Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!

  • 533 Odpowiedzi
  • 87075 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zoles

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2 (T7373)
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #450 dnia: Maj 07, 2012, 08:34:21 »
Witam wszystkich!
Dobra robota newo! Ja mam już za sobą FRX07, GBX0B na SD, NAND OMGB i NAND CM7.2.
 Z wersji SD lepiej chodził na FRX07, a z NAND OMGB tylko, że denerwuje mnie brak polskiego. Z kolei w wersji CyanogenMod (praca walter79 na XDA) jest polski, dużo opcji ustawień, dużo aplikacji (jak dla mnie za dużo), ale za to mało stabilny (3 razy mi się zawiesił, raz zrestartował) i powolny.
Właśnie kombinuję z przenoszeniem plików z jednego romu do drugiego. Szukałem pliku, którym może być język polski i wydaje mi się, że za to odpowiedzialny jest icudt44l.dat. Po podmianie pliku w OMGB instaluje się, ale system już nie wstaje (20 minut czekałem na migającym napisie android i zrezygnowałem). A może jest jakaś wersja FRX07, ale na NAND?

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #451 dnia: Maj 09, 2012, 10:34:58 »
Testuje Najnowszy kernel z cm7 jak narazie wszystko ok bez zacinania sie ;-) Aktualizacja ;-) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1566955
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2012, 22:38:58 wysłana przez pocztamati »

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #452 dnia: Maj 12, 2012, 11:06:01 »
Ile powinna trzymac bateria? przy malym uzyciu np. kilku dzwonieniach i reszte czasu tel w kieszeni normalne uzytkowanie. Bo nie wiem czy bateria mi nie pada bo mam orginalna i pol dnia mi trzyma . z 8 do 12 godz max przy nic nie robieniu ;-(

*

Offline zoles

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2 (T7373)
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #453 dnia: Maj 14, 2012, 06:18:35 »
Też miałem takie wrażenie, że bateria padła. Ale jak wgrałem z powrotem Oryginalny WM6.5, to już trzeci dzień mi trzyma, a jeszcze mi zostało 70% - dziwne. Jak miałem androida nand miałem wrażenie, że bateria była niedoładowywana, a przy ładowaniu na włączonym systemie miałem osobistą grzałkę. Jeszcze jedna dziwna rzecz, a mianowicie przełożyłem naładowaną baterię z drugiegio HTC TP2 i popracował mi 26 godzin (wtedy pomyślałem - faktycznie uszkodzona bateria) , ale jak naładowałem niby na 100% na andku to pracował niecałe 8 godzin w trybie nicnierobieniu. Nawet ładowanie przy wyłączonym telefonie nic nie daje (zielona dioda po 5 minutach)

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #454 dnia: Maj 17, 2012, 09:58:00 »
No to lipa z tą baterią chociaż u mnie na wm tez nie grzeszy wytrzymałoscia moze z 20 godz wytrzyma :-(

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #455 dnia: Maj 21, 2012, 20:50:52 »
Czy znalazl juz ktos rozwiazanie co do bateri ? moze jest jakis rom ktory juz z tym nie ma problemu a dziala wszystko . nawet z cm7 z kernelem 3 mam problem bo jest problem z dzwiekiem. po zatym udalo mi sie troche przespieszyc dzialanie gier  :) i wolnymi chwilami gram sobie ;)

*

Offline cive

  • **
  • 106
  • Sprzęt: Samsung I9070, Rhodium, Asus TF101G + dock
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #456 dnia: Maj 23, 2012, 18:51:59 »
Od paru dni korzystam z nand OMGB. Nie działa gps, podobno, ale nie używam to nie wiem. Aparat działa, nagrywanie z dźwiękiem też. Jedyny język do wyboru to angielski. Bateria? No cóż, prawie cały jeden dzień wytrzymała. Ale, nie wiem czy już dokonuje swojego żywota czy tak znika na tym romie.
Niech będzie błogosławiony człowiek który nie mając nic do powiedzenia nie ubiera tego faktu w słowa.

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #457 dnia: Maj 25, 2012, 13:52:28 »
Ja osobiscie używam cm7 i aktualizuje w miare jak sie da jestem zadowolony z jego prac rom jest szybki . bateria dziala coraz lepiej chociaz na poczatku szybko znika ale pozniej sie wszystko stabilizuje ;-) duzo opcji bo to cm i jest język polski. testowalem rownierz OMGB ale denerwoje mnie w nim malo opcji jezyk i za malo dopracowany a cm7 ostatnia aktualizacja jest juz z 2012.05.23 ;-) Przesiadlem sie na stale na andka ale w wersji cm7

*

Offline mycha202

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #458 dnia: Maj 25, 2012, 18:42:40 »
Ja osobiscie używam cm7 i aktualizuje w miare jak sie da jestem zadowolony z jego prac rom jest szybki . bateria dziala coraz lepiej chociaz na poczatku szybko znika ale pozniej sie wszystko stabilizuje ;-) duzo opcji bo to cm i jest język polski. testowalem rownierz OMGB ale denerwoje mnie w nim malo opcji jezyk i za malo dopracowany a cm7 ostatnia aktualizacja jest juz z 2012.05.23 ;-) Przesiadlem sie na stale na andka ale w wersji cm7
a jakie posiada wady ? Głównie chodzi mi o Twoją obiektywną opinię o nim :) Ja wczoraj wróciłem na WM bo mnie zaczął irytować android OMGB z różnych powodów ale głównie z zanikania sieci...
Niemożliwe staje się możliwe- linux...
był sprzęt: SE k310i>SPVM2000>HPhw6550>HTC Wizard>SE C510>Nokia N73>LG Cookie>Toshiba G900>HTC Rhodium

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #459 dnia: Maj 28, 2012, 10:15:34 »
cm7
dziala wifi (w najnowszej wersji i po czesci w innych kernelach)
dziala bluetooth
zywotnosc bateri sie poprawila ;-) ale nie wiele ;-( z 10 godz przy mojej zabawie raz mi dlugo potrzymala ale nie w 23.05
czujnik ruchu nie w 23.05 ale w 22.05 dziala
podswietlenie klawiatury tez nie w kazdej bynajmniej czasami w wersji z 23.05
kodeki w ktorejś wersji dzialaly chyba na tej 22.05 na 23.05 nie sprawdzalem
w wersji 22.05 problem z klawiatura brak przelaczaczania przez wcisniecie FN pokazuje sie małpa ( @ )
a i najwazniejsze ma nasz ojczysty język ;-)
Ogulnie system lepiej chodzi od poprzednikow ale jeszcze by mogli popracowac nad bateria i szybkoscia ogulnie mam drugi telefon LG Shift ma podobne parametry i jest o niebo szybszy i tez kozystam z cm7 ze wzgledu na mozliwosci konfiguracji . ja osobiscie czekam o opinie innych wersji jak android 4 lub jakies inne jezeli istnieja. android 4 jak ostatnio kozystalem w wersji 2012.05.08 i poprzednich . nie dzialal dzwiek cos innego tez ale nie pametam a dotyk opslugiwalo sie kursorem przebalo go przesuwac i klikac troche ciezkie w obsludze ale dalo sie rade ale lipa z tym dzwiekiem nie wiem jak teraz jest moze sa nakladki ale nie mialem czasu przewertowac wszystkiego ..
to 23.05 to data romu .
Moja wersja to Rhod100

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #460 dnia: Czerwiec 02, 2012, 21:33:43 »
Witam
Mam kilka pytań co do romu:
1. Jak system działa(czy się tnie)
2. Czy da się grać w gry (2d i te w 3d)
3 Jak z baterią
4. Tną się filmy??
Z góry dziękuje za odpowiedzi POZDR.

*

Offline zabol192

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Keiser,HTC TP2,Nokia n95,Nokia e51,
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #461 dnia: Czerwiec 22, 2012, 20:09:09 »
Ma ktoś paczke gotowego andka na karte pamięci? tylko w celu zainstalowania: http://serwis-tv.com/programowanie.html . To ważne prośba, może być chomik
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2016, 13:57:11 wysłana przez zabol192 »

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #462 dnia: Czerwiec 24, 2012, 13:00:48 »
Witam

W związku z napaleniem się na mini-komputer w telefonie mam parę pytań :).
Czy w tym androidzie da się uruchomić lxde ? czy coś jak x-window ? Czy mógł bym wykonywać połączenia, oglądać wideo lub słuchać muzyki ?

*

Offline Hirons

  • 7
    • jahu portfolio *
  • Sprzęt: HTC Touch PRO 2 Rhodium
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #463 dnia: Czerwiec 29, 2012, 11:23:38 »
Chłopaki mam problem z CM7.2. Nie wiem co jest grane, pamięć? Gdy wchodzę np. w Ustawienia, pokazuje mi się lista 'podmenu', ale gdy którekolwiek tapnę to wyrzuca mnie do homescreena... Niekiedy nawet nie muszę nic tapać. Kernel: 2.6.27.46. Próbowałem też 3.3 - działa ok, ale nie wykrywa karty pamięci -.- Sytuacja jest taka sama gdy chcę np. importować kontakty z SIMa. Proszę o pomoc.
HTC Touch PRO 2
ROM: Jackos S3 PLK

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #464 dnia: Lipiec 02, 2012, 00:29:42 »
Witam
Mam taki sam problem gdy włączę ->Ustawienia-> CyanogenMod->Wydajność->Użyj 16 bitowej przejrzystości.
Gdy zaznaczę tą opcje to po restarcie telefon głupieje i nie pozwala zmieniać pulpit czy nawet poruszać się po menu ponieważ powraca mnie do głównego pulpitu, jedynie przeciąganie trochę  spowalnia efekt i za którymś razem można odznaczyć. Można też przywrócić ustawienia domyślne jak się uda :).

*

Offline Hirons

  • 7
    • jahu portfolio *
  • Sprzęt: HTC Touch PRO 2 Rhodium
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #465 dnia: Lipiec 04, 2012, 11:52:58 »
Dzięki janosikpat, przeinstalowałem kompletnie i nie włączałem tej opcji i śmiga :) Kolejny problem: często nie mogę zadzwonić, niby zaczyna łączyć i nagle "Połączenie zakończone", nawet sygnału nie słychać, prawie zawsze też nie mogę sprawdzić stanu konta. Gdy włączę tryb samolotowy a potem go wyłączam to przez chwilę mogę się połączyć. Jestem w Play.
HTC Touch PRO 2
ROM: Jackos S3 PLK

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #466 dnia: Lipiec 05, 2012, 18:33:43 »
Dzięki janosikpat, przeinstalowałem kompletnie i nie włączałem tej opcji i śmiga :) Kolejny problem: często nie mogę zadzwonić, niby zaczyna łączyć i nagle "Połączenie zakończone", nawet sygnału nie słychać, prawie zawsze też nie mogę sprawdzić stanu konta. Gdy włączę tryb samolotowy a potem go wyłączam to przez chwilę mogę się połączyć. Jestem w Play.
Nie napiszę rozwiązania ponieważ u mnie działa wszystko jak należy :/

Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #467 dnia: Lipiec 11, 2012, 17:14:06 »
czy jest to najlepszy soft do tp2?
orginalny windows strasznie mi tnie,popadam w nerwicę przez niego

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #468 dnia: Lipiec 12, 2012, 09:19:17 »
Najlepszy? Nie ma czegoś takiego jak najlepszy soft do telefonu. Każdy musi znaleźć to, co mu najbardziej odpowiada. TP2 ma stosunkowo wolny procesor i stosunkowo mało RAMu. Jeśli chcesz mieć szybki i nie tnący system polecałbym jednak testowanie ROMów na WinMo, bo najwięcej zależy w nich od interfejsu. Jeśli wybierze się ROM z Sense 2.5 i CHT 1.8.5 to rzeczywiście efekt będzie mizerny, ale już CHT 2.0.0 czy CHT 1.6.1, albo wręcz Sense 2.1 nie powinien wywoływać stanów nerwicowych ani depresji... ;)

Z drugiej strony nic nie zastąpi samodzielnego przetestowania i przyjrzenia się każdemu (a przynajmniej niektórym) softowi. Androida mam cały czas zainstalowanego na jednym moim Rhodium, ale szczerze mówiąc na stałe bym przy nim nie został (gdyby to nie był drugi egzemplarz).

*

Offline duch76

  • *
  • 79
  • HTC Touch Pro 2 Samsung Galaxy S2
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #469 dnia: Lipiec 12, 2012, 10:46:04 »
Witam
Czy ten android instaluje sie w pamieci telefonu i zastepuje windows mobile czy instaluje sie obok windowsa badz na karcie pamieci ??
pzdr
W życiu piękne są tylko chwile...R.Riedel

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #470 dnia: Lipiec 12, 2012, 11:51:02 »
Ten wątek jest ogólnie o Androidzie. Ale jest od dłuższego czasu możliwość wgrania w pamięci telefonu. Jeśli dobrze pamiętam, to przydaje się również kopia Andka na karcie pamięci do jednego z etapów wgrywania, ale chyba nie jest absolutnie konieczna.

*

Offline duch76

  • *
  • 79
  • HTC Touch Pro 2 Samsung Galaxy S2
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #471 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:02:04 »
Ten wątek jest ogólnie o Androidzie. Ale jest od dłuższego czasu możliwość wgrania w pamięci telefonu. Jeśli dobrze pamiętam, to przydaje się również kopia Andka na karcie pamięci do jednego z etapów wgrywania, ale chyba nie jest absolutnie konieczna.
Chodzi mi konkretnie o to co jest w pierwszym poscie
W życiu piękne są tylko chwile...R.Riedel

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #472 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:16:41 »
Sorki, pierwszy post był tyle razy zmieniany, że już się pogubiłem, ale wydawało mi się, że była instrukcja i dla NAND (w pamięci telefonu) i dla wersji SD.
Ale teraz widzę, że jest tylko NAND czyli w pamięci telefonu.

*

Offline newo

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2/Cyfon p168i
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #473 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:28:14 »
Witam wszystkich!
No niestety mały nieporządek tutaj zapanował ale poprostu ten temat pod umarł z mojej winy bo moje Rhod nie jest na chodzie a mi brakuje na to wszystko czasu sam teraz mam Samsunga Solida bo aktualnie do mojej roboty nie nadaje się piękne HTC :(
Tu jest instrukcja instalacji Nand do której jest potrzebna jakaś wersja SD kiedyś tu taka była ale wszystko mi się pomieszało pogubiło i trzeba szukać na własną rękę (osobiście polecam wpaść choć by na forum tutaj na PDA Club do touch pro i tam pobrać wersje SD zmieniając tylko startup na nasz ) Niemam do tego teraz głowy i możliwości bo baterii ciągle niemam a jakoś nie mogę odżałować tych 70zł bo i tak z niego nie korzystam ;/

*

Offline duch76

  • *
  • 79
  • HTC Touch Pro 2 Samsung Galaxy S2
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #474 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:51:21 »
Sorki, pierwszy post był tyle razy zmieniany, że już się pogubiłem, ale wydawało mi się, że była instrukcja i dla NAND (w pamięci telefonu) i dla wersji SD.
Ale teraz widzę, że jest tylko NAND czyli w pamięci telefonu.
Czyli mam rozumiec ze jak to zainstaluje to windows mobile odleci w niebyt ze tak powiem ?
W życiu piękne są tylko chwile...R.Riedel

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #475 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:52:47 »
Tak, przynajmniej do ponownego wgrania ROMu z Windows Mobile ;)

*

Offline duch76

  • *
  • 79
  • HTC Touch Pro 2 Samsung Galaxy S2
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #476 dnia: Lipiec 12, 2012, 13:04:51 »
Jeszcze jedno
smartfony z androidem maja w ustawieniach opcje aktualizacji systemu czy tu dziala ta funkcja czy raczje nie ?
W życiu piękne są tylko chwile...R.Riedel

*

Offline newo

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2/Cyfon p168i
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #477 dnia: Lipiec 12, 2012, 15:26:22 »
Tak w tej wersji działa ta opcja :)

*

Offline duch76

  • *
  • 79
  • HTC Touch Pro 2 Samsung Galaxy S2
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #478 dnia: Lipiec 12, 2012, 15:38:55 »
Jeszcze pomarudze
z czym jest problem najwiekszy na co narzekaja urzytkownicy wiem ze kiedys byl problem a to z aparatem a to z wifi a to z bluetooth itd czy jest cos co nie dziala tu np market albo jakis inny program ?
i czy jest tu j.polski a jesli nie to co dograc albo co zamienic ?

PS. Nie dziala link do task29
pzdr
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 16:01:44 wysłana przez duch76 »
W życiu piękne są tylko chwile...R.Riedel

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wszystko o Androidzie na Rhodium AKTUALIZACJA 2.3.7 NAND!!!
« Odpowiedź #479 dnia: Lipiec 12, 2012, 17:11:23 »