ile trzyma Wam bateria?

  • 4 Odpowiedzi
  • 1209 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ile trzyma Wam bateria?
« dnia: Listopad 10, 2011, 22:17:42 »
witam, pytam bo ja mojego ładuję codziennie, pewnie wytrzymałby 2 dzień ale to już by było na styk i mógłby paść po południu 2 dnia.
mam ustawione sprawdzenie maili co 2 godziny i dopalacz procka (przez wyłączenie jego sterownika).
o ile pamiętam bez sprawdzania maili było ze 2-3 dni spokojnie.

codziennie ładowanie mnie dobija, ale na drugiej baterii to samo więc to chyba nie jest wina baterii. niby ustawiałem wyłączanie gprs-u i to nieco poprawiło osiągi ale sam nie wiem. z maili nie zrezygnuję i procka nie będę spowalniał bo różnica jest widoczna gołym okiem ;)
a... mam ustawione n 3g. przerzuce na  gsm dla porownania.
pozdrawiam. Kamil

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: ile trzyma Wam bateria?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2011, 12:56:23 »
podobny temat chyba już był, ale cóż.
u mnie GPRS non stop włączony, sprawdzanie maila co pół godziny na trzech skrzynkach, automatyczna aktualizacja pogody,
częste korzystanie z google maps i GPS (wygodniej wyszukuję sobie wszystko wokół mnie)
dzwonki na maksa, jasność na Energy saving, automatyczne wygaszanie ekranu w najkrótszym czasie.
dziennie zero rozmów, sporo siedzenia na necie, około 10 smsów wyślę, czasami więcej.
bateria trzyma od 2 do 2,5 dnia. przy sobie zawsze mam naładowane 3 zapasowe baterie

p.s. dodam że nigdy nie ładowałem akumulatorów od połowy, albo doładowywał tylko odrobinę.
zawsze rozładowuje baterię do zera zanim włożę na ładowarkę,
oczywiście jak tylko telefon się rozładuje, to bateria nie leży rozładowana dłużej niż 3 godziny.
tak od dwóch-trzech lat korzystam i na razie jeden akumulator mi coś szwankuje, ale nie jestem jego pierwszym właścicielem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2011, 12:58:20 wysłana przez edmun »
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

Odp: ile trzyma Wam bateria?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2011, 13:21:48 »
hmm.. to dlugo u Ciebie...
ja nie pisałem o tym, ale u mnie jasnosc na maxa, ale wylaczam zaraz po skonczonej zabawie czy rozmowie, rozmów z kilkanaście min dziennie, kilka sms i maili. wlasnie jestem w trakcie sprawdzania czy 3g mocno zuzywa baterie (w i600 roznica w czuwaniu byla kosmiczna).

pozdrawiam. Kamil

ps, przypomnialo mi sie ze czytalem ze rozladowywanie do pusta akumulatora litowo jonowego najzdrowsze nie jest, tzn nie szkodzi mu, ale taki doladowany od polowy teoretycznie wytrzyma potem dluzej.

dodano następnego dnia:

bateria po wyłączeniu 3g mocno odetchnęła. po 1,5 dnia pokazuje jeszcze powyżej połowy.  to znacznie lepszy wynik niż do tej pory. niestety mamy weekend więc prawie nie dzwonię ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2011, 11:05:13 wysłana przez kkkamil1 »

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: ile trzyma Wam bateria?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2011, 16:36:00 »
no widzisz, a wystarczy poczytać dalej :)
Zarówno laptopy jak i komórki mają pewien zapas dla akumulatora, aby nie rozładować go ZUPEŁNIE do końca.
stąd też pisałem, że rozładowana bateria, nie leży u mnie dłużej niż 1 godzinę, bo rozładowanie takiego litowo-jonowego, zajmuje sporo czasu kiedy już rozładujesz sam w telefonie.
tłumacząc inaczej. jak wyłączy Ci się telefon, bo jest brak energii w baterii, to bateria ma jeszcze jakiś 3-5% zapas, którego nie możesz wykorzystać, ale podtrzymuje funkcje życiowe akumulatora :)

co do 3G, zauważyłem że to mocno zależy od rejony korzystania z telefonu. w Polsce jeśli miałem 3G włączone cały czas, to bateria schodziła bardzo szybko (częsty zanik sygnału i jego powrót).. nie ukrywajmy, że o dobrą infrastrukturę w Polsce jest bardzo ciężko (mówię o bardzo dobrej infrastrukturze 3G). w Anglii tu gdzie jestem, ciężko mi znaleźć miejsce poniżej HSDPA, więc sam zasięg 3G jest bardzo mocny, telefon nie musi się zbytnio wysilać aby utrzymać połączenie z netem, dzięki czemu bateria trzyma trochę dłużej.
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

userPEST

Odp: ile trzyma Wam bateria?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2011, 13:39:41 »
Nigdy poza pierwszymi 2 tyg.posiadania nie miałem mniej niż 2 dni