automatyczna blokada klawiatury

  • 11 Odpowiedzi
  • 4826 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

automatyczna blokada klawiatury
« dnia: Wrzesień 05, 2008, 22:21:01 »
Czy ktoś z forumowiczów wie jak włączyć i ustawić automatyczną blokadę klawiatury?

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
Odp: automatyczna blokada klawiatury
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2008, 18:51:53 »
Czy ktoś z forumowiczów wie jak włączyć i ustawić automatyczną blokadę klawiatury?
a i owszem, ja zrobiłem to poprzez pliczek AutoLock2Setup.cab, był kiedyś na XDA teraz nie wiedzę wiec można pobrać np. tu

po instalacji powstaje w Program Files katalog AutoLock i w nim pliki:
AutoLock.exe - włącza lub wyłącza blokowanie
i FastLock.exe - blokowanie

jak ustawisz Enabled AutoLock to po uśpieniu masz też zablokowanie wsio.

Update:
mam ze źródła (na samym dole)
programik oczywiście jest free.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2008, 18:58:44 wysłana przez icemont »
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

Odp: automatyczna blokada klawiatury
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2008, 22:14:04 »
Dzięki za podanie linków, ale nie mogę się nadziwić, ze tak potrzebnej funkcji nie ma w fabrycznym oprogramowaniu. Na razie używam klawisza odłożenia słuchawki(przytrzymanie), a potem lock device, ale trwa to zdecydowanie za długo i chyba będę musiał doinstalować to co podałeś.

Apropo długiego przytrzymania klawisza odłożenia słuchawki, czy u Was też to trwa aż 3 sek?!

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
Odp: automatyczna blokada klawiatury
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2008, 22:21:03 »
... czy u Was też to trwa aż 3 sek?!

tak też, musi tak być by uniknąć przypadkowego blokowania. Ewentualnie można to ustawić, że wyświetli się menu
z kilkoma funkcjami i w tym Device Lock.
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

*

Offline idiom

  • **
  • 124
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, HTC TP Raphael, htc trinity
Odp: automatyczna blokada klawiatury
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2008, 22:26:19 »
Zainstaluj sobie coś takiego :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=422871

pozdrawiam
Idiom

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
Odp: automatyczna blokada klawiatury
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2008, 11:23:28 »
Zainstaluj sobie coś takiego :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=422871

pozdrawiam
Idiom
a jak to to działa, tak w skrócie?
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

*

Offline madx

  • 22
Odp: automatyczna blokada klawiatury
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2008, 14:28:11 »
Trza pokręcić telefonem w dłoni o 360 stopni dookoła jego najdłuższej osi (jak to napisali na XDA) aby zablokować lub odblokować :)

Widziałem gdzieś filmik pokazujący dzialanie tej aplikacji, ale że nie jest mi ona specjalnie potrzebna to jej nie instaluje

*

Offline roboepa

  • *
  • 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TouchPro
Odp: automatyczna blokada klawiatury
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2008, 14:54:11 »
      W każdej chwili można zablokować telefon (wszystkie przyciski hardware-owe i ekran) obracając telefon o 360 stopni wokół dłuższej osi.
Odblokowanie polega na obrocie w przeciwnym kierunku.
      Nie trzeba dodatkowo blokować klawiszy. Po wyłączeniu ekranu i odczekaniu chwili telefon się blokuje i po uruchomieniu ekranu trzeba go odblokować obracając telefonem.
      Istotną rzeczą którą wprowadza ten soft jest nieaktywny ekran gdy ktoś do nas dzwoni (działają przyciski do odbierania i odrzucania). Bardzo często zanim wyjąłem telefon z kabury to połączenie było już odebrane, albo nawet nie wiedziałem że ktoś próbował się ze mną połączyć bo telefon zanim zaczął dzwonić to odrzuciłem rozmowę.
      Soft na dzień dzisiejszy ma bardzo poważnego bug-a, gdy się zrobi soft reset, telefon się uruchamia zablokowany i ciągle wibruje. Ponieważ telefon jest zablokowany nie mamy możliwości nic z nim zrobić. Jedynie podłączenie pod kabel zasilający powoduje odblokowanie. Odłączenie od kabla włącza wibrację ponownie. Trzeba wyłączyć programik po odłączeniu od zasilania i uruchomić program ponownie. Taka blokada gdzieś na mieście może nas pozbawić dostępu do urządzenia. Mam nadzieję że stosunkowo szybko pojawi się aktualizacja.

Czy tego typu programy po instalacji zawsze same się uruchamiają czy jest gdzieś w systemie jakaś lista gdzie można wyłączyć automatyczne uruchamianie i robić to ręcznie?
Robert

*

Offline idiom

  • **
  • 124
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, HTC TP Raphael, htc trinity
Odp: automatyczna blokada klawiatury
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2008, 21:53:50 »
      ...
      Soft na dzień dzisiejszy ma bardzo poważnego bug-a, gdy się zrobi soft reset, telefon się uruchamia zablokowany i ciągle wibruje. Ponieważ telefon jest zablokowany nie mamy możliwości nic z nim zrobić. Jedynie podłączenie pod kabel zasilający powoduje odblokowanie. ...

No właśnie, dziś tego doświadczyłem, jako, że pacan ze mnie, nie wpadłem na to, że można podłączyć zasilanie i mój TP zaliczył HR.

Czy tego typu programy po instalacji zawsze same się uruchamiają czy jest gdzieś w systemie jakaś lista gdzie można wyłączyć automatyczne uruchamianie i robić to ręcznie?
W katalogu /windows znajdziesz katalog StartUp, tam masz listę wszystkich programów uruchamianych podczas startu

Pozdrawiam
Idiom

*

Offline roboepa

  • *
  • 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TouchPro
Odp: automatyczna blokada klawiatury
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2008, 08:37:15 »

Czy tego typu programy po instalacji zawsze same się uruchamiają czy jest gdzieś w systemie jakaś lista gdzie można wyłączyć automatyczne uruchamianie i robić to ręcznie?
W katalogu /windows znajdziesz katalog StartUp, tam masz listę wszystkich programów uruchamianych podczas startu

Pozdrawiam
Idiom
Dzięki. Pierwszy Windows Mobile więc jeszcze się trochę po omacku po nim poruszam. W przypadku tego bug-a wyłączenie uruchamiania tego programu jest dość istotne.
Robert

*

Offline idiom

  • **
  • 124
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, HTC TP Raphael, htc trinity
Odp: automatyczna blokada klawiatury
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2008, 15:21:26 »
... W przypadku tego bug-a wyłączenie uruchamiania tego programu jest dość istotne.
Tak, ale żeby wyłączyć go w ten sposób, musisz mieć "czynny" system, a jak masz nad nim kontrolę, to możesz go wyłączyć/odinstalować "normalnymi" sposobami.

Pozdrawiam.
Idiom

*

Offline roboepa

  • *
  • 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TouchPro
Odp: automatyczna blokada klawiatury
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2008, 20:20:12 »
Tak, ale żeby wyłączyć go w ten sposób, musisz mieć "czynny" system, a jak masz nad nim kontrolę, to możesz go wyłączyć/odinstalować "normalnymi" sposobami.

Pozdrawiam.
Idiom
Program mi się bardzo przydaje więc nie zamierzam go odinstalowywać.
Wyłączenie automatycznego uruchamiania przy starcie systemu miało na celu zabezpieczenie się przed blokadą całego urządzenia w razie SR. Tylko trzeba go ręcznie uruchomić po starcie.
Robert