tym idzie i co niewątpliwie jest efektem tych zabiegów likwidacją oprogramowania obsługującego różne funkcje co do których przydatności nie mamy pewności czy nam się przydadzą czy nie. Bywa że w na tą chwilę nie ale za jakiś czas i owszem.  I tu następują błagalne teksty typu „dajcie link do jakiegoś programu bo potrzebuję go natychmiast”. Ja też kiedyś z uwagi na szkołę do jakiej chodziłem musiałem pisać programy (teraz mi się już nie chce). Z tego okresu mam takie doświadczenie, że nawet gdy z niezwykłą pieczołowitością napisałem program to i tak profesor znajdował jakieś błędy. Każdy kto pisał jakiś program wie że najwięcej czasu poświęca się na testy bo to one stanowią o jakości. Dlatego podziwiam tutejszych „kucharzy” gotujących ROMy i narażających się na pretensje ze strony dobrowolnych, bądź co bądź, użytkowników. Ja poszedłem inną drogą zamiast instalować różne chude romy zainstalowałem SAHJ3 i przy pomocy kilku dostępnych narzędzi (między innymi niezwykle przydatnego SKTools) i strony http://www.samsung-omnia.org/how-to/howwhatwherewhichwhywhen/?PHPSESSID=eea17908aa759689019d36360cfa59cc
doszedłem do efektów takich, że mam w tej chwili na programy ok. 69 mega a na dane ok 43 mega (a doszedłem zaledwie do 2/3 tej strony) a bateria trzyma mi w zależności od intensywności użytkowania telefonu od 4-6 dni. Efekt jest taki, że mam wszystkie programy, które miałem przy zakupie telefonu a sam telefon mi chodzi szybko i sprawnie. Panowie nawet idiota zauważy, że goły Windows śmiga pięknie ale nie tędy droga bo też nikt nie ma w swoim kompie tylko gołego windowsa po to by napawać się jego szybkością. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że mam w tej chwili w swoim pececie 4 giga ramu (bo chciałem przejść na vistę ale tego nie zrobiłem) i mam teraz ramu tyle że mój xp może go żreć do oporu – ale po co ? I tu jest pytanie ile wreszcie do dyspozycji muszę mieć w telefonie by właśnie wyważyć potrzeby? Koledzy nie popadajcie w skrajności cieszcie oko tym co wam oferuje omnia bo to dla tego że ma to i ma tamto kupiliśmy tą maszynkę. Uwaga dla tych którzy twierdzą że na SAHJ3 źle chodzi wifi – to prawda g jest wyłączone i trzeba je włączyć można użyć SKtools, wtedy sieć się nie rozłącza i chodzi z pełna sprawnością – inna sprawa to urządzenie które posiadamy w domu to jest ważne ja mam router linksysa. 
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy a niezdecydowanym nie polecam czytania tych czterdziestu paru stron bo się niepotrzebnie zniechęcicie do tego telefonu  :)  - to naprawdę jest prosta i piękna maszynka i nie koniecznie trzeba do niej być informatykiem, jak wynikałoby z powyższych wypowiedzi :)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1292 dnia: Luty 20, 2009, 13:28:10 »
Być może masz rację kolego, jedno jest pewne, mianowicie SK Tools to świetne narzędzie. Musisz jednak wiedzieć, że jest tutaj wielu nie tak bardzo zaawansowanych programistów, czy po prostu znających ustawienie rejestrów windowych. Poza tym na SAHJ3, który miałem i uważam, że bardzo fajny niebrandowany ROM wprost z Samsunga, ale po wgraniu Maniili, paru narządek SPB, paru gadżetów do GPS, itd. pamięci robi sie rzeczywiście za mało. Zwróć również uwagę, że jest to forum społecznościowe, gdzie wymiana informacji ma bardzo wiele funkcji, oprócz edukacyjnych oczywiście. Zanim zaczniesz krytykować pomyśl jak włączyć się dobrą radą, pomysłem, zrób screeny jak zrobić. To DZIAŁA.... poza tym pozdrówka dla Ciebie i wszystkich forumowiczów.

*

nokser

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1293 dnia: Luty 20, 2009, 14:20:36 »
Tak nieświadomie ale jak plus czy inny operator daje soft to jest trochę śmiecia w nim :mrgreen:
i szkoda marnować na to jakąkolwiek pamięć nawet 1kb

*

Offline valdman

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1294 dnia: Luty 20, 2009, 21:13:24 »
Ryrzy a czy mógłbyś dodać do Swojego romu, zmianę w rejestrze która zmieni nazwę "moja pamięć" na "moja pamiec" lub na "flash" lub inną /byle bez polskich znaków/ jeśli byś to zrobił to część prg które nie chodziły wgrane na moją pamięć teraz zaczną działać.
g500 > wizard > iphone 2g > i780 > htc touch > htc diamond > omnia > iphone 3g > Hero > HD2

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1295 dnia: Luty 20, 2009, 22:36:02 »
Ciekawe kiedy wreszcie wycieknie SAHIA.. w serwisach już mają.
REGULAMIN !!

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1296 dnia: Luty 20, 2009, 23:16:04 »
Ciekawe kiedy wreszcie wycieknie SAHIA.. w serwisach już mają.
bazowany pewnie na DXIA
Artemis by Sector

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1297 dnia: Luty 21, 2009, 07:53:43 »
Ciekawe kiedy wreszcie wycieknie SAHIA.. w serwisach już mają.

puchaty... jedna literka za duzo... co tam to H robi ? czyli jest 2008/2009 hybryda :P ?? :D hehehe jak juz SAIA1 hmmm nie slyszalem coby w serwisach go mieli... musze popytac i go zdobyc ;)
Pozdro Ryrzy

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1298 dnia: Luty 21, 2009, 09:08:32 »
racja  :ok: pomyłka z mojej strony :)

Wydaje mi się, że już coś nowego powinni opracować, co jak co ale samsung bardzo często aktualizuje firmware.
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=125888.0

tutaj gościowi proponowali wgranie tego romu, tylko pytanie czy to wiarygodne.

Jak ktoś ma namiary do Serwisu w Warszawie na ulicy Tanecznej to niech zadzwoni i się zapyta czy mu zrobią aktualizacje :)
REGULAMIN !!

*

Offline milosz78

  • **
  • 244
  • Płeć: Mężczyzna
    • PRE SEARCH
  • Sprzęt: mpx200,SDA T-Mobile,HTCWizard,MIOA701,i900,OmniaW
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1299 dnia: Luty 23, 2009, 23:59:33 »
...
Nie chcę walić tak długiego cytatu tuż poniżej.
Zgodzę się z Tobą co do SKTools - fajna sprawa.
Muszę Ci Kolego jednak powiedzieć, że albo nie czytasz dokładnie albo nie zrozumiałeś dlaczego niektórym warto Omnie fleszować.
Tak jak piszesz ilość pamięci jest jednym z powodów zmian ROMKA. Ale tylko jednym z powodów!
Są inne kwestie takie jak choćby bateria - spróbuj np. na brandowanym romie plusa osiągnąć wynik taki jak na (niektórych) gotowanych przez społeczność.
Inna sprawa : Myślę że nikt nie instaluje odchudzonych ROMÓW po to aby utracić jakieś możliwości telefonu !!! Raczej aby je spersonalizować!Jeśli ja np. nie lubię samsungowych śmieci w moim WM to wcale nie znaczy że nie chcę mieć wtyczek palcoprzyjaznych.
A jeśli nie lubię Opery i IE to nie znaczy że zrezygnowałem z surfowania po necie ;)
pozdrawiam
Milosz

*

Offline MCRavel

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • THE MUSIC F@CTORY
  • Sprzęt: Samsung I8000 OMNIA II (8GB)
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1300 dnia: Luty 25, 2009, 07:45:32 »
WiTaM
Oto najnowsze dziecko Wielkiego "Ryrzego".
http://omnia.bestgsm.pl/index.php?itemid=30
Wielkie Dzięki Mu Za To.

PozDraWiaM
Samsung I8000 Omnia II (8GB)

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1301 dnia: Luty 25, 2009, 11:56:15 »
a wie ktos kiedy moze pojawi sie jakis polak SAIA1 lub SAIA2 ? bo juz troche czasu minelo a ostatni SAHJ3 :/

*

Offline Diabelko

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Omnia 8GB > Mediamarkt +2GB
  • Sprzęt: Omnia SGHi900 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1302 dnia: Luty 25, 2009, 17:28:56 »
a wie ktos kiedy moze pojawi sie jakis polak SAIA1 lub SAIA2 ? bo juz troche czasu minelo a ostatni SAHJ3 :/

Ja nie wytrzymałem i wgrałem se angola z qubusa DXIA2 , jeśli chodzi o polski rom to wydaje mi się że będzie bazować na tym "IA2"  lecz męże się okazać inaczej  :wink:
Artemis by Sector

*

Offline qbus

  • *
  • 53
  • Sprzęt: HTC Topaz
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1303 dnia: Luty 25, 2009, 23:24:37 »
a wie ktos kiedy moze pojawi sie jakis polak SAIA1 lub SAIA2 ? bo juz troche czasu minelo a ostatni SAHJ3 :/

Ja nie wytrzymałem i wgrałem se angola z qubusa DXIA2 , jeśli chodzi o polski rom to wydaje mi się że będzie bazować na tym "IA2"  lecz męże się okazać inaczej  :wink:

Wszystkie ROMy powyżej DXHK3 ( a więc z serii DXHL and DXIA) to są ROMy z poza oficjalnego obiegu (beta wersje), więc raczej na ich bazie nie wyjdzie żaden ROM z innym językiem.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1304 dnia: Luty 26, 2009, 08:37:35 »
ktos moglby w serwisie wgrac najnowszy jakis i pozniej moznaby zgrac czysty z tej omni i udostepnic do sieci , jezeli jest oczywiscie taka mozliwosc.

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1305 dnia: Luty 26, 2009, 08:57:53 »
ktos moglby w serwisie wgrac najnowszy jakis i pozniej moznaby zgrac czysty z tej omni i udostepnic do sieci , jezeli jest oczywiscie taka mozliwosc.

Nie ma ;]
Pozdro Ryrzy

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1306 dnia: Luty 26, 2009, 11:28:16 »
w innym watku ktos pisal ze komus proponowali w serwisie wgranie SAIA1

*

Offline torque8

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1307 dnia: Luty 26, 2009, 15:51:51 »
Ja dzisiaj wgrałem sobie ROMa CXHL2. Jest na pewno znacznie lepiej jeśli chodzi o GPS. Dawniej na fixa musiałem czekać nawet 15min, a dzisiaj może 30sek-1min. Najbardziej jestem ciekaw jak będzie z baterią.
Na pewno muszę też uruchomić sobie sms w postaci czatu, nie wyobrażam sobie ich w innej postaci ;)

*

Offline qbus

  • *
  • 53
  • Sprzęt: HTC Topaz
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1308 dnia: Luty 26, 2009, 23:51:05 »
w innym watku ktos pisal ze komus proponowali w serwisie wgranie SAIA1

To, że polski ROM ma oznaczenie SAIA1 nie znaczy, że jest tożsamy z azjatyckim DXIA1.
Oznacza to tylko tyle, że jest to pierwszy polski ROM wydany w stycziu 2009 (a jego bazą może być np. DXHK3).

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1309 dnia: Luty 27, 2009, 07:32:22 »
no ok ale chyba cos pozmieniali. WIem ze w DXIA1 troche zmienilo sie wiec sadze ze w SAIA1 tez ale nie ma nigdzie tego romu :(

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1310 dnia: Luty 27, 2009, 15:01:00 »
Jest juz dostepny nowy ROM oficjalny angielski... DXIA5 na stronie samsunga,... :-)

wiecej info na moim blogu www.omnia.bestgsm.pl
Pozdro Ryrzy

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1311 dnia: Luty 27, 2009, 15:22:31 »
No tak angielskie romy co chwile wychodzą a Polskiego ani widu ani słychu :(

*

nokser

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1312 dnia: Luty 27, 2009, 16:12:07 »
Cytuj
No tak angielskie romy co chwile wychodzą a Polskiego ani widu ani słychu
To racja, nawet Polacy robią systemy WWE

*

Offline Delfinnn

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1313 dnia: Luty 27, 2009, 18:03:03 »
Witam wszystkich. Trochę miesięcy byłem nieobecny z braku czasu i widzę, że trochę się pozmieniało. Przeglądałem Modaco i pojawiło się wiele nowych ROMów do Omnii. Teraz mam M2D03FIX - bardzo przypadł mi do gustu ten ROM i wiem, że wyszła wersja M2D04 poprawiająca kilka niedociągnięć. I właśnie myślę nad instalacją ale może wyszedł równie podobny i lepiej usprawniony ROM? Bo ten jest wyśmienity, wyrzucone wszystko co niepotrzebne i dodane kilka nowości. No i zależy mi żeby soft był od razu z Manillą. Jest jakaś alternatywa czy instalować M2D04? Pozdrawiam

*

forester

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1314 dnia: Luty 27, 2009, 18:24:42 »
Kolego po ca zakładasz kolejny wątek o romach przecież są już takie i trzeba tylko poczytać :ok:
Nie wiem jakiego romu szukasz PL czy UK bo są już Pl odchudzone z M2D produkcji Ryrzego i ten ostatni polecam.http://www.omnia.bestgsm.pl/index.php?itemid=30

*

Offline Delfinnn

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1315 dnia: Luty 27, 2009, 18:29:50 »
W sumie to nie ma dla mnie różnicy czy ROM PL czy ANG :) Ta propozycja co podałeś wydaje się być ciekawa - dzięki!

A jeszcze spytam. Czy ten RyM2D2 ma FlashLite 3.1, pliki do emulacji aplikacji z HTC itp.?
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 18:32:17 wysłana przez Delfinnn »

*

forester

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1316 dnia: Luty 27, 2009, 18:36:07 »
Wszystko jest poczytaj blog Ryrzego :ok:

*

Offline qbus

  • *
  • 53
  • Sprzęt: HTC Topaz
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1317 dnia: Luty 27, 2009, 19:29:22 »
no ok ale chyba cos pozmieniali. WIem ze w DXIA1 troche zmienilo sie wiec sadze ze w SAIA1 tez ale nie ma nigdzie tego romu :(

DXIA1 to był ROM BETA. Aż do dzisiaj oficjalnie dostępnym ROMem dla Filipin był DXHK3.
Tak więc jeżeli serwis proponował wgranie SAIA1 to w najlepszym razie był to ROM oparty na DXHK3.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1318 dnia: Luty 27, 2009, 21:25:56 »
dzis samsung oficjalnie puscil DZIA5 dla singapuru :)
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 21:38:42 wysłana przez escobol »

*

Offline Reniu

  • 39
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #1319 dnia: Luty 28, 2009, 12:07:31 »
wczoraj zainstalowalem rom od ryrzego i wszystko by bylo super gdyby nie fakt ze nie mgoe odpalic zadnej instalki mobile office'a :/ juz sciagnalem 3 rozne i wszystkie sie dorbze zainstalowaly ale zadna nie odpala excela ktory mi jest bardzo przydatny :/ ktos inny tez mial taki problem? ktos ma moze jakas jeszcze inna instalke mobile officea?