Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo

  • 39 Odpowiedzi
  • 34881 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline AIX

  • 2
Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« dnia: Kwiecień 14, 2010, 22:06:20 »
Witam .
Roztrzaskałem wyświetlacz w moim Htc HD2 ( malo włosów nie wyrwałem z głowy , choć i tak jestem łysy :P). No ale od razu wziąłem sie za szukanie ile mnie to wyniesie . Znalazłem na ebayu :
http://cgi.ebay.co.uk/LCD-Touch-Screen-Digitizer-for-HTC-Touch-HD2-HD-2-Leo_W0QQitemZ290423637870QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item439e99076e
no i to jest digitalizer , szukałem po forach jak i czy w miarę prosta bedzie tego wymiana , ale podobno digitalizer jest przyklejony do lcd ?? czy łatwo too rozdzielić i czy po tym nie bedzie sie więcej grzał ??
Ma ktoś może jakąs wiedze na ten temat ....... proszę o pomoc....
- despetat ...........
 

*

Offline kruusk

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: za dużo się tego zebrało, więc jest na dole
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2010, 13:48:27 »
Jeśli roztrzaskałes LCD(ekran wyświetla ciekawe wzorki) to to ci dużo nie pomoże bo to jest digi(warstwa dotykowa), a nie cały wyświetlacz. Bo całość to lcd(odpowiada za wyświetlanie rzeczy) i digitizer(dotyk).
To co cię interesuje to:
http://cgi.ebay.co.uk/FULL-LCD-Display-Touch-Screen-for-HTC-HD2-HD-II-2-Leo_W0QQitemZ300414905087QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item45f21faaff
A jeśli chodzi o wymiane to popytaj forumowych ekspertów, na pewno któryś się podejmie.
HTC: Wallaby(t-mobile)-> Himalaya(era)->Wizard(już nie ma)-> acer n311->MSI WIND-> xda Flame->Samxung i5700-> Lenovo s10-3t ->Samsung Galaxy Tab->Motorola Defy

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2010, 13:54:03 »
podobno digitalizer jest przyklejony do lcd ?? czy łatwo too rozdzielić i czy po tym nie bedzie sie więcej grzał ??

Z tego co się orientuje to Diamond rozpoczął linię "mocno sklejonych" digi+LCD.
Efekt, wymienia sie to parami, rozwalisz digi -> wymieniasz całość

*

Offline kruusk

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: za dużo się tego zebrało, więc jest na dole
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:53:01 »
Z tego co się orientuje to Diamond rozpoczął linię "mocno sklejonych" digi+LCD.
Efekt, wymienia sie to parami, rozwalisz digi -> wymieniasz całość
Przyznam się szczerze że nie wiedzialem(ach te 2 lata nieobecności na forum)
W takim razie nie rozumiem po co te kitajce wystawiają same digi?
HTC: Wallaby(t-mobile)-> Himalaya(era)->Wizard(już nie ma)-> acer n311->MSI WIND-> xda Flame->Samxung i5700-> Lenovo s10-3t ->Samsung Galaxy Tab->Motorola Defy

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2010, 15:03:54 »

*

Offline kruusk

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: za dużo się tego zebrało, więc jest na dole
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2010, 16:58:05 »
Ok w każdym razie kolega AIX potrzebuje kompeltu digi+lcd, który podałem w pierwszym moim poście
HTC: Wallaby(t-mobile)-> Himalaya(era)->Wizard(już nie ma)-> acer n311->MSI WIND-> xda Flame->Samxung i5700-> Lenovo s10-3t ->Samsung Galaxy Tab->Motorola Defy

*

Offline remolinek69

  • 32
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2010, 21:23:04 »
Witam.Jakby co to bede mogl pomoc z wyswietlaczem i dotykiem do HD2.prosze odezwac sie na moje gg17644259

*

Offline kubusik

  • *****
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan inż. EiT ;)
  • Sprzęt: Leo, Kaiser, 2xNiki, Hermes, Magician
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2010, 22:47:23 »
Z tego co się orientuje to Diamond rozpoczął linię "mocno sklejonych" digi+LCD.
Efekt, wymienia sie to parami, rozwalisz digi -> wymieniasz całość

W Topazie (Diamond2) digi i LCD nie są sklejone.....

Autorowi polecam ten wątek:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=640328
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 22:53:14 wysłana przez kubusik »

*

Offline remolinek69

  • 32
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2010, 23:13:43 »
No tak ale Topaz to inna bajka,tam jest zastosowana technologia jak w Htc touch dual zwany inaczej NIki badz Htc Elf,
gdzie panel dotykowy jest przyklejany do obudowy i ekran jest wkladany do srodka.
W tym przypadku jest jak w Diamondzie dotyk jest klejony do Ekranu.
Po za tym w HD2 oprocz przyklejanej warstwy dotykowej do ekranu,musimy sie zmierzyc jeszcze z wyswietlaczem,
ktory jest klejony do metalowej obudowy,no i trzeba przyznac ze jest to ciezko oddzielic,no i nie ma co ukrywac,ze nie
trudno o uszkodzenie czegos.

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2010, 23:35:14 »
Niestety lcd+digi bo klejone, ja osobiście odklejałem ekran od ramki a potem przyklejałem (telefon się wyprał i go rozbierałem), samo odklejenie jakoś tam poszło ale trochę gorzej jest to przykleić, bo dobrej taśmy o takiej grubości nie idzie dostać
i efektem tego jest lekko odstający ekran w prawym dolnym rogu (tam nie ma miejsca na taśmę i nie ma jak przykleić, dlatego jeżeli w innym miejscu nie damy mocnej taśmy, to tam może być luźno).
Jeżeli bawiłeś się kiedyś w takie klocki, to spokojnie dasz radę, ale z drugiej strony przy takim telefonie, może lepiej oddać go w ręce fachowców...

*

Offline AIX

  • 2
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2010, 19:34:34 »
Kilka stronek pomocnych przy tej operacji ... a ja osobiscie po dogłębnym zapoznaniu sie z tematem oddam to w tece jakiegos elektronika..
http://pockethacks.com/htc-hd2-disassembled-in-pictures/
No i oficjalne video HTC gdzie dokladnie jest to przedstawione :
http://www.crunchgear.com/2010/03/02/official-htc-step-by-step-video-for-disassembling-the-htc-hd2/

*

Offline Radef

  • *
  • 76
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2010, 07:32:28 »
Koledzy, kto ma za sobą wymianę szkiełka? Właśnie u mnie "zaistniała" taka potrzeba - szukam informacji jak się do tego zabrać, albo szukam jakiegoś serwisu który to zrobi za mnie dobrze, szybko i za rozsądne pieniądze  :wink:

Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:27:19 »
Znajomy wysłał do serwisu htc i zrobili mu to za 700 zł. Za tyle mozna dostać już omnie 2

Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2011, 16:03:07 »
Witam  oferuję wymianę  LCD i DIGITIZERA  ( dotyk )  koszt 50 zł   gg  3503895  jestem z Piaseczna 

Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2011, 20:44:21 »
50zł za wymianę digitizera w HD2-kolego albo cierpisz na bezrobocie ostre albo nigdy tego nie robiłeś :E

*

Offline virusotron

  • Ekspert Toshiba g900
  • *****
  • 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900 -> złomnia 2 ;)
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2011, 22:58:18 »
ale 50 za sama robociznę pewnie ....a trzeba doliczyc ekran+dig+przesyłki w obie strony
NIE pomagam na PW, GG od tego jest forum!

Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2011, 11:04:42 »
oczywiście, że za robociznę w innym wypadku musiałby dołożyć do interesu-a zważywszy na to, że cierpi na bezrobocie nie miałby z czego :E Wymiana digitizera (zrobiona solidnie) w HD2 to jest ok 2-3godzin pracy czyli 50/3=słaba stawka godzinowa. A jeśli jest to cena brutto=bardzo słaba stawka godzinowa :E po prostu się ogłosił ktoś kto na temat wymiany LCD/dgitizera w hd2 pojęcia nie ma.

Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2011, 14:45:34 »
Widzę że Polacy mają  duże doświadczenie  w naprawach  telefonów  i  wymianie różnych  wyświetlaczy  i podzespołów  ,  ja  akurat  nie jestem  BEZROBOTNY  ! i naprawa  telefonów to mój dodatkowy zarobek ,  proszę bardzo możecie wysyłać  telefonii do serwisów tylko  nie pytajcie czemu po naprawie  tak  DROGO :(   pozdrawiam  wszystkich   :E

Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2011, 17:46:46 »
wysyłajcie do serwisów za 50zł i nie pytajcie potem jak naprawić telefon po takim serwisie. Oto moje ogłoszenie: Naprawiam HD2 powracające z serwisu za 50zł :grin:

Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 19, 2011, 23:39:42 »
Witam KonKon   podejście masz ciekawe :)   jak  posiadasz Firmę  i masz full  kasy  to co to dla Ciebie wysłać telefon do serwisu  i wybulić  700 setek :)   a poza tym  , to co wy Panowie i koledzy robicie  z tymi telefonami  że tak wam  pękają  te LCD  i  DOTYKI  w  tych telefonikach  , ja posiadam  NOKIĘ  5530 XM  już  3 latka  i ani jednej naprawy  łącznie  z wyświetlaczem i dotykiem  :)   pozdrawiam  i życzę  przyjemnej obsługi  HTC     

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 01, 2011, 20:06:54 »
ja posiadam  NOKIĘ  5530 XM  już  3 latka
no ciekawe, że posiadasz nokie od trzech lat, szkoda, że ona wyszła w 3 kwartale 2009 roku czyli jakieś 1,5 roku temu, to tylko potwierdza wiarygodność twoją i tych twoich usług
i8000+i600=i8600 :D

*

Offline marcelid

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 Leonek
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 07, 2011, 11:04:52 »
Koledzy mam pytanko.

Mój Leo lekko się umoczył i ... myślałem że padnie ale widocznie fakt, że ciecz była ciężką zawiesiną uratował go (póki co) ale ... no właśnie coś się stało z wyświetlaczem, a mianowicie na jasnym ekranie widać smugę jakby pomiędzy szybkami (na czarnym ekranie jest niewidoczna).
Wydaje mi się, że to ów sosik dostał się pomiędzy  LCD a digi (czytałem wcześniej, że jest to szybka odpowiadająca za dotyk).

Czy jest możliwe wyczyszczenie tej smugi między "szybkami", czy konieczna jest wymiana ??
Czy mając marne pojęcie o rozkręcaniu Leo ale posiadając wprawne łapki dam radę sam ów usterkę naprawić ???
Jeśli nie to gdzie szybko i tanio załatwię tę sprawę (najlepiej w okolicy Głogowa - to wtedy dojadę, a jak nie to przesyłka) ??

Pzdr. MArceliD
MArceliD

*

Offline kwaku85

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reperatorium serwis Apple HTC Kraków
    • Profesjonalny serwis GSM w Krakowie
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2011, 01:53:40 »
W LEO można oddzielić LCD od dotyku ale to niełatwa sprawa. poza tym będziesz miał kłopot ze zdobyciem nowego kleju do podzespołów. Nie ma tego nigdzie na rynku. Ale jest to możliwe do wyczyszczenia.

Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 26, 2011, 16:31:56 »
Ach jaki wspaniały serwis z wrocławia:) Brzmi jak reklama:) W serwisie HTC biorą (brali kilka miesięcy temu) 733zł a nie 800zł-ostro zaokrąglone. W przypadku serwisu z wro pewnie cena netto i zaokraglone w dół z 400zł :E

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 27, 2011, 01:11:38 »
370zł za wymianę dotyku? To nieźle Cię oskubali... 200zł za samą robociznę. Ponad 2x tyle co ja za to biorę :E
Are you shpongled?

Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 27, 2011, 17:00:18 »
Pomoc rozumiem, klepania tego samego tekstu w więcej niż jednym wątku już nie!
O proszę: http://pdaclub.pl/forum/serwisowanie/wymiana-szybki-%28digitzera%29/

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 27, 2011, 18:03:02 »
"Serwis we Wrocławiu wymienia tanio (zaplacilem ok. 370zł a w autoryzowanym serwisie w Warszawie mowili mi 800zł, lekka przesada) i dobrze oryginalnej szybki w HTC Hd2
numer do nich: 518-754-794 chyba nazwa telefonarium
 
PS. Za 370zł to nie ktorzy chca za samą szybke a co dopiero wymiana , a tu facet tlumaczyl ze biora duzo z hurtowni dlatego maja dobra cene , polecam
a i jeszcze jedno naprawe zrobili w 3godziny "

Chcę pomóc tym ktorzy mają problem i nie wiedzą gdzie z tym iść, bo sam mialem taki problem. A tu widzę jakąs krytyke.

odpowiedz dla konkon : Cena brutto 370zł
odpowiedz dla ziele:  i robisz w 3 godziny , tak? I dajesz gwarancje? Dzwonilem do wielu serwisów i wszedzie slyszlalem to samo powyzej 400zł i 2 dni robocze

Zrobiłeś podstawowy błąd używając tego samego nicka tutaj co przy reklamach swojego serwisu:
http://www.mmwroclaw.pl/user/pilu22
http://pilu22.blogan.pl/

Podajesz się za klienta serwisu, którego pracownikiem/właścicielem sam jesteś. Byli już tu tacy kombinatorzy i marnie skończyli. Poza tym robisz takie same wpisy w różnych wątkach co jest niezgodne z regulaminem.

Jeśli chodzi o mnie. Tak naprawiam w tyle czasu jeśli mam części na stanie, gwarancje daję i nie dorzucam takiej marży.
Are you shpongled?

Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 21, 2011, 12:28:07 »
Mam uwalone LCD. Teraz zastanawiam się nad własnoręczną naprawą. Rozumiem, że muszę kupić digitizer plus lcd, np
http://allegro.pl/oryginalny-lcd-digitizer-szybka-dotyk-htc-hd2-i1565643450.html
http://allegro.pl/4034-100-oryginalny-lcd-htc-hd2-t8585-dotyk-i1572332545.html
http://allegro.pl/nowy-wyswietlacz-digitizer-szybka-htc-hd2-oryg-i1558321731.html

Następnie muszę go rozmontować i teraz pojawia się pytanie o mocowanie starego ekranu do obudowy. Ta taśma jak rozumiem przy zdejmowaniu powinna zostać na obudowanie. Czy jest jakiś specjalny sposób, aby jej od obudowy nie oderwać?

Jak rozumiem HTC nie zechce ekranu wymienić na gwarancji?

Adam

*

Offline kwaku85

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reperatorium serwis Apple HTC Kraków
    • Profesjonalny serwis GSM w Krakowie
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 25, 2011, 10:16:52 »
O jakiej tasiemce mówisz? Jak masz możliwość kupić komplet LCD+dotyk to radzę skorzystać z takiej opcji. Rozebrać LEO do tego momentu nie jest trudno, gorzej z rozdzielaniem LCD i dotyku. Uszkodzone masz obydwa elementy?

Odp: Wymiana wyświetlacza HTC HD2 Leo
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2011, 17:47:09 »
HTC zechce wymienić, ale Ty nie zechcesz tyle wydać:) Najpierw rozbierz HD2 a potem zamawiaj-jakbyś coś uwalił po drodze nie będziesz w plecy to co zamówiłeś:) Nie kupuj z demontażu (przynajmniej za tę cenę) i tylko od firm wystawiających normalne FV i paragony-nie dla szarej strefy!
Odnośnie taśmy-jeśli chodzi Ci o tą która skleja LCD z korpusem to musisz ją zdrapać, a następnie nakleić własna (zwykłą dwustronną, oby niezbyt grubą)