rom

  • 4 Odpowiedzi
  • 665 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rom
« dnia: Luty 11, 2009, 23:47:07 »
jak zainstalowac nowy oryginalny rom i czy wtedy strace programy, dane i kontakty (kontakty ktore sa zapisane na karcie sim), nic jeszcze nie modyfikowalem na telefonie z oprogramowania
bo chcialbym miec opcje gps camera zeby zapisywala w exif dane z gps

mam wersje pamieci rom 1.90.69.4 PLK, data 09/24/08 i nie wiem co musze zaaktualizowac zeby miec te opcje
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 23:54:24 wysłana przez adam86 »

*

Offline szarik.rcm

  • **
  • 218
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.fifam.info
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond, HTC Touch Pro
Odp: rom
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2009, 00:43:21 »
Przede wszystkim przeczytaj FAQ. Tam zajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Niestety każdy z nas tak zaczynał. I jeszcze nikomu się od tego krzywda nie stała i korona z głowy nie spadła. :wink:
Co do danych to tak stracisz je, tak samo jak przy HR. Przy wgrywaniu nowego ROMu i/lub Radio ROMu (zwanego dalej "radiem") lepiej jest wyciągnąć kartę sim oraz kartę pamięci z urządzenia.
Przede wszystkim to zastanów się co potrzebujesz? Znudził Ci się dotychczasowy soft albo masz z nim problemy? Wgraj ROM. Masz problemy z zasięgiem, słabo trzyma Ci bateria, masz problemy z GPS? Wgraj Radio. Do jednej i drugiej czynności potrzebujesz HardSPL (ale o tym to już w FAQ albo w dziale dla początkujących poczytasz).
Jeżeli nic Ci w TP nie przeszkadza to nie kombinuj i na razie nic nie zmieniaj - najpierw poczytaj wszystko na spokojnie, bo jak zrobisz coś na szybko i po łepkach to zostaniesz z cegłą w ręku, i nawet serwis w Jankach Ci nie pomoże.

Odp: rom
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2009, 08:30:40 »
to kontakty z sim tez mi skasuje? w faq nie ma mowy nic o wgrywaniu roma, a na forum pisze tylko o tych przerabianych, a ja bym chcial ta funkcje zapisania pozycji z gps na exif fotki

*

Offline specjals

  • ***
  • 458
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pocket-Fallout-Lover
    • StrefaUIQ
  • Sprzęt: MotoA925, note 2, HTC Flyer, Note 4 +gear2.0
Odp: rom
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2009, 08:54:53 »
Cytuj
9b. Wgranie ROMu

!!! UWAGA !!! wgranie nowego ROMu spowoduje Hard Reset - na wszelki wypadek przed tą operacją zrób backup wszystkich swoich danych w Touch Pro.

wyciagniete z FAQ :P

a co kontaktow nasim..
lepiej po prostu wyjmij ja i karte pamieci jak bedziesz zminial rom :)

ale na Hermesie robilem z simem i nic sie nie stalo :)
my UIQ Moto A925 - for eva' with me! StrefaUIQ r.i.p.

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: rom
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2009, 21:11:46 »
A co ma nowy ROM do pamięci karty SIM?

Adam, chcesz wgrywać nowy Rom a tego nie potrzebujesz, dostałeś już odpowiedź w innym wątku a wciąż piszesz że nie wiesz....

Większość odpowiedzi na swoje pytanie znajdziesz już w wątkach które były... np. pytasz o to jak wgrać pliki cab a było to już z milion razy - używaj wyszukiwania (nie jest idealna ale sporo rzeczy znajdziesz bez pytania o nie po raz n-ty
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA