Świeżo upieczony posiadacz SGH-i600 :)

  • 3 Odpowiedzi
  • 1444 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Świeżo upieczony posiadacz SGH-i600 :)
« dnia: Październik 01, 2009, 16:59:01 »
Witam wszystkich serdecznie  :ok:

Od pewnego czasu przegladam to forum, to właśnie dzięki Wam zdecydowałem się na zakup Samsunga SGH-i600. Przesiadłem się z Nokii która potrafiła tylko dzwonić i budzić mnie co rano  :mrgreen: Tak więc jest to mój pierwszy smartphone i pierwszy kontakt z windows mobile.
Telefon zakupiłem używany, ale jak na 2 lata to jego stan jest wręcz idealny, cały czas noszony był w pokrowcu. Myślę że 250zł to dobra cena ?
Zacząłem od pełnego resetu telefonu, aby przywrócić ustawienia fabryczne (0+UP+POWER)
Ale do rzeczy, teraz jak zapewne się domyślacie posypią się pytania  :oops:

1. Z tego co widzę poprzedni własciciel zmienił oryginalny WM5 od orange na niebrandowany od Samsunga, zglasza się animacja samsung fun club, a we właściowościach można wyczytać wersję : WM6 Standard CE OS 5.2.1437 (build 17944.0.3.1)  i600UXXGG2
Chciałbym oczywiście wgrać najnowszy WM6.5 od noskera i tu pierwsze pytania : czy moge wgrywać bezpośrednio najnowszy 6.5 na ten soft który posiadam, czy muszę najpierw wgrywać 6.1 (ver 1.0, 2.0, 3.1) ?
2. Jakich potrzebuję programów do instalacji na PC do efektywnego zarządzania telefonem, wgrywania aplikacji itp ?
Na stronie samsunga jest program ActiveSync 4.5 jednak próba jego instalacji na Viście kończy się porażką  :(
3. Obecnie posiadam karte 1GB, czy jest możliwość używania karty Sandisk Ultra 4GB/8GB SDHC z tym telefonem?
4. Nie mogę się doszukać gdzie sprawdzić MAC Adress WiFi (chciałbym sobie na routerze przypisać)
5. Jakieś istotne rady lub przestrogi na początek użytkowania i przed wgrywaniem nowego softu ?  :P

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: Świeżo upieczony posiadacz SGH-i600 :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2009, 20:37:39 »
witam nowego użytkownika tego małego cuda
ad 1.
możesz wgrywać na ten ROM ktory masz, jednak odradzam ci wersje 6.5 wypust Noksera z numerkiem 6.1 też jest mocno niedopracowany, poczytaj temat to bedziesz wiedział o co chodzi poszukaj poprawionej wersji od Andrew'a ale tu Cie odsyłam do wujka Gugla: "andrew wm lua" i dobrze sie rozejrzyj ;)
ad 2.
Cytuj
Co się stało z programem ActiveSync?   Dotyczy wszystkich wersji systemu Windows Vista.
Która wersja systemu Windows Vista jest zainstalowana na komputerze?


Firma Microsoft zastąpiła program ActiveSync przez Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile, czyli uproszczoną wersję oprogramowania do użytku w komputerach z systemem Windows Vista. Za pomocą tego nowego programu należy synchronizować urządzenia z systemem Windows Mobile w systemie Windows Vista. Po pierwszym podłączeniu urządzenia z systemem Windows Mobile do komputera, który jest podłączony do Internetu i zaopatrzony w system Windows Vista, powinien się automatycznie pobrać i zainstalować na komputerze program Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile. Po skonfigurowaniu urządzenia pod kątem synchronizacji w Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile w Centrum synchronizacji pojawią się wyniki synchronizacji.
źródło:http://windowshelp.microsoft.com/Windows/pl-PL/help/456f4508-b26c-4d06-b424-7da6fd8d5b4f1045.mspx
ad 3.
tak istnieje taka możliwość wystarczy poszukac "sdhc driver" do WM
ad 4.
HKLM\comm\swld25sp1\parms\MACADDRESS
dopisz sobie ":" co 2 znaki, bedziesz miał adres MAC
aa no i jeszcze jest druga opcja
wpisujesz na glownym ekranie: *#1546792*#
version\PDA version\ i zjezdzasz w dół
ad 5.
czytaj ad 1.
dodam, że na początek wystarczy WM6 jest to oryginalny rom od samsunga jest stabilniejszy, bugi są praktycznie kompletnie wyeliminowane, a tak jeszcze sie zrazisz ze tu nie działa aparat tzn. ustawienia, tu bluetooth, a tu jeszcze cos innego
pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2009, 15:00:14 wysłana przez folekkutno »
i8000+i600=i8600 :D

Odp: Świeżo upieczony posiadacz SGH-i600 :)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2009, 22:46:55 »
Dzięki za odp, w takim razie póki co zostaję przy oryginalnym 6.0 od samsunga, jak poznam lepiej telefon, to wtedy będę się bawił innymi softami  :ok:
Świetną sprawą jest HR - pobawiłem się, narobiłem syfu, a po chwili mam ustawienia fabryczne.
Natomiast mega porażką jest vista ze swoim centrum windows mobile, po synchronizacji narobiło mi syfu, pościągało kupe śmieci z kompa, nie wspominając że chyba z godzinę walczyłem aby zainstalować jakiś program .exe na telefonie (nie udało się) Wkurzony zainstalowalem active sync 4.5 u żony na laptopie (XP) i juz po kilku minutach miałem zainstalowane pierwsze .exe , intuicyjnie, bez problemu. Przy synchronizacji zaznaczyłem że nic nie chce żeby zaciągał i jest ok. A na viście... szkoda gadać. Odblokowanie w celu edycji rejestru również przebiegło pomyślnie.
W tak zwanym międzyczasie pojawiły sie kolejne pytania :
1. Martwi mnie to pokrętło po prawej - obojętnie czy kręcę w dół czy w górę to w menusach scrolluje mi zawsze do góry. Na logikę powinno działać góra/dół a nie tylko góra ?
2. Czy można całkowicie wyjść z aplikacji (zamknąc je) Czy jedyne wyjście to wchodzenie do utilities - task menager ?
3. W kilku grach które przetestowałem obraz był w formie prostokąta z czarnymi pasami z lewej i prawej. Czy można to jakoś ustawić czy po prostu gra musi być napisana pod konkretna rozdzielczość ?

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: Świeżo upieczony posiadacz SGH-i600 :)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2009, 14:16:07 »
no z tym pokrętłem to cos masz nie tak, a zobacz w mediaplayerze czy idzie nim przyciszyc volume? jak nie to niestety masz uszkodzone to pokrętło
niektore aplikacje mają mozliwosc całkowitego zamkniecia, jednak szybko i wygodnie mozesz je zamknąc w menadzerze zadan ktory jest dostepny po dłuzszym przytrzymaniu "domku"
a gry, no to jest to problem rozdzielczosci ale z tym nic nie zaradzisz, był jakis program do zmiany rozdzielczosci gier w javie ale jakos nie bardzo działał :]
i8000+i600=i8600 :D