Today z WM6.0 na WM6.1

  • 5 Odpowiedzi
  • 1488 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline madzialex

  • 15
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Samsung OmniaPro4 (B7350)
Today z WM6.0 na WM6.1
« dnia: Styczeń 29, 2012, 17:32:20 »
Wczoraj zainstalowałam na telefonie WM 6.1, jednak nijak nie odpowiada mi home screen oferowany przez Samsunga (zarówno w wersji 1, jak i 2), z drugiej zaś strony - temu "zwykłemu" brakuje kilku rzeczy, do których przywykłam w wersji 6.0. W związku z tym pojawia się moje pytanie - czy, pomijają oczywiście zmianę romu, jestem skazana na nowszą wersję ekranu today, czy można jakoś wgrać poprzednią wersję? (jakieś pluginy czy coś) Dla jasności zamieszczam zdjęcie znalezione na jakiejś stronie, przedstawiające interesującą mnie wersję today:



Drugie pytanie trochę poza tematem - rom jest w wersji angielskiej, co akurat mi nie przeszkadza, ale jest problem z wysyłanymi mailami. Domyślne kodowanie jest zachodnioeuropejskie, mnie by się przydało UTF (bo inaczej maile wychodzą ode mnie bez "ogonków"). Doszukałam się na forum, że trzeba pogrzebać w rejestrze, jednak akurat w tej kwestii jestem zielona, może więc ktoś wie, gdzie i co powinnam zmienić lub dodać, żeby zmienić kodowanie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odp: Today z WM6.0 na WM6.1
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2012, 17:50:37 »
Dołanczam się do 1 prośby

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Today z WM6.0 na WM6.1
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2012, 17:51:42 »
Hmm w ustawieniach "językowych" nie ma czegoś dotyczącego właśnie tego kodowania itp?
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline madzialex

  • 15
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Samsung OmniaPro4 (B7350)
Odp: Today z WM6.0 na WM6.1
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2012, 21:09:07 »
Niestety. Ustawienia językowe ograniczają się do złotówek, wyświetlania dat, godzin i liczb. Podobnie w opcjach skrzynki - jest tylko możliwość zmiany kodowania w danym mailu, ale niezbyt to praktyczne, żeby za każdym razem o tym pamiętać i przy każdej wiadomości zmieniać ustawienia. Opcje ogólne natomiast ograniczają się do podstawowych informacji o skrzynce oraz częstotliwości sprawdzania  :-|

Co do wspomnianego ekranu, po wielu, wielu godzinach (z przerwami szukam od wczoraj wieczora i już mi się skończyły pomysły na pytania kierowane do wujka Googla) znalazłam programik, który ma ponoć wyświetlać taki zegarek, jak w zamieszczonym screenie. Piszę podobno, bo jeszcze nie zdążyłam zainstalować. Nawet jeśliby jednak działał, nadal pozostaje kwestia tego dość funkcjonalnego paseczka z połączeniami, kontaktami, stanem pamięci i baterii oraz podręcznymi skrótami.

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Today z WM6.0 na WM6.1
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2012, 21:22:48 »
Do tego to może być HomeScren++ (HS++) ;)
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

Odp: Today z WM6.0 na WM6.1
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2012, 21:27:51 »
póki co pozostanę przy SPB 3.52