Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 411470 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Jarooozg

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #270 dnia: Październik 12, 2008, 11:36:58 »
Ładowałem baterię całą noc i u mnie cała operacja przebiegła bezproblemowo... :)
SPB Backup przywróciłem kontakty i My Dokuments nic poza tym, ale o to mi chodziło (wcześniejszy wybór co miało być backup'owane).
Faktycznie chodzi ciut sprawniej, a przede wszystkim wyświetlacz trochę lepiej reaguje na dotyk.
Najważniejsze, żeby bateria trzymała dłużej niż 30h. Zobaczymy... Dzięki serdeczne za ROM dla cRet'a. PZDR :)
Samsung OMNIA z Plusa
PDA: i900SAIC1/SAIC3
TEL: i900XXIB2

*

Offline scarab

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 12, 2008, 12:00:33 »
Moja OMNIA po flashowaniu z wersji SAHH2 na SAHJ1 - UMARŁA !!


Wszystko zrobiłem jak należy (robiłem flash w Omni po raz 3!). I na tym samym PC co poprzednio.
Wszytko sprawdziłem 5 razy, bateria na 100%, odpaliłem START i czekałem, robiło się i nagle telefon zgasnął, czekałem jeszcze około 10 godzin i klapa.

Czarny ekran, ani HR, ani soft reset ani żadne próby (wyjmowanie baterii, reset, itd ) nie dają efektu ......

CO ZROBIĆ ???? Oczywiście mam gwarancję, kupiłem w Polsce, może ktoś ma jakiś pomysł ????

LES

Czy operacja updatu zakończyła się/doszła do końca czy przerwała się w trakcie, skopiowałeś logi z okienka programu?

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 12, 2008, 12:04:23 »
Ja jeszcze mam inne pytanie czy ten rom mozna stosowac tylko i wylacznie w wersjach 8GB czy raczej i tez 16GB?

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 12, 2008, 12:06:17 »
Ja jeszcze mam inne pytanie czy ten rom mozna stosowac tylko i wylacznie w wersjach 8GB czy raczej i tez 16GB?

bez różnicy, mozesz nawet w wersji 24GB (o ile taką posiadasz) :)
i900DXIA2 by Taril

*

Offline andrewdajdo

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG i9000 Galaxy S
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 12, 2008, 12:07:02 »
Wg. nie ma różnicy czy 8 GB czy 16 GB, one przecież różnią się tylko kostka pamięci.
<<== Android 2.1==>>

*

Offline gerwazy22

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 12, 2008, 12:14:27 »
dokonałem zmiany na ten nowy rom ale nic nowego nie dostrzegłem aparat dalej robi zdjecia sredniej jakosci często  zamazane jedyny plus to czułośc ekranu sie polepszyła zadnych nowych aplikacji  itp.

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #276 dnia: Październik 12, 2008, 12:18:37 »
dokonałem zmiany na ten nowy rom ale nic nowego nie dostrzegłem aparat dalej robi zdjecia sredniej jakosci często  zamazane jedyny plus to czułośc ekranu sie polepszyła zadnych nowych aplikacji  itp.

Sprawdź czy na pewno zaktualizowałeś do i900SAHJ1 bo nowe aplikacje są na pewno - ShoZu, GoogleMaps.
i900DXIA2 by Taril

*

Offline seboow

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 16GB, G-900, K800i
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #277 dnia: Październik 12, 2008, 12:20:57 »
Może ktoś powiedzieć ile  trwa wgranie romu?

*

Offline MariuszNM

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Newton ->  Psion Series3 -> Psion Series 5 -> Zaurus -> Simpad -> Mio P550 -> Mio A701 -> SGH I900 Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #278 dnia: Październik 12, 2008, 12:27:02 »
Może ktoś powiedzieć ile  trwa wgranie romu?
jakieś 20min.
Napisane: Październik 12, 2008, 12:23:31
dokonałem zmiany na ten nowy rom ale nic nowego nie dostrzegłem aparat dalej robi zdjecia sredniej jakosci często  zamazane jedyny plus to czułośc ekranu sie polepszyła zadnych nowych aplikacji  itp.
Możesz dodatkowo zrobić aktualizacje firmware'u w aparacie za pomocą kodu z telefonu *#2470#

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #279 dnia: Październik 12, 2008, 12:37:50 »
Możesz dodatkowo zrobić aktualizacje firmware'u w aparacie za pomocą kodu z telefonu *#2470#

Mariusz, a jak to zrobić  :oops:
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline kojotek

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • LUKOJ multimedia
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 12, 2008, 12:46:21 »
Drodzy użytkownicy (LUDIE!!!) co wy piszecie za głupoty odnośnie ShoZu i GoogleMaps? Jeśli ktoś ma soft ze stycznia 2008 i zrobił upgrade do najnowszego nie sprawdzając co się zmieniło w stosunku do poprzednich wersji (a tu romy wydawane są średnio 3 razy w miesiącu) to chyba nie powinien pisac że najnowszy rom wprowadza znaczne zmiany. Robiąc to wprowadzacie ludzi w bląd. :)
W/w aplikacje (ShoZu, GoogleMaps) pojawiły się już w romie HI1 jak nie wcześniej (po nim były również HI2, HI3, HI4, HI5) a nie w HJ1.

A możecie sprawdzić czy w najnowszym polskim romie HJ1 jak się wchodzi w programy przez menu Omni pojawia się pasek do przewijania tak jak to ma miejsce w angielskich romach (nie chodzi mi o ten cieniutki niebieski paseczek tylko o coś w rodzaju suwaka gdzie ustawiając go np na literze R wyświetlają się programy od tej litery)?
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 12:48:09 wysłana przez kojotek »
Siemens C25 > Nokia 3210 > Nokia 3310 > Siemens ST55 > Siemens SX1 > Typhoon MyGuide M500 > Samsung D900 > Asus P526 > Nokia E51 > Samsung i600 > Samsung i900 Omnia > HTC HD2 > iPhone 4

*

Offline MariuszNM

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Newton ->  Psion Series3 -> Psion Series 5 -> Zaurus -> Simpad -> Mio P550 -> Mio A701 -> SGH I900 Omnia
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 12, 2008, 12:47:55 »
Możesz dodatkowo zrobić aktualizacje firmware'u w aparacie za pomocą kodu z telefonu *#2470#

Mariusz, a jak to zrobić  :oops:
Tak jak pisałem. Wchodzisz do telefonu i wystukujesz z klawiatury kod*#2470#

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 12, 2008, 12:53:49 »
Wpisuję i wywala mi tylko błąd połączenia. Klawiatura Inesoftu.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 12, 2008, 13:02:05 »
Drodzy użytkownicy (LUDIE!!!) co wy piszecie za głupoty odnośnie ShoZu i GoogleMaps? Jeśli ktoś ma soft ze stycznia 2008 i zrobił upgrade do najnowszego nie sprawdzając co się zmieniło w stosunku do poprzednich wersji (a tu romy wydawane są średnio 3 razy w miesiącu) to chyba nie powinien pisac że najnowszy rom wprowadza znaczne zmiany. Robiąc to wprowadzacie ludzi w bląd. :)

W/w aplikacje (ShoZu, GoogleMaps) pojawiły się już w romie HI1 jak nie wcześniej (po nim były również HI2, HI3, HI4, HI5) a nie w HJ1.

Oto właśnie chodzi, że większość posiadaczy Omnii miała soft z końcówką HH a nawet starsze HG gdzie tych aplikacji nie było.
Nikt przecież nie napisał, że w romach HI1,2 itd nie było tych aplikacji bo jak wiem były, ale mowa cały czas o polskim romie, a nie angielskim. Z resztą wszyscy wiemy, że softy HI1 były preinstalowane dużo później, ale tyczy się to tylko garstki użytkowników, którzy swoje urządzenia kupili np. w Media Markt.

Poza tym skąd przeświadczenie, że soft nie wprowadza zmian? Samsung nie wypuszczałby softu ot tak, żeby zmienić literki :) Nikt jednak nie zna dokładnej listy zmian (changelog)


A możecie sprawdzić czy w najnowszym polskim romie HJ1 jak się wchodzi w programy przez menu Omni pojawia się pasek do przewijania tak jak to ma miejsce w angielskich romach (nie chodzi mi o ten cieniutki niebieski paseczek tylko o coś w rodzaju suwaka gdzie ustawiając go np na literze R wyświetlają się programy od tej litery)?

Brak tego paska, czego kompletnie nie rozumiem. W angielskich romach DXHI2 i DXHI3 ten pasek już jest i nieźle ułatwia nawigowanie po menu
i900DXIA2 by Taril

*

Offline cRet

  • *
  • 81
  • Omnia 8GB HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #284 dnia: Październik 12, 2008, 13:07:15 »
W SAHH5 było i  Shozu i Googlemaps
sp4xkp wejdź do miejsca w którym wykręcasz nr telefonu i wstuknji :
gwiazdka, krzyżyk 2 4 7 0 krzyżyk
PZDR :ok:
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 13:10:55 wysłana przez cRet »

*

Offline kevak

  • 14
  • Sprzęt: PDA:i900SAHJ1/SAHJ1  tel.i900XXHI4
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #285 dnia: Październik 12, 2008, 13:13:07 »
Witam!
Nowy rom rzeczywiście jest znacznie szybszy, upgrade bezproblemowy , jest tyko jedno ale, albo dwa ale....?
Nie mogę znaleźć nigdzie latarki, gdybym mógł prosić o podpowiedź, gdzie jej szukać, nie ma jej w ustawieniach, ani w programach (co jest oczywiste), już nie wiem gdzie jej szukać, po drugie, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jak długo może trwać synchronizacja przy pomocy ActiveSync komputera (WinXP) z Omnią, minęły trzy godziny i nic, mieli i mieli. Mam trzy konta i około 50 kontaktów z Outlooka do przerzucenia, nie uważam tego za zbyt dużą ilośc danych.
Pozdrawiam Forumowicz....
P.s. Aparat jest widziany przez system komputer, w ActiveSync cały czas jest status "połączony", kółeczko się kręci...

*

Offline cRet

  • *
  • 81
  • Omnia 8GB HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #286 dnia: Październik 12, 2008, 13:21:00 »
Witam!
Nowy rom rzeczywiście jest znacznie szybszy, upgrade bezproblemowy , jest tyko jedno ale, albo dwa ale....?
Nie mogę znaleźć nigdzie latarki, gdybym mógł prosić o podpowiedź, gdzie jej szukać, nie ma jej w ustawieniach, ani w programach (co jest oczywiste), już nie wiem gdzie jej szukać, po drugie, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jak długo może trwać synchronizacja przy pomocy ActiveSync komputera (WinXP) z Omnią, minęły trzy godziny i nic, mieli i mieli. Mam trzy konta i około 50 kontaktów z Outlooka do przerzucenia, nie uważam tego za zbyt dużą ilośc danych.
Pozdrawiam Forumowicz....
P.s. Aparat jest widziany przez system komputer, w ActiveSync cały czas jest status "połączony", kółeczko się kręci...
Odłącz OMNIĘ
W menu AS "usuń urządzenie przenośne"
Podłącz OMNIĘ i zainstaluj w AS jeszcze raz
Powinno pomóc
PZDR
:ok:

*

Offline seboow

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 16GB, G-900, K800i
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #287 dnia: Październik 12, 2008, 13:28:17 »
OK teraz mogę napisać ile trwało u mnie wgrywanie wraz z ponownym włączeniem telefonu: 10 minut  :proud:

*

Offline Jarooozg

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #288 dnia: Październik 12, 2008, 13:38:01 »
To tyle co u mnie...  :proud:
Samsung OMNIA z Plusa
PDA: i900SAIC1/SAIC3
TEL: i900XXIB2

*

Offline kojotek

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • LUKOJ multimedia
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #289 dnia: Październik 12, 2008, 13:39:08 »
Turzol chodziło mi właśnie o to że zmany są w systemie (np: lepsza nawigacja palcem) ale jeśli chodzi o oprogramowanie które jest wymieniane to nic się nie zmieniło na 100% od HH5 a nie wiem czy nie jeszcze wczesniej. :) A jeśli chodzi o suwak to ze względu na niego chyba zostanę przy angielskim romie. :) Ale dzieki za szybką odpowiedź.
Siemens C25 > Nokia 3210 > Nokia 3310 > Siemens ST55 > Siemens SX1 > Typhoon MyGuide M500 > Samsung D900 > Asus P526 > Nokia E51 > Samsung i600 > Samsung i900 Omnia > HTC HD2 > iPhone 4

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #290 dnia: Październik 12, 2008, 13:44:05 »
Tak jak pisałem. Wchodzisz do telefonu i wystukujesz z klawiatury kod*#2470#

sp4xkp wejdź do miejsca w którym wykręcasz nr telefonu i wstuknji :
gwiazdka, krzyżyk 2 4 7 0 krzyżyk
PZDR :ok:

Wszystko OK! Poprostu musiałem odinstalować na chwilę Inesoft Address Book i wbić to z klawiatury oryginalnej. Poszło. Dzięki.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline lt54321

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia i900, N95
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #291 dnia: Październik 12, 2008, 14:11:35 »
Moja OMNIA po flashowaniu z wersji SAHH2 na SAHJ1 - UMARŁA !!


Wszystko zrobiłem jak należy (robiłem flash w Omni po raz 3!). I na tym samym PC co poprzednio.
Wszytko sprawdziłem 5 razy, bateria na 100%, odpaliłem START i czekałem, robiło się i nagle telefon zgasnął, czekałem jeszcze około 10 godzin i klapa.

Czarny ekran, ani HR, ani soft reset ani żadne próby (wyjmowanie baterii, reset, itd ) nie dają efektu ......

CO ZROBIĆ ???? Oczywiście mam gwarancję, kupiłem w Polsce, może ktoś ma jakiś pomysł ????

LES

Próbowałeś drugi raz załadować flasha za pomocą loadera?
Stery Samsung Modem zainstalowane masz?

Stery mam, nie wiem jak to zrobić za pomocą loadera, bo telefon jest martwy. Proszę o instrukcję jak to zrobić.

Leszek
Napisane: Październik 12, 2008, 14:08:51
Moja OMNIA po flashowaniu z wersji SAHH2 na SAHJ1 - UMARŁA !!


Wszystko zrobiłem jak należy (robiłem flash w Omni po raz 3!). I na tym samym PC co poprzednio.
Wszytko sprawdziłem 5 razy, bateria na 100%, odpaliłem START i czekałem, robiło się i nagle telefon zgasnął, czekałem jeszcze około 10 godzin i klapa.

Czarny ekran, ani HR, ani soft reset ani żadne próby (wyjmowanie baterii, reset, itd ) nie dają efektu ......

CO ZROBIĆ ???? Oczywiście mam gwarancję, kupiłem w Polsce, może ktoś ma jakiś pomysł ????

LES

Czy operacja updatu zakończyła się/doszła do końca czy przerwała się w trakcie, skopiowałeś logi z okienka programu?

Operacja update, nie doszła do końca, po jakiś 30 minutach telefon zrobił się czarny, w okienku programu był wpis że komunikacja z telefonem się przewała, i tyle. Wszelkie próby resetowania, wyjmowania baterii, ładowania itd. nic nie dają. Może masz jakiś pomysł?

Leszek

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #292 dnia: Październik 12, 2008, 14:19:57 »
@lt54321
Próbowałeś ponownie wgrać soft? Wykrywa ci loader urządzenie?
i900DXIA2 by Taril

*

Offline lt54321

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia i900, N95
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #293 dnia: Październik 12, 2008, 14:23:33 »
@lt54321
Próbowałeś ponownie wgrać soft? Wykrywa ci loader urządzenie?

Nic nie wykrywa, a telefon leżał w pudełku od rana i jest lekko ciepły - ciekawe?

LES

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #294 dnia: Październik 12, 2008, 14:56:48 »
Uruchomiłem update firmware aparatu tym kodem, który podaliście wyżej, wyskoczył mi komunikat, żeby nie wyłączać urządzenia przez 2 minuty po czym nagle zniknął i nic się nie pojawiło.
Wpisałem kod kilka razy i za każdym razem to samo. Czyli update udał się? Nie powinien wyskoczyć jakiś komunikat mówiący o stanie aktualizacji?
Czy w ogóle coś ona poprawia? Jak sprawdzić czy się udała czy nie?
Trzeba restartować urządzenie?

Z góry dzięki za odpowiedź.

*

Offline qubas

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #295 dnia: Październik 12, 2008, 14:58:29 »
Hej ludzie.

Próbowałem wrzucić nowego rom'a do mojej Omni ale mam problem. Zainstalowałem sterowniki do modemu ale jak podłączam telefon to system mi go nie wykrywa i w loaderze nie podświetla się przycisk start. Miał ktoś podobny problem ? Dodam że to nie jest czysty XP tylko MX7... może to jest przyczyną?

Inne pytanie... Probował ktoś to robić z poziomu Visty?? Na stronie http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/sg/sub02_xp.jsp mamy coś takiego :

Cytuj
PC Requirements : Microsoft® Windows® 2000, Windows XP, or Windows Vista™

Czyli teoretycznie powinno śmigać pod vistą... Chodzi o sterowniki do modemu ale później z tej strony można tez pobrać loader tyle że inny niż nas interesują. Pytanie tylko czym on się rożni od naszego ...
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 15:02:37 wysłana przez qubas »
Nie przejmuj się życiem i tak nie wyjdziesz z niego żywy... ;)

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 12, 2008, 15:01:14 »
Dodam że to nie jest czysty XP tylko MX7... może to jest przyczyną?

Mam ten sam system i u mnie poszło bez problemów
Restartowałeś PC po instalacji sterowników do modemu?
i900DXIA2 by Taril

*

Offline cRet

  • *
  • 81
  • Omnia 8GB HTC HD2
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 12, 2008, 15:29:40 »
Moja OMNIA po flashowaniu z wersji SAHH2 na SAHJ1 - UMARŁA !!


Wszystko zrobiłem jak należy (robiłem flash w Omni po raz 3!). I na tym samym PC co poprzednio.
Wszytko sprawdziłem 5 razy, bateria na 100%, odpaliłem START i czekałem, robiło się i nagle telefon zgasnął, czekałem jeszcze około 10 godzin i klapa.

Czarny ekran, ani HR, ani soft reset ani żadne próby (wyjmowanie baterii, reset, itd ) nie dają efektu ......

CO ZROBIĆ ???? Oczywiście mam gwarancję, kupiłem w Polsce, może ktoś ma jakiś pomysł ????

LES

Próbowałeś drugi raz załadować flasha za pomocą loadera?
Stery Samsung Modem zainstalowane masz?

Stery mam, nie wiem jak to zrobić za pomocą loadera, bo telefon jest martwy. Proszę o instrukcję jak to zrobić.

Leszek
Napisane: Październik 12, 2008, 14:08:51
Moja OMNIA po flashowaniu z wersji SAHH2 na SAHJ1 - UMARŁA !!


Wszystko zrobiłem jak należy (robiłem flash w Omni po raz 3!). I na tym samym PC co poprzednio.
Wszytko sprawdziłem 5 razy, bateria na 100%, odpaliłem START i czekałem, robiło się i nagle telefon zgasnął, czekałem jeszcze około 10 godzin i klapa.

Czarny ekran, ani HR, ani soft reset ani żadne próby (wyjmowanie baterii, reset, itd ) nie dają efektu ......

CO ZROBIĆ ???? Oczywiście mam gwarancję, kupiłem w Polsce, może ktoś ma jakiś pomysł ????

LES

Czy operacja updatu zakończyła się/doszła do końca czy przerwała się w trakcie, skopiowałeś logi z okienka programu?

Operacja update, nie doszła do końca, po jakiś 30 minutach telefon zrobił się czarny, w okienku programu był wpis że komunikacja z telefonem się przewała, i tyle. Wszelkie próby resetowania, wyjmowania baterii, ładowania itd. nic nie dają. Może masz jakiś pomysł?

Leszek
spróbuj tego
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=111448.0
napisz czy pomogło, tak dla potomności
PZDR :ok:

*

Offline lt54321

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia i900, N95
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 12, 2008, 15:47:24 »
Moja OMNIA po flashowaniu z wersji SAHH2 na SAHJ1 - UMARŁA !!


Wszystko zrobiłem jak należy (robiłem flash w Omni po raz 3!). I na tym samym PC co poprzednio.
Wszytko sprawdziłem 5 razy, bateria na 100%, odpaliłem START i czekałem, robiło się i nagle telefon zgasnął, czekałem jeszcze około 10 godzin i klapa.

Czarny ekran, ani HR, ani soft reset ani żadne próby (wyjmowanie baterii, reset, itd ) nie dają efektu ......

CO ZROBIĆ ???? Oczywiście mam gwarancję, kupiłem w Polsce, może ktoś ma jakiś pomysł ????

LES

Próbowałeś drugi raz załadować flasha za pomocą loadera?
Stery Samsung Modem zainstalowane masz?

Stery mam, nie wiem jak to zrobić za pomocą loadera, bo telefon jest martwy. Proszę o instrukcję jak to zrobić.

Leszek
Napisane: Październik 12, 2008, 14:08:51
Moja OMNIA po flashowaniu z wersji SAHH2 na SAHJ1 - UMARŁA !!


Wszystko zrobiłem jak należy (robiłem flash w Omni po raz 3!). I na tym samym PC co poprzednio.
Wszytko sprawdziłem 5 razy, bateria na 100%, odpaliłem START i czekałem, robiło się i nagle telefon zgasnął, czekałem jeszcze około 10 godzin i klapa.

Czarny ekran, ani HR, ani soft reset ani żadne próby (wyjmowanie baterii, reset, itd ) nie dają efektu ......

CO ZROBIĆ ???? Oczywiście mam gwarancję, kupiłem w Polsce, może ktoś ma jakiś pomysł ????

LES

Czy operacja updatu zakończyła się/doszła do końca czy przerwała się w trakcie, skopiowałeś logi z okienka programu?

Operacja update, nie doszła do końca, po jakiś 30 minutach telefon zrobił się czarny, w okienku programu był wpis że komunikacja z telefonem się przewała, i tyle. Wszelkie próby resetowania, wyjmowania baterii, ładowania itd. nic nie dają. Może masz jakiś pomysł?

Leszek
spróbuj tego
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=111448.0
napisz czy pomogło, tak dla potomności
PZDR :ok:

Dzięki za pomoc, ale gdzie jest przycisk "Verify Device"?

LES

*

Offline kevak

  • 14
  • Sprzęt: PDA:i900SAHJ1/SAHJ1  tel.i900XXHI4
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 12, 2008, 15:55:14 »
Witam!
Nowy rom rzeczywiście jest znacznie szybszy, upgrade bezproblemowy , jest tyko jedno ale, albo dwa ale....?
Nie mogę znaleźć nigdzie latarki, gdybym mógł prosić o podpowiedź, gdzie jej szukać, nie ma jej w ustawieniach, ani w programach (co jest oczywiste), już nie wiem gdzie jej szukać, po drugie, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, jak długo może trwać synchronizacja przy pomocy ActiveSync komputera (WinXP) z Omnią, minęły trzy godziny i nic, mieli i mieli. Mam trzy konta i około 50 kontaktów z Outlooka do przerzucenia, nie uważam tego za zbyt dużą ilośc danych.
Pozdrawiam Forumowicz....
P.s. Aparat jest widziany przez system komputer, w ActiveSync cały czas jest status "połączony", kółeczko się kręci...
Odłącz OMNIĘ
W menu AS "usuń urządzenie przenośne"
Podłącz OMNIĘ i zainstaluj w AS jeszcze raz

Dzięki za radę, niestety ten sposób nie działa. Proszę o inne podpowiedzi...i dziękuję z góry.
Powinno pomóc
PZDR
:ok: