Htc s 710 nie włącza się

  • 2 Odpowiedzi
  • 1264 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Htc s 710 nie włącza się
« dnia: Październik 31, 2008, 21:39:27 »
Witam
Mój problem polega na tym że brat dał mi swojego HTC żeby mu go wyczyścić niby nic prostszego
Rozebrałem telefonik Przeczyściłem szybkę od aparatu i wymiotłem drobny pył który znajdował się w środku
Niestety po złożeniu telefon się nie uruchamia
Nie mam pojęcia jak się to mogło stać
Nie odłączałem żadnych taśm ani nic takiego po prostu rozkręciłem przepędzlowałem go na sucho i złożyłem
Teraz po naciśnięciu klawisza którym się go włącza zapala się na 2 sekundy
Zielona lampka i gaśnie
Poza tym nic więcej się nie dzieje
Po podłączeniu kabla USB zapala się lampka na pomarańczowo a po chwili zmienia kolor na zielony
Komputer go nie wykrywa
Proszę doradźcie co mogło się stać

*

Offline malys

  • ****
  • 959
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Htc s 710 nie włącza się
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2008, 11:01:36 »
A wyświetlacz się zapala? Może ten pył spowodował jakieś zwarcie na elektronice, niby niemożliwe ale się zdarza.
Dla pewności rozbierz go jeszcze raz i posprawdzaj taśmy.

Odp: Htc s 710 nie włącza się
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2008, 20:52:04 »
No niestety nic się nie dzieje
Nie zapala się wyświetlacz nie ma wibracji która normalnie była w czasie załączania
Sporo szukałem na rożnych stronkach i innych forach  udało mi się do włączyć w trybie serwisowym
Jak włączam go w trybie serwisowym to niby się zapala podświetlanie wyświetlacza ale sam wyświetlacz pozostaje czarny
Dowiedziałem się również że awarie mogło spowodować przeskoczenie iskry elektrycznej z mojej ręki
Podobno napięcie elektrostatyczne jakie mogło byc na mojej ręce mogło spowodować wyczyszczenie pamięci telefonu
Ale skoro tak by się stało to oznaczało by to że wystarczy załadowac mu od nowa Windowsa
Jednak to nie takie proste jak by się mogło wydawac
Nie znalazłem nigdzie opisu ani nawet wzmianki jak się to robi jeżeli telefon nie działa