Który BB tymczasowo w oczekiwaniu na BOLDA, a może STORM?

  • 4 Odpowiedzi
  • 2016 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Który BB tymczasowo w oczekiwaniu na BOLDA, a może STORM?
« dnia: Czerwiec 08, 2009, 10:34:31 »
Witam!
Generalnie czekam na BOLDA od swojego OPA, w między czasie rozglądam się po ALLEGRO, ale nic ciekawego/BOLD/ nie whodzi mi w oczy.
Jakie numerki brać jeszcze pod uwagę?-tak pod kątem BB tymczasowego- ze względu głównie na parametry ekranu BOLD jest docelowy dla mnie.
Zastanawia mnie to, że STORM używany jest w porównywalnej cenie do BOLDA, dlaczego tak jest?
barek ;-)

*

Offline lux4

  • **
  • 225
  • Sprzęt: symb>bb>andro
Odp: Który BB tymczasowo w oczekiwaniu na BOLDA, a może STORM?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2009, 12:57:56 »
Wejdz na gsmarena i wybierz sobie odpowiedniego BB. Stormy w PL sa wszystke sprowadzane, jezyka PL nie maja fabrycznie I poza ekranem nic w nim ciekawego nie ma,wiec cena I tak wysoka.

*

Offline famous

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E63
Odp: Który BB tymczasowo w oczekiwaniu na BOLDA, a może STORM?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2009, 13:19:48 »
Jeśli chodzi o Storma to jest on niezbyt udaną (tak wnioskuję po obejrzeniu recenzji na YT i poczytaniu opinii o nim) próbą zarobienia na osobach, którym podoba się design iPhone'a. IMHO w przypadku BB podstawą jest pełna klawiatura do szybkiej komunikacji tekstowej, gdzie Storm raczej się nie sprawdzi. Co nie znaczy, że bym go nie kupił  :grin:. Dotyk też nie reaguje tak dobrze jak w IP. Podoba mi się jego wygląd i duży wyświetlacz - do multimediów pewnie się nada, do pracy myślę nie bardzo. A co do tymczasowego BB może zobacz BlackBerry Curve 8900? Z tego co się orientuję jest to najnowszy terminal z linii Curve. Parametrami (nie licząc rozdzielczości) słabszy niż Bold. Tylko cena wysoka, nie wiem czy jest sens kupowania go jako tymczasowe BB, jeśli docelowo i tak Bold się pojawi :)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Który BB tymczasowo w oczekiwaniu na BOLDA, a może STORM?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2009, 13:27:59 »
Storm czy Bold to co kto lubi. Mi ogólnie nie leżą telefony z ekranem dotykowym, więc wziąłbym Bolda - dużo szybciej bym na nim pisał itp., funkcjonalność bardzo podobna do Storma. Po prostu Storm nie jest lepszy - jest inny, kto lubi dotykowce ten wybierze Storma i będzie zadowolony, moim zdaniem sporo lepiej dopracowany i intuicyjny niż iPhone / urządzenia z WM, na klawiaturce pisze się fajnie i szybko nawet, jak na dotykową. Konkurenta ma jedynie w postaci Palma Pre :)

To, że Storm ma ekran dotykowy to nie znaczy, że powinien być droższy ;)

edit

famous - lekko mnie uprzedziłeś. Faktycznie dotyk lepiej reaguje w iPhone, ale tutaj wykorzystane są inne rozwiązania. Pisanie na klawie lepiej wypada na Stormie, intuicyjność obsługi też - RIM zawsze stawiał na to, że jak coś publikuje to w pełni dopracowane. Z kolei funkcji BB vs Apple nie muszę porównywać, każdy BB zjada iPhone na śniadanie :)
Tak jak mówiłem co kto lubi - wielbiciele "dotykowców" pewnie wezmą się za Storma i będzie to dobry wybór, jest to konkretny telefon. Ja jednak muszę mieć prawdziwe klawisze pod palcami, więc jestem wierny klasycznej linii BB ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 13:30:50 wysłana przez Bat. »

*

Offline james_lerk

  • **
  • 152
  • Sprzęt: HTC DIAMOND + IPHONE 2G + HTC G1   ... tyle podobieństw ile róznic :)
Odp: Który BB tymczasowo w oczekiwaniu na BOLDA, a może STORM?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2009, 20:22:28 »
Rozumiem Bat że jestes najwiekszym fanem  BB na tym forum?:)  Oczywisćie doceniam Twoją wiedzę w tym temacie poniewąz ja sie w temat jeżynek przestałem  zagłebiac w momencie kiedy zmieniłem pracę  w korporacji na własny przybytek :) , ale empirycznie podszedłem do tematu BB i  mając w szufladzie storma   a używajc na codzień   g1 i czasem iphona   pozwolę sie niezgodzic z Tobą  że każdy BB zjada iphona na sniadanie . Funkcje BB  sa  mistrzowskie trzeba przyznać  ALE  BEZ BIS  cz BES  to niestety  zwykły telefon!!!! Pozatym mialem bolda słuzbowego  wczesniej przed nim 8700    storm  jest moj prywatny i  ten ostatni porażka , Zarówno pod względem wykonania jak i funkcjonalnosci. trzy updaty systemu  i każdy zamulał  mimo szybkiego porcka storm potrafił sie zamyślić , denerowoalo mnie to strasznie. Jak w końcu  wyszedł rom z poprawionymi tymi rzeczami to z kolei akcelerometr  dawał ciała , zmieniał pozycie ekranu tak  nieprzewidywalnie ze szkoda gadać. A co do pisania na ekranie , moze bylo i fajnie  ale przez pierwsze 2 miesiące poki ekran ktory jest jednym wielkim przyciskiem  jak na moje , załapał luzy i  juz nie jest tak fajnie z tym pisaniem. O braku wifi nie wspomnę  bo zaraz kazdy fan bb mi powie ze mam se bisa wykupić!!!. Tylko że   farrari   bez  paliwa  jest tylko  ładnym dodatkiem do garażu , to samo z BB  bez  kluczowych funkcji  jest tylko telefonem.
Teraz  jeszcze troszeczkę    słabości jakie prezentuje nowe dziecko RIM , czyli multimedia,  ok wideo ok, zreszta  praktycznie nie oglądałem na tym  nic moja córka musialabym cośw tym temacie powiedziec ale za mała jest:)  ale MP3 masakra,  nie jestem audiofilem ale  przeciętną jakośc od dobrej lub bardzo dobrej to chyba każdy odróżni. Storm jest przeciętny zarówno na standardowych słuchawkach jak i na lepszych, czego nie mozna powiedziec o  chciazby diamondzie   a o iphonie nie wspomne. 
Reasumując  :   do pracy  i tylko do pracy  BB wygrywa na całej linii,  ale do  multimediów gpsa  dostpepnosci softu  supportu w postaci użytkowników   itp  BB wymięka.
Generlanie jezlei płacę sporo pieniążków za  urzadzenie wielofunckyjne  ( chyba kazdy telefonz systemem  mozna tak nazwać ((pomijam symbiana bo nigdy nie mialem ))   liczę na to że mnei nei zawiedzie,  ale jak mi cos nie bangla  po naprawde krotkim  użytkowaniu i ostroznym oczyiwscie,  to nie bardzo.
Moim skromnym  zdaniem pana w średnim wieku, moge tylko stwierdzić ze  prawdziwy dobry wyczesany perfekcyjny BB to do modelu BOLD. RIM  wydajc storma w takiej postaci  chyba zdziebłeko strzeliłsobie w stopę.
Ale jak mowię to moje zdanie po doświadczeniu z moim stormem i moze był  trefny nie wiem miałem go od nowosci, i pewnie czasme tylko wyjmę go z szuflady by go powołać do życia.