Animacja startowa, Ekran powitalny - modyfikacje

  • 7 Odpowiedzi
  • 10202 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline avid.pl

  • **
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E71, Nokia BH-503
Animacja startowa, Ekran powitalny - modyfikacje
« dnia: Czerwiec 19, 2009, 21:50:55 »
Witam.
Mam wgrany soft operatora sieci 'Plus'. Soft ten bardzo mi odpowiada - zero awarii systemu od poczatku posiadania dlatego nie chce sie go pozbywac.
Mam natomiast pytanie czy da sie usunac ekran powitalny sieci podczas uruchamiania Omnii?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2009, 22:50:49 wysłana przez javman »
Nokia E71

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Jak usunac ekran powitalny.?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2009, 22:45:04 »
nie wiem czy chodzi ci o animacje czy o sam ekran startowy  wiec  daje 2 metody na animacje  i na sam obrazek...
nie sprawdzałem tylko znalazłem na innym forum

#1 Usuń lub podmień  plik   welcomehead.96.png (jest to plik ukryty znajdujący się w katalogu Windows i ma wymiary 400x400). Znajdź sobie jakiś obrazek o tych wymiarach, nazwij go tak samo, i nadpisz poprzez  Eksplorera Plików
 
#2 Animacja startowa nazywa się Ani_Poweron.gif  druga animacja   nazywa się Ani_Poweroff.gif.

Obie animacje znajdują się w katalogu windows. W zależności od tego czy macie soft brandowany animacje te mogą się nazywać inaczej.

Jeżeli tak jest należy w rejestrze w kluczu:
HKLM / System / State / Samsung / Phone / Ani
zamienić nazwy animacji na standardowe czyli Ani_Poweron.gif i Ani_Poweroff.gif

mozesz poprostu podstawić inną animację.. ja chętnie bym  chciał aby ktoś z czystym firmowym softem od samsunga wrzucił oryginalne animacje przynajmniej startową oraz obrazek też bo mam ryrzego ale jest powiedzmy sobie szczerze taka średnia :) proszę o wrzutke :)

daje przykładową animacje startową i końcową

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2009, 22:56:57 wysłana przez javman »
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline LuzZz

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sith Clan page!
Odp: Jak usunac ekran powitalny.?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2009, 23:25:18 »
ja chętnie bym  chciał aby ktoś z czystym firmowym softem od samsunga wrzucił oryginalne animacje przynajmniej startową oraz obrazek też bo mam ryrzego ale jest powiedzmy sobie szczerze taka średnia :) proszę o wrzutke :)
Mam SAIC3 i w nim brak w rejestrze w:
HKLM / System / State / Samsung / Phone /
wpisu
/ Ani /
wraz z kluczami. Wcześniej miałem to na brandowanym SHH7.
Wniosek taki, że na niebrandowanym romie te nazwy plików są defaultowe i klucze w rejestrze na ni wskazujące nie są potrzebne?

Oryginalne animacje, dźwięki i logo zielony ekran ;)
omnia_startup_org.zip
Nokia 3210 -> Nokia 6210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6233 -> Samsung SGH-i900 Omnia ^^

*

Offline avid.pl

  • **
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E71, Nokia BH-503
Odp: Animacja startowa, Ekran powitalny - modyfikacje
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2009, 00:25:42 »
Wielkie dzięki javman. ;). Chodzilo mi właśnie o animacje.
A daloby radę nazwac plik oryginalny tak jak w sofcie i podmienic, bez ingerencji w rejesty ?
I czy analogicznie zrobic z dźwiękiem startowym.?
Nokia E71

*

Offline LuzZz

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sith Clan page!
Odp: Animacja startowa, Ekran powitalny - modyfikacje
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2009, 10:13:15 »
W sofcie plusa (HH7) który miałem pliki załączone przeze mnie powyżej już są!
Animacje od javman'a nie są animacjami "oryginalnymi"...

W odpowiedzi na pytanie:
1) Możesz oryginalne pliki nazwać tak, jak ich odpowiedniki z plusa i nadpisać w katalogu windows programem, który na to pozwoli (są zabezpieczone przed zapisem), np: total commander lub resco exploer. Wcześniej zrób backup plików plusowych - ingerujesz w pliki romu.

2) Możesz w rejestrze w kluczu
HKLM / System / State / Samsung / Phone / Ani zamienić nazwy animacji i dźwięków na nazwy tych "oryginalnych" uprzednio robiąc backup tego drzewa rejestru (nie ingerujesz w pliki romu?).

3) Możesz z rejestru wykasować drzewo HKLM / System / State / Samsung / Phone / Ani (po uprzednim backupie) i system będzie sam odwoływał się do plików "oryginalnych", które już ma.

4) Teoretycznie (od biedy) możesz wywalić pliki i dźwięki plusowskie (po uprzednim backupie) i też TEORETYCZNIE powinno ładować animacje i dźwięki oryginalne po nie znalezieniu wybranych w rejestrze (nie sprawdzone)...

Do wyboru do koloru - backup się robi po to, żeby przywrócić "jakby co" - po prostu skopiuj na moją pamięć lub zgraj na PCta...

Taka mała pierdółka i tle pisania... o_0 :D
Nokia 3210 -> Nokia 6210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6233 -> Samsung SGH-i900 Omnia ^^

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Animacja startowa, Ekran powitalny - modyfikacje
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2009, 12:11:25 »
Cytuj
A daloby radę nazwac plik oryginalny tak jak w sofcie i podmienic, bez ingerencji w rejesty ?
I czy analogicznie zrobic z dźwiękiem startowym.?

jasne że tak. poprostu zamień pliki :) od animacji i ekranu startowego juz wiesz jakie to są a od dźwięku są to PowerOn.wav oraz PowerOn.wav także w katalogu Windows :)

oczywiscie jesli masz   pliki o nazwach jakie   ci napisalem  w folderze windows, to potrzeby zmian w rejestzre nie ma :)


LuzZz thx
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2009, 12:22:04 wysłana przez javman »
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline miciugo

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD, Samsung Omnia
Odp: Animacja startowa, Ekran powitalny - modyfikacje
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2009, 12:23:01 »
Kolego- w romach plusa te animacje nazywają się "Startup_plus.gif" oraz "Shutdown_plus.gif". Najlepiej wejdź Eksploratorem plików do katalogu Windows i poszukaj tych plików- jak na nie tapniesz to ci się wyświetli animacja i będziesz wiedział jak nazwać swoje animacje- muszą co do literki nazywać sie tak samo.
...najlepiej jest się uczyć na błędach innych... (chyba po to jest te forum?)

Odp: Animacja startowa, Ekran powitalny - modyfikacje
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2010, 00:37:35 »
Działa ale jak napisał kolega pliki muszą nazywać się shutdown itp