SPV M600 kolorowe paski po flaszowaniu - nie wstaje HELP !!!

  • 7 Odpowiedzi
  • 2151 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SPV M600 kolorowe paski po flaszowaniu - nie wstaje HELP !!!
« dnia: Kwiecień 11, 2008, 02:38:46 »
Witam

Kupiłem na tej aukcji:
http://www.allegro.pl/item334153959_nowy_pda_spv_m600_qtek_s200.html
SPV M600.

Próbowałem zrobić upgrade WM5 Orange na Coffie Rom w tym celu:

1)zainstalowałem ActiveSync versja 4,5.
2) z katalogu Upgrade_HardSPL_G4 odpaliłem ROMUpdateUtility_NV_G4.exe (mam wersję G4 bo przy botowaniu mam 00001)
3) po restarcie przegrałem do katalogu Windows telefonu pliki JumpSPL.exe, SPL.ink i spl.nb z tym że SPL.ink po rozpakowaniu katalogu, w którym się znajdowały te pliki usówał rozszerzenie tego pliku , musiałem ręcznie dac *.ink.
4) Próbowałem uruchamiać w telefonie, SPL.ink, ale miałem po angielsku komunikat o jakimś certyfikacie i nic się nie działo (przecież blokada powinna zostać zdjęta??)
5) zdenerwowałem się i nie chcący uruchomiłem plik ROMUpdateUtility_NV_G4.exe, który znajdował się w nowo ściągniętym romie Prophet_ShadoW_2.0_TE zaczęło się coś fleszować i po restarcie mam tylko kolorowy zapaskowany ekran telefonu :((((((

Ktoś pisał, że wystarczy wgrać od nowa WM5 w wersji oryginalnej nieznaczonej przez producenta, ale ja szukałem jej i nigdzie nie ma tego pliku lub są stare linki na necie...
Bardzo mi zależy na postawieniu z powrotem na nogi mojego Proheta.... 
Jestem nowy, więc wiedzy nie mam żadnej, Bardzo proszę o pomoc i ewentualnie wskazanie działającego linku skąd mogę ściągnąć to i owo do postawienia telefonu.
 :mad:
Napisane: Kwiecień 11, 2008, 00:16:55
Udało mi się naprawić telefon wgrywając: RUU_Prophet_220734_2207114_024721_NVID.exe
Mam jednak problem z flaszowaniem telefonu.
1) Robie Upgrade_HardSPL_G4
2) wgrywam do telefonu o bok katalogu Windows pliki jumpspl (próbowalem już róźne aby na pewno były pod G4)
3) odlaczam telefon on USB i odpalam SPL.ink
4) jest bialy ekran więc podłaczam telefon (active sync nie sygnalizuje o połączeniu).
5) odpalam ROMUpdateUtility_NV_G4.exe z katalogu nowego romu (w tym przypadku Prophet_ShadoW_2.0_TE lub cofie rom).
i Tu jest problem, aktualizator po pewnym czasie sygnalizuje error że nie widzi urządzenia itp

Co robie źle ????

Gdy od razu odpalam ROMUpdateUtility_NV_G4.exe z katalogu nowego romu bez uruchamiania "białego ekranu" to po sflashowaniu i restarcie komputer wchodzi w boot managera i wisi :(

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2008, 02:45:30 wysłana przez Anubis76x »

*

tomwil

Odp: SPV M600 kolorowe paski po flaszowaniu - nie wstaje HELP !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2008, 12:10:34 »
po restarcie (pkt 2 Twojego opisu) ja nie odłączam PDA od PC. Czyli:
1. Wgrywam HardSPL_G4
2. PDA robi restart, podłączam pda do PC (AS działa i sygnalizuje połączenie)
3. wrzucam pliki jumpspl
4. nie odłączam pda od PC tylko uruchamian SPL.ink
5. PC sygnalizuje co prawda brak połączenia ale RUU wykrywa PDA

ps: gdy uwaliłem swojego Propheta wgrałem przez bootloadera (tylko to się uruchamiało) WM5 RUU_Prophet_220734_2207114_024721_NVID

aha jeszcze jedno co zauważyłem na WM6.1  Radio 2.69 po wgraniu i SR działa ok ale po jakimś czasie (godzina) zawiesza Propheta i po SR wisi na 1 splashu. Na WM6 działa bez problemów. To samo ze zmianą PagePoola-WM6 zmieniam jak chcę a WM6.1 nie ma szans zmienić (G4)-wypierdziela system w kosmos
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2008, 12:13:11 wysłana przez tomwil »

Odp: SPV M600 kolorowe paski po flaszowaniu - nie wstaje HELP !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2008, 15:06:02 »
po restarcie (pkt 2 Twojego opisu) ja nie odłączam PDA od PC. Czyli:
1. Wgrywam HardSPL_G4
2. PDA robi restart, podłączam pda do PC (AS działa i sygnalizuje połączenie)
3. wrzucam pliki jumpspl
4. nie odłączam pda od PC tylko uruchamian SPL.ink
5. PC sygnalizuje co prawda brak połączenia ale RUU wykrywa PDA

ps: gdy uwaliłem swojego Propheta wgrałem przez bootloadera (tylko to się uruchamiało) WM5 RUU_Prophet_220734_2207114_024721_NVID

aha jeszcze jedno co zauważyłem na WM6.1  Radio 2.69 po wgraniu i SR działa ok ale po jakimś czasie (godzina) zawiesza Propheta i po SR wisi na 1 splashu. Na WM6 działa bez problemów. To samo ze zmianą PagePoola-WM6 zmieniam jak chcę a WM6.1 nie ma szans zmienić (G4)-wypierdziela system w kosmos

jumpspl jest uniwersalne czy specjalnei jest wersja dla G3 i dla G4 ? ska ściągnąć właściwą wersję ?
Jeśli wgram RUU_Prophet_220734_2207114_024721_NVID to chyba nie powinienem mieć juz blokady na programy i od razu powinienem uruchomić ROMUpdateUtility_NV_G4.exe z katalogu nowego romu (bez przegrywania i uruchamiania SPL.ink ?
tej wersji jeszcze nie testowałem... miałem sobie zainstalować Coffie Rom ale chyba pokuszę się na ten z WM6.1 co pisałem.

*

tomwil

Odp: SPV M600 kolorowe paski po flaszowaniu - nie wstaje HELP !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2008, 15:39:51 »
G3??? nie lepiej sobie odblokować?? G3 mozna bez problemu. HardSPL powstało zeby G4 można było flashować.
Poza tym sama nazwa wskazuje przeznaczenie HardSPL_G4.
RUU_Prophet_220734_2207114_024721_NVID-jest czystym romem bez IPL/SPL. nie ściąga Ci blokady. Z tego co wiem CIDA z G4 tylko imejszczeki ;) ściągają. Ten rom jest czysto ratunkowym romem. Jeśli Ci coś walnie wgrasz go z poziomu bootloadera. Następnie cała procedura wgrywania HardSPL_G4 musi być od nowa zachowana.
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=86641.msg572290#msg572290

zobacz też
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=86641.msg632324#msg632324


ps: właśnie wgrałem Prophet_ShadoW_2.0_CE (6.1)-bomba rom. Jak dla mnie rewelka w porównaniu z innymi które testowałem (wszystkie WM6.1 i Coffe)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2008, 15:45:58 wysłana przez tomwil »

Odp: SPV M600 kolorowe paski po flaszowaniu - nie wstaje HELP !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2008, 16:01:13 »
G3??? nie lepiej sobie odblokować?? G3 mozna bez problemu. HardSPL powstało zeby G4 można było flashować.
Poza tym sama nazwa wskazuje przeznaczenie HardSPL_G4.
RUU_Prophet_220734_2207114_024721_NVID-jest czystym romem bez IPL/SPL. nie ściąga Ci blokady. Z tego co wiem CIDA z G4 tylko imejszczeki ;) ściągają. Ten rom jest czysto ratunkowym romem. Jeśli Ci coś walnie wgrasz go z poziomu bootloadera. Następnie cała procedura wgrywania HardSPL_G4 musi być od nowa zachowana.

ps: właśnie wgrałem Prophet_ShadoW_2.0_CE (6.1)-bomba rom. Jak dla mnie rewelka w porównaniu z innymi które testowałem (wszystkie WM6.1 i Coffe)

Mam G4 no i mam problem z wgraniem czyli robie HardSPL_G4, po restarcie kopiuje pliki z katalogi jumpspl do pamięci telefonu o bok katalogu Windows, odlaczam kabel (na drugi raz zostawie) i przez explorera telefonu odpalam SPL.ink
- jest biały ekran potem uruchamiam ROMUpdateUtility_NV_G4.exe z katalogu nowego romu , aktualizuje się i po restarcie mam tylko ekran z paskami ;\ albo to co opisywałem.
Napisane: Kwiecień 11, 2008, 15:47:48
Chyba popełniłem błąd bo aby wyłączyć CIDa uruchamiałem Upgrade_HardSPL_G4.exe z katalogu HardSPL G4 a to chyba trzeba HardSPL ?? :)
racja ?

jak będę w niedzielę w domu to jeszcze raz spróbuje




Odp: SPV M600 kolorowe paski po flaszowaniu - nie wstaje HELP !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2008, 02:30:13 »
Jakimś cudem się udało choć robiłem to samo wiele razy...
Miałem RUU_Prophet_220734_2207114_024721_NVID, uruchomiłem ROMUpdateUtility_NV_G4.exe i od razu bez kopiowania plików i uruchamiania SPL.ink przystąpiłem do flaszowania, mam teraz Prophet_ShadoW_2.0_CE :)
Jak na razie nie mam zdania co do romu... mało dzwonków i logo startowe brzydkie do tego jakies ubogie menu ale dopiero co zaczalem sie bawic.
Pozdrawiam