HP dv9700 - ktoś z Trójmiasta?

  • 7 Odpowiedzi
  • 2535 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
HP dv9700 - ktoś z Trójmiasta?
« dnia: Listopad 02, 2012, 17:19:17 »
Witam.
Posiadam laptopa HP DV9700, i sprawa wygląda tak:
-Laptop nigdy nie był w żadnych serwisach, nigdy mi nie spadł, używany bardzo sporadycznie przez rodziców, i od niedawna mieli taką przypadłość, że przy otwarciu powyżej 90stopni (kąt rozwarty) to ekran im się zaczerwieniał, - zamiast koloru czarnego był czerwony... Wyczytałem na internecie informacje że to wina taśmy, i że w tym modelu to częsta przypadłość...
Jakieś 5 dni temu, otworzyli laptopa i tu na ekranie nic się nie wyświetla, tylko linia na połowę ekranu i przebarwienia - taśma całkiem odmówiła posłuszeństwa...
Z racji tego że z serwisami raczej dobrych wspomnień nie mam, szukam kogoś kto by się podjął takiej naprawy...
Możliwość dowozu do osoby prywatnej, lub Ty przyjedziesz do mnie... (Jeśli w ogóle jest możliwe zrobienie tego na miejscu)
Lub może zna ktoś jakiś serwis godny polecenia?
Wszelkich zainteresowanych zapraszam na PW, z podaniem kosztów wraz z częsciami...
Pozdrawiam!
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: HP dv9700 - ktoś z Trójmiasta?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2012, 17:23:58 »
Szczerze ja bym sam zamówił taśmę i wymienił  :P

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: HP dv9700 - ktoś z Trójmiasta?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2012, 17:26:27 »
Szczerze ja bym sam zamówił taśmę i wymienił  :P
Taa :D , jakby to było w stacjonarnym, to może jakoś bym dał radę, ale w laptopie wszystko poupychane jak w Diamondzie :D
zapewne bym jeszcze sam coś uwalił...
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: HP dv9700 - ktoś z Trójmiasta?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2012, 17:35:13 »
Nie jednego lapka rozbierałem i nic nie jest poupychane  :P Przy okazji wymienił byś pasty i taśmy termo przewodzące i przeczyścił, zawsze są jeszcze instrukcje serwisowe  :wink:
http://inokomp.pl/images/stories/download/hp-dv-9500.pdf

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: HP dv9700 - ktoś z Trójmiasta?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2012, 17:38:10 »
Właśnie po Twoim pierwszym poście, wpisałem w googlarce instrukcja serwisowa dv9700 i znalazłem...
Trzeba wymontować głośniki wraz z klawiszami dotykowymi, i całą klawiaturę, i dopiero dostaniemy się do tej taśmy...
Jakbym się znał to bym to zrobił, ale nie znam się więc nie ruszam... a z doświadczenia wiem, że jeśli się na czymś nie zna to lepiej nie ruszać, bo można przedobrzyć  :E
Tak więc jeśli jest ktoś chętny, lub zna ktoś dobry serwis, uczciwy to zapraszam :)
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: HP dv9700 - ktoś z Trójmiasta?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2012, 17:40:11 »
A po za tym to najpierw podłącz go pod monitor i sprawdź czy jest obraz bo mogła ci grafa paść  :)

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: HP dv9700 - ktoś z Trójmiasta?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2012, 17:43:28 »
Czytałem o tym, sprawdzę... ale nie sądze... tak jak pisałem wyżej, laptop był używany raz na tydzień, a zdarzały się momenty że leżał nie używany przez 2-3 tygodnie, a jak już włączony to na jakiejś podstawce, aby była prawidłowa wentylacja i aby się nie grzał...

Edit: a po drugie, wcześniej te problemy z kolorystyką... i jak się zmniejszało nachylenie do ~45 stopni, to kolory wracały do pierwotnych, prawidłowych... więc raczej nie to, ale żeby być pewnym to sprawdze to...
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: HP dv9700 - ktoś z Trójmiasta?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2012, 18:08:03 »
Jest jeszcze możliwość, że matryca przy wyginaniu się tak psuje ;)
Ja musiałem wymieniać, bo się zamrażała, albo kolory psuły ;)
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >