i780 wm 6.1 po polsku

  • 48 Odpowiedzi
  • 10899 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

i780 wm 6.1 po polsku
« dnia: Marzec 09, 2009, 14:38:50 »
Witam.
wlasnie dzwonilem na infolinie samsunga. pan na infolinii samsunga zapewnil mnie, ze wersja wm 6.1 po polsku NIE JEST PRZEWIDZIANA - ale burdello bum bum co nie? mam nadzieje, ze jest to nieprawda i samsung pojdzie po rozum do glowy heh.
a moze wy wiecie wiecej?
bo jezeli rzeczywiscie tak ma byc, to trzeba ich zasypac protesto-mailami:)
pozdro

*

Offline hilix

  • **
  • 164
  • Płeć: Mężczyzna
    • portfolio
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2009, 15:50:05 »
Jakby co podłącze się pod protest  :mad:
Był MDA COMPACT II, MDA VARIO III, SAMSUNG i780 NAVI ed., iPhone 3Gs 32GB,HTC Desire, Samsung Galaxy S

Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2009, 16:42:25 »
Jakby co podłącze się pod protest  :mad:
Jestem za, dopisze się

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2009, 22:02:20 »
Zazwyczaj się nie pienię, ale poprę zbiorową petycję w sprawie i780 6.1 PL. Tylko dlatego, że miałem nadzieję na taki rom.

*

Offline Tomasz Urbanowicz

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E71 HTC Desire iPhone 3G
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2009, 06:11:30 »
Jeśli łachę robią z 6.1 to co dopiero będzie z 6.5...

*

Offline hilix

  • **
  • 164
  • Płeć: Mężczyzna
    • portfolio
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2009, 09:33:22 »
Jak będą robić takie numery z PDA/Smartphone z Windows Mobile to zwyczajnie ludzie przestaną kupować właśnie te produkty. Jak okaże się, że jest taka lipa to chyba powrócę do HTC...
Był MDA COMPACT II, MDA VARIO III, SAMSUNG i780 NAVI ed., iPhone 3Gs 32GB,HTC Desire, Samsung Galaxy S

*

Offline ToKe

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000 (Omnia 2)
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2009, 16:55:43 »
Czas najwyzszy zeby SAMSUNG traktował polskich uzytkowników powaznie tj. konsumentów jak z innych krajów europejskich!!!

Jezeli o mnie chodzi dołącze sie do akcji o POLSKI ROM do i780 z WM 6.1!

Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2009, 20:47:37 »
 i780 6.1 ...HI2  jest na tyle intuicyjny ze warto  nawet  bez PL
w SonyEricsson X1 tez niestety nie mam wersji PL

Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2009, 21:14:50 »
no jezeli nie polski to moze ktos robił ostatnio jakis ang

szukam szukam ale z xda jakos ludziom nie wierze wole tu od realnych miec napisane "mam to i działa" a nie bładzic po wypowiedziach zgniłego kapitalistycznego zachodu:)

Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2009, 15:17:30 »
oki - idzie weekend, siade i napisze jakis list do nich:) means do samsunga. uwzglednie tam (ojjjj na pewno uwzglednie) nasze zale odnosnie ich decyzji:). ale najpierw - postaram sie jeszcze potwierdzic to info u kogos wyzej postawionego nizli tylko paru pracownikow call center.
pozdrawiam

*

Offline hilix

  • **
  • 164
  • Płeć: Mężczyzna
    • portfolio
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2009, 10:27:34 »
Może by przygotować jakąś stronę gdzie można się wpisywać (podpisywać) pod takim zażaleniem i potem to dołączyć do takiego listu?
Czy ktoś wie jak powinno to "prawnie" wyglądać - tzn jakie dane na takim podpisie powinny być, żeby było to wiarygodne a równocześnie nie łamało ustawy o ochronie danych osobowych lub coś w tym stylu?
Był MDA COMPACT II, MDA VARIO III, SAMSUNG i780 NAVI ed., iPhone 3Gs 32GB,HTC Desire, Samsung Galaxy S

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2009, 12:26:25 »
Napewno też podpisze się pod tym!

*

Offline hilix

  • **
  • 164
  • Płeć: Mężczyzna
    • portfolio
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2009, 08:56:35 »
Widzę, że temat się nie klei... Ponieważ wiem, że póki "lud" nie zażąda to szajsung polska palcem nie ruszy w sprawie wm6.1PL, to proponuje "massive attack": tzn.
określonego dnia, wszyscy wysyłamy zapytanie, o terminie Polskiego WM 6.1 dla Samsunga i780. Wydaje mi się to jedyną możliwością ruszenia sprawy.
Proponuję ustalić datę tego wydarzenia - na pewno nie koniec tygodnia bo nikomu się nie chce - optymalny wydaje mi się poniedziałek lub wtorek (30-31 marca).
Czy macie jakieś propozycję za pomocą czego (formularz na stronie (której?) lub oficjalny mail (który?)), nie ma co atakować przez telefon bo to strzały w callcenter, a nie w Samsunga.
Był MDA COMPACT II, MDA VARIO III, SAMSUNG i780 NAVI ed., iPhone 3Gs 32GB,HTC Desire, Samsung Galaxy S

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2009, 10:55:52 »
Każdy pomysł dobry byle był skuteczny. Mozemy wysłać masowo e-maile z prośbą o WM 6.1PL, albo dzwonić do nich, albo zrobić na stronce www zbieranie podpisów? Podajcie tu tylko adres e-mail/ telefon aby wszystkie prosby i zapytania szły pod te same namiary

*

Offline zigrin

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i9000
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2009, 11:41:32 »
Oczywiście Samsung powinien udostępnić WM 6.1 po polsku, ale...

Używałem WM 6.0 pl. Niestety ze względu na nietypową rozdzielczość były problemy z działaniem sporej ilości programów. Część problemów rozwiązywał RealVGA, ale dokładał nowe: brak msimpl.96.dll, dużo programów kończyło pracę błędem. W systemie znajduje się plik bez części pl w nazwie (msim.96.dll) - mam wrażenie, że to źródło problemów. Wspomnianego pliku nie będzie pewnie i w wersji WM 6.1 pl, czyli na dobrą sprawę można zapomnieć o stabilnym 96 dpi (bo po zmianie na angielski WM 6.1 problemy zniknęły jak ręką odjął).
Do czego dążę? Dobrze byłoby mieć wersję 6.1 pl, ale mam wrażenie, że jako użytkownicy bylibyśmy zwiedzeni jej działaniem :/

*

Offline hilix

  • **
  • 164
  • Płeć: Mężczyzna
    • portfolio
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 26, 2009, 11:44:40 »
Tak jak pisałem wcześniej, proponuję przez strone http://pl.samsungmobile.com zakładka POMOC i z menu po lewej wybrac Kontakt z namii pierwsza opcja Pomoc online,
uruchamia formularz, który idzie do szajsunga. Z doświadczenia wiem, że trafia to tam gdzie trzeba i ktoś to czyta (tylko z tego źródła miałem jakieś sensowne odpowiedzi).


Napisane: Marzec 26, 2009, 11:41:59
Oczywiście Samsung powinien udostępnić WM 6.1 po polsku, ale...

Używałem WM 6.0 pl. Niestety ze względu na nietypową rozdzielczość były problemy z działaniem sporej ilości programów. Część problemów rozwiązywał RealVGA, ale dokładał nowe: brak msimpl.96.dll, dużo programów kończyło pracę błędem. W systemie znajduje się plik bez części pl w nazwie (msim.96.dll) - mam wrażenie, że to źródło problemów. Wspomnianego pliku nie będzie pewnie i w wersji WM 6.1 pl, czyli na dobrą sprawę można zapomnieć o stabilnym 96 dpi (bo po zmianie na angielski WM 6.1 problemy zniknęły jak ręką odjął).
Do czego dążę? Dobrze byłoby mieć wersję 6.1 pl, ale mam wrażenie, że jako użytkownicy bylibyśmy zwiedzeni jej działaniem :/
Co do angielszczyzny to wolałbym nawet od PL.
No tak tylko jest problem z gwarancją i żonglowaniem romami. Jakieś rozwiązanie?
Sam też nie wiem jak będzie działała AUTO MAPA po wgraniu wersji angielskiej (jakieś doświadczenia), mam wersje i780 NAVI i nie wiem czy to zagra idealnie z 6.1 eng.
Był MDA COMPACT II, MDA VARIO III, SAMSUNG i780 NAVI ed., iPhone 3Gs 32GB,HTC Desire, Samsung Galaxy S

*

speede

Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2009, 12:23:40 »
Sam też nie wiem jak będzie działała AUTO MAPA po wgraniu wersji angielskiej (jakieś doświadczenia), mam wersje i780 NAVI i nie wiem czy to zagra idealnie z 6.1 eng.

AM działa bez problemu, też mam Navi i wgrałem soft V5 Ultimate 96dpi - wszystko śmiga bez problemów.

*

Offline zigrin

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i9000
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2009, 13:44:40 »
Co do angielszczyzny to wolałbym nawet od PL.

Polecam, jest dużo stabilniejszy - w sumie nie wiem czy to zasługa wersji angielskiej czy WM 6.1, ale tak właśnie jest. Przy okazji wydaje mi się, że modowany ROM z i780 (HL2) jest lepszy niż EV5 z HTC.

No tak tylko jest problem z gwarancją i żonglowaniem romami. Jakieś rozwiązanie?

Nie mam pomysłu. Liczę na to, że się nie zepsuje, albo chociaż zepsuje tak, że będzie można wgrać oryginalny ROM. Poza tym nie mamy pewności czy jak wydają nowy ROM to będzie można go uzyskać tylko za opłatą, w serwisie czy będzie można ściągnąć oficjalny updater (exe). Jakoś nie wierzę, że cokolwiek zwojujemy bo Samsung wydaje się mieć polskich klientów w głębokim poważaniu.

Sam też nie wiem jak będzie działała AUTO MAPA po wgraniu wersji angielskiej (jakieś doświadczenia), mam wersje i780 NAVI i nie wiem czy to zagra idealnie z 6.1 eng.

Korzystam rzadko, ale wydaje się działać bezproblemowo. Gada po polsku i w ogóle :)

*

Offline copymaker

  • *****
  • 1253
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie helpdesk :)
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2009, 14:26:39 »
a czemu AM miałaby nie działać z wm6.1 po angielsku? Na innych urządzeniach jakoś działa to czemu na i780 miałaby nie?
SPV M3000-->Loox N560-->MDA Vario II-->HTC TyTN II-->HTC TouchDual-->TyTNII-->Touch Pro-->Samsung Omnia 8GB-->Touch HD-->G1-->SPVM5000-->SGH i780->Iphone 3G 16 GB->HTC Hero--> HTC Touch HD->Iphone 3GS->Vario IV->G2->HD2->BB9700->IP3Gs 32GB->Desire

*

Offline hilix

  • **
  • 164
  • Płeć: Mężczyzna
    • portfolio
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2009, 15:11:54 »
No qrcze to mam dylemat, chciałbym bardzo przejść na ang wersje softu, trochę boje się tego, że nic z tego nie wyjdzie i coś popsuje.
Skąd brać ten soft(rom), nie jestem proff i nie chce bawić się w składanie osobno radia, rom itd(tak to chyba sie nazywa). Chciałbym wszystko w 1 paczce.
Nie wiem co wybrać :) Podstawa to stabilność, i żeby wszystko działało.
Czy procedura instalacji tego jest zabójczo trudna? Czy muszę ściągać jakieś zabezpieczenia z telefonu ?
Aha mam dostęp do komutera z VISTA 32 i 64 - szukać dostępu do kompa z XP? Nie ryzykować zabawy przez VISTA?
Był MDA COMPACT II, MDA VARIO III, SAMSUNG i780 NAVI ed., iPhone 3Gs 32GB,HTC Desire, Samsung Galaxy S

*

Offline zigrin

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i9000
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 26, 2009, 15:38:49 »
Krąży powiedzenie, że i780 jest nie do zepsucia pod tym względem ;)

Na forum są przepisy krok po kroku jak wykonać flash. Sama procedura nie jest trudna, ale czasem może się coś nie wgrać (np. Phone), co  ciekawe telefon nadal działa ;)

Ja zrobiłem tak: napierw upgrade za pomocą Mirage do modowanego HL2 (tu nie zaktualizował się Phone), więc upgrade (za pomocą exe) do niemodowanego HL2 (zaktualizowało się wszystko, tylko modowany jest lepszy), więc kolejny upgrade do modowanego HL2 za pomoca Mirage (tylko PDA). Trochę to zamotane, ale w praktyce nie takie trudne :)

tu moje przeboje:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=128309.0
tu przepis krok po kroku (na podstawie innego ROMu, ale sama procedura się nei zmienia):
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=107586.

*

Offline hilix

  • **
  • 164
  • Płeć: Mężczyzna
    • portfolio
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2009, 15:51:05 »
Dzięki!!! kusi mnie zeby sprobwac:) Tylko zastanawiam sie czy ryzykowac pod VISTA...
Był MDA COMPACT II, MDA VARIO III, SAMSUNG i780 NAVI ed., iPhone 3Gs 32GB,HTC Desire, Samsung Galaxy S

*

Offline james_lerk

  • **
  • 152
  • Sprzęt: HTC DIAMOND + IPHONE 2G + HTC G1   ... tyle podobieństw ile róznic :)
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 27, 2009, 21:29:02 »
nie powinno byc wiekszych porblemow pod vistą

*

Offline zigrin

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i9000
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2009, 13:00:45 »
nie powinno byc wiekszych porblemow pod vistą

Gdzieś czytałem, że jednak mogą być problemy z Mirage - sugeruję XP :)

*

Offline hilix

  • **
  • 164
  • Płeć: Mężczyzna
    • portfolio
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 31, 2009, 12:05:20 »
I skonczylo się szcześliwie (dla mnie:) ) Tzn zainstalowałem sobie ANG wersje (HL2). Wszystko działa super. Teraz rozumiem dlaczego wszyscy mówią, że polska wersja jest straszne bzieeee... :E
Wszystkim innym niezdecydowanym radzę przesiadkę na ang wersje.
Ja wgrywałem w oparciu o http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=125539.msg906051#msg906051 wersje.
Z tą różnicą, że na XP miałem same lipy - nic nie działało ?!?.

Dlatego zrobiłem to na VISTA (i do tego 64 bit :) ) i poszło super.
Wersje dla VISTA http://fus.samsungmobile.com/i780/sea/PDXHL2/i780PDXHL2_Upgrader_VISTA.exe
Jedyny zgrzyt to TRZEBA miec odpowiednie samsung DRIVERS pod VISTA!!!
Jakby któs potrzebował to mam odpowiednie i mogę posłać na maila!
Oczywiście trzeba przerobić plik instalatora jak opisane w tutorialu (banalnie proste).
Potem to już 10 min (może nawet nie) i cieszymy się nowym 6.1 eng !

Dziękuję wszystkim, którzy mnie przekonali do tego, bo naprawdę warto było!!!
Był MDA COMPACT II, MDA VARIO III, SAMSUNG i780 NAVI ed., iPhone 3Gs 32GB,HTC Desire, Samsung Galaxy S

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 01, 2009, 17:02:06 »
A co najbardziej rzuca się Tobie teraz w oczy? (oczywiście poza zmiana języka na angielski) Na szybkości działania mi nie zależy, bo obecnie i780 smiga mi wystarczająco szybko  :proud:

*

Offline hilix

  • **
  • 164
  • Płeć: Mężczyzna
    • portfolio
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2009, 13:13:02 »
No szybkość działania jest nieporównywalnie lepsza :) stabilność działania (przedtem raz na jakiś czas zamulał mi się), SMSy są w fajnej formie tak jakby Czatu, dużo lepszy Home, myszka chodzi płynniej na padzie i działa długie trzymanie jako KLIK.
Generalnie wydaje się, że wszystko chodzi lepiej, szybciej, stabilniej itd.
Teraz wiem, że bez przymusu do PL wersji nie wracam!
Był MDA COMPACT II, MDA VARIO III, SAMSUNG i780 NAVI ed., iPhone 3Gs 32GB,HTC Desire, Samsung Galaxy S

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 02, 2009, 16:32:29 »
Jeśli to możliwe to wstaw tu proszę kilka screenów z tym co się zmieniło, np. Today  :wink:

*

Offline ziemjak

  • 16
  • Sprzęt: SGH-i780, HTC Wildfire
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 06, 2009, 12:06:47 »
Co do WM 6.1 PL to sprawa jest chora! Nie chodzi mi nawet o tą polską wersję za wszelką cenę, lecz to że przez oficjalny updater szajsunga nie da się wgrać np oficjalnej wersji angielskiej.
Całę szczęście, że jest XDA

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: i780 wm 6.1 po polsku
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 06, 2009, 12:27:37 »
Nie jestem w temacie bo mam omnie ale na tej stronie pojawiają się zawsze aktualne romy jak tylko zostana wydane,tylko oryginalne samsungowskie romy zaznaczam,a z tego co widze to jest jakiś wm 6.1 na i780 ,na dodatek nie brandowany..czyli czysty,bez śmieci od poszczególnych operatorów.Rom napisany kolorem niebieskim oznacza,że dopiero co  sie pojawił.

http://www.cangagsm.com/samsung/support/i.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2009, 12:29:20 wysłana przez Patrynio84 »