(Nie)rozłaczanie transmijsi danych

  • 12 Odpowiedzi
  • 2446 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
(Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« dnia: Październik 09, 2011, 11:21:42 »
Witam. Jakoś zabierałem się do nasiania tego tematu i zabierałem aż w końcu pisze... Mam taki problem. Wcześniej nie korzystałem częściej z Internetu więc jakoś się tym nie przejmowałem no ale mam pakiet więc mogę hulać  :P Przechodząc do sedna sprawy, gdy aktualizuję pogodę, łączę się z czymkolwiek przez Internet to połączenie transmisji danych w Comm Managerze jest ciągle aktywne mimo, że pobierze dane, zakończę przeglądanie stron lub rozłączne gg. przyznam że, jest to dość wkurzające i nalicza niepotrzebnie megabajty... Co żeby przy kończeniu połączenia (zamykaniu aplikacji, które łączą się z Internetem) połączenie transmisji danych samo się wyłączało? Jedynie co to wyłącza się przy wysyłaniu/odbieraniu MMSów. Mam standardowy ROM jeszcze z Ery. Nie mogę wgrać innego ponieważ telefon był w serwisie i wróciłem do HardSPL. Jest może jakiś program do tego czy coś? Czekam na porady...

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2011, 11:50:01 »
Po pierwsze samo połączenie nie "zabiera" danych, płacisz za to co się ściągnie/wyśle. Po drugie temat wałkowany tryliard razy: NO DATA. Jest nawet temat przyklejony, czasami warto użyć szukajki. Wtedy będzie się łączyło kiedy Ty chcesz. Można też zainstalować sobie COMM Managera, który posiada przełącznik data on/off.

http://pdaclub.pl/forum/oprogramowanie-wylacznie-dla-ppc-phone-edition/nodata-gdy-nie-chcemy-by-maszyna-laczyla-sie-bez-naszej-wiedzy/
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2011, 11:55:40 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2011, 12:21:24 »
Po pierwsze samo połączenie nie "zabiera" danych, płacisz za to co się ściągnie/wyśle. Po drugie temat wałkowany tryliard razy: NO DATA. Jest nawet temat przyklejony, czasami warto użyć szukajki. Wtedy będzie się łączyło kiedy Ty chcesz. Można też zainstalować sobie COMM Managera, który posiada przełącznik data on/off.
Telefon nie łączy się sam tylko gdy ja korzystam. W Comm Managerze mam taki przełącznik i właśnie o to mi chodzi, że jak kończe transmisję danych to przełącznik jest dalej WŁĄCZONY. Nie zabiera!? Przy tym można się "lekko zdziwić" W zeszłym roku byłem w Kudowie Zdroju, gdzie miałem Roaming na czeską sieć. Wieczorem korzystałem z neta a że abonament to musiałem to zrobić szybko żeby za wiele nie naliczyło. Jakie było moje zdziwienie gdy rano dostałem SMSa o treści mniej więcej "wykorzystałeś cały pakiet danych 20 zł w roamingu. Wyślij bezpłatnego esa pod numer... o treści XXX aby włączyć dodatkowy pakiet". Dobrze, że wtedy jeszcze Era miała takie "zabezpiecznie Internetu", więc te "nie zabiera danych" w moim przypadku można sobie włożyć w buty. Program NODATA znam bardzo dobrze. Miałem go juz na Samsungu Omnia i900. Samodzielnie się łącze z internetem. Żaden program bez mojej wiedzy tego nie robi. Chodzi mi tylko o to żeby połączenie w Comm Managerze rozłączało automatycznie po skończonej transmisji danych tak jest jest w podanym wyżej moim przykładzie wysyłania/odbierania MMS.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2011, 13:37:30 »
Przecież to Ty wiesz kiedy kończysz transmisję danych a nie pda więc nie wie kiedy rozłączyć. W tle może pobierać się e-mail, pogoda etc. i wtedy pomoże tylko no data chyba, że w ogóle zrezygnujesz z synchro. A kliknięcie na rozłączenie powoduje tylko utratę sesji, program nadal będzie się próbował połączyć od nowa. Natomiast jeśli nie ma synchro to dane nie są pobierane mimo, że jest połączenie. Nie mogę załapać o co Ci chodzi.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2011, 13:39:30 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2011, 15:13:49 »
Mam jako drugi telefon Nokie C3. Gdy czasem z niej korzystam, łączy się normalnie z Internetem przez Opere Mini. Jak się łącze pokazuję się znaczek "E" tylko że pogrubiony (łaczenie z internetem). Jeśli zakończę Opere znaczek wraca do "normlanych" rozmiarów i sesja zakończona. W HTC sam muszę kończyć wyłaczając w Comm Managerze. Telefon zwykły, nie smartfon i "wie" kiedy się rozłączyć. Jak już wspomniałem wcześniej, gdy nie rozłączyłem danych ręcznie (zamykając wtedy przeglądarkę - Opere) dane dalej były pobierane. Więc co jej pobierało? Tak samo z pogoda. Pobierze dane o pogodzie i połączenie dalej aktywne. Nie mam żadnej synchronizacji. Maili nie pobieram, pogodę aktualizuje przez WI-FI w domu. Tylko jeśli chciałbym zaznaczyć żeby pogoda się sama aktualizowała to musiałbym patrzeć non stop na ekran czy coś nie pobiera a wiadomo, że to bez sensu... Jaśniej już nie potrafię...
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2011, 15:15:58 wysłana przez Bisztov »

*

Offline Mentor17

  • 45
  • Sprzęt: HTC TP2
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2011, 19:49:11 »
Mnie również to wkurzało i próbowałem rozwiązać ten problem. Z marnym skutkiem.

W programie Advanced Config jest opcja Menu/More settings/Connections/Automaticly disconnect after ...
U mnie to nigdy nie działało, ale jak chcesz, możesz spróbować :)

Nie wiem, jak to dokładnie wpływa na baterię, ale zbadałem zużycie MB i stwierdziłem, że samo utrzymywanie połączenia raczej go nie zwiększa. Chodzi tu tylko o to, żeby nie łączyć się co chwila na nowo z operatorem. WM uważa, że tak jest taniej (oszczędza na zaokrąglaniu paczek do pełnych 10 kB przy każdym zerwanym połączeniu).
Oczywiście użytkownik powinien mieć wybór. Podobnie jak Ty, wolałbym być informowany jedynie o aktualnym stanie połączenia z siecią. A nie że 12 godzin temu się połączył i do tej pory trzyma... W końcu się jednak przyzwyczaiłem.

W tym systemie na prawdę niewielu rzeczy nie umiałem dopasować do swojego widzimisie i to jest jedna z nich :]
ROM: Jackos S3 JackFull 1.7.0 WWE
Radio: 4.49.25.91

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2011, 20:25:07 »
W końcu jakaś konkretna odpowiedź. Czyli krótko mówiąc rozłączać ręcznie połaczenie i tyle. No to szkoda...

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2011, 11:05:52 »
Nie wiem co prawda jak można wpływać na to rozłączanie, ale wiem, że u mnie to działa jakoś rozsądniej.
To znaczy nie zdarzyło mi się nigdy, że np. połączenie było aktywne przez kilka godzin, choć macie rację, że programy nie zamykają połączeń po sobie. Mam ustawione 10 minut w DialUp Enabler/Disabler. Nie wiem czy to cokolwiek zmienia, zawsze można spróbować.

Natomiast nowoczesne systemy mobilne ZAWSZE trzymają aktywne połączenie z powodu, który już wcześniej wyjaśnił Mentor. U mnie w Orange zaokrąglanie jest do 50kB, a więc każde nowo nawiązane połączenie, nawet jeśli pobiorę/wyślę 15 kB, zabiera 2 x 50 kB (bo oddzielnie naliczane są dane wysłane i odbierane). Poza tym takie systemy jak Android czy iOS po prostu nie istnieją bez internetu, a więc z zasady są cały czas online. W WinMo i tak mamy stosunkowo największą kontrolę na tym kiedy i jaki program łączy się z internetem.
Z drugiej strony Tomasz ma rację, może jakaś inna usługa/program łączy się z internetem bez Twojej wiedzy i podtrzymuje połączenie nawet wtedy kiedy Ty tego nie chcesz.

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2011, 06:59:31 »
Korzystam z Opery, zamykam Opere - połączenie nadal aktywne. Aktualizuje pogodę przez internet, zaktualizuje - połączenie nadal aktywne. Pobieram dane do Quick GPS, skończy pobierać dane - połączenie nadal aktywne. To są 3 programy z których korzystam najczęściej i muszę niestety rozłączać ręcznie co jest dość wkurzające. No ale ok. Przyzwyczaiłem się już choć myślałem, żem można to jakoś rozwiązać

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2011, 11:41:25 »
Najłatwiej mimo wszystko przez DialUp Enabler/Disabler. U mnie te limity czasowe raczej działają. Tzn. program nie zamyka po sobie połączenia, ale system je zamyka po np. 10 minutach braku aktywności.
Do kontroli aktywności polecam spbWireless Monitor. Jeśli pomimo ustawienia timeoutów system nie zamyka połączeń, może to oznaczać, że mimo wszystko "coś" utrzymuje maleńkie transmisje. A to "coś" można wykryć Wireless Monitorem.

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2011, 18:42:03 »
Masz może namiar na ten spbWireless Monitor?

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2011, 18:52:06 »
Cóż... to będzie trudne. Mogę tylko dać namiar do strony producenta:
http://spb.com/pocketpc-software/wirelessmonitor/

Jest trial do ściągnięcia. Do zdiagnozowania problemu powinien wystarczyć. A jeśli nie, to dalej będziesz musiał poradzić sobie sam...

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
Odp: (Nie)rozłaczanie transmijsi danych
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2011, 18:55:34 »
OK... Dzięki.