Pytanie o I780.

  • 5 Odpowiedzi
  • 1331 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ET1

  • 4
Pytanie o I780.
« dnia: Sierpień 07, 2008, 17:18:43 »
Witam.
Zamierzam niedługo zmienić telefon. Do tej pory używałem Nokii E61. Specjalnie nie mam na co narzekać, ale już zasmakowałem WM i mam mały dylemat.
Pod uwagę biorę dwa telefony Nokię E71 oraz Samsunga I780.
I780 przeważa dla mnie natywną obsługą VPN oraz RDP. Active Sync też ma według mnie swoje plusy. Przez jakiś czas miałem okazję używać FSC T830.
Właśnie w związku z tym mam parę pytań.
1. Jak w I780 sprawuje się moduł telefonu ? W T830 sygnał dzwonka było słychać dopiero gdy ktoś puszczał drugi dzwonek. W I780 nie ma takich kwiatków ?
2. Jak się ma sprawa z GPSem. Czytałem o tym troche i podobno trzeba jakąś łątkę instalować czy coś podobnego. Odrazu zaznaczę, że zamierzam używać Automapy.
3. Może ktoś używa z Samsungiem słuchawek bluetooth stereo ? Z T830 używałem zestawu Jabra BT320s i z jakości dźwięku byłem zadowolony. Jedyne co mi dokuczało, to że jeśli ktoś do mnie dzwonił, a ja nie zdążyłem odebrac połączenia, telefon nie łączył sie ponownie z bramką audio Jabry i muzyczka w najlepsze leciała sobie przez głośnik  :|
4. Czy Samsung obsługuje WPA2 ?
5. Jak wygląda trwałość ekranu ? Czytałem że sam ekran LCD jest pod plastikiem, a na zewnątrz znajduje się tylko warstwa czuła na dotyk. Czy w tym przypadku jest potrzeba stosowania folii na wyświetlacz ? Czy folia nie będzie przeszkadzać w używaniu ekranu dotykowego ?
6. Jak duże karty maksymalnie obsługuje Samsung ? Nie ma problemów z kartami 4GB ?
7. Czy można przemapować klawisze które znajdują sie pod ekranem ? Zdaje się, lewy klawisz włącza program Phone, co też doskonale robi zielona słuchawka i chciałbym przypisać temu klawiszowi inną funkcję.

Jeśli przyjdą mi do głowy jeszcze jakieś pytania napewno się odezwę. Z góry dzięki za info  :grin:

Napisane: Sierpień 07, 2008, 17:00:13
Jeszcze jedno pytanie, które przyszło mi do głowy to czy nie ma problemów z powiadomieniami o zadaniach i wydarzeniach w kalendarzu ?
W T830 przy synchronizacji z serwerem poczty Exchange często coś się kaszaniło i nie pokazywały sie powiadomienia.

*

Offline bronek

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Era G1
Odp: Pytanie o I780.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2008, 17:44:04 »
Cześć,

odpowiem na to co wiem:

Cytuj
2. Jak się ma sprawa z GPSem. Czytałem o tym troche i podobno trzeba jakąś łątkę instalować czy coś podobnego. Odrazu zaznaczę, że zamierzam używać Automapy.
u mnie Automapa działa bez żadnych łatek, wersja ROMu: C2, iGo i Garmin Mobile XT też działają bez problemu, ale już TomTom nie chciał chodzić, dopiero GPSProxy mu pomogło, słyszałem, że z nowszym ROMem (E2)  TomTom dobrze działa

Cytuj
3. Może ktoś używa z Samsungiem słuchawek bluetooth stereo ? Z T830 używałem zestawu Jabra BT320s i z jakości dźwięku byłem zadowolony. Jedyne co mi dokuczało, to że jeśli ktoś do mnie dzwonił, a ja nie zdążyłem odebrac połączenia, telefon nie łączył sie ponownie z bramką audio Jabry i muzyczka w najlepsze leciała sobie przez głośnik  :|
wydaje mi się, że u Samsunga jest inny kwiatek, tzn. po skończonym połączeniu wcale nie wznawia wcale muzyki

Cytuj
4. Czy Samsung obsługuje WPA2 ?
co prawda nie używałem, ale w ustawieniach sieci jest możliwość wybrania uwierzytelniania WEP2, więc chyba obsługuje

Cytuj
5. Jak wygląda trwałość ekranu ? Czytałem że sam ekran LCD jest pod plastikiem, a na zewnątrz znajduje się tylko warstwa czuła na dotyk. Czy w tym przypadku jest potrzeba stosowania folii na
wyświetlacz ? Czy folia nie będzie przeszkadzać w używaniu ekranu dotykowego ?
ja założyłem folię, nie przeszkadza w użytkowaniu, ale czy jest niezbędna ...

Cytuj
6. Jak duże karty maksymalnie obsługuje Samsung ? Nie ma problemów z kartami 4GB ?
8GB czyta bez problemu

Cytuj
7. Czy można przemapować klawisze które znajdują sie pod ekranem ? Zdaje się, lewy klawisz włącza program Phone, co też doskonale robi zielona słuchawka i chciałbym przypisać temu klawiszowi inną funkcję.
tak, dodatkowym programem, np. KeySwop

Cytuj
Jeszcze jedno pytanie, które przyszło mi do głowy to czy nie ma problemów z powiadomieniami o zadaniach i wydarzeniach w kalendarzu ?
W T830 przy synchronizacji z serwerem poczty Exchange często coś się kaszaniło i nie pokazywały sie powiadomienia.
powiadomienie nie są najmocniejszą stroną tego Samsunga, po wyłączeniu ekranu po prostu ich nie pokazuje (tzn. przestaje mrugać dioda)


Odp: Pytanie o I780.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2008, 19:25:12 »
Ja mam pytanie dodatkowe. Program taki jak KeySwop nie robi nic innego jak zmienia cos w rejestrze. Przegrzebalem kilkanascie dyskusji na temat ustawien w rejestrze softkeyow w WM6. Wszedzie wskazuja na zmiane wartosci w kluczach "112" i "113". W i780 to w ogole nie dziala. Bez przerwy ustawiony jest "Telefon" i "Kontakty". Orientuje sie ktos co zmienia ten KeySwop dla Samsunga w rejestrze? Bo napewno nie te klucze ogolnie znane. :S

*

Offline ET1

  • 4
Odp: Pytanie o I780.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2008, 21:44:40 »
Cytuj
u mnie Automapa działa bez żadnych łatek, wersja ROMu: C2, iGo i Garmin Mobile XT też działają bez problemu, ale już TomTom nie chciał chodzić, dopiero GPSProxy mu pomogło, słyszałem, że z nowszym ROMem (E2)  TomTom dobrze działa

Ok. A skąd wziąć nowszy rom. Szukałem na stronie producenta ale albo ja jestem ślepy albo na stronie Samsunga nie ma romów do ściągnięcia.

Cytuj
wydaje mi się, że u Samsunga jest inny kwiatek, tzn. po skończonym połączeniu wcale nie wznawia wcale muzyki

Masz na myśli że automatycznie nie wznawia ale jeśli naciśnie się przycisk play na słuchawkach to odtworzy muzykę, czy też wogóle nie odtwarza muzyki i trzeba restartować urządzenie ?

Cytuj
co prawda nie używałem, ale w ustawieniach sieci jest możliwość wybrania uwierzytelniania WEP2, więc chyba obsługuje

Ku ścisłości WEP2 czy WPA2 ?

Cytuj
powiadomienie nie są najmocniejszą stroną tego Samsunga, po wyłączeniu ekranu po prostu ich nie pokazuje (tzn. przestaje mrugać dioda)

Nie dokońca o takie powiadomienie mi chodziło. To że po wyłączeniu ekranu przyciskiem na górze ekranu dioda nie miga akurat mi nie przeszkadza. Chodzi mi tu o przypadek gdzie mam zdefiniowany jakiś termin w kalendarzu i telefon zamiast wydać z siebie jakiś dźwięk i pokazać na ekranie komunikat poprostu włącza tylko na chwilę ekran i nic więcej   :|

*

Offline bronek

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Era G1
Odp: Pytanie o I780.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2008, 22:38:57 »
Cytuj
Cytuj
u mnie Automapa działa bez żadnych łatek, wersja ROMu: C2, iGo i Garmin Mobile XT też działają bez problemu, ale już TomTom nie chciał chodzić, dopiero GPSProxy mu pomogło, słyszałem, że z nowszym ROMem (E2)  TomTom dobrze działa

Ok. A skąd wziąć nowszy rom. Szukałem na stronie producenta ale albo ja jestem ślepy albo na stronie Samsunga nie ma romów do ściągnięcia.

o tu jest wszystko: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=100019.0

Cytuj
Cytuj
wydaje mi się, że u Samsunga jest inny kwiatek, tzn. po skończonym połączeniu wcale nie wznawia wcale muzyki

Masz na myśli że automatycznie nie wznawia ale jeśli naciśnie się przycisk play na słuchawkach to odtworzy muzykę, czy też wogóle nie odtwarza muzyki i trzeba restartować urządzenie ?
trzeba wybrać PLAY w programie odtwarzającym muzykę

Cytuj
Cytuj
co prawda nie używałem, ale w ustawieniach sieci jest możliwość wybrania uwierzytelniania WEP2, więc chyba obsługuje

Ku ścisłości WEP2 czy WPA2 ?

opss.. masz rację, źle spojrzałem, tam jest tylko WPA2 :(

Cytuj
Cytuj
powiadomienie nie są najmocniejszą stroną tego Samsunga, po wyłączeniu ekranu po prostu ich nie pokazuje (tzn. przestaje mrugać dioda)

Nie dokońca o takie powiadomienie mi chodziło. To że po wyłączeniu ekranu przyciskiem na górze ekranu dioda nie miga akurat mi nie przeszkadza. Chodzi mi tu o przypadek gdzie mam zdefiniowany jakiś termin w kalendarzu i telefon zamiast wydać z siebie jakiś dźwięk i pokazać na ekranie komunikat poprostu włącza tylko na chwilę ekran i nic więcej   :|

to działa dobrze, wyświetla na infiormację na ekranie i np. odtwarza ustalony dźwięk

*

Offline ET1

  • 4
Odp: Pytanie o I780.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2008, 22:58:28 »
Dzięki za info. Chyba jednak zostanę przy Nokii  :S