Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze

  • 12 Odpowiedzi
  • 2469 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
Zastanawiam się nad zamianą HTC Kaisera na Samsunga i780. Z Kaisera jestem ogólnie zadowolony, a głównymi motywami potencjalnej zamiany są mniejsze rozmiary (tzn. grubość), mniejsza masa oraz klawiatura qwerty na wierzchu - a to wszystko przy niemal identycznej specyfikacji sprzętowej (HSDPA, GPS, WiFi itp.). Jako, że jestem userem HTC od trzech 'pokoleń' (Wizard -> Hermes -> Kaiser), to przed potencjalną zmianą interesują mnie szczegóły i780 takie jak:

* czy załączony kabel USB z samsungową wtyczką ładuje telefon przy podłączeniu do kompa?
* czy istnieje możliwość wprowadzania polskich znaków z klawiatury (w przypadku HTC była to kwestia podmiany pliku \Windows\sym.txt)?
* czy i780 posiada odpowiednik aplikacji Internet Sharing, która udostępnia połączenie GPRS/3G poprzez BT i/lub USB?
* czy BT posiada profil Dial-Up Networking?
* wybieranie głosowe, zwłaszcza przez BT - gdzieś obiło mi się o oczy, że tego nie ma i aż nie mogłem w to uwierzyć. Czy faktycznie tak jest? A jeśli tak, to czy można doinstalować np. Cyberon Voice Speed Dial?
* w kontekście ekranu 320x320, czy działają następujące aplikacje: GSFinder, Birthdays, Synthesis SyncML, Sprite Backup, vxUtils, Pocket Zen Phone?
* czy wyświetla się ikonka [E] jeśli w zasięgu EDGE oraz [H] jeśli w zasięgu (lub w trakcie transmisji) HSDPA? :)
* Mobile Excel / Word zapewne są zainstalowane, dobrze zakładam?

Powiem szczerze, że i780 bardzo mi się podoba, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, dlatego byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi na w/w pytania. Dziękuję z góry.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 23:21:04 wysłana przez evad »

Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2008, 08:38:40 »
-tak laduje
-tak mozna dzialaja polskie znaki
-nie wiem
-chodzi ci o korzystanie jako z modemu gprs? chyba tak chociaz nie sprawdzalem
-faktycznie nie ma... ale sa jakeis aplikacje ktore dziala podobnie czytale man zagranicznych forach..
- nie wiem nie mam aplikacji... jest program real vga ktory symuluje prawdziwe vga.. co daje wieksze prawdopodobienstwo dzialajacych aplikacji
- edge -e i jest zawsze bo to szybszy protokul od gprs.. umts tez pokazuje...jakos G i hsdpa jako g+
- sa zaisntalowane i dzialaja swietnie

telefon godny polecenia ... smigam juz drugi miesiac na nim :D

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2008, 10:58:50 »
telefon godny polecenia ... smigam juz drugi miesiac na nim :D

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze mam pytanko o GPS - czytałem dwa review (jeden na mobile-reviews.com, drugi na gsmarena), w obydwu nie udało im się zmusić do poprawnego działania modułu GPS. Ale w obydwu przypadkach przedmiotami testów były jednostki przed-produkcyjne. Czy oficjalny i780 także wykazuje problemy z GPS? Najistotniejsza dla mnie jest współpraca GPS z Google Maps, bo TomTom'a używam sporo rzadziej.

*

Offline bronek

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Era G1
Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2008, 13:17:59 »
Najistotniejsza dla mnie jest współpraca GPS z Google Maps, bo TomTom'a używam sporo rzadziej.

GPS działa z Google Maps, z Automapą i Garmin Moblie XT - też, TT - nie sprawdzałem


Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2008, 17:01:37 »
potwierdzam... dziala... nawte po wlaczeniu funkcji xtra w gps dziala bardzo szybko.. lokalizuje do 15 sekund... :)

p.s jak udalo Ci sie garmina uruchomic? ja zainstalowalem i wyrzuca mi cos tam null.... jakies porady?

*

Offline bronek

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Era G1
Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2008, 00:28:09 »
p.s jak udalo Ci sie garmina uruchomic? ja zainstalowalem i wyrzuca mi cos tam null.... jakies porady?

hmmm....

program mam prosto od Garmina http://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00579-00

do tego GPMapa i ....  wszystko działa  :ok:


Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2008, 20:09:37 »
kurcze slyszlame ze ten garmin ma leprze mapy niz automapa 5 nawet... hm no nie wiem... powiedz mi prosze czy masz zaisntalowany program typu gps gate do symulowania wirtualnych portow gps? czy zainstalowales bezp roblemu?

*

Offline bronek

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Era G1
Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2008, 21:16:00 »
mapa jest bardzo porównywalna pod względem dokładności z Automapą, w większych miastach są obrysy budynków, trasy wyznaczają się podobnie, wygodny program do planowania na PC-cie. Interfejs znacząco różny od Automapy - lepszy/gorszy kwestia gustu.

Nie trzeba instalować żadnych dodatków do GPS, wszystko działa, warto spróbować   B)

*

Offline tetatom

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2008, 21:51:48 »
Internet sharing JEST !!!
Testowałem poprzez bluetooth i działa prawidłowo.

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2008, 15:13:51 »
Jednak zdecydowałem się na zakup i od paru dni mam i780. Bardzo fajny telefon. Zauważalnie lżejszy oraz cieńszy od Kaisera, przez co sprawia wrażenie mniejszego - pomimo iż wys/szer jest ciut większa. Rewelacyjny wyświetlacz - zwłaszcza po zainstalowaniu RealVGA! Touchpad wymaga zmiany przyzwyczajeń, a edycja tekstów za jego pomocą to katorga. No ale cóż.. :) Niestety natrafiłem na dwa dość poważne (jak dla mnie) problemy:

1) i780 jednak NIE posiada profilu BT DUN. Próba jego wskrzeszenia przy użyciu znanych już (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=319978) reghacków daje tylko połowiczny sukces - profil DUN jest wykrywany, ale połączenie nie dochodzi do skutku :(
2) Wybieranie głosowe - zainstalowałem Cyberon Voice Speed Dial, zasadniczo działa OK, ale naciśnięcie przycisku wybierania głosowego na słuchawce skutkuje otwarciem Dialpada, zamiast Cyberona.

Poza tymi niedogodnościami z i780 jestem zadowolony i na dniach będę prawdopodobnie wystawiał Kaisera na Allegro..

*

Offline jotek

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2008, 00:47:10 »
Rewelacyjny wyświetlacz - zwłaszcza po zainstalowaniu RealVGA!

No ja tez zdecydowalem sie na zakup tego telefonu Tyle ze jeszcze nie mam czym sie pochwalic bo dopiero wylicytowalem na allegro ;) wiec jakos w tygodniu dopiero dostane. Powiedz mi co dało Ci zainstalownie tego RealVGA i skad to sciagnac :) Bo pewnie tez mi sie przyda :) Gratulacje zakupu :)
SPV C600 --> Samsung i780 --> HTC Touch HD

*

Offline evad

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Avatars are for wimps
    • http://adl.pl
  • Sprzęt: Nokia N900, E72 i kilka innych...
Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2008, 01:34:17 »
No ja tez zdecydowalem sie na zakup tego telefonu Tyle ze jeszcze nie mam czym sie pochwalic bo dopiero wylicytowalem na allegro ;) wiec jakos w tygodniu dopiero dostane. Powiedz mi co dało Ci zainstalownie tego RealVGA i skad to sciagnac :) Bo pewnie tez mi sie przyda :) Gratulacje zakupu :)

RealVGA zmienia systemowe ustawienia rozdzielczości dpi z domyślnego 128dpi na 96dpi. Efekt jest po prostu piorunujący - ma się wrażenie, że ten ekran to PrawdziweVGA ;) Oczywiście to zależy od osobistych preferencji i upodobań. Ze 128dpi wszystko na ekranie jest takie duże, wręcz kobylaste, ale i czytelne. Po instalacji RealVGA wszystko staje się dużo mniejsze i więcej informacji mieści się na ekranie, więc osoby ze słabym wzrokiem mogą mieć problemy. Niestety są też wady - sztuczne wymuszanie innej rozdzielczości dpi skutuje tym, że niektóre rzeczy na ekranie nieco się rozjeżdżają i nie są dobrze dopasowane. No ale mi to osobiście nie przeszkadza.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=327830 (wątek poświęcony RealVGA - tam też są instalki)
http://www.ppcsg.com/index.php?showtopic=98149&st=330&p=702150&#entry702150 (screenshoty)

*

Offline pawel_71

  • ****
  • 820
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X50v + CF16GB + SD2GB + GPS WBT200; Toshiba G900 + 2GB microSD w koszulce mini
Odp: Potencjalna zamiana Kaisera na i780 - pytania pomocnicze
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2008, 03:22:50 »
Jakie tam prawdziwe VGA, raczej prawdziwe 320 pixeli w poziomie.
RealVGA dla ekranow VGA daje 96dpi czyli ikony sa 2x mniejsze, tzn. w poziomie jest prawdziwie wykorzystane 480 pikseli, a nie "tak jakby" 240 (tak jakby, bo ikonki sa w 2x lepszej szczegolowosci, ale na ekranie zajmuja tyle samo miejsca co na QVGA). W Samsungu zupelnie dla mnie niezrozumiale zastosowano technologie 128dpi co oznacza tak jakby ekran 240x240 pikseli, a dokladnie ikony sa wieksze niz na normalnym ekranie 320 (sa takie jak na 240). Ustawienie 96dpi powoduje, ze mamy wszystko wyswietlane nieco mniejsze (mniejsze fonty, zestaw mniejszych ikon) dzieki czemu miesci sie o 33% wiecej informacji w kazdej z osi. RealVGA jest tu naduzyciem, bo nie ma z VGA niz wspolnego, raczej powinni ten pakiet nazwac DPIChanger, bo wlasciwie tylko tyle robi. Dla porownania na ekranie VGA daje nam to 100% wiecej informacji w kazdej z osi.
I wlasnie te 128dpi powoduja niekompatybilnosc niektorych aplikacji. Jakby od poczatku bylo 96dpi to nie byloby problemu, co najwyzej czasami na dole powstawalby niewykorzystany pasek (dla aplikacji pracujacych tylko w 320x240).