i600 i Bluetooth Dialup. Da się?

  • 12 Odpowiedzi
  • 2193 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« dnia: Lipiec 16, 2009, 11:36:40 »
To pytanie jest kontynuacją moich zmagań z udostępnianiem połączenia iPAQ hx4700 za pomocą i600. To tej pory dyskusja toczyła się w jednym z wątków w dziale tego PDA, teraz jednak pojawił się pewien aspekt, na odpowiedź co do którego raczej nie ma co tam oczekiwać, bo dość jasno odnosi się do Samsunga. ;)

Tak w skrócie jeśli chodzi o sytuację:
1) Próbowałem udostępnić połączenie za pomocą programu Internet Sharing (od strony i600) i profilu Internet Acces Point czyli Bluetooth PAN (na PDA). Wszystko prawidłowo skonfigurowane, połączenie niby jest, a nie mogę połączyć się z żadnym serwerem.
2) Spróbowałem tego samego za pomocą Wizarda i identyczna sytuacja - czyli wina nie leży po stronie i600...
3) Wykonany Clear reset i jeszcze raz na czystym systemie - to samo. Winny zapewne jakiś bug w ROMie. Problem w tym, że nie za bardzo istnieje stabilna alternatywa WM6 na to PDA...
4) Przekładam kartę sim do starej Nokii 6630 nie mającej profilu PAN a Bluetooth Dialup. Konfiguruję połączenie zgodnie z profilem GPRS Internet Plusa na PDA. Sukces - połączenie zestawione, wszystko działa.

Wniosek: Na profilu Bluetooth PAN są problemy, na Bluetooth Dialup wszystko działa.

Wniosek ostateczny: przydałby się profil Bluetooth Dialup na i600.

Pytanie elementarne: da się go jakoś doinstalować? :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2009, 11:38:35 wysłana przez Atlantis »

*

nokser

Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2009, 13:48:41 »
O taką opcję chyba mogę wbudować w ROM.
Powiedz mi na jakim OS-ie pracujesz obecnie

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2009, 14:13:02 »
Na i600 mam oficjalny wm6.
Na hx4700 wm6 fix3.

Bez zmiany systemu sie nie obejdzie jak mam rozumiec? :/

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2009, 14:22:17 »
powiedziałbym "zapytaj się beju69", ale ponoć ma urlop czy coś :P
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

nokser

Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2009, 23:07:24 »
Ma Urlop ale jest czasem dostępny, nawet na gg  :ok:

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2009, 12:07:43 »
No i kwestia stała się jeszcze bardziej "paląca" - przyszła do mnie wczoraj paczka z n800 i próbując zestawić połączenie z i600 przekonałem się, że domyślnie również korzysta z DUN. Co prawda nie miałem czasu na eksperymenty i może znajdę jeszcze jakiś sposób na PAN od strony Nokii, co nie zmienia faktu, że Smartfon bez profilu DUN to smartfon pozbawiony części bardzo ważnej funkcjonalności. Próbowałem jeszcze raz przeszukać forum - niestety nie znalazłem niczego konkretnego, co rozwiązywałoby mój problem. :/

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2009, 12:11:45 »
mam taką paczkę, nie wiem od którego buildu działa. Ja się nadal upieram, że musisz to zrobić przez kreator połączenia, a nie przez intshare
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2009, 12:15:56 »
mam taką paczkę, nie wiem od którego buildu działa. Ja się nadal upieram, że musisz to zrobić przez kreator połączenia, a nie przez intshare

Przez kreator się zwyczajnie nie da - żadne z parowanych urządzeń nie wykryje w i600 czegoś, czego nie ma - czyli właśnie tego profilu BT.
Na starej Nokii 6630 próbowałem i działało, jednak nie po to kupiłem i600 by musieć wrócić do starej Nokii... :)

Ta paczka to do i600?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2009, 12:18:05 »
Cytuj
Przez kreator się zwyczajnie nie da - żadne z parowanych urządzeń nie wykryje w i600 czegoś, czego nie ma - czyli właśnie tego profilu BT.
nie wiem, z tego co pamiętam ms bt stack nie przedstawiał absolutnie żadnych profili, a jakoś łączyć się dało.
ta paczka jest od MS
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2009, 12:24:18 »
Hmm... A jaki kreator połączenia masz na myśli?
Może myślimy o dwóch różnych rzeczach? ;)

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2009, 12:27:48 »
np jak łączysz ppc z ppc to masz settings, connections, set new connection i tam łączysz.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2009, 13:46:45 »
Witam Wszystkich.

To mój pierwszy post, więc nie bijcie.
Czytałem już forum, ale nadal nie mogę znaleźć rozwiązania problemu...
Otóż zakupiłem i600 z wgranym WM 6.1 i nie mogę zestawić połączenia po gprs do internetu na kompa.
Ani po bluetooth nie działa ( działa ok na starej nokii 6230 i SE 750i) , ani po kablu.
Czytałem, że można używać tego fona jako modem poprzez internet sharing, ale  w tej wersji WM nie ma tego pliku.
Nie chciałbym wgrywać starszej wersji WM, czy jest jakieś inne rozwiązanie - typu dogranie tego ms_internetsharing.exe ( skąd?) lub jakaś wersja WM z możliwością bluetooth dialup?
pozdrawiam

Odp: i600 i Bluetooth Dialup. Da się?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2009, 14:01:37 »
Nie chciałbym wgrywać starszej wersji WM, czy jest jakieś inne rozwiązanie - typu dogranie tego ms_internetsharing.exe ( skąd?) lub jakaś wersja WM z możliwością bluetooth dialup?

Nokser odwalił kawał dobrej roboty, ale żadnego romu, niestety, nie dopieścił i mają dyskwalifikujące błędy. Być może już znalazły się obejścia (jakby ktoś chciał pogrzebać i zweryfikować, jakie błędy są nienaprawione a jakie da się obejść... Musisz pogrzebać tu, czy na innych forach.


Generalnie - polecam Andrew (spolszczony i trochę upiększony) WM 6.0. Wolniejszy od 6.1 Noksera i nie ma Sliding Panel - ale działa bez problemu BT, Internet Sharing, zapisywanie ustawień foto (u Noksera nie dało się przestawić na kartę) i cała reszta, z którą u Noksera są problemy.