i780 - wyłączający się telefon - rozwiązanie

  • 2 Odpowiedzi
  • 1637 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline empeg

  • 10
i780 - wyłączający się telefon - rozwiązanie
« dnia: Maj 12, 2008, 18:43:14 »
Dla posiadaczy i780: wygląda że przynajmniej część i780 sprzedawanych w zestawach
Navi ma problem, którego efektem jest wyłączanie się modułu telefonu przy pracy na baterii.
Mój wyłączał się czasami przy 50% baterii (poza telefonem wszystko działało dobrze), i bez
soft resetu nie dało się go włączyć.
Polski serwis Samsung-a nie oferuje jeszcze żadnej aktualizacji oprogramowania - tak mi
przynajmniej dziś powiedzeli.

Wygląda że jest to problem z modułem ROM telefonu. Flash na wersję zrzuconą z włoskiego
i780 (tylko moduł telefonu, UI zostaje polskie) pomógł. Wady - nie działa zaawansowana
konfiguracja opcji telefonu - np. nie można wymusić na jakich pasmach ma działac telefon.

UWAGA!!!! Jak zwykle w takich przypadkach wszelkie modyfikacje robimy na własną odpowiedzialność!!!!
Szczegóły tutaj:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=384619&highlight=i780+radio

Odp: i780 - wyłączający się telefon - rozwiązanie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2008, 19:45:36 »
Hej od 2 tygodni mam I780. Praca z nim to czysta przyjemność gdyby nie jaja które cały czas robi. Wybacz mój laicyzm w określeniach i podejściu, ale nie do końca się na tym znam :(

Po podłączeniu do domeny w firmie pojawia się informacja "Blokada PIN" która nijak nie da się wyłączyć.
Z tym już się pogodziłem bo to tylko komunikat i z telefonu da się normalnie korzystać. Wszystko pięknie fajnie, ale co jakiś czas mó telefon poprostu się wyłącza. Na górnym pasku przy antenie pojawia się znaczek x i dopiero żeby skorzystać z telefonu, muszę go wyłączyć i spowrotem włączyć.

Bardzo chętnie zflashowałbym ROM na podany w tym poście, ale za chiny nie wiem jak to zrobić.
Pobrałem już blisko 60mb plik  "I780-splitted-XIHA7_IT_GEneric.rar" ale nie do końca wiem co zrobić dalej.
W środku paczki znajdują się następujące pliki:

- _eboot.nb0
- _phone.bin
- _xip0.nb0

Czy byłbyś tak miły i krok po kroku podał procedurę?

Przyznam się, że troszkę się tego boję, bo potem ponoć trzeba dograć sterowniki modemu pochodzące od modelu I600

Mam jeszcze pytanie, wczesniej w HTC miałem voice recordera. Czy da się coś podobnego doinstalować na I780?

« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2008, 19:58:23 wysłana przez dominiks3 »

*

Offline empeg

  • 10
Odp: i780 - wyłączający się telefon - rozwiązanie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2008, 17:24:47 »
Na początek - po kilku dniach używania rom-u modułu radia z włoskiego romu problem znowu się objawił, poza tym Bluetooth z zestawem stereo SE nie działał zbyt stabilnie, więc zacząłem szukać dalej. W efekcie zmieniłem cały ROM na angielski, wersja i780DXHC4. Używam go od ponad tygodnia, działa świetnie. Pozostaje pytanie czy zależy Ci na polskim języku - jeśli tak to chyba musisz poczekać na uaktualnienie z polskiego serwisu...
Jeśli nie - mogę postarać się zrobić procedury flashowania.