i780 i underclocking (XCPUscalar?)

  • 16 Odpowiedzi
  • 1554 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« dnia: Grudzień 21, 2009, 18:57:49 »
Witajcie.

Zastanawia mnie kwestia undecloackingu w i780. Czy jest to w jakiś sposób możliwe? Co prawda w innych PDA używałem programu xcpuscalar, lecz on jest do innych procesorów niż ten obecny w i780.
Znalazł ktoś na to sposób?
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2009, 18:29:28 »
tylko po co to robić?? za szybko ci chodzi?

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2009, 19:14:50 »
za szybko zjada mi baterie.
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:04:55 »
za szybko to jest w 4 godziny używania automapy,  w 5 dni czuwania?

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:21:23 »
za szybko to jest w 2 dni bez zbytniego używania
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2009, 14:43:01 »
To chyba nie miałeś G900 w posiadaniu. Po roku na tej samej baterii uzyskanie 30h bez ładowania jest możliwe tylko na cały czas uśpionym pockecie.
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2009, 08:48:14 »
rany boskie...ludzie!!!!!!!!!
czy tutaj sie uzyskuje pomoc czy tylko zbędne wszystkim zdania??
nie interesuje mnie ile trzymała jakaś tam tośka G900. Nie interesuje mnie czy "5 dni czuwania" to dużo czy mało! jak widać po temacie, nawet jakby to było 100 dni to nadal jest mi mało i proszę o pomoc w tej kwestii a nie durne gadanie!

a Ty kolego nie miałeś nokii 3310 w której bateria trzymała tydzień bez problemu!! - równie sensowna wypowiedź jak Twoja.
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

koldasz

Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2009, 10:28:32 »
1.Jaki masz rom ? 2.Jaki stopien podswietlenia? 3.Ile uzywasz wifi ile gprs/3G? itp. Co do zarzutow o brak pomocy to sie prosze przyzwyczaic bo na tym forum takie zarty sa na porzadku dziennym, w szczegolnosci w przypadkach trudnych do zdiagnozowania.  Na pewno musiiales zajechac baterie jak ja jak bylem w krynicy. Reformatowanie baterii bedzie potrzebne. I tu kolega mikkuss bedzie ci pomocny np. jego ostatnia odpowiedz w watku "Romy dla g900"

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2009, 10:54:30 »
1.Jaki masz rom ? 2.Jaki stopien podswietlenia? 3.Ile uzywasz wifi ile gprs/3G? itp. Co do zarzutow o brak pomocy to sie prosze przyzwyczaic bo na tym forum takie zarty sa na porzadku dziennym, w szczegolnosci w przypadkach trudnych do zdiagnozowania.  Na pewno musiiales zajechac baterie jak ja jak bylem w krynicy. Reformatowanie baterii bedzie potrzebne. I tu kolega mikkuss bedzie ci pomocny np. jego ostatnia odpowiedz w watku "Romy dla g900"

1. Rom standardowy z Orange (czyli ten co od nowości się znajduje (WM6.0))
2. "Oszczędzanie energii" czyli najsłabsze
3. GPRS sesja jest aktywna praktycznie cały dzień lecz aktywność jest co 2h (pobieranie poczty)
3a. WiFi nie używam wcale

Co do baterii , nie odpowiem czy zjechana gdyż dopiero co go kupiłem i mogę tylko stwierdzić ile bateria trzyma ;) stanu niestety nie znam.

Żarty - uwierz mi, że się na nich znam i jestem przyzwyczajony. Ale takie teksty mnie po prostu "śmieszą". To tak jakbym pytał się dlaczego samochód X spala mi 5l paliwa, a kolega by odpowiedział czy widziałem samochód Y spalający 10l paliwa..... no nijak to się ma do siebie.
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 24, 2009, 13:25:59 »
Mailem  i780
I  z tegoco piszesz  poprawnie trzyma ci baterie   nie oczekuj  ze  automapa z wlaczonym GPS  bedzie ci zasowac  caly dzien  mi  w nawigacji  podobny czas dzialania wychodzil  niemal ze  5h   tak wiec nie ma co sie czepiac urzadzenia i  kombinowac  ....  bo zawsze mozna wykorzystac gniazdo zapalniczki w razie czego  ....
Pozdrawaim

*

koldasz

Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2009, 22:31:01 »
xcpuscalar nie dziala to fakt. Zuzycie energii znaczaco zmniejsza NIE instalowanie app. ktore cus instaluja na todayu lub wisza w tle a proc nadupia na 104mHz. Co do reszty przy normalnym dla mnie uzytkowaniu to cie zapewne pocieszy ja laduje telefon co dnia fakt ze na poziomie 30-50%  ale zawsze. Sa dni z mniejszym zapotrzebowaniem na zastepstwo mojego PCta przez i780 to wytrzymuje dluzej , to stad te 5 dni. Ogolnie "trwalosc" baterii w i780 moge ocenic na poziomie e61 czyli b.dobrze wsrod ppc prawdopodobnie 1sze miejsce w kategorii mHz/t. Aha i to dla beju bateria na mrozie nie traci jakos w zauwazalnym stopniu mAh ,moze przez to dogrzewanie reka uzytkownika hehe. W mojej opini szanowny niezalezny analityku gieldowy jest jednak wszystko dobrze z twoja i780

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 24, 2009, 22:49:05 »
ok. Wychodzi z tego,że nie mam jakoś specjalnie "zjechanej" baterii. Skusiłem się na zainstalowanie tego XCPU lecz owszem - znacząco nie widzę poprawy.

Dziękuję za wypowiedzi i życzę wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!!
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

Offline czn

  • 25
Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2009, 11:28:10 »
jeśli używasz tylko GPRS to ustaw telefon w tryb pracy tylko GSM i wyłącz HSDPA. Możesz jeszcze spróbować zmienić w ustawieniach admina: Network-Call Setting/Power On Attach i ustaw na Detatch. Ale po tej operacji sprawdź czy będzie Ci się telefon prawidłowo łączył z GPRS. Ja nie korzystam z transmisji danych i po powyższych ustawieniach Szajsung trzyma zdecydowanie dłużej. Nie napiszę ile dni trzyma mi bateria bo jak kiedyś napisałem na forum to były głupie komentarze - niektórym ciężko było uwierzyć, że i780 potrafi wytrzymać do 8 dni....

*

koldasz

Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2009, 11:46:48 »
aha suplement. Bateria ladowana do zielonej diody czyli 100% trwalosc/wytrzymalosc X. Bateria ladowana do zielona dioda+kilka h czyli do stanu 119% wytrzymalosc X+1 dni.

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 25, 2009, 12:22:54 »
jeśli używasz tylko GPRS to ustaw telefon w tryb pracy tylko GSM i wyłącz HSDPA. Możesz jeszcze spróbować zmienić w ustawieniach admina: Network-Call Setting/Power On Attach i ustaw na Detatch. Ale po tej operacji sprawdź czy będzie Ci się telefon prawidłowo łączył z GPRS. Ja nie korzystam z transmisji danych i po powyższych ustawieniach Szajsung trzyma zdecydowanie dłużej. Nie napiszę ile dni trzyma mi bateria bo jak kiedyś napisałem na forum to były głupie komentarze - niektórym ciężko było uwierzyć, że i780 potrafi wytrzymać do 8 dni....

No niestety używam HSDPA do poczty oraz do zawierania transakcji na rachunku inwestycyjnym także nie wyłączę tej opcji :)
Ale 8 dni to aż nie do wiary :)
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

Offline czn

  • 25
Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 25, 2009, 21:14:54 »
No niestety używam HSDPA do poczty oraz do zawierania transakcji na rachunku inwestycyjnym także nie wyłączę tej opcji :)
Ale 8 dni to aż nie do wiary :)

no skoro używasz i780 do GPW to i tak dłużej popracujesz niż na jakimś "łoptoku"... A w dodatku druga bateria poratuje w kryzysowej sytuacji... Nie ma co szukać dziury w całym...

*

koldasz

Odp: i780 i underclocking (XCPUscalar?)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 25, 2009, 21:25:07 »
HSDPA i 2 dni pogratulowac :) toc kolega szczesciaz nie pechowiec. Na innych pocketach 6h to max hehe.