hx2750 uszkodzony przycisk

  • 11 Odpowiedzi
  • 2620 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hx2750 uszkodzony przycisk
« dnia: Grudzień 22, 2005, 00:00:28 »
Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem ipaqa hx2750. Dzisiaj po wlaczeniu PDA zaobserwowalem dosc niepokojacy objaw - wyglada na to, ze w jakis sposob uszkodzila sie czesc przycisku kierunkowego (joysticka?) odpowiedzialna za ruch w dol... Gdy naciskam ten przycisk "normalnie", najczesciej jest brak reakcji, czasem zadziala, a czasem przeskoczy o kilka pozycji w dol, tak jakbym go przez moment przytrzymal... Gdy do wcisniecia uzyje nieco wiecej sily niz zwykle, to najczesciej zaskoczy prawidlowo, no ale silowal sie przeciez z palmtopem nie bede :) I teraz moje pytanie - czy spotkal sie ktos juz wczesniej z podobnymi objawami? Czy mam szanse sam to naprawic np. przy pomocy jakiegos znajomego elektronika? Urzadzenie jest co prawda na gwarancji, ale perspektywa utraty PDA na kilka tygodni nie jest zbyt kuszaca... :) Z gory dzieki za odpowiedzi.

hx2750 uszkodzony przycisk
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2005, 11:48:08 »
Z czymś takim w tym urządzeniu się jeszcze nie spotkałem, być może jest to jakieś uszkodzenie spowodowane niewłaściwym użytkowaniem. Co do napraw poszukaj pomocy u TOMAN'A, Adziosa lub Ziela, oni zajmują się takimi sprawami.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
hx2750 uszkodzony przycisk
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2005, 16:28:01 »
Temat przenosze do dzialu "Serwisowanie"

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
hx2750 uszkodzony przycisk
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2005, 16:41:34 »
Z tymi joystikami to jest ciężko. Raczej nie do dostania jako osobny element. Więc zostaje wymienić płytę główną albo spróbować naprawić go metodami domowymi o ile jest rozbieralny.
Are you shpongled?

*

Offline Eskel

  • 40
    • www.sobotka.uznam.net.pl
Problem z HX2795
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2005, 18:23:04 »
Ja mam inny problem z moim hx2795, sprzet uzywam wraz z kartami SD 512 Kingston i CF 1GB Pretec. Problem polega na tym ze czasem po wylaczeniu urzadzenia po kilku godzinach nie moge go wlaczyc dopiero restart pomaga. Inna sytuacja jest taka ze urzadzenie nieuzywane wyladowuje baterie mimo ze nie ma wlaczonego zadnego procesu. Kiedy sie na nim normalnie pracuje to nic sie nie dzieje ale pozamknieciu wszystkich procesow i wylaczeniu trzeba go czasem wlasnie resetowac by sie wlaczyl. Sytuacja sie troche poprawia po wyjeciu kart pamieci ale nie sprawdzilem tego zbyt dokladnie. Na sprzecie mam zainstalowany Resco Explorer 5.21, Pocket music 4, acrobat reader 2.0, MS readrer oraz snailsy. Inna wada jest wadliwie dzialajaca funkcja reapat przy alarmach i powiadomieniach albo zadzwoni (powtorzy) albo nie, bywa ze sie zawiesi. Ipaq ma WM 5.0. Co o tym myslicie czy moze byc to wina kart lub karty? Mam wersje systemu 1.00.00 H ENG, moze dostepna jest jakas nowasza?
PS : Bardzo podoba mi sie nowy wyglad forum, jest bardziej czytelne.

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
hx2750 uszkodzony przycisk
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2005, 19:51:21 »
Wydaje mi się że to wina jeszcze za nowego i niedopracowanego wm5.0
Are you shpongled?

*

Offline Eskel

  • 40
    • www.sobotka.uznam.net.pl
hx2750 uszkodzony przycisk
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2005, 20:26:35 »
Czy sugerujesz zatem aby sie tym nie martwic i czekac? Z tego co czytalem konstrukcja nowego systemu pozwala na wprowadzenie poprawek z samego microsoftu ale niestety od pojawienia sie systemu chyba w maju nic nie wyszla, moze mysla ze stworzyli system bez wad. Ja tak sobie myslalem czy by nie przejsc na starszy WM 2003 wziac od kogos rom z hx2750 i problem moze by zniknal ale chyba poczekam.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
hx2750 uszkodzony przycisk
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2005, 21:03:50 »
To nie jest wina niedopracowanego WM 5.0 tylko niedopracowanej warstwy sterownikow. WM 5.0 nie wplywa na zbyt szybkie rozladowywanie sie baterii, ale wlasnie HP niedopiesciolo swoich sterownikow, do obslugi urzadzenia.

hx2750 uszkodzony przycisk
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2005, 22:03:08 »
Cytat: "Eskel"
Ja tak sobie myslalem czy by nie przejsc na starszy WM 2003 wziac od kogos rom z hx2750 i problem moze by zniknal ale chyba poczekam.

Obawiam się , iż może nie być to możliwe, tzn ROM z 2750 (WM 2003se) może nie działać na tym urządzeniu. Co do kłopotów z alarmami, jest to znany od dawien dawna błąd i nic nie wskazuje na to aby do pojawienia się kolejnego Windowsa miało to zostać naprawione.

*

Offline Eskel

  • 40
    • www.sobotka.uznam.net.pl
hx2750 uszkodzony przycisk
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2005, 04:59:07 »
Hey Silentjob :)))) No coz problem z alarmami czy z zamykaniem aplikacji znam juz z mojego mio528 z WM2002 tak wiec zastanawia mnie upor microsoftu. Chyba poczekam na uaktualnienie. Inna rzecz ze przez caly dzisiejszy dzien nie korzystam z karty Preteca i jakos zwiechy nie mialem. Coz w pierwszym kwartalem 2006 ma wyjsc jakas poprawka do WM 5.0. Z drugiej strony Ciesze sie ze mam Ipaqa bo HP czesciej wypuszcza (a moze w ogole) poprawki niz np Mitac, do mojego mio nic nie wyszlo a jak wiecie ten model slynal z nieslychanej niestablinosci (niebylo tak zle) oraz z problemami z bateria. Coz poczekamy zobaczymy. Silent a ja i tak to Ci tego piwa nie odpuszcze musimy sie spotkac gdzies po swietach. Moze dasz swoj namiar na gg? Moje to 1699373. Pozdrawiam cala ekipe PDAClub :))) i WESOLYCH SWIAT

*

Offline vetch

  • **
  • 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Diamond Jack
  • Sprzęt: Nexus S
Re: Problem z HX2795
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2005, 12:25:11 »
Cytat: "Eskel"
Problem polega na tym ze czasem po wylaczeniu urzadzenia po kilku godzinach nie moge go wlaczyc dopiero restart pomaga. Inna sytuacja jest taka ze urzadzenie nieuzywane wyladowuje baterie mimo ze nie ma wlaczonego zadnego procesu. Kiedy sie na nim normalnie pracuje to nic sie nie dzieje ale pozamknieciu wszystkich procesow i wylaczeniu trzeba go czasem wlasnie resetowac by sie wlaczyl.


Miałem podobne stresy. Jakub uczepił się sterowników, ciekaw jestem jak więc wytłumaczy fakt, że wyłączenie automatycznego ładowania "wybitnej" aplikacji Microsoftu - ActiveSync, likwiduje połowę problemów ?

Co ciekawe podobne trzaski zaobserwowano na nowych Dellach i Asusach. Radzę obserwować forum HP i dział download, podobno przed świętami miał się pojawić jakiś update.

Poniżej zacytuję tymczasowe rozwiązanie problemu, mi pomogło:

"Set ActiveSynch schedule to "Manual". You can do this by adding a fake exchange server connection. ActiveSync -- Menu -- Add Server Source -- Enter an IP address like "1.1.1.1" -- enter anything in the next 3 windows. After the fake excnge server is set, Menu / Schedule is available. Set both windows to Manual. Then go back to connections and delete the fake exchange server."

Natomiast problemy z budzikiem, terminarzem i inne, to moim zdaniem błędy samego Windowsa, tu pomoże tylko update. Jak widzę jednak problemy są od wersji 2002, więc jak wspomniałem gdzieś wcześniej, dopracowany PIM to chyba jednak zbyt wiele jak na Microsoft. Może niech wrócą do DOS'a ?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
hx2750 uszkodzony przycisk
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2005, 22:51:33 »
Ja nadal twierdze ze jest to problem sterownikow. Na Qtek 9100 z WM 5.0 nie doswiadczam czegos takiego o czym piszesz... to samo na AnexTEK moboDA 3360 - jak sie chce to mozna dopracowac system, ale HP ostatnio czesto daje ciala... inni producenci najwyrazniej rowniez. Juz nie pamietam kiedy ostatnio resetowalem Qteka... nawet nie uzywam obecnie zadnego menadzera zadan do zamykania pracujacych aplikacji i zero problemow.