problemy z połączeniem z PC

  • 11 Odpowiedzi
  • 7470 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problemy z połączeniem z PC
« dnia: Listopad 01, 2008, 00:17:22 »
No i mam problem. Przez jakiś czas wszystko było ok, po podłączeniu kabelka do PC i Cruise'a activesync sam się odpalał i synchronizował. Widać tez było storage card itd.  No ale ostatnio po podłączeniu nie dzieje się nic. Pogrzebałem trochę   i odszukałem w Menadzeże urządzeń, że przy karcie sieciowej "Windows Mobile-based Device #3" pojawia się wykrzyknik. A po rozwinięciu "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)"

Macie może pojęcie co to oznacza? No i może  krzyknę jeszcze :   POMOCY!!!  :O

*

Offline icam87

  • 25
  • Sprzęt: HTC himalaya,  HTC P6300
Odp: problemy z połączeniem z PC
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2008, 11:31:47 »
cienko szukasz

sprawdź to http://pdaclub.pl/forum/index.php?board=98.0

a tobie proponuje odinstalowanie AS, usuniecie Windows Mobile-based Device  i ponowna instalacje AS... powinno smigac

edit :


troche bardziej cie ukierunkuje  http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=113527.0
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 11:33:57 wysłana przez icam87 »

Odp: problemy z połączeniem z PC
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2008, 22:49:38 »
Kurcze dzięki za podpowiedz ale to rozwiązanie nie pomaga. Odinstalowałem AS i sterownik Windows Mobile based device, potem zainstalowałem ponownie AS i nadal nie działa. Po prostu pomimo odinstalowania sterownika po ponownym podłączeniu Touch Cruise'a do kompa znowu wywołuje się w menadzeże urządzen w kartach sieciowych Windows Mobile -based device  i pokazuje się to samo "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)".

Mysle że to może być problem właśnie z tym sterownikiem ale nie wiem jak temu zaradzić. Szukałem na stronach Microsoftu sterownika Windows Mobile based device ale nic nie znalazłem. Moze ktoś może wskazać gdzie znaleźć taki sterownik?

*

Offline Cesar

  • 22
  • Sprzęt: HTC Prophet, HTC Polaris, Omnia I, Omnia II
Odp: problemy z połączeniem z PC
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2008, 00:38:48 »
Miałem kiedyś podobny przypadek. Spróbuj uruchomić AS w Polarisie, następnie menu>>Options i skasować wszystkie profile synchronizacji .


Odp: problemy z połączeniem z PC
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2008, 22:58:24 »
Zrobiłem tak i nic. Nadal komp rozpoznaje Windows Mobile based device z błędem sterownika

*

Offline Cesar

  • 22
  • Sprzęt: HTC Prophet, HTC Polaris, Omnia I, Omnia II
Odp: problemy z połączeniem z PC
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2008, 14:46:29 »
1.Jeśli masz XP, to spróbuj może zaktualizować sterowniki USB :
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=e8704911-1f94-47e6-8a69-26b47a29c8da

2.Jeśli nie pomoże, to spróbuj w Polarisie "start>settings>connections>USB to PC" wyłączyć "advanced network functionality"


3.Jeśli nie, to może to Ci pomoże:

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/synchronize/troubleshooter/activesync-port990.mspx

lub to:

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/synchronize/troubleshooter/activesync-dhcp-client.mspx

Rozumiem, że używasz AS 4.5 i w "Plik>>Ustawienie połączenia" masz zaznaczoną opcję "Zezwalaj na połączenia z USB?  :wink:


W ostateczności pozostaje Ci synchronizacja via Bluetooth



« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2008, 15:03:11 wysłana przez Cesar »

Odp: problemy z połączeniem z PC
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2008, 21:07:56 »
No cóż  sprawdziłem w kolejności propozycji  :)
ad 1   - ta aktualizacja nie wgrywa się ponieważ mam service pack 2 i komp twierdzi że nie potrzebuję już tej aktualizacji bo mam nowszą.
ad 2   - nie pojawia się u mnie połączenie które odwoływałoby się do karty sieciowej Windows Mobile Based Device  -  ponieważ karta w ogóle sie nie ładuje ze względu na konflikt sterownika (w menadzeże urządzeń pojawia sie przy Windows Mobile Based Device  wykrzyknik w żółtym kółku). No i w związku z tym to co piszą w linku nie jest do sprawdzenia (link odwołuje się do wlaściwości połączenia)
ad 3   - używam bluetootha ale ostatnio chciałem zainstalować Windowsa 6.1 (mam 6 ) no i musze to zrobić przez kabel.

Ale dzięki za podpowiedz. Każda następna przybliża mnie, mam nadzieję, do rozwiązania.

*

Offline Cesar

  • 22
  • Sprzęt: HTC Prophet, HTC Polaris, Omnia I, Omnia II
Odp: problemy z połączeniem z PC
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2008, 23:14:26 »
ad 3   - używam bluetootha ale ostatnio chciałem zainstalować Windowsa 6.1 (mam 6 ) no i musze to zrobić przez kabel.

Można to zrobić bez AS. Przejdź w tryb bootloadera, przytrzymaj przycisk kamery + reset. Powodzenia, może aktualizacja romu coś pomoże.

Odp: problemy z połączeniem z PC
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2008, 09:50:11 »
Dzieki ale  w trybie bootloadera PDA powinien być skutecznie podłączony przez USB do kompa a ja tego nie moge zrobic. Co mi da tryb bootloadera jak nie będzie z czego zgrać WM 6.1 upgrade'a?

*

Offline Cesar

  • 22
  • Sprzęt: HTC Prophet, HTC Polaris, Omnia I, Omnia II
Odp: problemy z połączeniem z PC
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2008, 23:21:42 »
Dzieki ale  w trybie bootloadera PDA powinien być skutecznie podłączony przez USB do kompa a ja tego nie moge zrobic. Co mi da tryb bootloadera jak nie będzie z czego zgrać WM 6.1 upgrade'a?

A czy próbowałeś już flashować przez bootloadera, czy to tylko domysły? Program do flashowania nie przystąpi do procedury jeśli nie rozpozna prawidłowo podłączonego PDA do komputera. Jeśli generalnie USB w Twoim komputerze działa, a masz problemy tylko przy połączeniu polarisa, to jest duża szansa, że się uda, gdyż bootloader używa innego protokołu niż WM i ActiveSync. Można to też sprawdzić w oknie bootloadera, czy pojawi się napis "USB" na dole ekranu, który świadczy o prawidłowym połączeniu. Poza tym do flashowania możesz użyć innego komputera (np. u kolegi lub w pracy) jeśli obawiasz się flashować u siebie ;-)
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 23:31:42 wysłana przez Cesar »

Odp: problemy z połączeniem z PC
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2008, 13:51:28 »
No wiec rzeczywiście na temat flashowania przez bootloadera nie wiem wiele. Szukalem tego tematu na forum ale nigdzie nie było generalnych informacji o co chodzi.   Nie jestem specem komputerowym, przyznaję się. Stad pytanie : czy proponowane przez ciebie rozwiązanie jest bezpieczne? Czy wchodzenie w tryb bootloadera łamie warunki gwarancji? A może nie potrzebnie się przejmuję? 

Czy możesz w wielkim skrócie objaśnić mi do czego jest ten tryb?

*

Offline Cesar

  • 22
  • Sprzęt: HTC Prophet, HTC Polaris, Omnia I, Omnia II
Odp: problemy z połączeniem z PC
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2008, 22:41:57 »
No wiec rzeczywiście na temat flashowania przez bootloadera nie wiem wiele. Szukalem tego tematu na forum ale nigdzie nie było generalnych informacji o co chodzi.   Nie jestem specem komputerowym, przyznaję się. Stad pytanie : czy proponowane przez ciebie rozwiązanie jest bezpieczne? Czy wchodzenie w tryb bootloadera łamie warunki gwarancji? A może nie potrzebnie się przejmuję? 

Czy możesz w wielkim skrócie objaśnić mi do czego jest ten tryb?


Proponowane rozwiązanie jest równie bezpieczne, co flashowanie przez AS. Tak naprawdę, to jak uruchamiasz program do flashowania nowego romu, to on przełącza Cię i tak w tryb bootloadera, tylko dokonuje najpierw weryfikacji urządzenia, w tym poziomu naładowania baterii (co w trybie bootloadera nie jest już możliwe). Dlatego należy pamiętać aby przed flashowaniem z poziomu bootloadera najpierw naładować akumulator (przynajmniej do 50 %), gdyż program wgrywający nowy rom nie ma możliwości sprawdzenia stanu akumulatora. Wchodzenie w tryb bootloadera absolutnie nie łamie gwarancji, podobnie jak wgranie oryginalnego romu (uaktualnienia) od producenta sprzętu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2008, 22:44:38 wysłana przez Cesar »