Wyświetlacz nie reaguje na dotyk

  • 12 Odpowiedzi
  • 3003 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« dnia: Wrzesień 01, 2011, 22:12:07 »
Witam!
Dzisiaj wgrywałem parę programów na mój i780 i nagle jak zrobiłem reset telefonu, wyświetlacz kompletnie przestał reagować na dotyk. Znikąd nie spadł, leżał cały czas w jednym miejscu na biurku.

Touchpad i klawiatura działają.
Próbowałem robić hard reset - nie pomogło. Przeinstalowałem ROM i również lipa.

Przypuszczam, że coś w rejestrze się pomieszało, ale nie znam się za dobrze na telefonach i bardzo proszę o jakąś pomoc lub wskazówkę co dalej z tym fantem mam robić.
Z góry bardzo dziękuję.

Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2011, 12:32:56 »
Cytat: pj1027
Przypuszczam, że coś w rejestrze się pomieszało
Nie mogło się nic pomieszać w rejestrze ;) skoro robiłeś HR, wgrywałeś ROM to rejestr powrócił to stanu prawidłowego.
Mi to wygląda na uszkodzenie digitizer-a.

Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2011, 16:57:16 »
Bardzo Ci dziękuję za wskazówkę, miałeś racje. Wczoraj jak mi już padł ten dotyk to podkusiło mnie, żeby zdjąć obudowę i zajrzeć i  przerwałem go doszczętnie. :(
Mam głupie pytanie, ale  połączenie w jakiś sposób tej taśmy jest możliwe czy do wymiany?

I bardzo proszę o podanie jakiegoś linku jak można wymienić ten digitizer, bo szukałem ale nic konkretnego nie znalazłem

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2011, 09:00:05 »
Połączenie tej taśmy jest niewykonalne. To cienkie paseczki metalu między dwoma kawałkami folii. Ciekawi mnie, jak zniszczyłeś pasek, skoro ten PDA nie ma rozsuwanego ekranu itp. Jak taki statyczny element mógł się ułamać?

Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2011, 17:39:56 »
Również mnie to zastanawia, tym bardziej, że nie był po żadnym upadku itd.

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2011, 18:30:48 »
na forum są ludzie co Ci to naprawią.....wątek serwisowanie.....części są na e-baju
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2011, 11:49:54 »
Witam, mam pytanie istnieje jakaś możliwość żeby wyłączyć ekran dotykowy w rejestrze? bo mi źle działa i chciałbym go wyłączyć ale nie wiem jak to zrobić... a wydaje mi się że wystarczy mi kursor i klawiatura na jakiś czas....  a co do tematu może coś takiego sobie kupisz... cena dotyku na allegro to 60-70 zl min
http://www.ebay.com/itm/Black-OEM-housing-cover-LCD-Touch-Screen-Samsung-I780-/180624525704?pt=PDA_Accessories&hash=item2a0e0f8988#ht_3245wt_1163

Normalne jest że tak tani jest ten komplet  i że wysyłka darmowa?:> kupował ktoś z ebay-a że miech miało iść jakaś przesyłka?? bardzo ryzykowny jest to zakup? I pyt jeszcze czy to czasem nie jakaś badziewna podróbka...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 12:13:44 wysłana przez Darax »

*

Offline rajman

  • **
  • 133
Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2011, 14:33:15 »
Witam, mam pytanie istnieje jakaś możliwość żeby wyłączyć ekran dotykowy w rejestrze? bo mi źle działa i chciałbym go wyłączyć ale nie wiem jak to zrobić... a wydaje mi się że wystarczy mi kursor i klawiatura na jakiś czas....  a co do tematu może coś takiego sobie kupisz... cena dotyku na allegro to 60-70 zl min
http://www.ebay.com/itm/Black-OEM-housing-cover-LCD-Touch-Screen-Samsung-I780-/180624525704?pt=PDA_Accessories&hash=item2a0e0f8988#ht_3245wt_1163

Normalne jest że tak tani jest ten komplet  i że wysyłka darmowa?:> kupował ktoś z ebay-a że miech miało iść jakaś przesyłka?? bardzo ryzykowny jest to zakup? I pyt jeszcze czy to czasem nie jakaś badziewna podróbka...

ja wlasnie nie dawno kupilem. nie jest to jakosciowo w 100% org. obudowa, ale wyglada 'prawie' jak orginal. generalnie za taka kase to warto. ja jestem zadowolony.
i780 win 6.1 @ 96dpi -> Xperia NEO V

"Ekspert to człowiek, który przestał myśleć - on wie."

Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2011, 14:25:07 »
Dzieki może sobie to kupie w niedalekiej przyszłości a ma może ktoś pomysł jak wyłączyć dotyk?

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2011, 11:57:29 »
Normalnie, ściągasz tył i wyciągasz tasiemkę.
Na moim 4shared masz manuala do samsuga, gdzie to miejsce jest pokazane na obrazku.
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw

Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2011, 23:15:03 »
Sory możecie mi pokazać gdzie jest instrukcja do instalowania dotyku?? Kupiłem sobie na alledro obudowę(Jest jeszcze parę sztuk nie wiem czy chodzi dotyk ale ogólnie obudowę co dostałem to przyzwoita jak na 30zł)  i niestety jak chciałem wymienić obudowę to się sprowadziło do tego ze urwałem taśmę ze starej obudowy i nie wiem jak dostać się do tego złącza widzę gdzie jest ale nie wiem jak się dostać. Trzeba odłączyć LCD??

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2011, 00:32:49 »
To wszystko jest na klej. I obudowa i LCD, więc obojętne co odkleisz i tak Ci pomoże, chociaż taśma jest łączona z LCD więc najlepiej LCD odkleić, ale nie bój się. Normalnie podważasz wyświetlacz, tam jest specjalny klej, więc jeśli odkleisz możesz spowrotem przykleić, także po zabiegu nie powinno być śladów, że coś grzebałeś. Chyba, że zapalcujesz LCD :D

Pozdro.

N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw

Odp: Wyświetlacz nie reaguje na dotyk
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2011, 01:09:47 »
Dzięki wielkie mikkuss :) jakby nie twoje słowa żebym się nie przejmował w życiu bym tego nie zrobił :P hehe ja go po prostu wyrwałem... nie wiem czy u wszystkich tak trzyma jak u mnie ale bardzo mocno trzymał do podważenia użyłem podostrzonego śrubokręta płaskiego bardzo ciężko odrywał się aż w końcu poszło myślałem że uszkodziłem ale wszystko chodzi:) niestety nie wytarłem dokładnie szybki i będę jeszcze raz musiał rozebrać go ale teraz pójdzie bez problemu.... fajnie że dało się za 20zł(30 zl z przesyłką)  kupić obudowę z chodzącym dotykiem:) Dzięki jeszcze raz!! a do osób jeszcze które kiedyś by próbowały podłączać dotyk faktycznie lepiej wyrwać lcd i nie trzeba odkręcać 2 małych śrubek wewnątrz telefonu. Najpierw próbowałem zdjąć płytę główną ale nie dałem rady lepiej jest demontując lcd