Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?

  • 11 Odpowiedzi
  • 2292 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Stało się chyba to czego się obawiałem. Naczytałem się na forum o problemach z GPS i zacząłem się bawić różnymi ustawieniami. Między innymi programem Sirftech... :-|

Porty COM8 i COM9 ustawione baud 4800.

Wydaje mi się, że próbowałem uruchomić protokół NMEA w Sirftech. I jak przedtem AM pokazywała "Szukam sygnału GPS", tak teraz albo pokazuje komunikat "Brak urządzenia GPS" (lub coś w tym stylu), na zmianę z "Nie można uzyskać dotępu do GPS (COM8)"

Moje pytanie brzmi: w jak bardzo czarnej d*pie się znalazłem i czy można to jakoś naprawić...?
Jak i czy da się przywrócić odbiornik do ustawień fabrycznych (factory settings)?


Aha, próbowałem podłączyć zewn. odbiornik po BT i ten jest wykrywany prawidłowo.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 18:10:27 wysłana przez >>Devasto>> »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2010, 19:26:31 »
GPS w i780 to nie Sirftec! Nie mam pojęcia jaki mogło mieć wpływ użycie programu dla innego chipsetu (w i780 chyba coś obok GPS One).
Spróbuj przestawić na soft 4, hard 9, baud 4800, auto i reset systemu. Sprawdź czymś "lekkim" w stylu VisualGPSce, czy program zobaczy GPS.
Jeżeli nadal nie będzie GPS, to... Może hard reset?
PS: Nie znam żadnego programu narzędziowego do GPS w i780.

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2010, 21:22:50 »
kolego, program sirftech dziala rowniez do i780 i nie musi miec oryginalnego chipseta dedykowanego pod ten program.

autorze tematu, jutro postaram sie napisac cos wiecej, bo sa. chyba zrobilem to samo ale wystarczylo ustawic z powrotem odbiornik i dziala :) jutro napisze co i jak. jesli i moje rady nie pomoga - pozostaje hard-reset ktory na pewno zadziala :D
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2010, 21:55:48 »
edmun, to HR I780 powoduje przywrócenie ustawień domyślnych odbiornika? Czekam aż jutro napiszesz coś więcej bo mi już ręce opadają..

Cytuj
Spróbuj przestawić na soft 4, hard 9, baud 4800, auto i reset systemu.
bobas007, mógłbyś opisać dokładniej, gdzie wejśc, co kliknąć, bo niestety powyższe nie mówi mi za wiele :(. Na chwilę obecną szczerze żałuję, że dotknąłem się do tego programu.. :-|

btw, czy u Was też port com9 jest widoczny jako "COM9 VirtCOM"??
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2010, 22:35:30 »
hmm miało być jutro a jednak będzie dzisiaj:
Odpalamy SirfTecha, wchodzimy w COM. Sprawdzamy jak działa nasz GPS
Powinno być NMEA i bić licznik. klikamy w OK na dole po lewej (nie w CLOSE, bo zawiesisz i soft reset :D )
jeśli jest jakkolwiek inaczej, albo cokolwiek chciałem naprawić, po prostu kliknąłem w SIRF i dałem Switch to NMEA Protocol.
I to wszystko.
Później soft-reset i jakoś zadziałało.

Na początek bardzo chętnie zanim cokolwiek zrobimy, chciałbym zobaczyć co Ci pokazuje SirfTech jak wejdziesz w COM. możesz zrobić screenshota i wkleić ? Jakkolwiek mamy rozwiązywać problemy, warto wiedzieć jak to u Ciebie wygląda.

P.S. Jeśli chodzi o ustawienia w windowsie, to:
Start>Ustawienia>System>Zewnętrzny GPS
Zakładka programy: Port programu GPS: COM8
Zakładka sprzęt: Port sprzętu GPS: COM9, 4800
Dostęp: Automatycznie

Rozszerzony system GPS mam całkowicie wyłączony, ostatnio 3x dłużej mi szuka z nim niż bez, ale to pewnie wina transmiterów sieci GSM które mam wokół siebie, że podają sprzeczne informacje.

Później możemy przejść do Automapy czy innego tam programu od GPS którego używasz (ja np. lubię GPSTuner lub NoniGPSPlot)
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 22:39:59 wysłana przez edmun »
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2010, 23:28:28 »
W windowsie mam ustawione tak jak mówisz.

Co do Sirftech to jaki ustawiasz baud w Switch to NMEA Protocol?
Ja już sam nie wiem, czy ja wogóle aktywuje ten odbiornik, bo u mnie nic nie miga, nic się nie pojawia...
Tak to u mnie wygląda:














Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2010, 12:04:51 »
Jest na razie tak jak podejrzewałem.
postaramy się wprowadzić kilka poprawek. o nic się nie martw, jeśli dalej nie zadziała - zrobisz po prostu hard-reset i telefonik nowiutki :D (a przy okazji jak już czysty, to może się pokusić o inny soft :) )

Oczywiście najpierw COM i klikamy w:

Find. Jeśli nic nie znajdzie, idziemy dalej
(powinien Ci wyskoczyć port COM8, gdyż port 9 jest faktycznie wirtualny - sam go tam w windowsie ustawiasz :) )

Menu Sirf>Switch to NMEA Protocol

Zaznaczony Use Checksum
Odznaczony Debug Messages
Baudrate ustawione mam na 9600.
Następnie klikasz w SET i czekasz

Jeśli pojawi Ci się godzina w NMEA, wyłącz program, zrób soft-reset, odpal NoniGPSPlot lub GPSTuner i poczekaj na sygnał, najlepiej połóż telefon na parapecie przy oknie, poczekaj 4-5 minut (i nie zaglądaj w ekran co 10 sekund bo nie zadziała ;) ) i sprawdź czy złapał jakiekolwiek satelity


Tak jak mówiłem - może zadziała, może nie.... Warto spróbować. Spalić odbiornika i tak Ci się przecież nie uda
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2010, 12:41:28 »
Find. Jeśli nic nie znajdzie, idziemy dalej
(powinien Ci wyskoczyć port COM8, gdyż port 9 jest faktycznie wirtualny - sam go tam w windowsie ustawiasz :) )
Dzięki za odp.
W COM wyskakuje mi COM9 i baud 115200, a w windowsie ustawiam port 8 jako port programu gps. To w końcu który port jest rzeczywisty przypisany do hardwareowego odbiornika gps?

Time niestety wogóle się nie pojawia.

Zapytam ponownie pytanie.
Czy HR oby na pewno przywracał odbiornik gps do fabrycznych ustawień? Robiłem już HR ze 3 razy i jak dotychczas nie widzę różnicy.. :(

btw, korzystałem z instrukcji ustawienia z tej strony, niestety bezskutecznie

http://ngps.pl/czy-samsung-i780-ma-problemy-z-obsluga-gps
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 12:47:28 wysłana przez >>Devasto>> »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2010, 14:00:26 »
hmm moze przestawil Ci sie port Gps'a. dziwne. pomysle i dam pozniej znac co i jak :)
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2010, 14:46:44 »
A jakie urządzenie obsługiwane jest przez port COM5?
Czy port mi się przestawił.. nie wiem jak miałoby do tego dojść. Jak już pisałem HR nie skutkuje, nie widzę różnicy między przed i po.
Próbowałem za pomocą programu GPSGate coś zrobić, ale bez rezultatu.

Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2010, 16:41:15 »
kolego, program sirftech dziala rowniez do i780 i nie musi miec oryginalnego chipseta dedykowanego pod ten program.
No to super! :) Napisz tylko, co sensownego ten program potrafi przestawić w chipsecie i780.

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Nie będę oryginalny - problem z GPS - jak przywrócić factory settings?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2010, 17:48:13 »
odczytać specyfikację odbiornika, znaleźć jego nazwę, zmienić protokół z NMEA na SIRF i na odwrót, zablokować GPS'a (jak wyżej :P )

Na nic więcej się tak właściwie nie zdaje. Wiele osób myśli że da radę zrobić lepiej GPS'a za pomocą tego SirfTech'a i później wychodzą takie a nie inne kwiatki.

Devasto, jak wpadnę jak cokolwiek zrobić, to dam Ci znać. Dziwne że po HR dalej jest jak jest

Połączone: Marzec 11, 2010, 11:45:26
niestety pozostałe pomysły mi się skończyły. nie wiem jak pomóc i przepraszam że więcej nie pomogę :(
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2010, 11:45:26 wysłana przez edmun »
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI