6515 problem z zasilaniem => kto pomoże

  • 2 Odpowiedzi
  • 1339 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

6515 problem z zasilaniem => kto pomoże
« dnia: Luty 23, 2008, 22:59:09 »
Witam,

Mam problem z 6515d ROM 1.21
Objaw: taki jakby była wyładowana bateria. Jak jest podłączony w siodle lub przez ładowarkę w samochodzie to działa. Jesli jest bez potrzymania prądowego to za chwilę "pada" tak jakby była wyjechana bateria.
HPek ma 1,5 roku. Myśałem, że to bateria i chciałem kupić nową ale z ciekawości zadzwoniłem do serwisu hp i powiedzieli, że i owszem może być bateria a może też być mwalnieety moduł zasilania. Kazali wysłać do serwisu i zrobią rozeznanie. Tylko jak pamiętam pożegnam się z hp. na min. 1 m-c bo to zdaje się jedzie gdzieś do holandii.
Myślę, że warto powiedzieć, że mój hp często jeżdzi w aucie na zasilaniu z zapalniczki. Zdarzało mi się odpalać auto z włączonym do ładowania hpekiem. Być może wtedy coś się uszkodziło.

Czy może ktoś kojarzy taki przypadek? Może ktoś coś powiedzieć.
A może ktoś może polecić sprawdzony i zaufany serwis pda co mógłby go sprawnie i szybko zdjagnozować? Najchętniej z Krakowa, Katowic lub Wrocławia.
Z góry dziękuję za jnfo zwrotne.
Pozdrawiam,
HP 6515b; ROM 1.20 2GB SD + 1 GB miniSD;
HTC TYTNII KAISER oryginalnie z ORANGE WM 6.0 / R:1.27.12.17 / G: 22.45.88.07 H / D: 1.81.00.00)
Po tuningu: WM 6.1 PROFESSIONAL PL, ROM: HTC 3.29.464.PLK, RADIO: 1.65.17.56, PROTOCOL: 25.83.40, HardSPL: 3.56

*

Offline świetlik

  • ***
  • 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S i9003
Odp: 6515 problem z zasilaniem => kto pomoże
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2008, 20:31:31 »
Mój teść ma podobny  problem ze swoim hw6515 - na zasilaniu sieciowym działa, na baterii pada ale w taki sposób, że nie wyłącza się tylko jakby powoli gasł ekran.
Ostatnio niestety to samo zaczęło się dziać podczas ładowania - tyle, że jakieś dwie godziny po podłączeniu zasilania sieciowego, to samo wyłącza się, daje się znowu uruchomić i znów się wyłącza.

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Odp: 6515 problem z zasilaniem => kto pomoże
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2008, 20:41:16 »
naprawialem juz takie usterki w tym modelu...
ale diagnoza jest jednoznaczna z stratą Gwar... jeśli nie posiadasz gwar chętnie się tym zajmę..
i na 99% nie jest to wina baterii bo sam PDA i bateria mają systemy diagnozujące czy bateria jest ok czy nie, jeśli nie to nie pozwalają uruchomić PDA a wasz PDA działa więc to nie wina baterii
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych